SketchUp 2017, Şu Ana Kadarki
En Akıllı SketchUp

SketchUp 2017 Edinin

Yükselt / Yenile

SketchUp

Grafik İş Akışı 2.0

SketchUp’ın modellerinizi ekrana getirmesinin hızlı, kesintisiz ve güvenilir olmasının ötesinde ne olabilir ki?

Bu sürümde, bir .SKP dosyasını görüntülediğiniz her alanda, performans gelişmesi sağlayacak şekilde, grafik iş akışımıza önemli geliştirmeler yaptık. Şimdi, SketchUp, 3D Warehouse, LayOut, my.SketchUp, ve Trimble Connect uygulamalarının her biri, kesintisiz 3D görüntüleme için, kaputun altında aynı algoritmaları kullanıyorlar.

SketchUp 2017’yi iş başında görün

pipeline
SketchUp

Bunu (Arkasındakini) Gördünüz Mü?

Grafik iş akışının yanı sıra, daha hızlı ve daha yüksek kalitede görüntüleme sağlayacak şekilde, şeffaflıkta da geliştirmeler yaptık. SketchUp artık, birbiri arkasında duran yüzeyler içerisinden daha gerçekçi bir derinlik hissi sağlamada çok çok daha iyi. Ve daha da iyisi için, X-ray moduna geçirgenlik seviyesinin hassas ayarlanması özelliğini ekledik.

[twentytwenty]
2016
2017
[/twentytwenty]

SketchUp

Tıkla ve… bırak!

SketchUp’ı hızlı ve kesin hale getiren ‘sezgisel’ hamleleri daha da etkili yapıyoruz.

Yüksek DPI Modelleme
Yüksek tanımlamalı monitörlerde (Apple Retina Display gibi) yakalama ve çıkarımları geliştirdik. Kenar kalınlıkları da akıllı-ölçekli oldu. Artık ekranınızda uzaklaşabilirsiniz…
Akıllı Öteleme
Yeni Offset komutumuz, üst üste çakışan ve kendisini kesen geometrilerin önüne geçiyor. ‘F’ tuşuna her basışınızda, temiz ötelemeler (LayOut’ta da!)
Dik Yüzey Çıkarımı
Paralel çıkarımlara hakim misiniz? Bir ‘Perpendicular to Face’ çıkarımı ekledik. Bir yüzeyin üzerine kursörü götürün; SketchUp onun dikini yakalayabilecektir.
Eksen Kilitleyebilen Dikdörtgenler
Rectangle komutlarımız artık ok-tuşu eksen kilitlemeyi değerlendirebiliyor (aynı Circle ve Polygon komutlarındaki gibi). Psst… kare veya Altın Kesit oranlarını bulun; shift tuşunu basılı tutarak onlara da kilitlenebilirsiniz!
LayOut

Tabloları Sunar

Önemli dokümanların genellikle önemli bilgiler içermesi gerektiğinden, Tabloları geliştirdik; LayOut içerisinde listelerin bulundurulmasının en uygun yöntemi. Sıfırdan bir tablo oluşturun veya bir .CSV veya Excel dosyasını içeri aktarın. Tablolar aynı diğer sayfalar gibi davranırlar: yazıları düzenleyebilir, hücreleri biçimlendirebilir, kolon ve satırları değiştirebilirsiniz. LayOut dokümanınızda bulunan her tabloyu tek bir tıklama ile güncellemenizi sağlayacak şekilde, orijinal tablolarınızı referanslama ile bağlar!

Tablolar hakkında daha fazla bilgi

layout-tables1x-1
LayOut

Yüksek Bağlılık .DWG

Pek çok kişi, SketchUp’dan çizimleri diğer CAD uygulamalarında da kullanılar. LayOut’un .DWG/.DXF veri gönderimi özelliğini, hayatlarını daha da kolaylaştırmak için baştan programladık.
LayOut

Yeni .DWG/.DXF veri gönderimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Bir .DWG
Eski versiyonlarda, on sayfadan oluşan LayOut dosyası on ayrı .DWG dosyası olarak transfer ediliyordu. Bu versiyonla birlikte, her sayfa için ayrı bi sekmesi bulunan tek bir .DWG dosyası gönderebiliyorsunuz.
Doğal Elemanlar
Eskiden, ölçülendirme, kesim maskeleri ve etiketler gibi LayOut elemanları, veri gönderimi ile birlikte kaba geometrilere patlatılmış olarak gidiyorlardı. Şimdi, AutoCAD’e özellikleri ile transfer edilipbeklenildiği şekilde davranıyorlar.
Akıllı Ölçek
LayOut veri gönderimleri kağıt boyutuna veya model alanına kendilerini boyutlandıracak şekilde sağlanabiliyor. Etiket ve çokgen gibi çizim unsurları, kağıt boyutuna göre ebatlanır. Model linework, model space’e boyutlandırılır. Voilà!
Katman ile Renk
CAD gönderimleri için sıklıkla talep edilen ‘Color-by-Layer’ seçeneğini ekleyerek, belirli bir layer’da bulunan elemanların belirli bir renkle gönderilebilmelerini sağladık. Standart olarak, siyah çizgiler beyaz arka planda siyah, siyah arka planda beyaz görünecek şekilde gönderilirler. CAD dostlarının seveceği bir özellik.
SketchUp

Kalıcı ID’ler

Şimdi, SketchUp modelinizde bir değişiklik yaptığınızda, modelle ilişkilendirilmiş olan herhangi bir LayOut ölçülendirmesi, değişikliği yansıtacak şekilde güncellenecektir. Bu, SketchUp platformunda bulunan yeni, Persistent ID’ler olarak isimlendirilen fonksiyon sayesindedir. Bunlar, belirli bir kenar veya yüzey gibi tekil elemanların SktechUp (ve eklentileri) sayesinde değiştirilebilmelerini sağlayan geometri belirleyicileridir. Temel olarak, modelinizin her parçası daha akıllı hale getirilmiştir.

persistent-id
SketchUp

Eklenti Yöneticisi

Yeni bir özellik, Extension Manager, SketchUp eklentilerine hızla erişmenizi sağlar. Buradan, özel araçları açmak veya kapatmak son derece kolaydır (veya tamamen kalırmak). Extension Managerbir eklentinin Digital Signature’ını, yani kalite ve güvenlik standartlarımızı karşılama durumunu da ekrana getirir.

SketchUp 2017, Şu Ana Kadarki En Akıllı SketchUp

SketchUp 2017 Edinin

Yükselt / Yenile

[login-form]

Üyelik Bilgileriniz

Hoşgeldin!

[s2Member-Profile]

Site Geri Bildirim Formu

Siteyle ilgili sorun ve önerilerinizi bize bildirin.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.