Cinema 4D Nedir?


En basit anlatımla Cinema 4D(C4D), tek kare veya animasyon görüntüler oluşturmak için kullanabileceğiniz bir 3D yazılımıdır. Cinema 4D’nin içerisindeki 4D’nin anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Kolay: pek çok kişi için zaman, dördüncü boyuttur.

Cinema 4D Nedir? 1

Hemen bir şeyi açıklığa kavuşturalım: VR gözlükler ile izlediğiniz 3 boyutlu ve üzerinize doğru gelen görüntülerden bahsetmiyoruz. Daha ziyade, 3 boyutlu modeller oluşturmak için kullanılır.. Kendi film stüdyosuna sahip olmak gibi bir şey ama sıfırdan modeller oluşturuyorsunuz veya model kütüphanelerinden satın alıyorsunuz. 3D yazılım, genellikle başka yöntemlerle oluşturmanın çok pahalı veya zor olduğu görüntülerü oluşturmak için kullanılır. Nihai sonuçlar, jpeg veya film gibi sıradan görüntüler ile aynı şekilde görüntülenebilir. Aslında, yukarıdaki resim 3B yazılımında oluşturuldu, ancak bu sadece normal bir jpeg.
“4D”nin Cinema 4D’de ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu aslında oldukça kolay: zaman, birçok kişi tarafından dördüncü boyut olarak kabul edilir. Cinema 4D’deki neredeyse her parametreyi zaman içinde canlandırabilirsiniz. Bu nedenle, kesinlikle Cinema 4D’de dört boyutta çalışabilirsiniz.

Son yıllarda, bazı sinemalar “4D Sinema” veya “4D Film” terimini kullanmaktadır. Bu tür sinemalar, hareket, koku ve sprey gibi efektlerle filmler oynatır. Eğer aradığın buysa, yanlış yerdesin! Bu konuda daha fazla bilgi için arama motorunda ‘4D sinema’ araması yapmalısın.

Daha Fazla Bilgi Alın Ücretsiz Deneyin

in Cinema 4D Tags: Cinema 4DNedir?
Bu İçeriği Faydalı Buluyor Musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

STORE