Cinema 4D Release 19 1 Cinema 4D Release 19 2 Cinema 4D Release 19 3 Cinema 4D Release 19 4 Cinema 4D Release 19 5 Cinema 4D Release 19 6 Cinema 4D Release 19 7 Cinema 4D Release 19 8

Sizi Arayalım

CINEMA 4D RELEASE 19

Bu gün için araçlar, yarın için teknoloji

Cinema 4D Release 19 hemen kullanmaya başlayabileceğiniz yeni komut ve geliştirmelere ek olarak geleceğin temellerine de bir göz atmanızı sağlar. Tasarımcılar Cinema 4D’yi hızlı, kolay iş akışı ve istikrarı için tercih ederler ve Release 19, iş akışınızı daha da hızlandırır, yeni özellikleri ile ufkunuzu genişletir ve güvenebileceğiniz bir sistem sunar.

Özelliklerin Tam Listesi

Cinema 4D Release 19 9

Cinema 4D Release 19 10

Vitrin

Ekranda Çalışırken Üst Düzey Görüntüler

Depth of Field ve Screen Space Reflections ile, gerçek zamanda, render-kalitesinde görünümleriniz olur ve ışıkların yerleştirilmesi ve yansıma ayarlarında daha kolay karar verirsiniz.

İş Akışı

Cinema 4D Release 19 11

Voronoi Fracture

Kırmak kolaydır

Voronoi Fracture objelerin prosedürel olarak parçalanmasını kolaylaştırır – Release 19 ile dinamikleri bağlayıcılar ile kontrol edebilir, parçaları birbirlerine tutturabilir, çatlaklara detaylar ekleyebilir ve çok daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz.

MoGraph

Cinema 4D Release 19 12

Küresel Kamera

[Sanal] Gerçeklik İçin Render

Günün trendine adım atın – YouTube, Facebook, Oculus veya Vive için Stereo 360° VR video renderları alın.

Render

LOD (LEVEL OF DETAIL)

Vitrin ve render hızını arttırın ve oyun iş akışları için elemanlar hazırlayın

POLY REDUCTION

Yeni oluşturucu, UV-mapli dokuları korumaktadır

SCENE RECONSTRUCTION

Kamera çekimlerinden nokta bulutu veya temel ağ örüntülerini oluşturun

KARAKTER İŞ AKIŞI

Hacim deformasyonu pozlaması ve geliştirilmiş weighting iş akışı

SOUND EFFECTOR

Tek bir MP3’den çoklu frekansları baz alan sese tepki veren animasyonlar oluşturun

Cinema 4D Release 19 13

Radeon ProRender

Fizik-bazlı, Platformal-Arası GPU Render

İster Windows, ister Mac kullanın, Cinema 4D’de GPU render işleminin geleceğini deneyimleyebilirsiniz – fizik-bazlı, entegre ve üst seviyede interaktif.

Render

Cinema 4D Release 19 17

Yeni Medya Çekirdeği

aldığınız ve render için kullandığınız tüm veriler için

Anime GIF’ler ve MP4’leri doku olarak kullanı ve doğrudan MP4, DDS ve geliştirilmiş OpenEXR’a render alın. Tüm resim, video ve ses formatları daha hızlı transfer edilir ve daha fazla seçeneği destekler.

İş Akışı

YENİ MODELLEME ÇEKİRDEĞİ

Align ve Reverse Normals komutlarında geliştirilmiş N-gon ve kenar değerlendirmeyi deneyimleyin

BODYPAINT 3D OPENGL

Boyama yaparken gerçek zamanlı yansıma ve displacement görüntüleme

İŞ AKIŞI

Cinema 4D’nin hızlı ve kolay iş akışı, tasarımın hızına ayak uyduracak denemelere olanak tanır. Release 19’un render-hazır vitrin görüntü kalitesi ve diğer iş akışı geliştirmeleri ile, müşterinizin onayına hazır tarzda karelerinize her zamankinden daha hızlı erişeceksiniz.

Cinema 4D Release 19 18

Cinema 4D Release 19 10

Vitrin Geliştirmeleri

Bu bir render mı, yoksa gerçek zamanlı OpenGL mi?

Release 19 Screen Space Ambient Occlusion ve Tessellation’a ek olarak Screen-Space Reflections ve OpenGL Depth-Of-Field desteği getirmiştir. OpenGL görünümü kalitesi o kadar arttırılmıştır ki, yeni MP4 desteği ile, doğrudan müşteri onayı için önizleme görselleri oluşturmada kullanabilirsiniz.

