Lumion Sürümlerini Karşılaştırın

TanımlamaLumionLumion Pro
Yüzer lisanslar
El çizimi dış kontur efekti
Keskin kenarları yumuşatma
Tilt Shift
Model ve malzeme varyasyonu
Ölçülendirme araçları ve grid objeleri
Foto Modunda Hyperlight® 2
Speedray™ Yansımalar
PureGlass®
Malzemeler için yaprak
OpenStreetMap verisi alma
Model kütüphanesi1465 model
Kütüphaneye göz atın
4395 model
Kütüphaneye göz atın
aXYZ Design’dan yüksek kalitede canlandırılmış 3D insanlarSadece standart modeller130 Ekstra Model
Çevresel Ses EfektleriSes efekti yok123 Ses Efekti
Sahne içi 3D Yazı efekti
Alan/Bant Işıklar
Gelişmiş 3D Başlık EfektleriBaşlık efekti yok• 27 başlık efekti
• yazı karakteri
• özel yazı karakteri desteği
Proje dosyası kaynaştırma (çoklu kullanıcılı projeler için)
Lumion Viewer ile gerçek zamanlı gezinim çıkışı
MP4 olarak arkaplan müzik/ses çıkışı

Lumion Pro’ya Özel


El çizimi dış kontur efekti

Lumion 8 tasarımınızın formunu ifade etmeyi yeni “el çizimi” dış kontur efekti ile kolaylaştırıyor. Bu efekti, foto gerçekçi, eskiz veya artistik efektlerle birlikte kullanarak, odaklamanın binanızın genel biçimine olmasını sağlayın. Tasarımınızın hatları, kolayca ve estetik şekilde render alınır.

EĞİTİM FİLMİ

Keskin kenarları yumuşat

Gerçek hayat objelerinin kenarları hafifçe yuvarlatılmışlardır. Hiçbir zaman tam keskin değildirler. Lumion 8 ile gelen yeni kenarlar kaydırma çubuğu ile, modeliniz, gerçek hayat objelerini daha iyi canlandıracak şekilde doğal görünecektir. Komşu yüzey kenarlarını yumuşatarak, gerçekçilik katın. Tuğla, beton, ahşap ve diğer malzemelerin kenarlarını yumuşatın. Küçük bir kaydırma çubuğu hareketi, çok daha gerçekçi görünen yapılar. Kolay. Etkili.

EĞİTİM FİLMİ

Tilt shift

Maketlerde bilgisayar grafiklerinin sağlayamadığı bir hava vardır. Lumion 8 ile gelen Tilt Shift efektini uygulayarak, tasarımınızı minyatür dünyanın parçası yaparsınız. Lumionda modelinize tepeden bakan bir görüntüde, tilt shift efekti odak düzlemini kaydırır ve ön plan ve arka planı flulaştırır. CAD modelinizi, gerçek dünya karşılığının küçük bir haline dönüştüren bir kamera efektidir.

EĞİTİM FİLMİ

Model ve malzeme varyasyonu

Ahşap kaplama zemin taş duvarlarla uyumlu mu? Müşteriniz hangisini tercih eder, Tasarım A mu tasarım B mi? Belki de evin dış kaplaması ve avlusunun uyumunu sağlamak çok da kolay değil. Durum ne olursa olsun, varyasyon kontrol efekti malzeme ve model alternatiflerini karşılaştırmanın kolay bir yoludur. Bir dizi konsept seçeneğini dengelerken ve uygun görünümleri seçerken, müşterileriniz kararlarını son derece hızlı verebileceklerdir. Bu Lumion 8 özelliği, bir mimar olarak sizin iş akışınızı ve tasarım çözümlerinizi karşıya aktarımınızı hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

Yeni ölçülendirme araçları

İster iki mobilya arasındaki mesafenin onaylanmasında, ister bir bahçenin çevresinin kontrol edilmesinde, Lumion 8 ile gelen yeni ölçülendirme araçları modelleme yazılımınıza geri dönmeye gerek kalmadan hızlı ölçüler almanızı sağlar. Bir iş akışı geliştirmesi olarak, ekran ölçüm araçları, modelinizin boyutlarındaki hassasiyeti sağlamanıza yardımcı olur.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

