Cinema 4D R21

TÜM DÜNYA İÇİN 3D

Sıra yüksek kalitede 3D içerik üretilmesine geldiğinde, Cinema 4D tasarım profesyonelleri için daima en kolay öğrenilen ve en kolay kullanılan yazılım olmuştur. Şimdi Cinema 4D’yi daha da rahat erişilebilir hale getirdik.

Cinema 4D Release 21 1

SADECE TÜM PAKET

Cinema 4D Release 21 2

UYGUN FİYAT

Cinema 4D Release 21 3

KOLAY LİSANS YÖNETİMİ

Cinema 4D Release 21 4

MODELLEME

Tamamen yenilenen Caps and Bevels özelliklerinde sadece keyifli logo ve metinlerin ötesinde şeyler var ve Hacimsel Modelleme ve Modelleme Çekirdeğinde yapılan geliştirmeler, daha etkili ve hızlı iş akışlarına olanak sağlamakta.

DAHA FAZLA

Cinema 4D Release 21 5

ANİMASYON

Dinamikleri kontrol etmek için yeni Alan Güçlerini, karakter animasyonlarını hızla ve kolayca oluşturmak için Mixamo Rig özelliğini, ve Field’lere eklenen pek çok iş akışı geliştirmesini çok seveceksiniz.

DAHA FAZLA

Cinema 4D Release 21 6

RENDER

Intel’in yeni Denoiser teknolojisi, yeni malzeme nodları, node iş akışındaki geliştirmeler ve ProRenderer’daki kayda değer geliştirmeler, tasarımlarınızı göz alıcı sunumlara taşıyacaktır.

DAHA FAZLA

Cinema 4D Release 21 7

İŞ AKIŞI

Cinema 4D ekranı HiDPI gösterim desteği ve bazı menü düzenlemeleri ile tazelendi. Yeni Asset Inspector ile asetlerin bulunması/bağlanması/derlenmesi daha kolay ve UV Transform Aracı UV yönetimi için pek çok ek araç sunmakta.

DAHA FAZLA

İNDİR, AKTİVE ET, YÖNET, OLUŞTUR!

Pazardaki en kolay kullanılan yazılım şimdi aynı zamanda en kolay elde edebileceğiniz oldu. Cinema 4D’nizi seçme, indirme, satın alma ve yönetme ile ilgili tüm adımlar yeniden yapılandırıldı.

My Maxon

Yeni MyMaxon hesabı ile, lisans ve aboneliklerinizi istediğiniz yerden kolayca yönetebilirsiniz. Lisanslarınızı MyMaxon web portalından yönetebilir ve farklı bilgisayarlar arasında lisanslarınızı taşıyabilirsiniz.

Cinema 4D Release 21 8

Birimiz Hepimiz, Hepimiz Birimiz İçin

Cinema 4D artık tüm 3D gereksinimleriniz için tekil çözüm olarak sunulmaktadır. Farklı paketler arasında seçim yapmak veya bütçenize uymadığından bazı özelliklerden fedakarlıkta bulunmanıza gerek bulunmamaktadır. Sizler tüm 3D gereksinimlerinizi, uygun fiyatlı tam sürümle karşılarken, bizler de tüm çalışmalarımızı tek bir paket üzerindeki geliştirmelere yoğunlaştırabiliyoruz.

Cinema 4D Release 21 9

Daha Etkin Yükleme ve Lisanlama Çözümleri

TEK İNDİRME, ÇOKLU YETKİNLİK

İndirme işlemini gerçekleştirip deneme sürümünü hemen aktive edin. İster deneme, ister ticari veya eğitim versiyonu kullanın, Cinema 4D’nin gücüne her zaman her yerden erişebilirsiniz.

GELİŞTİRİLEN YÜKLEME

Cinema 4D’nin kolay çevrim içi yükleyicisi ile hızlıca başlayın. Küçük veya çevrim dışı ortamlar için tam yükleyici arasından seçim yapabilirsiniz.

YENİ LİSANS SUNUCUSU

Şimdi Windows üzerinde bir servis ve OSX/Linux üzerinde daemon olarak çalışan tamamen yeni Maxon Lisans Sunucusu ile yüzer lisanslarınızın kontrolünü elinize alın. Yeni web arayüzü çoklu detaylı sahiplik, geçerlilik verisi ve aktivite kütük bilgileri ile çoklu Maxon Hesaplarından rahat algılanır bir grafik arayüzü sunmaktadır.

