Lumion 8’den 10’a Yükseltme

Lumion 9 Yenilikleri

Gerçek Gökyüzleri 

HDRI tabanlı bir görsel ile render ve animasyonlarda son derece gerçekçi gökyüzlerine sahip olabilirsiniz. Günün farklı saatleri ya da farklı hava koşullarına göre istediğiniz bir gökyüzünü belirleyebilirsiniz.  

3B Çimen 

Malzemelerde karşımıza çıkan bu özellik ile son derece gerçekçi ve özelleştirilebilir çimenler oluşturabilirsiniz. Renk, doku, boyut ve hatta çimenlerin kesimlerine kadar yönetebileceğiniz oldukça geniş özelleştirmeler sunar. 

3B Kürk 

Halı ya da tüylü yüzeylerde gerçekçi dokular oluşturulmasını sağlar. İstediğiniz dokuları seçin ve dilediğiniz gibi özelleştirin. 

Yağış 

Atmosferik yağmur ve kar efektleriyle tasarımlarınızı doğru duygular ile aktarın. Render ve animasyonlarda kullanılabilen bu özellik ile mevsim etkilerini projenize yansıtabilirsiniz. 

Arayüz 

En kolay kullanıma sahip render motoru olan Lumion artık daha kolay. Geliştirilen arayüzü ile sahnelerinizi çok daha kolay ve çok daha hızlı inşa edebilirsiniz. 

Rhino ile LiveSync 

Lumion’un önde gelen modelleme araçlarıyla sunduğu bu çalışma prensibini Rhino’da da deneyin. Daha modellemeyi yaparken yaptığınız her müdahaleyi Lumion’un gerçekçi dünyasında görün.  

Gökyüzü Işığı 2 

Bir önceki versiyonda gelen gökyüzü ışığı efektini bir üst seviyeye taşıyor. Doğal ışık hiç olmadığı kadar güzel sahnelerinizi aydınlatıyor.  

Obje ve malzeme eklemeleri 

Her zaman olduğu gibi size sunulan obje ve malzemelerin sayısında da oldukça artış söz konusu. 

Lumion 10 Yenilikleri

Displacement Özelliği 

Malzemelerimizin yapay bir şekilde 3 boyut etkisi yaratmak yerine; gerçekten 3 boyutlu bir hal almasını sağlar. Bu da gerçekten ayırt edilemeyen malzemeler üretmemizi sağlar. 

Lumion 8’den 10’a Yükseltme 1

Detaylı Tabiat Kütüphanesi  

Tabiat objelerinin kameraya yakın kesimlerde detay seviyesinin en üst düzeyde olduğu özel objeler sayesinde çok daha kaliteli sonuçlar elde edebileceksiniz. 

Lumion 8’den 10’a Yükseltme 2

Gece Gerçek Gökyüzleri 

Gerçek gökyüzleri; sadece gökyüzü görüntüsünü değiştirmez. Aynı zamanda güneş ve gökyüzünün renk ve atmosferik etkisini de sahnenizle birleştirir. Bu da tüm sahnenizin tek bir atmosferde birleşmesini sağlar.  

Lumion 8’den 10’a Yükseltme 3

Yüksek Kalitede Ön İzleme 

Sahnenizle ilgili tüm ayarları yaptınız. Efektleri belirlediniz. Artık final ürün için karar verme aşamasındasınız. Ve belki de onlarca deneme renderı alıyorsunuz. Yüksek Kalitede Ön İzleme seçeneğiyle birkaç saniye içerisinde Final ürüne en yakın görseli sizlere sunar ve sizlere saatler kazandırır. 

Lumion 8’den 10’a Yükseltme 4

Fotoğraf Eşleştirme 

Fotoğraf eşleştirme sayesinde başka programlara ihtiyaç duymadan fotoğraflarınıza modellerinizi yerleştirebilirsiniz. Hem de bu görseller gerçekten ayırt etmesi zor olacak kalitededir. Çevre görselleştirmeyle uğraşmadan dakikalar içerisinde gerçekçi renderlar elde edebilirsiniz. 

Lumion 8’den 10’a Yükseltme 5
Lumion 8’den 10’a Yükseltme 6

Yeni OpenStreetMap – Arazi Yüksekliği 

OpenStreetMap özelliği eski versiyonlarda düz bir araziye getirilen binalar ve yollardan ibaretti. Artık projelerinizi çalıştığınız konumları girdiğinizde Arazi Yüksekliğiyle birlikte sahnenize gelmektedir. Ve bu araziyi; Lumion arazisiymiş gibi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu da arazi yüksekliklerini modelleme süreçlerinden bizleri kurtarır. 

Lumion 8’den 10’a Yükseltme 7
Lumion 8’den 10’a Yükseltme 8

Lumion 9’dan 10’a yükseltmek; size çok daha kaliteli görseller oluşturabilme yetisi sağlar. Bu kaliteyi deplasman, yüksek detaylı objeler ve gerçek gökyüzleriyle yakalarsınız. Sadece kaliteniz artmaz, proje hazırlama süreçlerinizde yüksek kaliteli önizleme özelliği sayesinde dakikalar; hatta saatler kazandırır. 

Not: Sadece yenilikler değil aynı zamanda programda yapılan optimizasyonlar sizlere büyük hız kazandıracaktır. Örneğin; Lumion 9’da 4,34 GB olan bir dosyamız Lumion 10’da 2,90 GB’a düştü. Ve proje yükleme süresi 13 dakikadan 7 dakikaya düştü. 

in Lumion 3DLisanslama Tags: LumionLumion 9Lumion 8
Bu İçeriği Faydalı Buluyor Musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

STORE