Cinema 4D R21

TÜM DÜNYA İÇİN 3D

Sıra yüksek kalitede 3D içerik üretilmesine geldiğinde, Cinema 4D tasarım profesyonelleri için daima en kolay öğrenilen ve en kolay kullanılan yazılım olmuştur. Şimdi Cinema 4D’yi daha da rahat erişilebilir hale getirdik.

Cinema 4D Release 21 1

SADECE TÜM PAKET

Cinema 4D Release 21 2

UYGUN FİYAT

Cinema 4D Release 21 3

KOLAY LİSANS YÖNETİMİ

Cinema 4D Release 21 4

MODELLEME

Tamamen yenilenen Caps and Bevels özelliklerinde sadece keyifli logo ve metinlerin ötesinde şeyler var ve Hacimsel Modelleme ve Modelleme Çekirdeğinde yapılan geliştirmeler, daha etkili ve hızlı iş akışlarına olanak sağlamakta.

DAHA FAZLA

Cinema 4D Release 21 5

ANİMASYON

Dinamikleri kontrol etmek için yeni Alan Güçlerini, karakter animasyonlarını hızla ve kolayca oluşturmak için Mixamo Rig özelliğini, ve Field’lere eklenen pek çok iş akışı geliştirmesini çok seveceksiniz.

DAHA FAZLA

Cinema 4D Release 21 6

RENDER

Intel’in yeni Denoiser teknolojisi, yeni malzeme nodları, node iş akışındaki geliştirmeler ve ProRenderer’daki kayda değer geliştirmeler, tasarımlarınızı göz alıcı sunumlara taşıyacaktır.

DAHA FAZLA

Cinema 4D Release 21 7

İŞ AKIŞI

Cinema 4D ekranı HiDPI gösterim desteği ve bazı menü düzenlemeleri ile tazelendi. Yeni Asset Inspector ile asetlerin bulunması/bağlanması/derlenmesi daha kolay ve UV Transform Aracı UV yönetimi için pek çok ek araç sunmakta.

DAHA FAZLA

İNDİR, AKTİVE ET, YÖNET, OLUŞTUR!

Pazardaki en kolay kullanılan yazılım şimdi aynı zamanda en kolay elde edebileceğiniz oldu. Cinema 4D’nizi seçme, indirme, satın alma ve yönetme ile ilgili tüm adımlar yeniden yapılandırıldı.

My Maxon

Yeni MyMaxon hesabı ile, lisans ve aboneliklerinizi istediğiniz yerden kolayca yönetebilirsiniz. Lisanslarınızı MyMaxon web portalından yönetebilir ve farklı bilgisayarlar arasında lisanslarınızı taşıyabilirsiniz.

Cinema 4D Release 21 8

Birimiz Hepimiz, Hepimiz Birimiz İçin

Cinema 4D artık tüm 3D gereksinimleriniz için tekil çözüm olarak sunulmaktadır. Farklı paketler arasında seçim yapmak veya bütçenize uymadığından bazı özelliklerden fedakarlıkta bulunmanıza gerek bulunmamaktadır. Sizler tüm 3D gereksinimlerinizi, uygun fiyatlı tam sürümle karşılarken, bizler de tüm çalışmalarımızı tek bir paket üzerindeki geliştirmelere yoğunlaştırabiliyoruz.

Cinema 4D Release 21 9

Daha Etkin Yükleme ve Lisanlama Çözümleri

TEK İNDİRME, ÇOKLU YETKİNLİK

İndirme işlemini gerçekleştirip deneme sürümünü hemen aktive edin. İster deneme, ister ticari veya eğitim versiyonu kullanın, Cinema 4D’nin gücüne her zaman her yerden erişebilirsiniz.

GELİŞTİRİLEN YÜKLEME

Cinema 4D’nin kolay çevrim içi yükleyicisi ile hızlıca başlayın. Küçük veya çevrim dışı ortamlar için tam yükleyici arasından seçim yapabilirsiniz.

