REKLAM SEKTÖRÜNDE CINEMA 4D

Ürün Görselleştirme İçin Mükemmel Çözüm

Cinema 4D’nin hızlı ve sezgisel iş akışı ile, hem siz hem de ürünleriniz ışıldayacaksınız. Esnek bir araç seti, pek çok önceden hazırlanmış içerik ve Adobe Photoshop ve ıllustrator ile tam entegrasyonu ile, üst kalitede içerikleri hızla ve kolayca oluşturabileceksiniz. Prosedürel obje ve shader’lar fikirlerinizi kolayca uygulamanızı ve kullanıcı taleplerini rahatlıkla aktarabilmenizi sağlayacak. İlhamdan son ürüne, Cinema 4D sizin yol arkadaşınız olacak.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 1

Modelleme

Cinema 4D’nin prosedürel ve çokgensel modelleme araç seti, hem gerçekçi hem de şematik modellerin oluşturulmasını kolaylaştırır. Spline’larla başlayın ve extrusion, lathe veya loft’lar oluşturun. Herhangi bir şekli oluşturmak için çokgenleri manüpile edin veya biçimlendirin. Ağ örüntüsünü bozmadan ayarlamalar yapmak için deformer’ler ekleyin ve Cloner objesi ile istediğiniz sayıda kopya oluşturun.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 2

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 3

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 4

Content Browser

Content Browser içerisinden kolayca erişilebilen, Cinema 4D’nin geniş, önceden hazırlanmış kütüphaneleri ile projelerinize hızla başlayın. Cips paketinden soda kutusuna, parfümden losyon şişesine değişen yüksek kaliteli ve çoğu durumda kolayca özelleştirilebilen objelerle yüksek kaliteli görseller oluşturun. Fold My Design önhazırını kullanarak, paketlerin katlanmasını da canlandırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 5

Hatasız Tipografi

Cinema 4D 3D yazılar ile ilgili ileri seviyede iş akışı sağlar. Her tipin bir önizlemesini gösteren bir açılır araççubuğundan yazı karakterlerini hızla seçin. 3D içerisinde yükseklik, ölçek, baz çizgi, aralık ve kerning gibi özellikleri ayarlayın. En iyisi de, herşey müşterinizin talepleri doğrultusunda revize edilebilecek durumda canlı tutulur.

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 6

MİMARİDE CINEMA 4D

Yeni Gerçekliği İnşa Edin

Mimaride, taş ve çelik tasarımın temelindeki unsurlardandır. Vizyonunuzun karşınızdakine aktarılması bazen zor olabilir ancak Cinema 4D konseptlerinizi dinamik görseller ve animasyonlar olarak aktarmanıza yardımcı olan iş akışları sunar. Çizim ve eskizlerinizi Sketch & Toon render ile hayata geçirin veya yapı projelerinizin fotogerçekçi görsellerini oluşturun. Cinema 4D ile konseptlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 7

Kesintisiz Veri Alışverişi

Bir Nemetschek markası olarak, Cinema 4D tüm önde gelen mimari BIM yazılımları ile yakın ilişki içerisindedir, Vectorworks, Archicad ve AllPlan. Bu Nemetschek uygulamaları mimari tasarımlarınızı doğrudan Cinema 4D dosyası olarak kaydeder. Sketchup, DWG ve DXF dosyalarının doğrudan okunabilmesi ile, tasarımlarınızı oluşturduğunuz platformdan bağımsız olarak da aynı iş akışını kullanabilirsiniz.

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 8

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 9

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 10

Yakalama

İnteraktif yakalama ve dinamik kılavuzlar sayesinde mimari modelleri tam ölçülerinde oluşturabilirsiniz. Bir çalışma düzlemini modelin istediğiniz yüzeyine kilitleyerek ızgara sisteminde düzlem üzerindeki objeleri yakalayabilir ve o düzlemde çalışabilirsiniz. Kılavuz çizgiler ve düzlemleri seçili objelerin istenilen noktalarına göre hizalamalar, sanal kesişimler gibi unsurlarla modelleme yapmak için kullanabilirsiniz.