VIDEOYU SEYREDİN

Preview everything from your scene!

Cinema 4D Release 19 20

Gölgeler

Cinema 4D Release 19 21

Şeffaflık

Cinema 4D Release 19 22

Yansıma

Cinema 4D Release 19 23

SSAO

Cinema 4D Release 19 24

Tesselation

Cinema 4D Release 19 25

Depth of Field

Cinema 4D Release 19 26

LOD (Levels Of Detail) Objesi

Yeni LOD objesi ile, vitrin veya render hızını arttırın, yeni animasyon tipleri oluşturun veya optimize edilmiş oyun-hazır elemanlar oluşturun. Ekran boyutu, kameraya olan mesafe ve diğer faktörlere göre obje ve hiyerarşileri otomatik olarak basitleştirebilirsiniz. Yeni, sezgisel arayüz elemanı, LOD ayarlarını tanımlama ve yönetimi kolaylaştırır ve popüler oyun motorlarına FBX ile gönderimde detaylarınızı yönetir.

VİDEOYU SEYREDİN

Cinema 4D Release 19 27

Cinema 4D Release 19 28

Yeni Medya Çekirdeği

Çekirdek modernizasyon çalışmalarımızın bir bölümü olarak, Cinema 4D’nin resim, video ve ses formatları desteği tamamen yeniden yazılarak hız ve hafıza verimliliği arttırıldı. Cinema 4D artık MP4 formatını QuickTime olmadan desteklediğinden, bir önizleme render, videonun dokular olarak paylaşımı veya bir çekimin hareket yakalamasının dağıtımı daha kolaydır. Tüm veri alma ve gönderme paketleri, eskiye nazaran daha fazla kontrol edilebilen niteliğe sahiptir.

VİDEOYU İZLEYİN

VERİ TAKAS FORMATI GÜNCELLEMELERİ

FBX ve Alembic formatlarında LOD ve seçili obje verisini gönderin. Alembic dosyaları için alt kare enterpolasyon desteği ile kesin hareket flulaşmalarını yeniden zamanlayın ve render edin.

YENİ ÖZELLİK İŞARETLEME

R19, R18 veya eğitim dokümanlarında yeni özellikleri İşaretlenmiş olarak görün.

MODELLEME

Cinema 4D objelerin interaktif olarak oluşturulmasını daima kolaylaştırmıştır ve Release 19 ile gelen, obje yerleşimlerindeki klavye özellikleri ile bu işlemler daha da kolaydır. Objeleri hızlı ve güvenilir Polygon Reduction ile kontrol edebilirsiniz. Kaputun altında, geleceğin komutlarının temelini oluşturacak yeni modelleme çekirdeği uygulaması da bulunmaktadır.

Cinema 4D Release 19 32

Cinema 4D Release 19 33

Polygon Reduction

Cinema 4D’nin yeni çokgen indirgeme aracı bir “generator” olarak çalıştığından, tüm hiyerarşileri indirgemek son derece kolaydır. İndirgeme önceden hesaplandığından, indirgeme şiddeti veya istenilen nokta sayılarının ayarlanması son derece hızlıdır. Ve en iyisi, dokuların doğru kaplanmaya devam etmelerini garanti altına almak ve çokgen detayının korunması gereken alanlarda kontrol sahibi olmak için Polygon Reduction, Vertex Maps, Selection tags ve UV koordinatlarını korur.

MODELEME ÇEKİRDEĞİ

Release 19 modelleme araçlarının yeni temelini oluşturmak üzere yapılan geliştirme çalışmalarının ilk küçük örneklerini de sunmaktadır. Cinema 4D’nin yeni modelleme çekirdeği, kenarlar, N-gonlar ve diğer yüzey nitelikleri ile ilgili geliştirilen destek sunmaktadır. Release 19 yeni çekirdek geliştirmelerinin ufak bir bölümünü, daha güvenilir ve N-gon ve yüzey niteliklerini daha iyi yöneten Align Normals ve Reverse Normals komutlarının yeniden tasarlanan algoritmaları ile sunmaktadır.