YENİ LİSANS SUNUCUSU

Şimdi Windows üzerinde bir servis ve OSX/Linux üzerinde daemon olarak çalışan tamamen yeni Maxon Lisans Sunucusu ile yüzer lisanslarınızın kontrolünü elinize alın. Yeni web arayüzü çoklu detaylı sahiplik, geçerlilik verisi ve aktivite kütük bilgileri ile çoklu Maxon Hesaplarından rahat algılanır bir grafik arayüzü sunmaktadır.

RLM

Birden fazla yazılım üreticisi için lisanslamanızı yönetmek istediğinizde RLM iyi bir seçenektir. Güvenli ve kapalı üretim ortamları için de en uygun çözümdür. Her zamanki gibi, RLM sunucusu, stüdyonuzdaki Cinema 4D lisanslamasının tanımlanması ve aktif hale getirilmesi için özel bir lisans anahtarına ihtiyaç duyar.

EĞER MODELLİYORSANIZ …

Göz alıcı 3D içerik oluşturmadan en temel iş akışı gereksinimlerini, daha hızlı ve daha kolay üretebilmeniz için yeni yöntemlerle geliştirme gayretindeyiz. 21nci versiyon, projelerinizin temeli için pek çok kayda değer geliştirme içermektedir.

Cinema 4D Release 21 10

Yeni Caps and Bevels

Cinema 4D içerisinde 3D yazı kullanımını geliştirilen sabitler ve ara pahlamalar, Delaunay cap kullanımı ve kendi pahlama profillerinizi dahi oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir bevel ön hazır kütüphanesi ile tamamen yeniden oluşturduk. Ancak bu özellik sadece güzel yazı karakterleri ve metinler elde etmenin ötesinde kullanıma sahip – cap’ler ve bevel’lar, tüm eğri çizgi bazlı objelere entegredir – lathe, loft, sweep, vs. 

Cinema 4D Release 21 11

Hacimsel Modelleme Geliştirmeleri

Geçen yıl sunulmasından sonra, Cinema 4D’nin OpenVDB-bazlı Volume Builder aracı ile organik formları oluşturuyordunuz. Geri bildirimlerinizle, bu son derece kuvvetli araç setini iş akışını geliştirerek ve düzenleyerek ilerlettik.

VİDEO SEYRET

CACHE LAYER

Cache Layer ile, karmaşık model ve efektler oluştururken daha hızlı bir iş akışı için çoklu VDB tabakalarının sonuçlarını depolayabilirsiniz. Cache’ler, daha sonraki düzenlemelere baz oluşturabilir ve istenildiğinde temizlenebilirler.

VEKTÖREL HACİMLER

Yeni Vector Volumes araçlarını kullanarak biçim dış konturlarını baz alan formlar oluşturun. Bu hacimler içerisinde depolanmış doğrultu değerleri, Field Force veya Target Effector ile partiküllere yön vermek, dinamik efektler ve MoGraph objeleri ile kullanılabilir.

Cinema 4D Release 21 12
Cinema 4D Release 21 13
Cinema 4D Release 21 14

Diğer Hacim Modelleme Geliştirmeleri

HACİM FİLTRELERİ İÇİN GELİŞTİRİLEN UI

Fog Volume’lar Multiply veya Invert işlemlerince de filtrelenebilirler ve VDB filtre tipleri daha kolay eklenip yönetilmek için dedike objeler olarak sunulmaktadır.

EĞRİ BOYUNCA ÖLÇEK TANIMLAMAK İÇİN EĞRİ ARAYÜZÜ

Spline boyunca her noktada hacimin kalınlığının tanımlanabilmesi için eğrisel tabanlı bir arayüzle hacimler üzerinde mutlak hakimiyete sahip olun.

EĞRİLİK İÇİN VERTEX MAP’LERİ

Shade işleminde ve field-bazlı efektler tanımlarken kullanılmak için bir hacimden geometri oluşturulmasında Curvature map’ler oluşturun. 

