MUTLAK KESİNLİKLE MODELLEME
ALLPLAN ENGINEERING 2016

Allplan Engineering 2016 BIM çözümü, fikirlerinizi daha verimli ve kesin olarak geliştirmenizi, sunabilmenizi, paylaşabilmenizi ve uygulayabilmenizi sağlamaya yardımcı olacak şekilde, Siemens tarafından üretilen Dünya’nın önde gelen Parasolid modeleme çekirdeğini entegre ederek sizi destekler.


Mutlak Modelleme Hassasiyeti
Allplan Engineering 2016 geliştirilirken, modelleme odaklanıldı. Allplan 2016’ya yeni entegre edilen Siemens’in Parasolid modelleme çekirdeği, 3B modelleme alanında tamamen yeni olasılıklara imkan tanımaktadır. Bu yeni ve ileri teknoloji, köprüler, tüneller, tanklar veya karmaşık yapıları tasarlarken daha yüksek özgürlük ve hassasiyet sağlamaktadır. Yeni Obje Gezgini, kullanıcıların Allplan’da bina modelini yönetmelerini kolaylaştırır. Karmaşık modellerin kontrolü ve revizyonu çok kolaydır. bu sayede, Allplan Engineering 2016 BIM projelerinin uygulanmasını daha verimli destekler disiplinler arası çalışmada daha yüksek tasarım kalitesi ve şeffaflığa katkıda bulunur.

Verimli ve Sezgisel İş Akışları
İçerik ve mevcut fonksiyonlarındaki geliştirmeler ile Allplan Engineering 2016 kesintisiz iş akışları sağlar. Bu, donatı ve ilişkilendirilmiş görünümlerin doğrudan düzenlenebilmesi, “Yol Boyunca Kesit” özelliğine getirilen otomatik güncelleme gibi özelliklerle sağlanmaktadır. Veri alışveriş özellikleri de LandXML veri alımı, IFC veri gönderiminde yapısal analiz görünümü ve serbest nitelikli donatılar gibi özelliklerin eklenmesi ile geliştirilmiştir.

[thb_dividers]

KATI MODELLEME
YENİ 3B ÇEKİRDEK İLE KESİN ÇİZİM

solid-modelling-1-hover

EXTRUDE

solid-modelling-2-hover

RAIL SWEEP

solid-modelling-3-hover

LOFT

Dünya’nın önde gelen Parasolid modelleme çekirdeğinin Allplan Engineering 2016 içerisine entegrasyonu, 3B objelerin tasarım ve revizyonları için maksimum serbestiyet ve hassasiyet sağlamaktadır. 3B model oluşturulmasındaki hassasiyet sayesinde, planlama kalitesi de artmaktadır.

[thb_dividers]

ETKİN OBJE GEZGİNİ
DİJİTAL MODELE YÜKSEK HAKİMİYET

objektpalette-hover

Allplan Engineering 2016 ile gelen yeni obje gezgini, sanal bina modelinin bileşenleri için, eleman ve eleman gruplarının görünürlük kontrolleri ile, seçili eleman bilgilerine kullanıcı dostu bir arayüzle müdahal edebilme olanaklarını sunmaktadır. Özellikle kamaşık yapılarla ilgili çözümlerde, kullanıcı tüm bilgilere hızla müdahale edebilir.

[thb_dividers]

GELİŞTİRİLMİŞ DOĞRUDAN MÜDAHALE
DONATILARA HIZLA VE KOLAYLIKLA MÜDAHALE EDİN

direktmodifikation-hover

Allplan Engineering 2016 ile, yerleştirilen donatıların doğrudan değiştirilebilmesi, kolayca ayrılmaları da dahil olacak şekilde geliştirildi. Ek olarak, çubuk çapı, sayısı ve aralık değeri gibi parametreler de, doğrudan yerleştirilmiş donatılar üzerinde ayarlayabilirsiniz.

[thb_dividers]

OPTİMİZE EDİLEN FONKSYİON YELPAZESİ

HERHANGİ BİR YOL BOYUNCA KESİT

schnitt-entlang-kurve-hover

Allplan Engineering 2016 ile, “Herhangi bir yol boyunca kesit” komutu artık tamamen ilişkilendirilmiş durumda. Eğer bileşen değiştirilirse, yerleştirilmiş kesit otomatik olarak güncellenir.

[thb_dividers]

ÇOKLU GÖSTERİM DESTEĞİ
DAHA FAZLA ÇALIŞMA ALANI – DAHA FAZLA KONTROL

multidisplay

Allplan Engineering 2016 ile gelen yeni, Çoklu Gösterim Desteği, kullanıcıların çalışma alanlarını birden fazla monitörde düzenleyebilmelerini sağlar. Üzerinde çalışılan model bir monitördeyken, kesit, animasyon ve cephe pencereleri ve hatta komut paletleri ayrı monitörlerde ekrana getirilebilirler.

[thb_dividers]

EMPERYAL BİRİMLER
ULUSLARARASI PROJELERDE KOLAY ÇALIŞMA

Imperial-units-hover

Emperyal birimler (ABD ölçü birimleri) Allplan Engineering 2016 içerisine entegre edilerek, kullanıcıların feet ve inç cinsinden çalışabilmelerini daha kolay hale getirdi. Ek olarak, Allplan 2016 Çince arayüzü destekleyen ilk Allplan versiyonudur.

[thb_dividers]

FONKSİYON MATRİSİ
ALLPLAN ENGINEERING 2016 – ÖNCEKİ VERSİYONLARLA KARŞILAŞTIRMA

Funktionsmatrik-en_engineering

Bize Ulaşın