Obje Ekleme

Tasarımın hızla aktarımında, Cinema 4D’nin hiyerarşi sistemi anahtardır ve Release 19 generator ve deformerların çoklu objelere aktarımını daha da kolaylaştırmıştır. Pek çok sürükle ve bırak adımına gerek duyulabilen modelleme işlemleri, şimdi, kısayol kombinasyonları ile tek adımda gerçekleştirilebilir. Generator objeleri Alt/Option tuşlarını basılı tutarak her seçili objenin ebeveyni olarak veya deformer objeleri seçili tüm objelere Shift tuşunu basılı tutarak ekleyin. Yeni objeleri her seçili objenin çocuğu olarak eklemek için Ctrl tuşunu basılı tutun veya Alt-Ctrl kombinasyonunu tüm seçili objeleri tek bir obje altında gruplandırmak için kullanın.

VİDEOYU SEYREDİN

Cinema 4D Release 19 37SHIFT BASILIYKEN

shift tuşunu basılı tutarak her seçili
objeye deformer objeleri ekleyin

Cinema 4D Release 19 38ALT BASILIYKEN

alt/option tuşu basılı durumdayken generator objeleri seçili her objenin ebeveyni olarak ekleyin

Cinema 4D Release 19 39CTRL BASILIYKEN

ctrl basılıyken yeni objeleri seçili her

objenin çocuğu olarak ekleyin

Cinema 4D Release 19 40ALT+CTRL BASILIYKEN

Alt-Ctrl ile seçili objeleri tek

yeni obje altında gruplandırın

NOKTA RENGİ GELİŞTİRMELERİ

Diğer objelerin yerleştirilmesinde rehber olarak kullanılabilmeleri için renklendirilmiş noktaların renklerinin obje seçili olmasa da ekranda görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle diğer uygulamalarla veri alış verişinde kullanışlı olacak şekilde yüvez niteliklerini nokta renk değerleri olarak da depolayabilirsiniz.

ANIMASYON

Zaman dördüncü boyuttur ve daha fazla karakter animasyonu geliştirmesi zamanı geldi. R19’un karakter iş akışındaki gelişmeleri ve Cinema 4D’nin hareket takibindeki gelişmeleri inceleyin.

Cinema 4D Release 19 41

Pose Space Deformation

Yeni düzeltici morflar

Karmaşık kas objeleri oluşturma ve riglemeye gerek kalmadan, kasları oluşturun ve anahtar pozlardaki deformasyonu görsel olarak ayarlayın. Cinema 4D R19 içerisindeki PoseMorph etiketindeki Pose Space Deformation özelliğini kullanarak, otomatik olarak birleşim animasyonuyla yönlendirilen düzeltme morfları yapılması mümkündür. Morfu bir weight map’e bağlayın ve  canlandırılan birleşimler ve morf otomatik olarak karakter bazına bağlı olarak uygulanır.

Cinema 4D Release 19 42

Cinema 4D Release 19 43

Weighting Geliştirmeleri

Weight’lerin boyanması karakter riglemenin en zorlu bölümlerinden biridir, ancak Cinem 4D R19 süreci geliştirmek için gelişmiş iş akış araçları sunar. Weight’leri aynalamadaki yeni algoritmalar yapılan işlerin bir taraftan diğerine tercümesini kolaylaştırırken, Weighting Aracında normal dengeleme ve geçiş yumuşatmalar geliştirildi. Weight Manager, sezgisel kullanıma yönelik pek çok iyileştirme içermektedir ve artık birden fazla Weight Manager penceresi kullanabilir ve her pencereyi, özel birleşimler için filtreleyebilirsiniz.

csm_Half_Mirrorred_swipe_274234d403csm_Mirrorred_swipe_54a48bf3c8

İŞ AKIŞI GELİŞTİRMELERİ

Geliştirilen boyama iş akışı (joint viewport selection, smoothing, eyedropper), yeniden yapılandırılan weight manager, geliştirilen weighting komutları (bind to multiple meshes).

BAKIM & OPTİMİZASYONLAR

Geliştirilen weighting kesinliği, normal geliştirmeleri, arttırılan boyama performansı.

Cinema 4D Release 19 44

Sahne Oluşturma & Takip Geliştirmeleri

Filmdeki takip edilen noktalarla renkli nokta bulutları ve yüzeyler oluşturabilen Scene Reconstruction ile, 3D objelerin kamera çekimlerine eklenmesi artık çok daha kolay. Elle takip özellikleri de artık daha kolay – filmin tüm aydınlık seviyesini mi yoksa kırmızı, yeşil veya mavinin mi takip edileceğini tanımlayabilirsiniz.

