Cinema 4D R23 1

CINEMA 4D R23

Geleceği Hareketlendirin

Karakter ve animasyonlarınıza üst düzey yeni araç ve iş akışı geliştirmeleri ile hayat verin. S22 ile gelen tüm UV ve Vitrin güncellemeleri ve bunlara yapılan ek geliştirmelerin keyfini sürün. Cinema 4D’nin gelecekteki gücü ve performansının temelini oluşturacak, yeni Scene Node sistemine adım atın.

Önizleme Videosunu İzleyin

Cinema 4D R23 2

Yumuşak Hareketler

Cinema 4D R23 anahtar kareleri daha kolay oluşturmak ve değiştirmek, yeni, harika karakter rigleri oluşturmak, ve karakter pozlamanızı, hareket yönlendirmenizi ve geometri örüntüsü giydirmenizi kolaylaştıran, animasyon iş akışı geliştirmeleri sunmaktadır.

Cinema 4D R23 3

POZ KÜTÜPHANESİ

Karakter tasarımcıları ve animatörler, kutlamaya başlayın! Yeni Poz yöneticisi, anahtar karakter pozlarını, sahneden bağımsız unsurlar olarak depolamanızı, çağırmanızı ve kaynaştırmanızı sağlar. Objenizin parametre varyasyonlarını sahne bağımsız kaydedin ve onları farklı sahnelerde tekrar tekrar kullanın. Karakterler veya başka tüm diğer parametrik objelerde kullanabilirsiniz.

DELTA MUSH

Delta Mush, detayları korurken, deformasyonları yumuşatır. Deformer’in kendisi, kendi üzerindeki herhangi deformasyonu yumuşatır ve özellikle Joint bazlı yüzey deformasyonlarında çok kullanışlıdır. Ek bir etiket ile, yumuşatma işlemi obje bazında ayarlanabilir.

CHARACTER SOLVER

Yeni bir iş akışı, sıklıkla kullanılan rig’ler için karakter tanımlamaları oluşturmanızı ve bağlantının doğrultusundan bağımsız olarak, animasyonu yönlendirmenizi sağlar.

TOON & FACE RIGS

Karakter objesinde bulunan iki yeni ön hazır, bir yüzde bulunan joint-tabanlı karakter rig’lerini kolayca tanımlayabilmenizi sağlar.

Takım Oyuncusu

NİTELİK YÖNETİCİSİ VE ZAMAN ÇİZERGESİNDE FİLİTRE UYGULAYABİLME

Nitelik Yöneticisini sadece animatörlerin görmesi gereken nitelikleri gösterecek şekilde filitreleyin ve Zaman Çizergesi filtrelemesi özel bölümlere odaklanın.

DAHA İYİ ANAHTAR KARE OLUŞTURMA

Daha rahat ve sezgisel kullanılan otomatik anahtar kareleme ve komutlarla tüm hiyerarşi veya obje grupları için anahtar kareleri ayarlayın.

KOPYALA / YAPIŞTIR KOLAYLIĞI

Değerleri etkilemeden, bir yumuşama eğrisini farklı anahtar kare bölümlerine aktarın.

İŞARETLEYİCİLER

BPM bazlı işaretleyiciler oluşturun, tamamen yenilenen HUD ile, işaretli aralıklara geçiş yapın ve işaretleyiciler arasında gezinin.

Cinema 4D R23 4

Mükemmel Aranjman

Cinema 4D R23 sizlere Cinema 4D S22 ile gelen tüm UV düzenleme yetilerine erişiminizi sağlar. Ek olarak, özellikle zorlu yüzeylerde UV iş akışları ile ilgili yeni araçlar da sunmaktadır.

Videoyu İzleyin

Cinema 4D R23 5

UV YAKALAMA

UV Snapping, nokta, ızgara ve piksel yakalamayı da içerecek şekilde, tamamen Cinema 4D çekirdek yakalama araç seti içerisine entegre edilmiştir.

