Edius’a Giriş Eğitim Filmleri

Bu ücretsiz video eğitiminde, yeni bir kullanıcı olup olmadığınıza veya başka bir düzenleme platformundan geçiş yapmanıza bakılmaksızın, EDIUS ile başarılı bir başlangıç ​​için bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Şimdilik başlangıç ve orta seviyedeki konuları içerecek olan dersleri, çok daha kapsamlı ileri seviye konular içerecek şekilde devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda sizlerin de destek ve taleplerini bekliyoruz. EDIUS derslerinin ilkine “Kurulum” videosuyla başlıyoruz. Bu videoda EDIUS’un kurulum aşamalarını adım adım görebilirsiniz.
Bu videoda EDIUS’ta yeni projenin nasıl açılacağını görebilirsiniz.
Bu videoda Edius’un arayüzüyle ilgili genel bilgileri izleyebilirsiniz.
EDIUS’ta açtığınız bir projeye birçok farklı yöntemle bir video veya resim dosyası ekleyebilirsiniz. Bu videoda bu yöntemleri ve hangilerinin daha doğru ve efektif olduğunu öğrenebilirsiniz.
EDIUS’ta dosyalarınızı yani videoları, resimleri, sesleri, müzikleri, grafikleri Edius projenize çağırdığınız panele Bin ismi veriliyor. Bu panelde ham dosyalarınızın yanısıra oluşturduğunuz title’lar, render aldığınız videolar ve sekanslarınız da yer alıyor. Detayları videomuzda izleyebilirsiniz.
EDIUS’ta timeline’da kurgulayacağınız videolarınızı player penceresinden keserek timeline’a pratik olarak atabilirsiniz. Bu işlem timeline’da da yapılabilir ancak bu yöntem daha pratiktir.
EDIUS’ta timeline’a görüntü atmanın birçok pratik yolu var. Detayları bu videoda izleyebilirsiniz.
EDIUS timeline’da çalışırken istemediğimiz görüntüleri birkaç farklı yöntemle silebiliriz. Peki bu silinen görüntüler diskimizden de silinir mi? Bu ve bunun gibi ipuçlarını bu videoda izleyebilirsiniz.
Timeline’da keserek oluşturduğunuz farklı görüntülerin hangisinin daha önde veya arkada olacağını çok basitçe yapabilirsiniz. Detaylar bu videoda.
Timeline’da kurgu sırasında sıklıkla kullandığımız 2 mod vardır: Insert ve Overwrite modları. Peki bu modlar ne işe yarar, farkları nelerdir? Detayları bu videoda izleyebilirsiniz.
in Edius
Bu İçeriği Faydalı Buluyor Musunuz?

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

STORE