Modelleme Çekirdeği Geliştirmeleri

Cinema 4D’nin devam etmekte olan yeni modelleme çekirdeğine geçiş sürecinin bir parçası olan primitif ve çeşitli modelleme araçlarına getirilen yeniliklerin keyfini sürün. Artık, objeler ve sahneler arasında nokta ve çokgenleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Primitif cap’ları artık otomatik olarak kaynaştırılıyor. En sıklıkla kullandığınız modelleme komutları – Extrude, Extrude Inner, Weld, Split ve Polygon Groups to Objects – çok daha hızlı ve UV’ler ve diğer yüzey niteliklerini depolayabiliyorlar.

Cinema 4D Release 21 15

AKSİYONA HAZIR

Zaman dördüncü boyuttur, yani animasyon Cinema 4D’nin özüdür. R21 Field’leri simülasyonlarda kullanmak için yeni seçenekler, Fields iş akışında geliştirmeler ve anahtar karakter animasyonu geliştirmeleri getirmektedir.

Cinema 4D Release 21 16

Field Force’lar

Yeni Field Force dinamikleri objesi ile, field’lardan animasyonlarınızdaki dinamik kuvvetleri kontrol etmek için yararlanabilirsiniz.

Cinema 4D Release 21 17

Fields İş Akışı Geliştirmeleri

CHANNEL MIX FIELD

Renk veya doğrultuyu baz alan efektlerin şiddetlerini düzenlemek için Field’lerdeki değerler, renk ve doğrultuda dönüşüm yapın. Yeni Field Force objesi içerisinde doğrultu tanımlamak için şiddet veya rengi kullanın.

SUBFIELDS İŞ AKIŞI GELİŞTİRMELERİ

Yeni, hiyerarşik görünüm, başka field’lerin subfield’lerini daha kolay ve etkin şekilde yönetmenizi sağlar. Daha iyi bir genel görünüm ve iş akışı için subfield’leri ana Field listesinde görebilirsiniz.

MASK İŞ AKIŞI

Heyecan verici ve karmaşık sonuçlar için bir veya daha fazla field’i, bir diğer field’in etkilerini maskelemek için kullanın.

FIELD’LER İLE NORMAL DOĞRULTUSU TANIMLAYIN

Normal Tag’ler field’ler tarafından modifike edilebilirler ve bir field listesi barındırırlar (Target Effector, Field Force, vb. ile kullanım için)

MIXAMO KONTROL RIG’İ

Basit karakter animasyonlarını eklemek, ayarlamak ve birleştirmek için hızlı ve esnek bir yönteme mi ihtiyacınız var? Bu yeni rig, Adobe Mixamo’dan mocap verisini kolayca uygulamanızı, ayarlamanızı ve birleştirmenizi sağlar ve karakteriniz, dakikalar içerisinde canlanacaktır.

Cinema 4D Release 21 18

WEIGHTING GELİŞTİRMELERİ

Yeni algoritmalar ve geliştirilen Weight Manager sayesinde daha kaliteli otomatik weighting elde edin. Yeni volumetric ve heatmap modlarını ve bone glow seçeneklerini kullanmanın yanı sıra, karakter arnimasyonlarınız için daha rahat ve kaliteli başlangıçlar oluşturmak amacıyla yeni ve geliştirilen smoothing algoritmasından yararlanın.

Cinema 4D Release 21 19

YÖNETEBİLİYORSANIZ

renderını alabilirsiniz.

Sanatsal vizyonunuzun gerçekleştirilmesinden önemli bir şey yoktur. Cinema 4D Release 21 tasarım hedeflerinize erişebilmeniz için yeni reder teknolojileri, yeni Nod’lar, Node iş akışlarında pek çok geliştirme ve ProRender üzerinde devam eden geliştirmelerle birlikte geliyor.

Intel Open Image Denoiser

Makina öğrenme ve Intel’in Open Image Denoiser’i ile, görsellerinizi daha kısa sürede tamamlayın. Bu teknoloji ile, tipik render parazitleri, kaliteli bir görselin elde edilmesi için temizlenerek, görselin elde edilme süresi kısaltılır. Hepsinden de iyisi, denoiser bir post efekt olarak eklenmiştir ve Cinema 4D’nin Physical Render, ProRender, Redshift ve üçüncü parti render motorları tarafından kullanılabilir.

