ALLPLAN ARCHITECTURE 2017

Kolay kullanılan görev yönetimi yeni Görev Paneli açık işbirliği platformu bim+ ile doğrudan bağlantılı şekilde sunar. Görev Paneli, görevlerin net atanması ve bu sayede yüksek şeffaflık sağlanması ile disiplinler arası işbirliği için destek sağlar. Modelleme alanındaki geliştirmeler, 3B objelerin modifikasyon süreçlerini basitleştirirken oluşturma ve gösterimler için yeni seçenekler sunmaktadır. Kesit ve görünümlerin oluşturulmasına yönelik fonksiyonların en baştan tasarlanması, tasarımlarınızın oluşturulma süreçlerini kesintisiz hale getirir. Planların otomatik güncellenmesine yönelik yeni bir fonksiyon, daima güncel kalınmasını garanti altına alır. Allplan Mimari 2017’nin en tutarlı ve kullanıcı dostu Allplan versiyonu olmasını sağlamak için pek çok kullanıcı talebini ve detay geliştirmeleri uyguladık. Bunun sonucunda, Allplan 2017’yi gündelik çalışmalarınız için ideal çalışma aracı halini aldı.

İŞBİRLİĞİ

Allplan Architecture 2017 Proje Paydaşları İle İşbirliği Alanında Yeni Standartları Belirliyor

Allplan 2017

Verimli Görev Yönetimi İçin Görev Panosu
BIM yöntemleri ile çalışmada en büyük zorluklardan biri farklı görevlerin tüm proje paydaşlarınca algılanması ve onların takibinin yapılmasıdır. Görev yönetimi hem siz hem de iş ortaklarınız için tatminkar olmalıdır. Görev Panosu, Allplan 2017 ile birlikte bu nedenden ötürü sunulmuştur. Görev Panosu doğrudan açık BIM platformu bim+’a bağlıdır. bim+ ile, Allplan’dan ve diğer OpenBIM çözümlerinden gelen model verisini paylaşabilir, süperpoze edebilir, analiz edebilir ve paylaşabilirsiniz. BIM Koordinatörü, örneğin, görsel kontrol sayesinde belirsiz durum veya tasarım hatalarını belirleyebilir ve doğru kişilere sorunları çözüm için atayabilir. bim+ ve Allplan arasındaki etkileşimde, yeni “yapılacaklar” her iki tarafta da ekrana getirilir. Görev tamamlandığında, statü “Tamamlandı” olarak ayarlanır ve değiştirilmiş model yeniden bim+ ortamına aktarılır. Tüm proje paydaşları anında yeni tasarım statüsüne erişebilirler.

Sadece Allplan Mimari 2017 Kullanıcılarına Özel:
Yeni Allplan Görev Panosunun olanaklarından yararlanın ve bim+’ı 31 Aralık 2016 tarihine kadar tüm olanakları ile test edin. Lütfen bim+ ile nasıl çalışmaya başlanır adım adım klavuzunu indirin. Ardından  Servis Portalımız Allplan Connect için bu linki tıklayın.

Allplan 2017

Bim+ üzerinde Çakışma Kontrolü
Tasarımın ilk aşamalarında tasarım hatalarını belirlemek için bim+ içerisinde örneğin mimarların, inşaat ve makine mühendislerinin farklı bölüm tasımları arasında bir çakışma kontrolü çalıştırabilirsiniz.. bim+ ve Allplan etkileşiminde, çakışmaları ortadan kaldırmak için yapılan atamalar sorumlularının ekranlarında Görev Panosunda ekrana getirilirler. Yeni bir tasarım statüsü söz konusu olduğunda, takip edilebilen bir geçmişle birlikte yeni bir revizyon olarak dokümante edilir.

Allplan 2017

Aksama Olmadan Veri Takası
Tasarım ortakları arasında sorunsuz veri transferini garanti altına almak için Allplan düzenli olarak güncellenen ve geliştirilen çok fazla sayıda takas formatı sunmaktadır. 2017 versiyonunda, BIM projeleri için önemli olan 3D hacim ve yüzey (NURBS) verisi takası üzerinde odaklanıldı. Şimdi, serbest formda geometrileri, çokgenselleştirme olmaksızın AutoCAD DWG/DXF, MicroStation DGN (Veri Alma) ve Rhino formalarında takas edebileceksiniz. Ek olarak, BIM modellerini IFC4 formatında gönderebilirsiniz. Bu optimizasyonlar diğer yazılımlarla etkileşimi ve bilgi transferindeki kaliteyi arttırmayı desteklemektedir.

Allplan 2017

Çevrimiçi Workgroup’da Gelişmiş Performans
Allplan Workgroup Yöneticisi fonksiyonu Workgroup Çevrimiçi lokasyon bağımsız bir çalışma ortamı sunmaktadır. Tüm Allplan proje verisi internet üzerinden takas edilir. Büyük hacimli verinin transfer süresini düşürmek için Allplan Mimari 2017 ile veri hacmini düşüren ve transfer süresini ortalama yüzde 75 azaltan yeni bir sıkıştırma yöntemi kullanılmaktadır. Belirli koşullarda süre yüzde 90 azalabilmektedir. Bu sayede çevrimiçi projelerinizde kayda değer şekilde daha hızlı çalışabilirsiniz.