RLM

Birden fazla yazılım üreticisi için lisanslamanızı yönetmek istediğinizde RLM iyi bir seçenektir. Güvenli ve kapalı üretim ortamları için de en uygun çözümdür. Her zamanki gibi, RLM sunucusu, stüdyonuzdaki Cinema 4D lisanslamasının tanımlanması ve aktif hale getirilmesi için özel bir lisans anahtarına ihtiyaç duyar.

EĞER MODELLİYORSANIZ …

Göz alıcı 3D içerik oluşturmadan en temel iş akışı gereksinimlerini, daha hızlı ve daha kolay üretebilmeniz için yeni yöntemlerle geliştirme gayretindeyiz. 21nci versiyon, projelerinizin temeli için pek çok kayda değer geliştirme içermektedir.

Cinema 4D Release 21 10

Yeni Caps and Bevels

Cinema 4D içerisinde 3D yazı kullanımını geliştirilen sabitler ve ara pahlamalar, Delaunay cap kullanımı ve kendi pahlama profillerinizi dahi oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir bevel ön hazır kütüphanesi ile tamamen yeniden oluşturduk. Ancak bu özellik sadece güzel yazı karakterleri ve metinler elde etmenin ötesinde kullanıma sahip – cap’ler ve bevel’lar, tüm eğri çizgi bazlı objelere entegredir – lathe, loft, sweep, vs. 

Cinema 4D Release 21 11

Hacimsel Modelleme Geliştirmeleri

Geçen yıl sunulmasından sonra, Cinema 4D’nin OpenVDB-bazlı Volume Builder aracı ile organik formları oluşturuyordunuz. Geri bildirimlerinizle, bu son derece kuvvetli araç setini iş akışını geliştirerek ve düzenleyerek ilerlettik.

VİDEO SEYRET

CACHE LAYER

Cache Layer ile, karmaşık model ve efektler oluştururken daha hızlı bir iş akışı için çoklu VDB tabakalarının sonuçlarını depolayabilirsiniz. Cache’ler, daha sonraki düzenlemelere baz oluşturabilir ve istenildiğinde temizlenebilirler.

VEKTÖREL HACİMLER

Yeni Vector Volumes araçlarını kullanarak biçim dış konturlarını baz alan formlar oluşturun. Bu hacimler içerisinde depolanmış doğrultu değerleri, Field Force veya Target Effector ile partiküllere yön vermek, dinamik efektler ve MoGraph objeleri ile kullanılabilir.

Cinema 4D Release 21 12
Cinema 4D Release 21 13
Cinema 4D Release 21 14

Diğer Hacim Modelleme Geliştirmeleri

HACİM FİLTRELERİ İÇİN GELİŞTİRİLEN UI

Fog Volume’lar Multiply veya Invert işlemlerince de filtrelenebilirler ve VDB filtre tipleri daha kolay eklenip yönetilmek için dedike objeler olarak sunulmaktadır.

EĞRİ BOYUNCA ÖLÇEK TANIMLAMAK İÇİN EĞRİ ARAYÜZÜ

Spline boyunca her noktada hacimin kalınlığının tanımlanabilmesi için eğrisel tabanlı bir arayüzle hacimler üzerinde mutlak hakimiyete sahip olun.

EĞRİLİK İÇİN VERTEX MAP’LERİ

Shade işleminde ve field-bazlı efektler tanımlarken kullanılmak için bir hacimden geometri oluşturulmasında Curvature map’ler oluşturun. 

Modelleme Çekirdeği Geliştirmeleri

Cinema 4D’nin devam etmekte olan yeni modelleme çekirdeğine geçiş sürecinin bir parçası olan primitif ve çeşitli modelleme araçlarına getirilen yeniliklerin keyfini sürün. Artık, objeler ve sahneler arasında nokta ve çokgenleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Primitif cap’ları artık otomatik olarak kaynaştırılıyor. En sıklıkla kullandığınız modelleme komutları – Extrude, Extrude Inner, Weld, Split ve Polygon Groups to Objects – çok daha hızlı ve UV’ler ve diğer yüzey niteliklerini depolayabiliyorlar.

Cinema 4D Release 21 15

AKSİYONA HAZIR

Zaman dördüncü boyuttur, yani animasyon Cinema 4D’nin özüdür. R21 Field’leri simülasyonlarda kullanmak için yeni seçenekler, Fields iş akışında geliştirmeler ve anahtar karakter animasyonu geliştirmeleri getirmektedir.

Cinema 4D Release 21 16

Field Force’lar

Yeni Field Force dinamikleri objesi ile, field’lardan animasyonlarınızdaki dinamik kuvvetleri kontrol etmek için yararlanabilirsiniz.