Cinema 4D Release 21 20
Cinema 4D Release 21 21
Cinema 4D Release 21 22

Herkes İçin Node’lar!

Bizlere Cinema 4D R20 ile gelen Nod-Bazlı Malzemeleri ne kadar çok sevdiğinizi ve aynı arayüzü üçüncü parti render motorlarında da kullanmayı arzu ettiğinizi söylediniz. Cinema 4D Release 21 farklı render motorları için nod kurgularını yönetebileceğiniz Node Spaces’i sunmaktadır ve pek çok popüler üçüncü parti render motoru, kendi Node Space’lerini uygulamak için yeni API’yi değerlendirmektedir.

Cinema 4D Release 21 23

YENİ PHYSICAL RENDER NOD’LARI

Artık node’ların 2D sonuçlarını cache edebilir ve flulaştırma ve keskinleştirme gibi çeşitli efektleri uygulayabilirsiniz. Cells nod’u Voronoi desenlerinin detaylı kontrolüne olanak tanır. Trace Multi-Ray nod’u ile, ambient occlusion, blurry reflections, rounded edges gibi gelişmiş efektler oluşturabilirsiniz.

PRO RENDER GELİŞTİRMELERİ

Render işleminde GPU kullanmak isteyen Windows ve Mac kullanıcıları en son ProRender geliştirmelerinden yararalanabilirler. Nod’ları ve yeni, kuvvetli Node Spaces’i kullanarak gelişmiş ProRender malzemeleri oluşturun. ProRender hacimleri de render işlemine tabi tutabilecek şekilde, 70 farklı mazleme nodu sağlamaktadır. 

NODE SÜRÜKLE VE BIRAK İŞ AKIŞI

Şimdi, nodları basit bir sürükle ve bırak ile çoğaltabilir ve nodlar içerisindeki portları yeniden düzenlemek için sürükleyebilirsiniz. Yeni giriş ve çıkış nodları, bağları kurmayı daha da kolaylaştırıyor.

NODE’LARINIZI KORUYUN

Satmak veya işinizin detaylarını açığa çıkartmadan paylaşmak için Node Assetlerin şifrelenmiş biçimlerini kaydedin.

AOV’ler

AOV’lerin gücünden yararlanarak kendi özel pass’larınızı oluşturun. Son kompozitinizde gerek duyacağınız her nod için ayrı bir pass oluşturabilirsiniz.

Cinema 4D Release 21 24

EVİNİZDE HİSSEDİN

Göz alıcı 3D üretmek hem çalışma hem de tutku gerektirir ve Cinema 4D ile evinizde hissedersiniz. R21 görsel geliştirmeler, artan performans ve değerli iş akışı geliştirmeleri getirmektedir.

Hızlı Algılanan
ve Kolay Çizilen

Cinema 4D arayüzü geliştirilirken, altına da büyük avantajlar eklendi. HiDPI UI elemanlarının net görüntüsünü seveceksiniz – hem Windows hem de Mac’de. High-res gösterimler daha fazla pikselle sağlanacak, ancak Cinema 4D’nin ekranları, daha öncekinden çok daha yüksek performans verecek şekilde yenilendi.

Cinema 4D Release 21 25

Sizin İçin Daha İyi Bir UX

Cinema 4D’nin güncellenen menü ve standartları ile evinizde hissedeceksiniz.

YENİ STANDARTLAR

En sıklıkla kullanılan kullanıcı tercihlerine göre yeniden güncellenen standartlarla hızla çalışmaya başlayın.

MENÜ YENİDEN DÜZENLEMESİ

Güncellenen menüler sayesinde, gerek duyduğunuz etiket veya komuta erişmek artık daha kolay. Artık en son yaptığınız işlemi hatırlama yeteneğine de kavuşan Commander sayesinde, özellikler daima parmaklarınızın ucunda.

MAC-OS GELİŞTİRMELERİ

macOS’da, Cinema 4D ana menüsü artık olması gereken yerde – ekranın üst bölümünde, bu sayede çalışma alanınız genişletildi. macOS Dark Screen desteği, arayüzden ziyade işinize odaklanmanızda size yardımcı olacaktır. Ve HiDPI desteği sayesinde, Cinema 4D arayüzü Apple hi-res gösterimlerinde daha net görünmekte.