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 11

Fotogerçekçi Render

Cinema 4D’nin esnek ve kuvvetli malzeme sistemini mimari görsellerinize gerçekçilik aktarmak için kullanın. Zaman ve konuma bağlı olarak gerçek ışıklandırmayı canlandırın. IES-tabanlı ışıklar ve Global Illumination render özelliklerinden yararlanarak, hem gerçek hem çekici görseller oluşturun.

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 12

FİLMLERDE CINEMA

Kameranın Göremediği Tüm Film Sihri İçin

Yönetmenin kaydı durdurmasından sonra olanlar da en az öncesinde olanlar kadar önemlidir. Cinema 4D film sektörü için ön görselleştirmeden takip ve dijital matlara kadar geniş yelpazede araçlar sunmaktadır.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 17

Motion Tracking

Cinema 4D’ye entegre Motion Tracker yardımıyla 3D elemanları gerçek çekimlere kolaylıkla ve hızla entegre edebilirsiniz. Kameranın kendisini veya objeleri takip edin ve ortamla tam hizalanmış 3D unsurları ekleyin. Farklı uygulamalar arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan tüm sahneyi Cinema 4D içerisinde tamamlayın.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 18

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 19

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 20

İş Akışı Entegrasyonu

Cinema 4D endüstri standartı araçlarla üst düzeyde entegrasyon sunar. VFX yetilerinizi Cinema 4D ile Houdini Engine’e genişletin ve çok geçişli tanımlamaları ve 3D veriyi Adobe After Effects veya Nuke’e kompoze işlemleri için paylaşın. Cinema 4D’nin geniş Python ve C++ API’lerini özel komut ve efektler oluşturmak için kullanın.

ANİME FİLMLERDE CINEMA 4D

Piksellerin Şarkı Söylediği ve Çokgenlerin Dans Ettiği Yer

Tutku projesi kısa filmlerden Hollywood prodüksiyonlarına, anime filmler üst düzey yaratıcılıkta ifadelerdir. Yaratıcılığınızı Cinema 4D’nin sezgisel araçlarıyla birleştirerek hayallerinize şekil kazandırın.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 21

Character Object

Cinema 4D’nin Karater Objesi karmaşık rigleme teknikleri yerine animasyonun kendisine odaklanmanızı sağlar. İnsan ve farklı hayvanlar için önceden hazırlanan şablonları kullanarak herhangi bir karakter için hızla bir rig oluşturun. Rig bileşenlerini karakterin ölçülerine göre düzenleyin, model iskeletini oluşturun ve animasyona hazırsınızdır.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 22

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 23

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 24

Animasyon

Anahtar kareleri her parametrenin yanındaki animasyon noktasını tıklayarak veya otomatik anahtar kare oluşturma özelliği ile oluşturun. Yeni anahtar kareler oluşturun, zamanlama ve enterpolasyonu ayarlayın ve işaretlemeler ve ses dalga formlarını görsel hale getirin ve bunu doğrudan 3D görünümün altındaki kompakt bir çubuktan yapın.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 25

Deformer’ler

Deforer’lar kullanarak, Cinema 4D objelerinin geometrelerini orijinallerini bozmadan deforme edebilirsiniz. Objelerin deformasyonu ve animasyonu Jiggle, Squash & Stretch ve Displacement uygulanarak, burmalar ve bükmeler ile gerekleştirilebilir. Mesh Deformer ile, bir proxy kafesi anime edebilir ve animasyonu yüksek çözünürlüklü modele uygulayabilirsiniz. Collision deformer geometriyi obje çarpışmalarına göre deforme eder.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 26