Cinema 4D Release 21 17

Fields İş Akışı Geliştirmeleri

CHANNEL MIX FIELD

Renk veya doğrultuyu baz alan efektlerin şiddetlerini düzenlemek için Field’lerdeki değerler, renk ve doğrultuda dönüşüm yapın. Yeni Field Force objesi içerisinde doğrultu tanımlamak için şiddet veya rengi kullanın.

SUBFIELDS İŞ AKIŞI GELİŞTİRMELERİ

Yeni, hiyerarşik görünüm, başka field’lerin subfield’lerini daha kolay ve etkin şekilde yönetmenizi sağlar. Daha iyi bir genel görünüm ve iş akışı için subfield’leri ana Field listesinde görebilirsiniz.

MASK İŞ AKIŞI

Heyecan verici ve karmaşık sonuçlar için bir veya daha fazla field’i, bir diğer field’in etkilerini maskelemek için kullanın.

FIELD’LER İLE NORMAL DOĞRULTUSU TANIMLAYIN

Normal Tag’ler field’ler tarafından modifike edilebilirler ve bir field listesi barındırırlar (Target Effector, Field Force, vb. ile kullanım için)

MIXAMO KONTROL RIG’İ

Basit karakter animasyonlarını eklemek, ayarlamak ve birleştirmek için hızlı ve esnek bir yönteme mi ihtiyacınız var? Bu yeni rig, Adobe Mixamo’dan mocap verisini kolayca uygulamanızı, ayarlamanızı ve birleştirmenizi sağlar ve karakteriniz, dakikalar içerisinde canlanacaktır.

Cinema 4D Release 21 18

WEIGHTING GELİŞTİRMELERİ

Yeni algoritmalar ve geliştirilen Weight Manager sayesinde daha kaliteli otomatik weighting elde edin. Yeni volumetric ve heatmap modlarını ve bone glow seçeneklerini kullanmanın yanı sıra, karakter arnimasyonlarınız için daha rahat ve kaliteli başlangıçlar oluşturmak amacıyla yeni ve geliştirilen smoothing algoritmasından yararlanın.

Cinema 4D Release 21 19

YÖNETEBİLİYORSANIZ

renderını alabilirsiniz.

Sanatsal vizyonunuzun gerçekleştirilmesinden önemli bir şey yoktur. Cinema 4D Release 21 tasarım hedeflerinize erişebilmeniz için yeni reder teknolojileri, yeni Nod’lar, Node iş akışlarında pek çok geliştirme ve ProRender üzerinde devam eden geliştirmelerle birlikte geliyor.

Intel Open Image Denoiser

Makina öğrenme ve Intel’in Open Image Denoiser’i ile, görsellerinizi daha kısa sürede tamamlayın. Bu teknoloji ile, tipik render parazitleri, kaliteli bir görselin elde edilmesi için temizlenerek, görselin elde edilme süresi kısaltılır. Hepsinden de iyisi, denoiser bir post efekt olarak eklenmiştir ve Cinema 4D’nin Physical Render, ProRender, Redshift ve üçüncü parti render motorları tarafından kullanılabilir.

Cinema 4D Release 21 20
Cinema 4D Release 21 21
Cinema 4D Release 21 22

Herkes İçin Node’lar!

Bizlere Cinema 4D R20 ile gelen Nod-Bazlı Malzemeleri ne kadar çok sevdiğinizi ve aynı arayüzü üçüncü parti render motorlarında da kullanmayı arzu ettiğinizi söylediniz. Cinema 4D Release 21 farklı render motorları için nod kurgularını yönetebileceğiniz Node Spaces’i sunmaktadır ve pek çok popüler üçüncü parti render motoru, kendi Node Space’lerini uygulamak için yeni API’yi değerlendirmektedir.

Cinema 4D Release 21 23

YENİ PHYSICAL RENDER NOD’LARI

Artık node’ların 2D sonuçlarını cache edebilir ve flulaştırma ve keskinleştirme gibi çeşitli efektleri uygulayabilirsiniz. Cells nod’u Voronoi desenlerinin detaylı kontrolüne olanak tanır. Trace Multi-Ray nod’u ile, ambient occlusion, blurry reflections, rounded edges gibi gelişmiş efektler oluşturabilirsiniz.

PRO RENDER GELİŞTİRMELERİ

Render işleminde GPU kullanmak isteyen Windows ve Mac kullanıcıları en son ProRender geliştirmelerinden yararalanabilirler. Nod’ları ve yeni, kuvvetli Node Spaces’i kullanarak gelişmiş ProRender malzemeleri oluşturun. ProRender hacimleri de render işlemine tabi tutabilecek şekilde, 70 farklı mazleme nodu sağlamaktadır. 