Zararlı UV’lere Yer Yok

Cinema 4D Release 21 gelecek UV geliştirmelerinin yolunu, geliştirilen Texture / UV görünümü ile, daha hızlı ve keskin görüntülerle ilerletmektedir. yeni UV Transform aracını kullanarak UV nokta ve çokgenlerini kolayca taşıyabilirsiniz – bu sayede tüm UV bölümlerini kolayca ayarlamak için konumlandırma, çevirme, boyutlandırma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Cinema 4D Release 21 26

Asset’ler yük değildir

Artık dokulardan ses dosyalarına, Allembic’den diğer cache’lere kadar Cinema 4D projenizde kullandığınız tüm unsurları kontrol etmek daha kolay. Cinema 4D’nin Asset Inspector aracı, bir sahnedeki tüm unsurlara kolayca hakim olmanızı sağlayacaktır.

Cinema 4D Release 21 27
Cinema 4D Release 21 28

KULLANICI TANIMLI İKONLAR

Obje ve etiketleriniz için özel, renkli ikonlar kullanarak obje yöneticinizi düzenleyin. Choose Her ikon için kendi görsellerinizi seçin veya ön hazırlardan yararlanın. Resmin kendi renklerini koruyabilir veya objenin gösterimindeki renk gibi bir renkle değiştirebilirsiniz!

VERİ ALIŞVERİŞİ

Cinema 4D diğer uygulamalarla daima uyumlu çalışmıştır. R21 Solidworks, STEP, Catia, IGES ve JT formatları için geliştirmeler ve destek sağlamaktadır. 

DOKU BAĞLAMA

Cinema 4D Release 21’de, her doku eklediğinizde bir diyalogla muhattap olmaya gerek kalmadan, dokuların kopyalanmasını mı bağlanmasını mı istediğinizi tanımlayabilirsiniz. Bu size milyonlarca tıklama kazandıracaktır, ve evet, abartmıyoruz.

STORE

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ 

1. Taraflar 

a. www.fga.com.tr internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Süleyman Seba Cad. Maçka Talimyeri Sk. No:4/2 34357 Beşiktaş / İSTANBUL adresinde mukim FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi (Bundan böyle “FGA Mimarlık” olarak anılacaktır). 

b. www.fga.com.tr internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (“Üye”) 

2. Sözleşmenin Konusu 

İşbu Sözleşme’nin konusu FGA Mimarlık’ın sahip olduğu internet sitesi www.fga.com.tr‘den üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir. 

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri 

 1. Üye, www.fga.com.tr internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, FGA Mimarlık’ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. 
 2. Üye, FGA Mimarlık tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin sözkonusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından FGA Mimarlık’a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, FGA Mimarlık’ın sözkonusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır. 
 3. Üye www.fga.com.tr internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır. 
 4. Üye, www.fga.com.tr internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. 
 5. www.fga.com.tr internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin FGA Mimarlık’la hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. FGA Mimarlık’ın üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 6. FGA Mimarlık, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, www.fga.com.tr internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden FGA Mimarlık’tan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir. 
 7. Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir. 
 8. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, FGA Mimarlık’ı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, FGA Mimarlık’ın üyeye karşı üyelik sözleşmesinee uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
 9. FGA Mimarlık’ın her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, FGA Mimarlık’ın hiçbir sorumluluğu yoktur. 
 10. www.fga.com.tr internet sitesi yazılım ve tasarımı FGA Mimarlık mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
 11. FGA Mimarlık tarafından www.fga.com.tr internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir. 
 12. FGA Mimarlık kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. FGA Mimarlık, üyenin www.fga.com.tr internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar. 
 13. FGA Mimarlık’ya üye olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında FGA Mimarlık tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, FGA Mimarlık’ya üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece FGA Mimarlık’ın kendisi ile internet, telefon, SMS, vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve FGA Mimarlık’ı sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye, kişisel verileri ile ilgili detaylı bilgiye https://www.fga.com.tr/kvk  adresinden ulaşabilir. 
 14. FGA Mimarlık, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya FGA Mimarlık’ya tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) FGA Mimarlık ve FGA Mimarlık web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğun  iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir. 
 15. FGA Mimarlık web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye FGA Mimarlık web sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. 
 16. FGA Mimarlık, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya FGA Mimarlık web sitesi’nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar. 
 17. FGA Mimarlık, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir. 
 18. Taraflar, FGA Mimarlık’ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287’ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. 
 19. FGA Mimarlık, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda “Benim Sayfam” bölümündeki “Tercihlerim” kısmından mail ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir. 