ÇOKLU-OBJE DESTEĞİ

Çoklu obje UV’leri, artık UV Editörü içerisinde eş zamanlı olarak ekrana getirilebilir. UV paketlemeyi tüm objelerin adalarını tek BİR paylaşılan UV Tile içerisinde derlemek için ve birden fazla objede UV’lerin seçim ve ince ayarlarını yapmak için kullanın.

HİZALA, DÜZELT, DİKDÖRTGENSELLEŞTİR

Bu versiyonla beraber adaları seçili kenarlara göre hizalayabilir, kenar seçimlerini düzleştirebilir ve UV adalarını dikdörtgenselleştirebiliriz.

UV DÜZENLEME / DÜZEN GELİŞTİRMELERİ

Arayüzdeki geliştirilen görünümler ve UV düzenleme penceresi, çalışma alanınızdan daha yüksek verim almanızı sağlarken, UV’lerin düzenlenmesi için yeni araçlar ile bir araya geldiğinde, UV düzenleme işini kayda değer şekilde pratik hale getirmektedir.

Cinema 4D R23 6

Görünüme hakimsiniz

Magic Bullet Looks: 200 ön hazır film görünümünden birini kolayca uygulayın, LUT’leri alın veya renk düzeltme, film parazitlenme, renk sapması veya pek çok diğeri için özel araçlar kullanarak çalışın. Red Giant’ın Magic Bullet Looks teknolojisi C4D’nin render ayarları içerisine entegre edildiğinden, bütün bunları interaktif vitrininizde veya nihai C4D render işlemlerinde kullanabilirsiniz. En iyisi de, kendi Looks önhazırlarınızı kaydederek After Effects, Premiere Pro ve FCPX gibi pek çok uygulamaya aktarabilirsiniz.

Ekran Yansımaları

S22 ile birlikte kayda değer şekilde geliştirilen Screen-Space Reflections ve yeni Vitrin Çekirdeği, sıra dışı ve eş zamanlı, üst kalite ön izlemelere sahip olacağınız ve son kompozit için daha rahat hazırlanabileceğiniz anlamına gelir.

Cinema 4D R23 7

Kaputun altına ve geleceğe bir bakış

Cinema 4D R23 ile gelen Sahne Nodları, Cinema 4D’nin bir sonraki jenerasyon çekirdek ve obje sistemine bir göz atmanızı sağlıyor. Nod’lar, yaratıcılık ve deneyimlemeyi destekleyen, alışık olduğunuz Cinema 4D iş akışları entegrasyonu ile gelecekte olacak büyük miktarda obje kullanarak çalışabilme ve prosedürel modelleme özelliklerini keşfedebilmenizi sağlamaktadır.

Bağlantılı İş Akışı Armonisi

PYTHON 3

Cinema 4D çekirdek Python motoru Python 2’den Python 3’e yükseltilerek, daha yüksek performans ve güvenlik sunmaktadır.

OBJ

OBJ verisi alma ve göndermede yapılan geliştirmeler, daha yüksek performans, PBR malzemeler ve nokta renkleri için daha iyi destek ve sıralı dosya desteği sağlamaktadır.

FBX

FBX bu versiyonla bağlanmış joint’lerin bake edilmiş animasyonlarını ve işaretleme aralıklarını Take’ler olarak gönderebilmektedir.

USD

Bu ilk entegrasyonla kullanıcılar modelleri, kameraları, ve ışıkları usd, usda, usdc verisi olarak alıp gönderebilir ve usdz verisi olarak gönderebilirler.

Diğer Kayda Değer Özellikler

BÜKÜLMÜŞ GERÇEKLİK

Deformer objeleri artık doğrultu ve fonksiyonlarını da ekranda gösterecek şekilde, daha kaliteli bir ekran gösterimine sahiptirler. İster modelleme ister animasyonlar için deformer kullanın, deformer’ları örüntünüze uygun olacak şekilde hizalamak veya boyutlandırmak artık çok daha kolay.

AĞ ÖRÜNTÜSÜ OLUŞTURUCU

Açık kaynak Instant Mesh algoritması ile emplemantasyon, biçimi, otomatik retopoloji ve dörtgen bazlı çokgen indirgemeye olanak sağlayacak şekilde bir prosedürel oluşturucu olarak alır.

STORE