DİĞER ANİMASYON GELİŞTİRMELERİ

 • Perlin, Ridged Multifractal ve Cinema 4D’nin tüm Noise tiplerinde Noise indirgeme tipi
 • Çoklu objeleri eklemlere tek tıkla bağlama
 • Daha hızlı dinamik hesabı için çarpışmalarda deforme olmamış objeler kullanımı

MOGRAPH

Cinema 4D olmasaydı, hareketli grafikler bu gün göründüklerinden daha farklı olurdu , ve Cinema 4D, MoGraph olmadan şimdi olduğu uygulama haline gelemezdi. Cinema 4D Release 19 içindeki iki büyük gelişme, hareketli grafiklerdeki öncülüğünü pekiştirmektedir.

VİDEOYU SEYREDİN

Cinema 4D Release 19 45

Voronoi Fracturing Geliştirmeleri

Release 18 ile gelen, tamamen prosedürel Voronoi Fracture ile objelerin parçalara ayrılması kolay ve popüler hale geldi – şimdi, Release 19 ile bu parçaların bir arada tutulmasını kolaylaştırırken işlemleri neredeyse 4 kat hızlandırdık.

VİDEOYU SEYREDİN

BAĞLAYICILAR

Objeleri çarpışmalar ve diğer kuvvetlerle parçalayın. Parçalar arasındaki dinamik bağlayıcılar, kuvvetler uygulanana dek bir arada kalmalarını sağlar.

VİDEOYU SEYREDİN

Cinema 4D Release 19 46

ÖNCEDEN PARÇALANMIŞ DÖNÜŞÜMLER

Ahşap ayrılması veya kristal strüktürlerini önceden parçalanmış dönüşümlerle oluşturun.

Cinema 4D Release 19 47

DETAYLANDIRMA

Kırılan yüzeylerde yükseltilmiş parazit, parçaların çok daha gerçekçi görünmelerini sağlar.

Cinema 4D Release 19 48

TUTKAL

Karmaşık biçimler elde etmek için çoklu parçaları birbirlerine tutturun.

Cinema 4D Release 19 49

DİĞER GELİŞTİRMELER

 • Gelişmiş sıralama (objeye mesafe veya özel vektör ile)
 • Invert Offset ile bal peteği biçimler oluşturma
 • Hull Thickness ile kabuk oluşturma

Cinema 4D Release 19 50

Sound Effector

Release 19’da tamamen yenilenen Sound Effector ile, enerjik ritim görselleştirmeleri oluşturmak ve hareketli grafiklerin ritmi yakalaması çok kolay. Tutma noktalarını sürükleyerek belirli frekans ve sesleri izole edin ve klonlarınızı kontrol etmek için her kontrol alanından değerleri karıştırın veya dağıtın. Herhangi bir gecikme efektörü kullanmaya gerek kalmadan kendi içerisinden bu işlevi yerine getirin. Çoklu efektörleri tek bir müzik dosyasına bağlayın ve kolay kontrol ve hızlı oynatma ile, dahili MP+ desteğini kullanarak animasyonları ses içerecek şekilde render edin.

RENDER

Release 19 render için yeni yöntemler sunmaktadır – GPU’nuzun gücünü iyi görünen OpenGL önizlemeler veya ProRender ile yüksek kaliteli fizik bazlı görseller oluşturmak için kullanın. Sanal Gerçeklik devriminde yerinizi almaya hazır mısınız? 360º VR video render almak R19’un Küresel kamerası ile çok kolay.

Cinema 4D Release 19 51

Radeon ProRender

Güzel bir şeyler hazırlıyoruz

Fiziksel olarak doğru görseller oluşturmak için ekran kartınızın gücünü serbest bırakın. AMD’nin Radeon ProRender teknolojisi Cinema 4D’nin standart malzeme, ışık ve kameralarını kullanacak şekilde Release 19’a entegre edildi. İster Mac sistemlerde güçlü AMD çipleri kullanın, ister Windows’la Nvidia ve AMD ekran kartları, platform bağımsız, tamamen entegre ve sezgisel iş akışı içeren bu sürecin keyfini süreceksiniz.

İNTERAKTİF RENDER

ProRender’ı bir vitrinle ilişkilendirip, aynı diğer vitrinler gibi kullanın. Objelere müdahale ettikçe, kamerayı değiştirdikçe ve malzeme ve ışık ayarları ile oynadıkça, eş zamanlı geri bildirime sahip olacaksınızdır.

PBR İŞ AKIŞI

Yeni PBR Malzeme ve ışık seçenekleri, Physically-Based Rendering iş akışı için en uygun şekilde ayarlanmış standartları içerir.