4. Sözleşmenin Feshi 

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya FGA Mimarlık tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. FGA Mimarlık üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir. 

5. İhtilaflerin Halli 

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 

6. Yürürlük 

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir. 

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni

1. Aydınlatma Metni’nin Amacı ve Şirketimizin Veri Sorumlusu Konumu:

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Aydınlatma Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen kişisel veri işleme faaliyetleri hakkında aydınlatılması hedeflenmektedir.

2. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin İşlenme Amacı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini de dahil olmak üzere Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde işlenmektedir.

3. Müşterilerin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları:

Açık rıza doğrultusunda işlenecek kişisel veriler ve işleme amaçları Rıza Metni’nde belirtilmiştir.

4. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin Aktarımı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası da dahil olmak üzere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, Şirket yetkilileri, iştiraklerimiz, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, hissedarlarımız, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlar ile paylaşılabilecektir.

5. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi:

Kişisel veriler, müşterilerden elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Aydınlatma Metni ve açık rıza gerekli olduğu hallerde Rıza Metni’nde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

6. Kişisel Veri Sahibi Olarak Müşterilerin Hakları:

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri; (i) kendileri ile ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, (ii) kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, (iii) kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, (iv) yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, (v) kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vi) Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vii) işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve (viii) kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri değerlendirerek 30 gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır.

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Rıza Metni

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Rıza Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen ve aşağıda belirtilen kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin açık rızalarının temini hedeflenmektedir.

Kanun’un 5/2 ile 6/3 maddesinde yer alan kişisel veri işleme şartlarının karşılanamadığı aşağıdaki durumlar için FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerin işlenebilmesi için müşterilerin açık rızasının alınması gerekmektedir. Açık rıza gerektirmeyen süreçlere ilişkin olarak Aydınlatma Metni kapsamında veri işleme faaliyetleri sürdürülmekte olup açık rıza gerektiren süreçlerde de Aydınlatma Metni’nde belirtilen temel prensiplere uygun veri işlenmektedir.

Bu kapsamda müşterilerin kişisel verileri FGA Mimarlık Tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına İlişkin Politika‘da Bölüm 3 – Madde IV altında belirtilen amaçlarla ve buradaki usule uygun olarak işlenmektedir. Buna göre kişisel veriler; müşterilere yönelik kampanyaların oluşturulması, FGA Mimarlık iş ortakları tarafından FGA Mimarlık müşterilerine FGA Mimarlık’da kullanabilecekleri özel fırsatların sunulması, çapraz satış yapılması, hedef kitle belirlenmesi, Müşteri hareketlerinin takip edilerek kullanıcı deneyimini arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi, FGA Mimarlık’a ait internet sitesi ile mobil uygulamanın işleyişinin geliştirilmesi ve Müşteri ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmesi, doğrudan ve doğrudan olmayan pazarlama, kişiye özel pazarlama ve yeniden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, kişiye özel segmentasyon, hedefleme, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması ile müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin planlanması ve icrası amaçları da dahil olmak üzere genel anlamda FGA Mimarlık’ın ürün ve/veya hizmetlerinin satış ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve/veya hizmetlere bağlılık oluşturulması ve/veya arttırılması süreçlerinin planlanması ve icrası kapsamında Müşteri’nin vereceği onayı doğrultusunda işlenebilecek ve bu amaçlara yönelik olarak Aydınlatma Metni’nde belirtilen taraflarla paylaşılabilecektir.