NODE SÜRÜKLE VE BIRAK İŞ AKIŞI

Şimdi, nodları basit bir sürükle ve bırak ile çoğaltabilir ve nodlar içerisindeki portları yeniden düzenlemek için sürükleyebilirsiniz. Yeni giriş ve çıkış nodları, bağları kurmayı daha da kolaylaştırıyor.

NODE’LARINIZI KORUYUN

Satmak veya işinizin detaylarını açığa çıkartmadan paylaşmak için Node Assetlerin şifrelenmiş biçimlerini kaydedin.

AOV’ler

AOV’lerin gücünden yararlanarak kendi özel pass’larınızı oluşturun. Son kompozitinizde gerek duyacağınız her nod için ayrı bir pass oluşturabilirsiniz.

Cinema 4D Release 21 24

EVİNİZDE HİSSEDİN

Göz alıcı 3D üretmek hem çalışma hem de tutku gerektirir ve Cinema 4D ile evinizde hissedersiniz. R21 görsel geliştirmeler, artan performans ve değerli iş akışı geliştirmeleri getirmektedir.

Hızlı Algılanan
ve Kolay Çizilen

Cinema 4D arayüzü geliştirilirken, altına da büyük avantajlar eklendi. HiDPI UI elemanlarının net görüntüsünü seveceksiniz – hem Windows hem de Mac’de. High-res gösterimler daha fazla pikselle sağlanacak, ancak Cinema 4D’nin ekranları, daha öncekinden çok daha yüksek performans verecek şekilde yenilendi.

Cinema 4D Release 21 25

Sizin İçin Daha İyi Bir UX

Cinema 4D’nin güncellenen menü ve standartları ile evinizde hissedeceksiniz.

YENİ STANDARTLAR

En sıklıkla kullanılan kullanıcı tercihlerine göre yeniden güncellenen standartlarla hızla çalışmaya başlayın.

MENÜ YENİDEN DÜZENLEMESİ

Güncellenen menüler sayesinde, gerek duyduğunuz etiket veya komuta erişmek artık daha kolay. Artık en son yaptığınız işlemi hatırlama yeteneğine de kavuşan Commander sayesinde, özellikler daima parmaklarınızın ucunda.

MAC-OS GELİŞTİRMELERİ

macOS’da, Cinema 4D ana menüsü artık olması gereken yerde – ekranın üst bölümünde, bu sayede çalışma alanınız genişletildi. macOS Dark Screen desteği, arayüzden ziyade işinize odaklanmanızda size yardımcı olacaktır. Ve HiDPI desteği sayesinde, Cinema 4D arayüzü Apple hi-res gösterimlerinde daha net görünmekte.

Zararlı UV’lere Yer Yok

Cinema 4D Release 21 gelecek UV geliştirmelerinin yolunu, geliştirilen Texture / UV görünümü ile, daha hızlı ve keskin görüntülerle ilerletmektedir. yeni UV Transform aracını kullanarak UV nokta ve çokgenlerini kolayca taşıyabilirsiniz – bu sayede tüm UV bölümlerini kolayca ayarlamak için konumlandırma, çevirme, boyutlandırma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Cinema 4D Release 21 26

Asset’ler yük değildir

Artık dokulardan ses dosyalarına, Allembic’den diğer cache’lere kadar Cinema 4D projenizde kullandığınız tüm unsurları kontrol etmek daha kolay. Cinema 4D’nin Asset Inspector aracı, bir sahnedeki tüm unsurlara kolayca hakim olmanızı sağlayacaktır.

Cinema 4D Release 21 27
Cinema 4D Release 21 28

KULLANICI TANIMLI İKONLAR

Obje ve etiketleriniz için özel, renkli ikonlar kullanarak obje yöneticinizi düzenleyin. Choose Her ikon için kendi görsellerinizi seçin veya ön hazırlardan yararlanın. Resmin kendi renklerini koruyabilir veya objenin gösterimindeki renk gibi bir renkle değiştirebilirsiniz!

VERİ ALIŞVERİŞİ

Cinema 4D diğer uygulamalarla daima uyumlu çalışmıştır. R21 Solidworks, STEP, Catia, IGES ve JT formatları için geliştirmeler ve destek sağlamaktadır. 

DOKU BAĞLAMA

Cinema 4D Release 21’de, her doku eklediğinizde bir diyalogla muhattap olmaya gerek kalmadan, dokuların kopyalanmasını mı bağlanmasını mı istediğinizi tanımlayabilirsiniz. Bu size milyonlarca tıklama kazandıracaktır, ve evet, abartmıyoruz.

STORE