YAYINCILIKTA CINEMA 4D

The 3D you watch every day is created in C4D

Yayıncılık hareketli grafikleri hem göz alıcı olmalı hem de bilgiyi hızla aktarabilmelidir ve hareketli grafik sanatçıları kısa teslim süresi ve son dakika revizyonlarının baskısı altındadırlar. Cinema 4D, Adobe Photoshop, Illustrator ve After Effects ile entegrasyon, Apple Final Cut ve Motion’a kolay veri gönderimi ile, logolara hayat vermenizi ve etkileyici hareketli görüntüler oluşturmanızı sağlayan, sezgisel bir iş akışı sağlamaktadır.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 27

MoGraph

CINEMA 4D MoGraph araç seti ile, hareketli grafik tasarımcıları uçan logolardan abstrakt efektlere kadar her şeyi oluşturmayı son derece kolaylaştıracak bir araç paketine sahip olurlar. Sadece birkaç basit tıklama ile pek çok objeyi çoğaltın ve yükseltilmiş yazılar oluşturun. Genellikle tek bir anahtar kare dahi oluşturmadan, her şeyi hareketlendirmek ve karıştırmak için efektörler ekleyin! Bütün bunlar CINEMA 4D içerisine entegredir ve çok süratli ve kolay bir iş akışı sağlar. Tüm fonksiyonlar tamamen entegredirler.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 28

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 23

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 24

Animasyon

Anahtar kareleri her parametrenin yanındaki animasyon noktasını tıklayarak veya otomatik anahtar kare oluşturma özelliği ile oluşturun. Yeni anahtar kareler oluşturun, zamanlama ve enterpolasyonu ayarlayın ve işaretlemeler ve ses dalga formlarını görsel hale getirin ve bunu doğrudan 3D görünümün altındaki kompakt bir çubuktan yapın.

Daha fazla bilgi

Sanal Stüdyolarla Bağlantı

Cinema 4D ister Adobe After Effects veya Apple Motion içinde kompoze etmek için hareketli görüntüler gönderiyor olun, ister VizRT veya Ventuz ile gerçek zamanlı oynatmak için grafikler geliştiriyor olun, size kaydadeğer bir iş akışı sunar. Sanatçılar C4D projelerini doğrudan VizArtist veya Ventuz Designer içerisine alabilir ve Cinema 4D kaynak sahnesini sonuçları gerçek zamanlı grafik sistemlerde görerken değiştirebilmeleri için canlı link sunar.

Daha fazlası

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 31

OYUNLARDA CINEMA 4D

Oyunlar Eğlencelidir

Cinema 4D hem çevre hem karakter oluşturma, detaylı dokular boyama ve sofistike karakter animasyonları ekleme için eksiksiz bir araç seti sunmaktadır. Dokuları doğrudan modellere boyayın, Allegorithmic Substance prosedürel dokuları hem C4D hem de oyun motorunuzda uygulayın veya prosedürel shader’ları Bitmaplere dönüştürmek için Cinema 4D’nin texture baking özelliklerini kullanın.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 7

FBX Support

Cinema 4D neredeyse her oyun motoru tarafından çevre ve anime karakter verisi almak için kullanılan FBX dosya formatını desteklemektedir. Farklı hareketleri ayrı C4D Takes olarak aynı dosyada kaydedin ve FBX formatında favori oyun motorunuzda aktive edilmeye hazır ayrı klipler olarak kaydedilsin.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 8

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 34

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 24

Non Linear Animasyon

C4D’nin Character objesini kullanarak oyun karakterlerinin rigleme işini basitleştirebilir ve hareketleri basit kliplerden karmaşık hareketler oluşturmak için derleyin ve kaynaştırın.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 36

Bodypaint

Detaylı ve çok kanallı dokuları oyun objeleriniz üzerine BodyPaint 3D kullanarak doğrudan boyayın. UV editörü ile modelleri açın ve 2D veya 3D ortamda doğrudan boyama yapın. Geçici bir projeksiyon düzlemi olarak yüzleri, dövmeleri ve diğer detayları kopyalayıp yapıştırarak ekleyin veyabprojeksiyonu daha ileri detaylandırma için Adobe Photoshop’a aktarıp, modele yeniden uygulayın.

