Corona Renderer Kurulum ve Lisans Aktivasyonu


 1. Universal Installer’ı çalıştırın. 
  Not: Kullanıcı Hesabı Denetimi’ni (UAC) kullanıyorsanız, bir güvenlik bilgi istemi açılır – yükleyicinin devam edebileceğini onaylamanız gerekir. Güvenlik penceresi ayrıca çalıştırdığınız dosyanın doğrudan Chaos Czech’ten gelen ve herhangi bir zararlı kod içermeyen onaylı ve orijinal bir kopya olup olmadığını da söyleyecektir.
 2. EULA’yı dikkatlice okuyun ve “Şartları ve koşulları kabul ediyorum” seçeneğini seçin. Sonra “ileri” ye tıklayın.
 3. “Kurulum Türü” ekranında şunları seçebilirsiniz:
  • Normal
   Algılanan tüm yazılım sürümleri (3ds Max veya Cinema 4D) için Corona eklentilerini, ayrıca Corona Görüntü Düzenleyicisini (GUI ve Komut Satırı sürümleri), Corona DR sunucusunu ve Corona Malzeme Kütüphanesini yükleyin. 
   Bu, çoğu kullanıcı için önerilir. En hızlı, tam otomatik kurulum türüdür.
  • Özel
   Elle yüklenecek özellikleri ve nereye yükleneceklerini seçin. 
   Bu, kurulacak belirli parçaları ve konumlarını seçmenize izin veren gelişmiş bir kurulum yöntemidir. Örneğin, farklı 3ds Max veya Cinema 4D sürümlerine sahipseniz ve bunlardan yalnızca biri için Corona’yı kurmak istediğinizde veya yalnızca belirli bileşenleri (DR Sunucusu, Lisans Sunucusu, Corona Standalone veya DR. Corona Resim Düzenleyici).
  • Dosyaları aç
   Bu, tüm yükleyici dosyalarını belirtilen bir dizine açar. Gelişmiş kullanıcılar için kullanışlıdır ve örneğin eklentileri manuel olarak yüklerken veya kurulum sırasında bazı sorunlar yaşandığında, örneğin yükleyici herhangi bir ana bilgisayar uygulamasını bulamazsa, dosyaları açıp manuel olarak kopyalayabilirsiniz.
 4. Yükleyici, donanımınızın Corona Renderer’ı çalıştırıp çalıştıramayacağını size söyleyecektir. Corona Renderer 2 ve daha yenileri için, SSE4.1 komut setini destekleyen bir CPU’ya ihtiyacınız olacak (son 10 yıldaki herhangi bir işlemci). İşte uyumlu CPUların bir listesi . Lisans Sunucusu, bu gereksinimi karşılamayan eski CPU’larda çalışabilir (ancak, bilgisayar oluşturma için kullanılamaz).
 5. Başarılı bir kurulumdan sonra aşağıdaki mesajı görmelisiniz: “Corona Renderer bilgisayarınıza başarıyla kuruldu” Herhangi bir hata kırmızı yazı ile işaretlenir.
 6. Ana uygulamanızı çalıştırmadan önce, bilgisayarınızın İnternete bağlı olduğundan emin olun.
 7. Ana bilgisayar uygulamanızı başlatın (3ds Max, Cinema 4D), oluşturucuyu Corona olarak değiştirin ve herhangi bir sahnede bir render çalıştırın (hatta boş). Aktivasyon için bir pencere açılacaktır. Corona’yı etkinleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin. Etkinleştirme ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin .
in Corona Renderer Tags: KurulumLisans KurulumuCorona Renderer
Bu İçeriği Faydalı Buluyor Musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

STORE