Cinema 4D Release 19 55
Cinema 4D Release 19 56

BUCKET RENDER

Özellikle yüksek çözünürlükte render işlemlerinde daha verimli hafıza yönetimi için kovalara bölerek render işlemini yerine getirebilirsiniz.

PLATFORM BAĞIMSIZ

ProRender sisteminizdeki tüm ekran kartlarından yararlanabilir. İster çoklu Radeon kartları olan bir MacPro veya AMD ve Nvidia kartları olan Windows sisteminiz olsun.

Cinema 4D Release 19 57
Cinema 4D Release 19 58

DERİN ENTEGRASYON

Cinema 4D’nin kendi malzeme, Işık ve Kameralarını kullanın.

ATEŞ BÖCEĞİ FİLTRESİ

Işın takibi motorlarının genel sorunu parlak piksellerden kurtulun.

Cinema 4D Release 19 59
Cinema 4D Release 19 60

SADECE BAŞLANGIÇ

Release 19 ile gelen ProRender ürün görselleştirme ve diğer tek kareler için çok iyi bir seçenektir  ancak elbette ProRender ile gelecek özelliklere sadece bir başlangıçtır ve ilerideki versiyonlarda daha derin Cinema 4D entegrasyonu ve daha fazla özellik getirilecektir.

Cinema 4D Release 19 61

Küresel VR Kamera

Stereoscopik 360° Sanal Gerçeklik videoları ve kubbe projeksiyonları Release 19’un Küresel kamerası ile oluşturun. Yatay ve düşey aralık belirleyin, ve equirectangular, cubic string, cubic cross veya 3×2 cubic formatlarında render alın. 

TONE MAPPING

Reinhard ve Photo Linear gibi sektör standardı Tone Mapping algoritmaları ile detayları koruyun ve expojuru kontrol edin.

VARIATION SHADER

UV tekrarı ve saça aktarım varyasyonları için yeni seçenekler.

TEAM RENDER KEŞFİ

Bonjour yüklenmesine gerek kalmaksızın Team Render İstemcilerini bulun ve bağlayın.

STANDARD RENDERER HIZLANMASI

Embree teknolojisi, çok sayıda yansıma ve şeffaflık içeren sahnelerde ciddi hızlanma sağlamaktadır.
VİDEOYU SEYREDİN

BODYPAINT 3D

BodyPaint 3D renk, yansıtıcılık, alfa, kabartma veya normalleri ve hatta displacement boyamasında gerçek bir önizleme görebilmeniz için artık OpenGL kullanmaktadır. Fiziksel bazlı iş akışında çalışırken R19’un Screen Space Reflections özelliği ile her yansıma kanalında tam önizleme ile boyama yapabilirsiniz. Projeksiyon boyama tamamiyle çok işlemcilidir ve modellerinize fırça darbeleri çok hızlı aktarılabilir.

Cinema 4D Release 19 62

UV Düzenleme Geliştirmeleri

C4D’nin UV düzenleme araçsetleri geliştirilmeye devam ediyor ve bu çalışmaların ilk meyvelerini Release 19 içerisinde bulabilirsiniz. Boyama ve çokgen seçimlerini ilişkilendirilmiş UV noktaları ve çokgenlerine daha etkin dönüştürmek için seçimler oluşturun. UV nokta seçimlerini genişletip daraltabilir ve Koordinat Yöneticisi desteğini seçili UV elemanlarını daha rahat taşımak ve hizalamak için kullanabilirsiniz.

Cinema 4D Release 19 63

UV COORDINATE MANAGER

UV Koordinatlarını sayısal değerler girerek kontrol edin

Cinema 4D Release 19 64

SEÇİMLERİN DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

İlişkili UV’lere kolay dönüştürme için Loop, Ring ve diğer Seçim araçlarını kullanın

Cinema 4D Release 19 65

ÇOKGEN ADALARI

Bağlantılı UV adalarını çift tıklama ile seçin

STORE

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ 

1. Taraflar 

a. www.fga.com.tr internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Süleyman Seba Cad. Maçka Talimyeri Sk. No:4/2 34357 Beşiktaş / İSTANBUL adresinde mukim FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi (Bundan böyle “FGA Mimarlık” olarak anılacaktır). 

b. www.fga.com.tr internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (“Üye”) 

2. Sözleşmenin Konusu 

İşbu Sözleşme’nin konusu FGA Mimarlık’ın sahip olduğu internet sitesi www.fga.com.tr‘den üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir. 

