REKLAM SEKTÖRÜNDE CINEMA 4D

Ürün Görselleştirme İçin Mükemmel Çözüm

Cinema 4D’nin hızlı ve sezgisel iş akışı ile, hem siz hem de ürünleriniz ışıldayacaksınız. Esnek bir araç seti, pek çok önceden hazırlanmış içerik ve Adobe Photoshop ve ıllustrator ile tam entegrasyonu ile, üst kalitede içerikleri hızla ve kolayca oluşturabileceksiniz. Prosedürel obje ve shader’lar fikirlerinizi kolayca uygulamanızı ve kullanıcı taleplerini rahatlıkla aktarabilmenizi sağlayacak. İlhamdan son ürüne, Cinema 4D sizin yol arkadaşınız olacak.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 1

Modelleme

Cinema 4D’nin prosedürel ve çokgensel modelleme araç seti, hem gerçekçi hem de şematik modellerin oluşturulmasını kolaylaştırır. Spline’larla başlayın ve extrusion, lathe veya loft’lar oluşturun. Herhangi bir şekli oluşturmak için çokgenleri manüpile edin veya biçimlendirin. Ağ örüntüsünü bozmadan ayarlamalar yapmak için deformer’ler ekleyin ve Cloner objesi ile istediğiniz sayıda kopya oluşturun.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 2

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 3

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 4

Content Browser

Content Browser içerisinden kolayca erişilebilen, Cinema 4D’nin geniş, önceden hazırlanmış kütüphaneleri ile projelerinize hızla başlayın. Cips paketinden soda kutusuna, parfümden losyon şişesine değişen yüksek kaliteli ve çoğu durumda kolayca özelleştirilebilen objelerle yüksek kaliteli görseller oluşturun. Fold My Design önhazırını kullanarak, paketlerin katlanmasını da canlandırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 5

Hatasız Tipografi

Cinema 4D 3D yazılar ile ilgili ileri seviyede iş akışı sağlar. Her tipin bir önizlemesini gösteren bir açılır araççubuğundan yazı karakterlerini hızla seçin. 3D içerisinde yükseklik, ölçek, baz çizgi, aralık ve kerning gibi özellikleri ayarlayın. En iyisi de, herşey müşterinizin talepleri doğrultusunda revize edilebilecek durumda canlı tutulur.

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 6

MİMARİDE CINEMA 4D

Yeni Gerçekliği İnşa Edin

Mimaride, taş ve çelik tasarımın temelindeki unsurlardandır. Vizyonunuzun karşınızdakine aktarılması bazen zor olabilir ancak Cinema 4D konseptlerinizi dinamik görseller ve animasyonlar olarak aktarmanıza yardımcı olan iş akışları sunar. Çizim ve eskizlerinizi Sketch & Toon render ile hayata geçirin veya yapı projelerinizin fotogerçekçi görsellerini oluşturun. Cinema 4D ile konseptlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 7

Kesintisiz Veri Alışverişi

Bir Nemetschek markası olarak, Cinema 4D tüm önde gelen mimari BIM yazılımları ile yakın ilişki içerisindedir, Vectorworks, Archicad ve AllPlan. Bu Nemetschek uygulamaları mimari tasarımlarınızı doğrudan Cinema 4D dosyası olarak kaydeder. Sketchup, DWG ve DXF dosyalarının doğrudan okunabilmesi ile, tasarımlarınızı oluşturduğunuz platformdan bağımsız olarak da aynı iş akışını kullanabilirsiniz.

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 8

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 9

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 10

Yakalama

İnteraktif yakalama ve dinamik kılavuzlar sayesinde mimari modelleri tam ölçülerinde oluşturabilirsiniz. Bir çalışma düzlemini modelin istediğiniz yüzeyine kilitleyerek ızgara sisteminde düzlem üzerindeki objeleri yakalayabilir ve o düzlemde çalışabilirsiniz. Kılavuz çizgiler ve düzlemleri seçili objelerin istenilen noktalarına göre hizalamalar, sanal kesişimler gibi unsurlarla modelleme yapmak için kullanabilirsiniz.

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 11

Fotogerçekçi Render

Cinema 4D’nin esnek ve kuvvetli malzeme sistemini mimari görsellerinize gerçekçilik aktarmak için kullanın. Zaman ve konuma bağlı olarak gerçek ışıklandırmayı canlandırın. IES-tabanlı ışıklar ve Global Illumination render özelliklerinden yararlanarak, hem gerçek hem çekici görseller oluşturun.