Gizlilik Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan üyelerimizin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, işbu FGA Mimarlık Gizlilik Politikası (“Politika”), üyelerimizin kişisel verilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ile tamamen uyumlu bir şekilde işlenmesi ve kullanıcılarımızı bu bağlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. FGA Mimarlık.com çerez politikası İşbu Politika’nın ayrılmaz parçasıdır. 

İşbu Politika’nın amacı, FGA Mimarlık tarafından işletilmekte olan www.fga.com.tr internet sitesi ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) işletilmesi sırasında Platform üyeleri/ziyaretçileri/kullanıcıları (hepsi birlikte “Veri Sahibi” olarak anılacaktır) tarafından FGA Mimarlık ile paylaşılan veya FGA Mimarlık’ın, Veri Sahibi’nin Platform’u kullanımı sırasında ürettiği kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. 

Hangi Veriler İşlenmektedir? 

Aşağıda FGA Mimarlık tarafından işlenen ve Kanun uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Politika kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri kapsayacaktır. 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 3. ve 7. maddeleri dairesince, geri döndürülemeyecek şekilde anonim hale getirilen veriler, anılan kanun hükümleri uyarınca kişisel veri olarak kabul edilmeyecek ve bu verilere ilişkin işleme faaliyetleri işbu Politika hükümleri ile bağlı olmaksızın gerçekleştirecektir. 

Kişisel Veri İşleme Amaçları 

FGA Mimarlık, Veri Sahibi tarafından sağlanan kişisel verileri, üyelik kaydı ve hesabının oluşturulması ve buna ilişkin kayıtların tutulması, Veri Sahibi’nin Platform üzerinden sağlanan hizmetlerden faydalandırılması sistem hatalarının tespit edilerek performans takibinin yapılması ve Platform’un işleyişinin iyileştirilmesi, bakım ve destek hizmetleri ile yedekleme hizmetlerinin sunulması amaçları dahil olmak üzere FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi ile bu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık ve iş ilişkisi içerisinde bulunduğu kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini ile FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası amaçlarıyla işlenebilecektir. 

Veri Sahiplerinin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları 

Veri Sahibi’nin açık rızası kapsamında, FGA Mimarlık, Veri Sahipleri’nin Platform üzerindeki hareketlerini takip ederek kullanıcı deneyiminin artırılması, istatistik oluşturulması, profilleme yapılması, doğrudan pazarlama ve yeniden pazarlama, Veri Sahibi’ne özel promosyon önerilerinin oluşturulması ve Veri Sahibi’ne iletilmesi ve bu kapsamda elde edilen verilerin her türlü reklam ve materyal içeriğinde kullanılması amacıyla veri işleyebilecek ve aşağıda anılan taraflarla bu verileri paylaşabilecektir. 

Kişisel Verilerin Aktarımı

FGA Mimarlık, Veri Sahibi’ne ait kişisel verileri ve bu kişisel verileri kullanılarak elde ettiği yeni verileri, işbu Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçların gerçekleştirilebilmesi için FGA Mimarlık’ın hizmetlerinden faydalandığı üçüncü kişilere, söz konusu hizmetlerin temini amacıyla sınırlı olmak üzere aktarılabilecektir. FGA Mimarlık, Veri Sahibi deneyiminin geliştirilmesi (iyileştirme ve kişiselleştirme dâhil), Veri Sahibi’nin güvenliğini sağlamak, hileli ya da izinsiz kullanımları tespit etmek, operasyonel değerlendirme araştırılması, Platform hizmetlerine ilişkin hataların giderilmesi ve işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan amaçlardan herhangi birisini gerçekleştirebilmek için SMS gönderimi yapanlar da dahil olmak üzere dış kaynak hizmet sağlayıcıları, barındırma hizmet sağlayıcıları (hosting servisleri), hukuk büroları, araştırma şirketleri, çağrı merkezleri gibi üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. 