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri 

 1. Üye, www.fga.com.tr internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, FGA Mimarlık’ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. 
 2. Üye, FGA Mimarlık tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin sözkonusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından FGA Mimarlık’a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, FGA Mimarlık’ın sözkonusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır. 
 3. Üye www.fga.com.tr internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır. 
 4. Üye, www.fga.com.tr internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. 
 5. www.fga.com.tr internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin FGA Mimarlık’la hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. FGA Mimarlık’ın üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 6. FGA Mimarlık, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, www.fga.com.tr internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden FGA Mimarlık’tan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir. 
 7. Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir. 
 8. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, FGA Mimarlık’ı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, FGA Mimarlık’ın üyeye karşı üyelik sözleşmesinee uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
 9. FGA Mimarlık’ın her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, FGA Mimarlık’ın hiçbir sorumluluğu yoktur. 
 10. www.fga.com.tr internet sitesi yazılım ve tasarımı FGA Mimarlık mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
 11. FGA Mimarlık tarafından www.fga.com.tr internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir. 
 12. FGA Mimarlık kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. FGA Mimarlık, üyenin www.fga.com.tr internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar. 
 13. FGA Mimarlık’ya üye olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında FGA Mimarlık tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, FGA Mimarlık’ya üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece FGA Mimarlık’ın kendisi ile internet, telefon, SMS, vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve FGA Mimarlık’ı sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye, kişisel verileri ile ilgili detaylı bilgiye https://www.fga.com.tr/kvk  adresinden ulaşabilir. 
 14. FGA Mimarlık, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya FGA Mimarlık’ya tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) FGA Mimarlık ve FGA Mimarlık web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğun  iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir. 
 15. FGA Mimarlık web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye FGA Mimarlık web sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. 
 16. FGA Mimarlık, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya FGA Mimarlık web sitesi’nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar. 
 17. FGA Mimarlık, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir. 
 18. Taraflar, FGA Mimarlık’ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287’ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. 
 19. FGA Mimarlık, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda “Benim Sayfam” bölümündeki “Tercihlerim” kısmından mail ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir. 

4. Sözleşmenin Feshi 

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya FGA Mimarlık tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. FGA Mimarlık üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir. 

5. İhtilaflerin Halli 

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 

6. Yürürlük 

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir. 

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni

1. Aydınlatma Metni’nin Amacı ve Şirketimizin Veri Sorumlusu Konumu:

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Aydınlatma Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen kişisel veri işleme faaliyetleri hakkında aydınlatılması hedeflenmektedir.

2. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin İşlenme Amacı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini de dahil olmak üzere Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde işlenmektedir.

3. Müşterilerin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları:

Açık rıza doğrultusunda işlenecek kişisel veriler ve işleme amaçları Rıza Metni’nde belirtilmiştir.

4. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin Aktarımı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası da dahil olmak üzere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, Şirket yetkilileri, iştiraklerimiz, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, hissedarlarımız, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlar ile paylaşılabilecektir.

5. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi:

Kişisel veriler, müşterilerden elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Aydınlatma Metni ve açık rıza gerekli olduğu hallerde Rıza Metni’nde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

6. Kişisel Veri Sahibi Olarak Müşterilerin Hakları:

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri; (i) kendileri ile ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, (ii) kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, (iii) kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, (iv) yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, (v) kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vi) Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vii) işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve (viii) kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri değerlendirerek 30 gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır.

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Rıza Metni

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Rıza Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen ve aşağıda belirtilen kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin açık rızalarının temini hedeflenmektedir.

Kanun’un 5/2 ile 6/3 maddesinde yer alan kişisel veri işleme şartlarının karşılanamadığı aşağıdaki durumlar için FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerin işlenebilmesi için müşterilerin açık rızasının alınması gerekmektedir. Açık rıza gerektirmeyen süreçlere ilişkin olarak Aydınlatma Metni kapsamında veri işleme faaliyetleri sürdürülmekte olup açık rıza gerektiren süreçlerde de Aydınlatma Metni’nde belirtilen temel prensiplere uygun veri işlenmektedir.

