Allplan-2015-Engineer-Features-Header-1170x437

Eğri Boyunca Kesit


Herhangi bir eksen boyunca mutlak kesitleri sadece birkaç tıklama ile elde edin. Bu filmde, Allplan 2015 ile gelen yeni “Eğri Boyunca Kesit” komutu hakkında bilgi edineceksiniz. Bu sayede, yaylar ve eğriler içeren akslarda birkaç tıklama ile kesin kesitler alabileceksiniz.

Tendon Modelleri


3B tendonları kolaylıkla oluşturun. Bu video Allplan 2015 ile üç boyutlu tendonların nasıl oluşturulduğunu göstermektedir. Bu yeni komut tendon için çift eğimli 3B eksenin akstan ve gradyanttan nasıl oluşturulduğunu göstermektedir. Bu, karmaşık işlemleri son derece basit bir hale getirir.

ifc-schnittstelle

Sertifikalı IFC Arayüzü


Açık IFC formatı ile optimum veri alımı ve gönderimi. Hali hazırda sertifikalandırılmış Allplan IFC veri alışverişi, Allplan 2015 için de test edildi ve sertifikası yenilendi. Bu, diğer OpenBIM çözümleri ile güvenilir veri alışverişini sağlayarak iş akışını optimize etmektedir.

Gerçek Donatı Çubuk Çapları


Yüksek donatılı strüktürler ve detayları için donatıda yükseltilen kalite. Donatıların şantiyede uygulanmasına yönelik olarak yüksek kalitenin elde edilmesinde Allplan 2015 ile birlikte gelen yeni “Gerçek Donatı Çubuk Çapları” komutunun kullanımını bu filmde bulabilirsiniz. Bu özellikle, donatının çok yoğun olduğu enerji santralleri ve köprü yapıları için son derece kullanışlıdır.

Donatı Planlamada Doğrudan Modifikasyon


Donatı çizimlerinin doğrudan modifikasyonu için yeni olanaklar.
Bu videoda, donatı planlamada doğrudan modifikasyon araçlarındaki seçenekler ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Anahtar yerleşim parametrelerini doğrudan çizimde değiştirerek, donatı detaylandırmanız üzerindeki odağınızı koruyabilirsiniz.

Çubuk Şekil Yerleşimleri İçin Modern Paletler


Paletler ile 2B donatı girişinde geliştirilmiş iş akışı. 2B donatı modunda, Allplan 2015 artık donatıların yerleştirilmesinde yerleşimleri modern paletlerde noktalar olarak sağlamaktadır. Yerleşim esnasında, yerleşimi noktalar olarak istediğiniz anda aktive veya deaktive edebilirsiniz. Bu sayede kesintisiz bir iş akışınız olacaktır.

[thb_dividers style=”style1″]

Allplan 2015’in tüm yeni özelliklerinden sınırsız faydalanabilmek için minimum 1 GB RAM’bi bir ekran kartının bulunması gerekmektedir.
Ek olarak Allplan 2015 sadece Windows 64 Bit işletim sisteminde çalışır.

Bize Ulaşın