Yapraklar

Basit geometrileri gerçekçi yaprak öbeklerine dönüştürebilme özelliği ile, kendi tasarımınız çalı ve bitkileri, istediğiniz her boyut ve biçimde oluşturabilirsiniz. Duvarlar veya heykeller gibi objelere tırmanan sarmaşılar (veya diğer tırmanan bitkiler) ekleyin. Veya zemine basit bir yeşil dokunuşu yapın. İster tüm duvarları Lumion 7’nin dokuz tırmanan bitki ön hazırını kullanarak kaplayın, ister mevcut malzemelere yapraklar ekleyin, tasarımınıza yeni bir hayat katacaksınızdır.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

OpenStreetMap (Beta Fonksiyonu)*

Modellerinizi haritaya OpenStreetMap ile yerleştirin. Bu özellik, Dünya’nın istediğiniz bir bölümünden konum seçmenizi sağlar. Lumion karşılık gelen 3D haritaları OpenStreetMap veri tabanından aldığı 2D bilgilerle oluşturur.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

Alan ve Bant Işıklar

Yeni alan ve bant ışık seçenekleri, spot ışıkların ötesine geçen aydınlatma olanakları ile hem iç hem dış mekan aydınlatmalarında, heyecan verici yeni olanaklar sağlamaktadır. Saniyeler içerisinde gizli aydınlatmalar oluşturabilir, yüzey arkasında bant ışıklarla odaya sıcaklık ekleyebilir veya bir pencerede parlayarak içeri süzülen ışığı canlandırabilirsiniz.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

PureGlass®

Cam mimaride sıkça kullanılır ve iyi görselleştirmelerde camın render’ının doğru alınması gerekir. Cam render’ı Lumion 6’da büyük bir aşama atladı. PureGlass® teknolojisi, saydam, yarı-saydam veya buzlu camın her zamankinden daha ilgi çekici ve gerçekçi olmasına olanak verir.

EĞİTİM FİLMİ 1 EĞİTİM FİLMİ 2

Speedray™ Yansımaları

İyi yansımalar olmadan güzel görünen cam, su, mermer, ahşap veya metal yüzeyler yaratmak imkansızdır. Malzemeler gerçekçi yansımalarla hayat bulur. Speedray™ Yansımaları, görsel kalitesini çok az ilave render süresi ile tümden geliştirme fırsatı verir. Lumion Pro 6’da yansıtıcı yüzeyler tek bir tıklama ile otomatik olarak geliştirilirler.

EĞİTİM FİLMİNİ İZLEYİN

Hyperlight® 2

İnce ışık varyasyonları çoğunlukla doğal görsel ile yapay görsel arasındaki farkı yaratır. Gerçek hayatta malzemelerin renkleri, ışığın yüzeyler arasında karmaşık şekilde geri sekmesi sonucu oluşur. Hyperlight® 2, ilk Lumion Pro 5’te eklenen yeni teknoloji Hyperlight®’a göre sekiz kat daha doğru bir şekilde yüzeylerdeki ışığı hesaplar. Lumion Pro 6’da ilave ışık uzun mesafelere yayılır ve kısa mesafelerde ekstra detay görülür.

EĞİTİM FİLMİNİ İZLEYİN

Yüksek kalitede insan modelleri

Lumion Pro, aXYZ Design’dan yüksek kaliteli, canlandırılmış insanlarla, geniş kütüphanesini büyütmeye devam ediyor. Lumion Pro 7’de, 39 canlandırılmış 3D insan, oturma veya yürüme gibi yeni pozlar kazandılar.

Ekstra bitki ve ağaç modelleri

Lumion pro içerisinde Lumion standarta göre neredeyse 3 kat daha fazla bitki ve ağaç modeli bulunmakta. Genişletilen model kütüphanesi pek çok ek tür ve varyasyon içermektedir.

Sahne kaynaştırma

İş birliği için oldukça etkili bir araç mevcut bir sahneden içeriğin, aktif sahneniz içerisine aktarılabilmesidir. Bu özellik, ekiplerhalinde çalışan ofisler için, tek bir sahne üzerinde birden fazla kişinin çalışabilmesine olanak tanıdığı için önem arz eder.

Yazı efekti

Videolarınıza yazılar ve logolar ekleyin. Lumion pro, videolarınıza metin eklemek için ek film düzenleme yazılımlarını kullanmanıza gerek bırakmayacak bir grup geçiş efekti içerir. Buradaki yazı özelliğinin bir diğer faydası, yazının 3D ortamda da yerleştrilebilmesidir. Bu sayede sahnenize, kamera kendisine yaklaştığında ekrana getirilebilen 3D yazı balonları ekleyebilirsiniz.

Bize Ulaşın