Bu kapsamda müşterilerin kişisel verileri FGA Mimarlık Tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına İlişkin Politika‘da Bölüm 3 – Madde IV altında belirtilen amaçlarla ve buradaki usule uygun olarak işlenmektedir. Buna göre kişisel veriler; müşterilere yönelik kampanyaların oluşturulması, FGA Mimarlık iş ortakları tarafından FGA Mimarlık müşterilerine FGA Mimarlık’da kullanabilecekleri özel fırsatların sunulması, çapraz satış yapılması, hedef kitle belirlenmesi, Müşteri hareketlerinin takip edilerek kullanıcı deneyimini arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi, FGA Mimarlık’a ait internet sitesi ile mobil uygulamanın işleyişinin geliştirilmesi ve Müşteri ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmesi, doğrudan ve doğrudan olmayan pazarlama, kişiye özel pazarlama ve yeniden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, kişiye özel segmentasyon, hedefleme, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması ile müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin planlanması ve icrası amaçları da dahil olmak üzere genel anlamda FGA Mimarlık’ın ürün ve/veya hizmetlerinin satış ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve/veya hizmetlere bağlılık oluşturulması ve/veya arttırılması süreçlerinin planlanması ve icrası kapsamında Müşteri’nin vereceği onayı doğrultusunda işlenebilecek ve bu amaçlara yönelik olarak Aydınlatma Metni’nde belirtilen taraflarla paylaşılabilecektir.

Gizlilik Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan üyelerimizin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, işbu FGA Mimarlık Gizlilik Politikası (“Politika”), üyelerimizin kişisel verilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ile tamamen uyumlu bir şekilde işlenmesi ve kullanıcılarımızı bu bağlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. FGA Mimarlık.com çerez politikası İşbu Politika’nın ayrılmaz parçasıdır. 

İşbu Politika’nın amacı, FGA Mimarlık tarafından işletilmekte olan www.fga.com.tr internet sitesi ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) işletilmesi sırasında Platform üyeleri/ziyaretçileri/kullanıcıları (hepsi birlikte “Veri Sahibi” olarak anılacaktır) tarafından FGA Mimarlık ile paylaşılan veya FGA Mimarlık’ın, Veri Sahibi’nin Platform’u kullanımı sırasında ürettiği kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. 

Hangi Veriler İşlenmektedir? 

Aşağıda FGA Mimarlık tarafından işlenen ve Kanun uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Politika kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri kapsayacaktır. 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 3. ve 7. maddeleri dairesince, geri döndürülemeyecek şekilde anonim hale getirilen veriler, anılan kanun hükümleri uyarınca kişisel veri olarak kabul edilmeyecek ve bu verilere ilişkin işleme faaliyetleri işbu Politika hükümleri ile bağlı olmaksızın gerçekleştirecektir. 

Kişisel Veri İşleme Amaçları 

FGA Mimarlık, Veri Sahibi tarafından sağlanan kişisel verileri, üyelik kaydı ve hesabının oluşturulması ve buna ilişkin kayıtların tutulması, Veri Sahibi’nin Platform üzerinden sağlanan hizmetlerden faydalandırılması sistem hatalarının tespit edilerek performans takibinin yapılması ve Platform’un işleyişinin iyileştirilmesi, bakım ve destek hizmetleri ile yedekleme hizmetlerinin sunulması amaçları dahil olmak üzere FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi ile bu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık ve iş ilişkisi içerisinde bulunduğu kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini ile FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası amaçlarıyla işlenebilecektir. 

Veri Sahiplerinin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları 

Veri Sahibi’nin açık rızası kapsamında, FGA Mimarlık, Veri Sahipleri’nin Platform üzerindeki hareketlerini takip ederek kullanıcı deneyiminin artırılması, istatistik oluşturulması, profilleme yapılması, doğrudan pazarlama ve yeniden pazarlama, Veri Sahibi’ne özel promosyon önerilerinin oluşturulması ve Veri Sahibi’ne iletilmesi ve bu kapsamda elde edilen verilerin her türlü reklam ve materyal içeriğinde kullanılması amacıyla veri işleyebilecek ve aşağıda anılan taraflarla bu verileri paylaşabilecektir. 

Kişisel Verilerin Aktarımı

FGA Mimarlık, Veri Sahibi’ne ait kişisel verileri ve bu kişisel verileri kullanılarak elde ettiği yeni verileri, işbu Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçların gerçekleştirilebilmesi için FGA Mimarlık’ın hizmetlerinden faydalandığı üçüncü kişilere, söz konusu hizmetlerin temini amacıyla sınırlı olmak üzere aktarılabilecektir. FGA Mimarlık, Veri Sahibi deneyiminin geliştirilmesi (iyileştirme ve kişiselleştirme dâhil), Veri Sahibi’nin güvenliğini sağlamak, hileli ya da izinsiz kullanımları tespit etmek, operasyonel değerlendirme araştırılması, Platform hizmetlerine ilişkin hataların giderilmesi ve işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan amaçlardan herhangi birisini gerçekleştirebilmek için SMS gönderimi yapanlar da dahil olmak üzere dış kaynak hizmet sağlayıcıları, barındırma hizmet sağlayıcıları (hosting servisleri), hukuk büroları, araştırma şirketleri, çağrı merkezleri gibi üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. 

