SINIRLAR OLMAKSIZIN MODELLEME
ALLPLAN ARCHITECTURE 2016

Allplan Architecture 2016 BIM çözümü, fikirlerinizi daha verimli ve kesin olarak geliştirmenizi, sunabilmenizi, paylaşabilmenizi ve uygulayabilmenizi sağlamaya yardımcı olacak şekilde, Siemens tarafından üretilen Dünya’nın önde gelen Parasolid modeleme çekirdeğini entegre ederek sizi destekler.

Mutlak Modelleme Serbestliği

Allplan Architecture 2016 geliştirilirken, modelleme odaklanıldı. Allplan 2016’ya yeni entegre edilen Siemens’in Parasolid modelleme çekirdeği, 3B modelleme alanında tamamen yeni olasılıklara imkan tanımaktadır. Bu yeni ve ileri teknoloji, hacim ve yüzey modellerinin oluşturulmasında daha yüksek esneklik ve kesinlik sağlar. Yeni Obje Gezgini, kullanıcıların Allplan’da bina modelini yönetmelerini kolaylaştırır. Karmaşık modellerin kontrolü ve revizyonu çok kolaydır. bu sayede, Allplan Architecture 2016 BIM projelerinin uygulanmasını daha verimli destekler disiplinler arası çalışmada daha yüksek tasarım kalitesi ve şeffaflığa katkıda bulunur.

Verimli ve Sezgisel İş Akışları

İçerik ve mevcut fonksiyonlarındaki geliştirmeler ile Allplan Architecture 2016 CAD yazılımı, iş akışlarının tamamında daha verimli ve sezgisel çalışabilmenizi garanti altına alır. Geliştirmeler optimize edilen kütüphane ve görselleştirme araçlarını, çoklu monitör desteğini ve ParaObje geliştirmelerini içermektedir.

[thb_dividers]

KATI MODELLEME
YENİ 3D ÇEKİRDEK SAYESİNDE FORMALARIN SERBEST KULLANIMI

solid-modeling-1

LOFT

solid-modeling-2

RAIL SWEEP

solid-modeling-3

EXTRUDE

Dünya’nın önde gelen Parasolid modelleme çekirdeğinin Allplan Architecture 2016 içerisine entegrasyonu, 3B objelerin tasarım ve revizyonları için maksimum serbestiyet ve hassasiyet sağlamaktadır. 3B model oluşturulmasındaki hassasiyet sayesinde, planlama kalitesi de artmaktadır.

[thb_dividers]

ETKİN OBJE GEZGİNİ
DİJİTAL MODELE YÜKSEK HAKİMİYET

objektpalette_hover

Allplan 2016 ile gelen yeni obje gezgini, sanal bina modelinin bileşenleri için, eleman ve eleman gruplarının görünürlük kontrolleri ile, seçili eleman bilgilerine kullanıcı dostu bir arayüzle müdahal edebilme olanaklarını sunmaktadır. Özellikle kamaşık yapılarla ilgili çözümlerde, kullanıcı tüm bilgilere hızla müdahale edebilir.

[thb_dividers]

AMBIENT OCCLUSION & BEYAZ MODEL ÖZELLİĞİ
EN KÜÇÜK DETAYA KADAR MÜKEMMEL GÖRSELLEŞTİRME

ambient-occlusion-off

AMBIENT OCCLUSION

white-model-feature-off

WHITE MODEL FEATURE

Ambient Occlusion Maxon’un CineRender render motoruna Allplan Architecture 2016 ile eklendi. Bu özellik ışık ve gölge etkileri hesaplamalarını geliştirmektedir – örneğin iç mekan görsellerinde köşelerde oluşan gölgelenmeleri – ve arttırılan derinlik etikis gerçekliğe katkıda bulunur. Beyaz, maketvari mimari modeller oluşturmak için, yeni Allplan Architecture 2016 Beyaz Model özelliğini sunmaktadır. Bu fonksiyon, render işleminde tüm malzeme ve dokuların tek tıklama ile kaldırılabilmesini ve maket benzeri beyaz mimari model görselleri oluşturulmasını sağlar.

[thb_dividers]

ÇOKLU GÖSTERİM DESTEĞİ
DAHA FAZLA ÇALIŞMA ALANI DAHA FAZLA SERBESTLİK

multidisplay

Allplan Architecture 2016 ile gelen yeni, Çoklu Gösterim Desteği, kullanıcıların çalışma alanlarını birden fazla monitörde düzenleyebilmelerini sağlar. Üzerinde çalışılan model bir monitördeyken, kesit, animasyon ve cephe pencereleri ve hatta komut paletleri ayrı monitörlerde ekrana getirilebilirler.

[thb_dividers]

YENİ PARAOBJELER
DAHA DA VERİMLİ MODEL OLUŞTURULMASI

smart-parts-hover

“kalkan kapı” ve “çatı penceresi” objeleri Allplan Mimari 2016 içerisindeki yeni ParaObjeleriniz. Kalkan kapı özellikle endüstriyel yapılarda kullanılmak üzere tasarlandı; çatı penceresi ile, mevcut kapı ve pencere yelpazesi genişletildi.

[thb_dividers]

ALLPLAN KÜTÜPHANESİ
DAHA DA KOLAY VE ESNEK

bibliothek-hover

Allplan içerisindeki kütüphane, mimarlara pek çok kullanışlı obje sunmaktadır. Allplan 2016 versiyonu içerisinde, ağaçlar, çalılar, arabalar, kapılar gibi pek çok eleman kütüphaneye eklenirken, mevcut kütüphane elemanlarının pek çoğu ise geliştirildi. bunun sonucunda kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu bir arayüz sağlandı. Ek olarak, çoklu seçim ve filtreleme gibi yeni özelliklerde, kütüphane kullanımı daha da esnek hale getirildi.

[thb_dividers]

FONKSİYON MATRİSİ
ALLPLAN ARCHITECTURE 2016 – ÖNCEKİ VERSİYONLARLA KARŞILAŞTIRMA

funktionsmatrix-en-architecture

Bize Ulaşın