Daha fazla detay

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 37

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 38

TEKNİK GÖRSELLEŞTİRMEDE CINEMA 4D

Bilimsel Görsellerle Zihinlerin Kaynaşması

Cinema 4D tıbbi görselleştirme ve teknik görseller oluşturmak için son derece kullanışlıdır. MoGraph araç seti ileri grafikler oluşturmanın yanı sıra örneğin karmaşık hücreler oluşturulmasında kullanılabilir. Modelleriniz ister metreler ister mikrometrelerle ölçülsün, Cinema 4D’nin sezgisel iş akışı ve stabilitesinden keyif alacaksınız.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 7

Kesintisiz Veri Alışverişi

CAD modellerini DWG ve IGES gibi formatlarda alın veya ePMV eklentisini kullanarak Protein Data Bank verisini yükleyin ve üzerinde çalışın. Tam bir Python ve C++ SDK’sı Cinema 4D kullanımını farklı formatlarda geliştirebilmeniz için hizmetinizdedir.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 8

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 9

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 42

Teknik Modelleme

Cinema 4D’nin yakalama sistemi objeleri, noktaları ve çokgenleri kolayca hizalamanıza yardımcı olur. Objeleri eşit aralıklarla, çalışma düzlemlerine göre veya mevcut geometrilere göre yerleştirebilirsiniz. Cinema 4D çoklu objeleri birleştiriken birimlerin tutarlı olabilmesi için gerçek hayat birimleri sunmaktadır. Karmaşık modelleri, hassasiyetle ve hızla oluşturabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 27

MoGraph

Cinema 4D’yi hareketli grafiklerin yıldızı yapan MoGraph araç seti, teknik canlandırmada da harika ve sezgisel iş akışını sunmaktadır. MoGraph tamamen büyük sayıda objelerin ve gruplarının oluşturulması ve anime edilmesi üzerine kurulmuştur ve bu özellikle tıbbi animasyonlarda ön plana çıkar.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 28

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 45

STORE

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ 

1. Taraflar 

a. www.fga.com.tr internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Süleyman Seba Cad. Maçka Talimyeri Sk. No:4/2 34357 Beşiktaş / İSTANBUL adresinde mukim FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi (Bundan böyle “FGA Mimarlık” olarak anılacaktır). 

b. www.fga.com.tr internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (“Üye”) 

2. Sözleşmenin Konusu 

İşbu Sözleşme’nin konusu FGA Mimarlık’ın sahip olduğu internet sitesi www.fga.com.tr‘den üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir. 

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri 

 1. Üye, www.fga.com.tr internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, FGA Mimarlık’ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. 
 2. Üye, FGA Mimarlık tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin sözkonusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından FGA Mimarlık’a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, FGA Mimarlık’ın sözkonusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır. 
 3. Üye www.fga.com.tr internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır. 
 4. Üye, www.fga.com.tr internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. 
 5. www.fga.com.tr internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin FGA Mimarlık’la hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. FGA Mimarlık’ın üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 6. FGA Mimarlık, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, www.fga.com.tr internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden FGA Mimarlık’tan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir. 
 7. Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir. 
 8. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, FGA Mimarlık’ı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, FGA Mimarlık’ın üyeye karşı üyelik sözleşmesinee uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
 9. FGA Mimarlık’ın her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, FGA Mimarlık’ın hiçbir sorumluluğu yoktur. 
 10. www.fga.com.tr internet sitesi yazılım ve tasarımı FGA Mimarlık mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
 11. FGA Mimarlık tarafından www.fga.com.tr internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir. 
 12. FGA Mimarlık kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. FGA Mimarlık, üyenin www.fga.com.tr internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar. 
 13. FGA Mimarlık’ya üye olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında FGA Mimarlık tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, FGA Mimarlık’ya üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece FGA Mimarlık’ın kendisi ile internet, telefon, SMS, vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve FGA Mimarlık’ı sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye, kişisel verileri ile ilgili detaylı bilgiye https://www.fga.com.tr/kvk  adresinden ulaşabilir. 
 14. FGA Mimarlık, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya FGA Mimarlık’ya tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) FGA Mimarlık ve FGA Mimarlık web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğun  iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir. 
 15. FGA Mimarlık web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye FGA Mimarlık web sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. 
 16. FGA Mimarlık, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya FGA Mimarlık web sitesi’nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar. 
 17. FGA Mimarlık, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir. 
 18. Taraflar, FGA Mimarlık’ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287’ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. 
 19. FGA Mimarlık, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda “Benim Sayfam” bölümündeki “Tercihlerim” kısmından mail ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir. 

