Lumion Sürümlerini Karşılaştırın

TanımlamaLumionLumion Pro
Yüzer lisanslar
Foto Modunda Hyperlight® 2
Speedray™ Yansımalar
PureGlass®
Malzemeler için yaprak
OpenStreetMap verisi alma
Model kütüphanesi1229 model
Kütüphaneye göz atın
3666 model
Kütüphaneye göz atın
aXYZ Design’dan yüksek kalitede canlandırılmış 3D insanlarSadece standart modeller119 Ekstra Model
Çevresel Ses EfektleriSes efekti yok123 Ses Efekti
Sahne içi 3D Yazı efekti
Alan/Bant Işıklar
Gelişmiş 3D Başlık EfektleriBaşlık efekti yok• 27 başlık efekti
• yazı karakteri
• özel yazı karakteri desteği
Proje dosyası kaynaştırma (çoklu kullanıcılı projeler için)
Lumion Viewer ile gerçek zamanlı gezinim çıkışı
MP4 olarak arkaplan müzik/ses çıkışı

Lumion Pro’ya Özel

03_000430

Yapraklar

Basit geometrileri gerçekçi yaprak öbeklerine dönüştürebilme özelliği ile, kendi tasarımınız çalı ve bitkileri, istediğiniz her boyut ve biçimde oluşturabilirsiniz. Duvarlar veya heykeller gibi objelere tırmanan sarmaşılar (veya diğer tırmanan bitkiler) ekleyin. Veya zemine basit bir yeşil dokunuşu yapın. İster tüm duvarları Lumion 7’nin dokuz tırmanan bitki ön hazırını kullanarak kaplayın, ister mevcut malzemelere yapraklar ekleyin, tasarımınıza yeni bir hayat katacaksınızdır.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

l70_osm_0_000028

OpenStreetMap (Beta Fonksiyonu)*

Modellerinizi haritaya OpenStreetMap ile yerleştirin. Bu özellik, Dünya’nın istediğiniz bir bölümünden konum seçmenizi sağlar. Lumion karşılık gelen 3D haritaları OpenStreetMap veri tabanından aldığı 2D bilgilerle oluşturur.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

area_light_demo000000

Alan ve Bant Işıklar

Yeni alan ve bant ışık seçenekleri, spot ışıkların ötesine geçen aydınlatma olanakları ile hem iç hem dış mekan aydınlatmalarında, heyecan verici yeni olanaklar sağlamaktadır. Saniyeler içerisinde gizli aydınlatmalar oluşturabilir, yüzey arkasında bant ışıklarla odaya sıcaklık ekleyebilir veya bir pencerede parlayarak içeri süzülen ışığı canlandırabilirsiniz.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

lumion6_glass_gallery2

PureGlass®

Cam mimaride sıkça kullanılır ve iyi görselleştirmelerde camın render’ının doğru alınması gerekir. Cam render’ı Lumion 6’da büyük bir aşama atladı. PureGlass® teknolojisi, saydam, yarı-saydam veya buzlu camın her zamankinden daha ilgi çekici ve gerçekçi olmasına olanak verir.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

lumion6_reflectingstatue2

Speedray™ Yansımaları

İyi yansımalar olmadan güzel görünen cam, su, mermer, ahşap veya metal yüzeyler yaratmak imkansızdır. Malzemeler gerçekçi yansımalarla hayat bulur. Speedray™ Yansımaları, görsel kalitesini çok az ilave render süresi ile tümden geliştirme fırsatı verir. Lumion Pro 6’da yansıtıcı yüzeyler tek bir tıklama ile otomatik olarak geliştirilirler.

EĞİTİM FİLMİNİ İZLEYİN

interior_hl2_on2

Hyperlight® 2

İnce ışık varyasyonları çoğunlukla doğal görsel ile yapay görsel arasındaki farkı yaratır. Gerçek hayatta malzemelerin renkleri, ışığın yüzeyler arasında karmaşık şekilde geri sekmesi sonucu oluşur. Hyperlight® 2, ilk Lumion Pro 5’te eklenen yeni teknoloji Hyperlight®’a göre sekiz kat daha doğru bir şekilde yüzeylerdeki ışığı hesaplar. Lumion Pro 6’da ilave ışık uzun mesafelere yayılır ve kısa mesafelerde ekstra detay görülür.

EĞİTİM FİLMİNİ İZLEYİN

people_demo000236

Yüksek kalitede insan modelleri

Lumion Pro, aXYZ Design’dan yüksek kaliteli, canlandırılmış insanlarla, geniş kütüphanesini büyütmeye devam ediyor. Lumion Pro 7’de, 39 canlandırılmış 3D insan, oturma veya yürüme gibi yeni pozlar kazandılar.

l70_treesandplants_demo000167

Ekstra bitki ve ağaç modelleri

Lumion pro içerisinde Lumion standarta göre neredeyse 3 kat daha fazla bitki ve ağaç modeli bulunmakta. Genişletilen model kütüphanesi pek çok ek tür ve varyasyon içermektedir.

mergescene2

Sahne kaynaştırma

İş birliği için oldukça etkili bir araç mevcut bir sahneden içeriğin, aktif sahneniz içerisine aktarılabilmesidir. Bu özellik, ekiplerhalinde çalışan ofisler için, tek bir sahne üzerinde birden fazla kişinin çalışabilmesine olanak tanıdığı için önem arz eder.

3dtext-crop-u119496

Yazı efekti

Videolarınıza yazılar ve logolar ekleyin. Lumion pro, videolarınıza metin eklemek için ek film düzenleme yazılımlarını kullanmanıza gerek bırakmayacak bir grup geçiş efekti içerir. Buradaki yazı özelliğinin bir diğer faydası, yazının 3D ortamda da yerleştrilebilmesidir. Bu sayede sahnenize, kamera kendisine yaklaştığında ekrana getirilebilen 3D yazı balonları ekleyebilirsiniz.

Lumion Satın Alma ve Sürüm Yükseltme Formu

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
[login-form]

Üyelik Bilgileriniz

Hoşgeldin!

[s2Member-Profile]

Site Geri Bildirim Formu

Siteyle ilgili sorun ve önerilerinizi bize bildirin.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.