Cinema 4D Sistem Gereksinimleri


Cinema 4D ve BodyPaint 3D için Minimun Sistem Gereksinimleri

SSE3 destekli Intel veya AMD 64-bit CPU üzerinde Windows 7 SP1 64-bit veya üzeri, veya MacOS 10.11.6 veya Intel-bazlı Apple Macintosh 4 GB RAM (8 GB veya üzeri tavsiye edilir) üzerinde çalışan 64-bit CPU’lu 10.12.4+ , OpenGL 4.1 destekleyen OpenGL ekran kartı (dedike GPU tavsiye edilir)

GPU renderer özelliği bir Windows’da NVIDIA veya AMD ekran kartına veya MacOS üzerinde OpenCL 1.2 veya daha yenisini destekleyen AMD’ye gerek duyar. GPU render özelliği için en az 4 GB VRAM tavsiye ederiz.

USB port, kayıtlandırma gereklidir.

Grafik kartları

Cinema 4D ve BodyPaint 3D tüm OpenGL 4.1-özellikli grafik kartlarını desteklemesine rağmen, AMD veya NVIDIA çipsetli dedike bir 3D grafik kartı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Maxon OpenGL, OpenCL veya Metal modlu ekran kartlarının ayrı ayrı uyumluluklarından sorumlu değildir. Kullanılabilen çipsetlerin yüksek sayısı, farklı tipleri, işletim sistemleri ve sürücü versiyonları nedeniyle, tüm sistemlerle uyumluluğu garanti edemeyiz.

Lütfen daima en güncel ekran kartı sürücüsü sürümünü (beta versiyonu değil) kullandığınızdan emin olun.

Önemli bilgi

Yeni bir Cinema 4D/BodyPaint 3D sürümü ile birlikte, zamanın sürücü ve OS versiyonları ile uyumluluk testlerini gerçekleştiriyoruz ve tipik orat-yüksek segment sistemler ve temel düşük segment (minimum gereksinimler) üzerine odaklanıyoruz. Ek olarak, çıktıkları andan itibaren donanım, sürücü ve OS güncellemeleri ile uyumlu kalmaya çalışıyoruz.

Buna rağmen, bu Cinema 4D/BodyPaint 3D versiyonunun sürümünden sonra çıkan yeni donanım ve işletim sistemleri ile uyumluluğu garanti edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.

Maxon ürünlerinin teknik özellikleri sürekli değişmektedir. Bilgisayarınızla uyumluluk kontrolü için lütfen yazılımın en son demo sürümünü kullanın.

NVIDIA 3D Vision İle İlgili

Cinema 4D içerisinde stereoskopik gösterimde NVIDIA’nın 3D Vision Shutter gözlüklerini kullanmak için bir quad-buffered ekran kartı gereklidir.

Gereksinimleri karşılayan grafik kartları hakkında bilgiye buradan erişebilirsiniz.

in Bilgi BankasıCinema 4D Tags: Sistem GereksinimleriCinema 4DR18
Bu İçeriği Faydalı Buluyor Musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

STORE