4. Sözleşmenin Feshi 

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya FGA Mimarlık tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. FGA Mimarlık üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir. 

5. İhtilaflerin Halli 

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 

6. Yürürlük 

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir. 

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni

1. Aydınlatma Metni’nin Amacı ve Şirketimizin Veri Sorumlusu Konumu:

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Aydınlatma Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen kişisel veri işleme faaliyetleri hakkında aydınlatılması hedeflenmektedir.

2. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin İşlenme Amacı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini de dahil olmak üzere Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde işlenmektedir.

3. Müşterilerin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları:

Açık rıza doğrultusunda işlenecek kişisel veriler ve işleme amaçları Rıza Metni’nde belirtilmiştir.

4. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin Aktarımı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası da dahil olmak üzere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, Şirket yetkilileri, iştiraklerimiz, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, hissedarlarımız, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlar ile paylaşılabilecektir.

5. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi:

Kişisel veriler, müşterilerden elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Aydınlatma Metni ve açık rıza gerekli olduğu hallerde Rıza Metni’nde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

6. Kişisel Veri Sahibi Olarak Müşterilerin Hakları:

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri; (i) kendileri ile ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, (ii) kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, (iii) kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, (iv) yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, (v) kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vi) Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vii) işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve (viii) kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri değerlendirerek 30 gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır.

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Rıza Metni

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Rıza Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen ve aşağıda belirtilen kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin açık rızalarının temini hedeflenmektedir.

Kanun’un 5/2 ile 6/3 maddesinde yer alan kişisel veri işleme şartlarının karşılanamadığı aşağıdaki durumlar için FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerin işlenebilmesi için müşterilerin açık rızasının alınması gerekmektedir. Açık rıza gerektirmeyen süreçlere ilişkin olarak Aydınlatma Metni kapsamında veri işleme faaliyetleri sürdürülmekte olup açık rıza gerektiren süreçlerde de Aydınlatma Metni’nde belirtilen temel prensiplere uygun veri işlenmektedir.

Bu kapsamda müşterilerin kişisel verileri FGA Mimarlık Tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına İlişkin Politika‘da Bölüm 3 – Madde IV altında belirtilen amaçlarla ve buradaki usule uygun olarak işlenmektedir. Buna göre kişisel veriler; müşterilere yönelik kampanyaların oluşturulması, FGA Mimarlık iş ortakları tarafından FGA Mimarlık müşterilerine FGA Mimarlık’da kullanabilecekleri özel fırsatların sunulması, çapraz satış yapılması, hedef kitle belirlenmesi, Müşteri hareketlerinin takip edilerek kullanıcı deneyimini arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi, FGA Mimarlık’a ait internet sitesi ile mobil uygulamanın işleyişinin geliştirilmesi ve Müşteri ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmesi, doğrudan ve doğrudan olmayan pazarlama, kişiye özel pazarlama ve yeniden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, kişiye özel segmentasyon, hedefleme, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması ile müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin planlanması ve icrası amaçları da dahil olmak üzere genel anlamda FGA Mimarlık’ın ürün ve/veya hizmetlerinin satış ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve/veya hizmetlere bağlılık oluşturulması ve/veya arttırılması süreçlerinin planlanması ve icrası kapsamında Müşteri’nin vereceği onayı doğrultusunda işlenebilecek ve bu amaçlara yönelik olarak Aydınlatma Metni’nde belirtilen taraflarla paylaşılabilecektir.