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 12

FİLMLERDE CINEMA

Kameranın Göremediği Tüm Film Sihri İçin

Yönetmenin kaydı durdurmasından sonra olanlar da en az öncesinde olanlar kadar önemlidir. Cinema 4D film sektörü için ön görselleştirmeden takip ve dijital matlara kadar geniş yelpazede araçlar sunmaktadır.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 17

Motion Tracking

Cinema 4D’ye entegre Motion Tracker yardımıyla 3D elemanları gerçek çekimlere kolaylıkla ve hızla entegre edebilirsiniz. Kameranın kendisini veya objeleri takip edin ve ortamla tam hizalanmış 3D unsurları ekleyin. Farklı uygulamalar arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan tüm sahneyi Cinema 4D içerisinde tamamlayın.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 18

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 19

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 20

İş Akışı Entegrasyonu

Cinema 4D endüstri standartı araçlarla üst düzeyde entegrasyon sunar. VFX yetilerinizi Cinema 4D ile Houdini Engine’e genişletin ve çok geçişli tanımlamaları ve 3D veriyi Adobe After Effects veya Nuke’e kompoze işlemleri için paylaşın. Cinema 4D’nin geniş Python ve C++ API’lerini özel komut ve efektler oluşturmak için kullanın.

ANİME FİLMLERDE CINEMA 4D

Piksellerin Şarkı Söylediği ve Çokgenlerin Dans Ettiği Yer

Tutku projesi kısa filmlerden Hollywood prodüksiyonlarına, anime filmler üst düzey yaratıcılıkta ifadelerdir. Yaratıcılığınızı Cinema 4D’nin sezgisel araçlarıyla birleştirerek hayallerinize şekil kazandırın.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 21

Character Object

Cinema 4D’nin Karater Objesi karmaşık rigleme teknikleri yerine animasyonun kendisine odaklanmanızı sağlar. İnsan ve farklı hayvanlar için önceden hazırlanan şablonları kullanarak herhangi bir karakter için hızla bir rig oluşturun. Rig bileşenlerini karakterin ölçülerine göre düzenleyin, model iskeletini oluşturun ve animasyona hazırsınızdır.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 22

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 23

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 24

Animasyon

Anahtar kareleri her parametrenin yanındaki animasyon noktasını tıklayarak veya otomatik anahtar kare oluşturma özelliği ile oluşturun. Yeni anahtar kareler oluşturun, zamanlama ve enterpolasyonu ayarlayın ve işaretlemeler ve ses dalga formlarını görsel hale getirin ve bunu doğrudan 3D görünümün altındaki kompakt bir çubuktan yapın.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 25

Deformer’ler

Deforer’lar kullanarak, Cinema 4D objelerinin geometrelerini orijinallerini bozmadan deforme edebilirsiniz. Objelerin deformasyonu ve animasyonu Jiggle, Squash & Stretch ve Displacement uygulanarak, burmalar ve bükmeler ile gerekleştirilebilir. Mesh Deformer ile, bir proxy kafesi anime edebilir ve animasyonu yüksek çözünürlüklü modele uygulayabilirsiniz. Collision deformer geometriyi obje çarpışmalarına göre deforme eder.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 26

YAYINCILIKTA CINEMA 4D

The 3D you watch every day is created in C4D

Yayıncılık hareketli grafikleri hem göz alıcı olmalı hem de bilgiyi hızla aktarabilmelidir ve hareketli grafik sanatçıları kısa teslim süresi ve son dakika revizyonlarının baskısı altındadırlar. Cinema 4D, Adobe Photoshop, Illustrator ve After Effects ile entegrasyon, Apple Final Cut ve Motion’a kolay veri gönderimi ile, logolara hayat vermenizi ve etkileyici hareketli görüntüler oluşturmanızı sağlayan, sezgisel bir iş akışı sağlamaktadır.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 27

MoGraph

CINEMA 4D MoGraph araç seti ile, hareketli grafik tasarımcıları uçan logolardan abstrakt efektlere kadar her şeyi oluşturmayı son derece kolaylaştıracak bir araç paketine sahip olurlar. Sadece birkaç basit tıklama ile pek çok objeyi çoğaltın ve yükseltilmiş yazılar oluşturun. Genellikle tek bir anahtar kare dahi oluşturmadan, her şeyi hareketlendirmek ve karıştırmak için efektörler ekleyin! Bütün bunlar CINEMA 4D içerisine entegredir ve çok süratli ve kolay bir iş akışı sağlar. Tüm fonksiyonlar tamamen entegredirler.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 28

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 23

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 24

Animasyon

Anahtar kareleri her parametrenin yanındaki animasyon noktasını tıklayarak veya otomatik anahtar kare oluşturma özelliği ile oluşturun. Yeni anahtar kareler oluşturun, zamanlama ve enterpolasyonu ayarlayın ve işaretlemeler ve ses dalga formlarını görsel hale getirin ve bunu doğrudan 3D görünümün altındaki kompakt bir çubuktan yapın.