Kişisel veriler, Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi ve Şirket yetkilileri, hissedarları, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kanunen yetkili özel kurumlar ile paylaşılabilecek, bu amaçlarla sınırlı olarak Kanun m.9’da işaret edilen usul esaslar ile Kişisel Verileri Koruma Kurulu kararları çerçevesinde yurt dışına aktarılabilecektir. 

Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi 

Kişisel veriler, Platform üzerinden ve elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir. 

Kişisel Veri Sahibinin Hakları 

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri, 

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından www.fga.com.tr adresinde yer alan 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri otuz gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır. 

Çerez Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan kişilerin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. 

Çoğu web sitesinde olduğu gibi, FGA Mimarlık.com (“Site”) ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) ziyaretçilere kişisel içerik ve reklamlar göstermek, site içinde analitik faaliyetler gerçekleştirmek ve ziyaretçi kullanım alışkanlıklarını takip etmek amacıyla Çerezler kullanılmaktadır. 

İşbu Çerez Politakası FGA Mimarlık.com Gizlilik Politikası’nın ayrılmaz bir parçasıdır. 

FGA Mimarlık, bu Çerez Politikası’nı (“Politika”) Site’de hangi Çerezlerin kullanıldığını ve kullanıcıların bu konudaki tercihlerini nasıl yönetebileceğini açıklamak amacıyla hazırlamıştır. FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi için www.fga.com.tr Gizlilik Politikası’nı incelemenizi tavsiye ederiz. 

Çerez (“Cookie”) Nedir? 

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz web sitesiyle ilişkili sunucular tarafından oluşturulurlar. Böylelikle ziyaretçi aynı siteyi ziyaret ettiğinde sunucu bunu anlayabilir. 

Çerezler, ziyaretçilere ilişkin isim, cinsiyet veya adres gibi kişisel verileri içermezler. Çerezler konusunda daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirisiniz. 

Hangi Çerezler Kullanılmaktadır? 

Çerezler, sahipleri, kullanım ömürleri ve kullanım amaçları açısında kategorize edilebilir: 

Neden Çerezler Kullanılmaktadır? 

Platform’da, Çerezler aşağıdaki amaçlar kapsamında kullanılmaktadır: 

Çerez Tercihlerinizi Nasıl Yönetebilirsiniz? 

FGA Mimarlık, kullanıcıların kendilerine ait kişisel veriler üzerindeki tercihlerini kullanabilmelerini son derece önemsemektedir. Bununla birlikte, Site’nin çalışması için zorunlu olan bazı Çerezler konusunda tercih yönetimi mümkün olmamaktadır. Ayrıca bazı Çerezlerin kapatılması halinde Site’nin çeşitli fonksiyonlarının çalışmayabileceğini hatırlatma isteriz. 

Platform’da kullanılan Çerezlere dair tercihlerin ne şekilde yönetebileceğine dair bilgiler aşağıdaki gibidir: 

Hangi Haklara Sahipsiniz? 

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesi uyarınca ziyaretçiler, FGA Mimarlık’ya başvurarak, kendileriyle ilgili, 

Söz konusu haklar, kişisel veri sahipleri tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletildiğinde her hâlükârda 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır. Taleplere ilişkin olarak herhangi bir ücret talep edilmemesi esas olmakla birlikte, FGA Mimarlık, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkını saklı tutar. 

Rıza ve Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler 

FGA Mimarlık, Gizlilik Politikası (“Politika”) ile kullanıcılarına Çerez kullanımının kapsamı ve amaçları hakkında detaylı açıklama sunmayı ve Çerez tercihleri konusunda kullanıcılarını bilgilendirmeyi hedeflemiştir. Bu bakımdan, Platform’da yer alan Çerez bilgilendirme uyarısının kapatılması ve Site’nin kullanılmaya devam edilmesi halinde Çerez kullanımına rıza verildiği kabul edilmektedir. Kullanıcıların Çerez tercihlerini değiştirme imkânı her zaman saklıdır. 

FGA Mimarlık, Politika hükümlerini dilediği zaman değiştirebilir. Güncel Politika Platform’da yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.