Gizlilik Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan üyelerimizin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, işbu FGA Mimarlık Gizlilik Politikası (“Politika”), üyelerimizin kişisel verilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ile tamamen uyumlu bir şekilde işlenmesi ve kullanıcılarımızı bu bağlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. FGA Mimarlık.com çerez politikası İşbu Politika’nın ayrılmaz parçasıdır. 

İşbu Politika’nın amacı, FGA Mimarlık tarafından işletilmekte olan www.fga.com.tr internet sitesi ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) işletilmesi sırasında Platform üyeleri/ziyaretçileri/kullanıcıları (hepsi birlikte “Veri Sahibi” olarak anılacaktır) tarafından FGA Mimarlık ile paylaşılan veya FGA Mimarlık’ın, Veri Sahibi’nin Platform’u kullanımı sırasında ürettiği kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. 

Hangi Veriler İşlenmektedir? 

Aşağıda FGA Mimarlık tarafından işlenen ve Kanun uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Politika kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri kapsayacaktır. 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 3. ve 7. maddeleri dairesince, geri döndürülemeyecek şekilde anonim hale getirilen veriler, anılan kanun hükümleri uyarınca kişisel veri olarak kabul edilmeyecek ve bu verilere ilişkin işleme faaliyetleri işbu Politika hükümleri ile bağlı olmaksızın gerçekleştirecektir. 

Kişisel Veri İşleme Amaçları 

FGA Mimarlık, Veri Sahibi tarafından sağlanan kişisel verileri, üyelik kaydı ve hesabının oluşturulması ve buna ilişkin kayıtların tutulması, Veri Sahibi’nin Platform üzerinden sağlanan hizmetlerden faydalandırılması sistem hatalarının tespit edilerek performans takibinin yapılması ve Platform’un işleyişinin iyileştirilmesi, bakım ve destek hizmetleri ile yedekleme hizmetlerinin sunulması amaçları dahil olmak üzere FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi ile bu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık ve iş ilişkisi içerisinde bulunduğu kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini ile FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası amaçlarıyla işlenebilecektir. 

Veri Sahiplerinin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları 

Veri Sahibi’nin açık rızası kapsamında, FGA Mimarlık, Veri Sahipleri’nin Platform üzerindeki hareketlerini takip ederek kullanıcı deneyiminin artırılması, istatistik oluşturulması, profilleme yapılması, doğrudan pazarlama ve yeniden pazarlama, Veri Sahibi’ne özel promosyon önerilerinin oluşturulması ve Veri Sahibi’ne iletilmesi ve bu kapsamda elde edilen verilerin her türlü reklam ve materyal içeriğinde kullanılması amacıyla veri işleyebilecek ve aşağıda anılan taraflarla bu verileri paylaşabilecektir. 

Kişisel Verilerin Aktarımı

FGA Mimarlık, Veri Sahibi’ne ait kişisel verileri ve bu kişisel verileri kullanılarak elde ettiği yeni verileri, işbu Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçların gerçekleştirilebilmesi için FGA Mimarlık’ın hizmetlerinden faydalandığı üçüncü kişilere, söz konusu hizmetlerin temini amacıyla sınırlı olmak üzere aktarılabilecektir. FGA Mimarlık, Veri Sahibi deneyiminin geliştirilmesi (iyileştirme ve kişiselleştirme dâhil), Veri Sahibi’nin güvenliğini sağlamak, hileli ya da izinsiz kullanımları tespit etmek, operasyonel değerlendirme araştırılması, Platform hizmetlerine ilişkin hataların giderilmesi ve işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan amaçlardan herhangi birisini gerçekleştirebilmek için SMS gönderimi yapanlar da dahil olmak üzere dış kaynak hizmet sağlayıcıları, barındırma hizmet sağlayıcıları (hosting servisleri), hukuk büroları, araştırma şirketleri, çağrı merkezleri gibi üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. 