Daha fazla bilgi

Sanal Stüdyolarla Bağlantı

Cinema 4D ister Adobe After Effects veya Apple Motion içinde kompoze etmek için hareketli görüntüler gönderiyor olun, ister VizRT veya Ventuz ile gerçek zamanlı oynatmak için grafikler geliştiriyor olun, size kaydadeğer bir iş akışı sunar. Sanatçılar C4D projelerini doğrudan VizArtist veya Ventuz Designer içerisine alabilir ve Cinema 4D kaynak sahnesini sonuçları gerçek zamanlı grafik sistemlerde görerken değiştirebilmeleri için canlı link sunar.

Daha fazlası

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 31

OYUNLARDA CINEMA 4D

Oyunlar Eğlencelidir

Cinema 4D hem çevre hem karakter oluşturma, detaylı dokular boyama ve sofistike karakter animasyonları ekleme için eksiksiz bir araç seti sunmaktadır. Dokuları doğrudan modellere boyayın, Allegorithmic Substance prosedürel dokuları hem C4D hem de oyun motorunuzda uygulayın veya prosedürel shader’ları Bitmaplere dönüştürmek için Cinema 4D’nin texture baking özelliklerini kullanın.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 7

FBX Support

Cinema 4D neredeyse her oyun motoru tarafından çevre ve anime karakter verisi almak için kullanılan FBX dosya formatını desteklemektedir. Farklı hareketleri ayrı C4D Takes olarak aynı dosyada kaydedin ve FBX formatında favori oyun motorunuzda aktive edilmeye hazır ayrı klipler olarak kaydedilsin.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 8

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 34

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 24

Non Linear Animasyon

C4D’nin Character objesini kullanarak oyun karakterlerinin rigleme işini basitleştirebilir ve hareketleri basit kliplerden karmaşık hareketler oluşturmak için derleyin ve kaynaştırın.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 36

Bodypaint

Detaylı ve çok kanallı dokuları oyun objeleriniz üzerine BodyPaint 3D kullanarak doğrudan boyayın. UV editörü ile modelleri açın ve 2D veya 3D ortamda doğrudan boyama yapın. Geçici bir projeksiyon düzlemi olarak yüzleri, dövmeleri ve diğer detayları kopyalayıp yapıştırarak ekleyin veyabprojeksiyonu daha ileri detaylandırma için Adobe Photoshop’a aktarıp, modele yeniden uygulayın.

Daha fazla detay

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 37

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 38

TEKNİK GÖRSELLEŞTİRMEDE CINEMA 4D

Bilimsel Görsellerle Zihinlerin Kaynaşması

Cinema 4D tıbbi görselleştirme ve teknik görseller oluşturmak için son derece kullanışlıdır. MoGraph araç seti ileri grafikler oluşturmanın yanı sıra örneğin karmaşık hücreler oluşturulmasında kullanılabilir. Modelleriniz ister metreler ister mikrometrelerle ölçülsün, Cinema 4D’nin sezgisel iş akışı ve stabilitesinden keyif alacaksınız.

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ HERŞEY TEK PAKETTE

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 7

Kesintisiz Veri Alışverişi

CAD modellerini DWG ve IGES gibi formatlarda alın veya ePMV eklentisini kullanarak Protein Data Bank verisini yükleyin ve üzerinde çalışın. Tam bir Python ve C++ SDK’sı Cinema 4D kullanımını farklı formatlarda geliştirebilmeniz için hizmetinizdedir.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 8

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 9

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 42

Teknik Modelleme

Cinema 4D’nin yakalama sistemi objeleri, noktaları ve çokgenleri kolayca hizalamanıza yardımcı olur. Objeleri eşit aralıklarla, çalışma düzlemlerine göre veya mevcut geometrilere göre yerleştirebilirsiniz. Cinema 4D çoklu objeleri birleştiriken birimlerin tutarlı olabilmesi için gerçek hayat birimleri sunmaktadır. Karmaşık modelleri, hassasiyetle ve hızla oluşturabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 27

MoGraph

Cinema 4D’yi hareketli grafiklerin yıldızı yapan MoGraph araç seti, teknik canlandırmada da harika ve sezgisel iş akışını sunmaktadır. MoGraph tamamen büyük sayıda objelerin ve gruplarının oluşturulması ve anime edilmesi üzerine kurulmuştur ve bu özellikle tıbbi animasyonlarda ön plana çıkar.

Daha fazla bilgi

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 28

Cinema 4D'nin Kullanıldığı Sektörler 45

STORE