Kişisel veriler, Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi ve Şirket yetkilileri, hissedarları, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kanunen yetkili özel kurumlar ile paylaşılabilecek, bu amaçlarla sınırlı olarak Kanun m.9’da işaret edilen usul esaslar ile Kişisel Verileri Koruma Kurulu kararları çerçevesinde yurt dışına aktarılabilecektir. 

Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi 

Kişisel veriler, Platform üzerinden ve elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir. 

Kişisel Veri Sahibinin Hakları 

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri, 

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından www.fga.com.tr adresinde yer alan 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri otuz gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır. 

Çerez Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan kişilerin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. 

Çoğu web sitesinde olduğu gibi, FGA Mimarlık.com (“Site”) ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) ziyaretçilere kişisel içerik ve reklamlar göstermek, site içinde analitik faaliyetler gerçekleştirmek ve ziyaretçi kullanım alışkanlıklarını takip etmek amacıyla Çerezler kullanılmaktadır. 

İşbu Çerez Politakası FGA Mimarlık.com Gizlilik Politikası’nın ayrılmaz bir parçasıdır. 

FGA Mimarlık, bu Çerez Politikası’nı (“Politika”) Site’de hangi Çerezlerin kullanıldığını ve kullanıcıların bu konudaki tercihlerini nasıl yönetebileceğini açıklamak amacıyla hazırlamıştır. FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi için www.fga.com.tr Gizlilik Politikası’nı incelemenizi tavsiye ederiz. 

Çerez (“Cookie”) Nedir? 

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz web sitesiyle ilişkili sunucular tarafından oluşturulurlar. Böylelikle ziyaretçi aynı siteyi ziyaret ettiğinde sunucu bunu anlayabilir. 

Çerezler, ziyaretçilere ilişkin isim, cinsiyet veya adres gibi kişisel verileri içermezler. Çerezler konusunda daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirisiniz. 

Hangi Çerezler Kullanılmaktadır? 

Çerezler, sahipleri, kullanım ömürleri ve kullanım amaçları açısında kategorize edilebilir: 

Neden Çerezler Kullanılmaktadır? 

Platform’da, Çerezler aşağıdaki amaçlar kapsamında kullanılmaktadır: 

Çerez Tercihlerinizi Nasıl Yönetebilirsiniz? 

FGA Mimarlık, kullanıcıların kendilerine ait kişisel veriler üzerindeki tercihlerini kullanabilmelerini son derece önemsemektedir. Bununla birlikte, Site’nin çalışması için zorunlu olan bazı Çerezler konusunda tercih yönetimi mümkün olmamaktadır. Ayrıca bazı Çerezlerin kapatılması halinde Site’nin çeşitli fonksiyonlarının çalışmayabileceğini hatırlatma isteriz. 

Platform’da kullanılan Çerezlere dair tercihlerin ne şekilde yönetebileceğine dair bilgiler aşağıdaki gibidir: 

Hangi Haklara Sahipsiniz? 

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesi uyarınca ziyaretçiler, FGA Mimarlık’ya başvurarak, kendileriyle ilgili, 

Söz konusu haklar, kişisel veri sahipleri tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletildiğinde her hâlükârda 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır. Taleplere ilişkin olarak herhangi bir ücret talep edilmemesi esas olmakla birlikte, FGA Mimarlık, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkını saklı tutar. 

Rıza ve Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler 

FGA Mimarlık, Gizlilik Politikası (“Politika”) ile kullanıcılarına Çerez kullanımının kapsamı ve amaçları hakkında detaylı açıklama sunmayı ve Çerez tercihleri konusunda kullanıcılarını bilgilendirmeyi hedeflemiştir. Bu bakımdan, Platform’da yer alan Çerez bilgilendirme uyarısının kapatılması ve Site’nin kullanılmaya devam edilmesi halinde Çerez kullanımına rıza verildiği kabul edilmektedir. Kullanıcıların Çerez tercihlerini değiştirme imkânı her zaman saklıdır. 

FGA Mimarlık, Politika hükümlerini dilediği zaman değiştirebilir. Güncel Politika Platform’da yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.