Kişisel veriler, Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi ve Şirket yetkilileri, hissedarları, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kanunen yetkili özel kurumlar ile paylaşılabilecek, bu amaçlarla sınırlı olarak Kanun m.9’da işaret edilen usul esaslar ile Kişisel Verileri Koruma Kurulu kararları çerçevesinde yurt dışına aktarılabilecektir. 

Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi 

Kişisel veriler, Platform üzerinden ve elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir. 

Kişisel Veri Sahibinin Hakları 

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri, 

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından www.fga.com.tr adresinde yer alan 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri otuz gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır. 

Çerez Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan kişilerin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. 

Çoğu web sitesinde olduğu gibi, FGA Mimarlık.com (“Site”) ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) ziyaretçilere kişisel içerik ve reklamlar göstermek, site içinde analitik faaliyetler gerçekleştirmek ve ziyaretçi kullanım alışkanlıklarını takip etmek amacıyla Çerezler kullanılmaktadır. 

İşbu Çerez Politakası FGA Mimarlık.com Gizlilik Politikası’nın ayrılmaz bir parçasıdır. 

FGA Mimarlık, bu Çerez Politikası’nı (“Politika”) Site’de hangi Çerezlerin kullanıldığını ve kullanıcıların bu konudaki tercihlerini nasıl yönetebileceğini açıklamak amacıyla hazırlamıştır. FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi için www.fga.com.tr Gizlilik Politikası’nı incelemenizi tavsiye ederiz. 

Çerez (“Cookie”) Nedir? 

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz web sitesiyle ilişkili sunucular tarafından oluşturulurlar. Böylelikle ziyaretçi aynı siteyi ziyaret ettiğinde sunucu bunu anlayabilir. 

Çerezler, ziyaretçilere ilişkin isim, cinsiyet veya adres gibi kişisel verileri içermezler. Çerezler konusunda daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirisiniz. 

Hangi Çerezler Kullanılmaktadır? 

Çerezler, sahipleri, kullanım ömürleri ve kullanım amaçları açısında kategorize edilebilir: 

Neden Çerezler Kullanılmaktadır? 

Platform’da, Çerezler aşağıdaki amaçlar kapsamında kullanılmaktadır: 

Çerez Tercihlerinizi Nasıl Yönetebilirsiniz? 

FGA Mimarlık, kullanıcıların kendilerine ait kişisel veriler üzerindeki tercihlerini kullanabilmelerini son derece önemsemektedir. Bununla birlikte, Site’nin çalışması için zorunlu olan bazı Çerezler konusunda tercih yönetimi mümkün olmamaktadır. Ayrıca bazı Çerezlerin kapatılması halinde Site’nin çeşitli fonksiyonlarının çalışmayabileceğini hatırlatma isteriz. 

Platform’da kullanılan Çerezlere dair tercihlerin ne şekilde yönetebileceğine dair bilgiler aşağıdaki gibidir: 

Hangi Haklara Sahipsiniz? 

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesi uyarınca ziyaretçiler, FGA Mimarlık’ya başvurarak, kendileriyle ilgili, 

Söz konusu haklar, kişisel veri sahipleri tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletildiğinde her hâlükârda 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır. Taleplere ilişkin olarak herhangi bir ücret talep edilmemesi esas olmakla birlikte, FGA Mimarlık, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkını saklı tutar. 

Rıza ve Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler 

FGA Mimarlık, Gizlilik Politikası (“Politika”) ile kullanıcılarına Çerez kullanımının kapsamı ve amaçları hakkında detaylı açıklama sunmayı ve Çerez tercihleri konusunda kullanıcılarını bilgilendirmeyi hedeflemiştir. Bu bakımdan, Platform’da yer alan Çerez bilgilendirme uyarısının kapatılması ve Site’nin kullanılmaya devam edilmesi halinde Çerez kullanımına rıza verildiği kabul edilmektedir. Kullanıcıların Çerez tercihlerini değiştirme imkânı her zaman saklıdır. 

FGA Mimarlık, Politika hükümlerini dilediği zaman değiştirebilir. Güncel Politika Platform’da yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.