Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep

Lumion 10 Yenilikleri

Displacement Özelliği 

Malzemelerimizin yapay bir şekilde 3 boyut etkisi yaratmak yerine; gerçekten 3 boyutlu bir hal almasını sağlar. Bu da gerçekten ayırt edilemeyen malzemeler üretmemizi sağlar. 

Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep 1

Detaylı Tabiat Kütüphanesi  

Tabiat objelerinin kameraya yakın kesimlerde detay seviyesinin en üst düzeyde olduğu özel objeler sayesinde çok daha kaliteli sonuçlar elde edebileceksiniz. 

Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep 2

Gece Gerçek Gökyüzleri 

Gerçek gökyüzleri; sadece gökyüzü görüntüsünü değiştirmez. Aynı zamanda güneş ve gökyüzünün renk ve atmosferik etkisini de sahnenizle birleştirir. Bu da tüm sahnenizin tek bir atmosferde birleşmesini sağlar.  

Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep 3

Yüksek Kalitede Ön İzleme 

Sahnenizle ilgili tüm ayarları yaptınız. Efektleri belirlediniz. Artık final ürün için karar verme aşamasındasınız. Ve belki de onlarca deneme renderı alıyorsunuz. Yüksek Kalitede Ön İzleme seçeneğiyle birkaç saniye içerisinde Final ürüne en yakın görseli sizlere sunar ve sizlere saatler kazandırır. 

Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep 4

Fotoğraf Eşleştirme 

Fotoğraf eşleştirme sayesinde başka programlara ihtiyaç duymadan fotoğraflarınıza modellerinizi yerleştirebilirsiniz. Hem de bu görseller gerçekten ayırt etmesi zor olacak kalitededir. Çevre görselleştirmeyle uğraşmadan dakikalar içerisinde gerçekçi renderlar elde edebilirsiniz. 

Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep 5
Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep 6

Yeni OpenStreetMap – Arazi Yüksekliği 

OpenStreetMap özelliği eski versiyonlarda düz bir araziye getirilen binalar ve yollardan ibaretti. Artık projelerinizi çalıştığınız konumları girdiğinizde Arazi Yüksekliğiyle birlikte sahnenize gelmektedir. Ve bu araziyi; Lumion arazisiymiş gibi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu da arazi yüksekliklerini modelleme süreçlerinden bizleri kurtarır. 

Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep 7
Lumion 9’dan 10’a Yükseltmek İçin 6 Sebep 8

Lumion 9’dan 10’a yükseltmek; size çok daha kaliteli görseller oluşturabilme yetisi sağlar. Bu kaliteyi deplasman, yüksek detaylı objeler ve gerçek gökyüzleriyle yakalarsınız. Sadece kaliteniz artmaz, proje hazırlama süreçlerinizde yüksek kaliteli önizleme özelliği sayesinde dakikalar; hatta saatler kazandırır. 

Not: Sadece yenilikler değil aynı zamanda programda yapılan optimizasyonlar sizlere büyük hız kazandıracaktır. Örneğin; Lumion 9’da 4,34 GB olan bir dosyamız Lumion 10’da 2,90 GB’a düştü. Ve proje yükleme süresi 13 dakikadan 7 dakikaya düştü. 

in Lumion 3DLisanslama Tags: LumionLumion 10Lumion 9
Bu İçeriği Faydalı Buluyor Musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

STORE