EN KALİTELİ MODELLEME

Allplan Mimari 2017 Modelleme ve Tasarım Oluşturmada Üst Seviyede Olanaklar Sağlar

Allplan 2017

Allplan 2017

3D Modelleme Alanındaki Bazı Geliştirmeler
Entegre parasolid modelleme çekirdeği sayesinde, sizlere pek çok yeni seçenek sağlanmaktadır. Örneğin, önceden poligonlaştırmaya gerek duyulmaksızın pek çok 3D objeler basitçe ve hassasiyetle modifike edilebilirler. Sistem 3D elemanların yüzeylerinin, düz veya eğri kenarlarının ve noktalarının düzenlenmesine olanak tanır. Ek olarak, pek çok noktada 3D modelleme iş akışları daha kullanıcı dostu olacak şekilde geliştirilmiştir.

Allplan 2017

Daha Da Esnek Kullanıcı Tanımlı Serbest Biçimli Bileşenler
Parasolid-tabanlı 3D objeler kullanıcı tanımlı bileşenlere (değer nitelikli objeler) dönüştürülebilirler. Bu kullanıcı tanımlı bileşenler her zamanki Boolean işlemleri veya nokta modifikasyonları ile esnek ve basit şekilde düzenlenebilirler. Dış kontur gösterimleri de kolaylıkla tanımlanabilir ve ayarlanabilir.

Allplan 2017

Yapı Modeli İle Çalışmada Daha Net Genel Görünüm
Kısım görüntüleme için yeni filtreler sayesinde yapı modeli ile çalışmak çok daha kolay. Tüm 3D modeli bir animasyon modelinde aktive edebilir ve diğer vitrinlerde istemediğiniz bölümleri gizleyebilirsiniz. Diğer vitrinler bu sayede sadece görmek istediğiniz çizimleri ekrana getirir. Bu sayede, tüm bir yapıyı animasyon penceresinde görürken, çalışmayı zorlayacak şekilde planlarda birden fazla kat görünümünün var olmasını engelleyebilirsiniz.

Allplan 2017

Hızlı, kullanıcı dostu yöntemlerle çizim oluşturma
Allplan Mimari 2017 içerisinde cephe ve kesitlerin oluşturulmasına yönelik yeni fonksiyonlar, çizimlerin oluşturulmasını her zamankinden kolay ve hızlı hale getirdi. Fonksiyon parametreleri gösterim parametrelerinin sezgisel olarak kontrolünü sağlar. Yapı modelinde yapılan değişiklik sonrasında çizimlerin güncellenmesi gerekmemektedir. Yeni fonksiyon sayesinde tüm bunlar otomatik olarak gerçekleştirilir. Çizimin kendisine elle eklenen ölçü çizgileri gibi unsurlar aynı çizim dosyasında dahi olsa korunurlar. Allplan Mimari 2017 ile, tüm çizimlerin yapı modeli ile eşleşeceğinden emin olabilirsiniz. Ve ek olarak, kesitlerin hesaplanma işlemleri yüzde 50 daha hızlıdır.

KAYA GİBİ SAĞLAM

Allplan Mimari 2017 Üst Düzey Tutarlılık, Çok Sayıda Geliştirme ve Pek Çok Kullanıcı İsteği Uyarlaması İçermektedir

Allplan 2017

ParaObjeler – Detaylı
Parametrik objeler içeren ParaObje kütüphanesi önceden tanımlanmış pencerelerle zenginleştirildi. Ek olarak, mevcut objelere kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda geliştirmeler yapıldı: “Pencere parapeti” objesi daha esnek ve tutma noktaları ile değiştirilebilir hale getirildi ve kapı bölümleri ve stor uygulamaları kayda değer şekilde geliştirildi.

Allplan 2017

Python-API – En Üst Talepler İçin Programlanabilir Arayüz
Parametrik objeleri oluşturmak için bir seçenek de entegre Allplan Python API programlama arayüzünü kullanmaktır. Allplan’daki özelliklere erişebileceğiniz Python skriptleri yazabilir ve Allplan’a kendi fonksiyon ve objelerinizi ekleyebilirsiniz. Bu yöntemle oluşturulan PythonPart’lar kendi özellik paletleri, tutma noktaları ve kendilerine ait iş akışları bulunan ayrı kullanıcı arayüzlerine sahip olabilirler. Sonradan, sadece birkaç tıklama ile değiştirilebilirler. Parametrik obje ve varyasyonlarını oluşturmaya ek olarak, bu arayüzle, kendini tekrar eden iş adımlarını otomatik hale getirebilirsiniz.

Allplan 2017

Çelik profil kütüphanesi yeniden yapılandırılarak güncellendi
Çelik kesitleri ile çalışma iş akışınızı hızlandırmak ve kolaylaştırmak için Çelik Profili kütüphanesi yeniden yapılandırıldı, güncellendi ve eksik profilleri tamamlanarak desteklendi.

Bize Ulaşın