Lumion’un İki Versiyonu Bulunmaktadır

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 1

Lumion 10 Pro

Tüm İçerik ve Özellikleri Barındırır

Sürümleri Karşılaştır

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 2

Lumion 10

Daha Az İçerikli Sınırlı Versiyon

Sürümleri Karşılaştır

LUMION PRO’YA ÖZEL ÖZELLİKLER

Eksiksiz Obje Kütüphanesi

Lumion içerik kütüphanesinde bulunan 5,600+ obje ile, tasarımlarınızı enerjik gerçek hayat mekan ve çevreleri ile zenginleştirin. İç mekandan dış mekana, orman ve sahillerden kentsel ortamlara kadar, Lumion içerik kütüphanesi, kullanabileceğiniz binlerce objeyi size sunarak, ciddi zaman tasarrufu elde etmenizi sağlar.

Obje Kütüphanesine Bakın

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 3

Eksiksiz Malzeme Kütüphanesi

Lumion Pro’daki 1200’den fazla yüksek gerçekçilikteki malzemeler ile, 3D modelinizi renk, derinlik ve dokularla kolayca ve hızla yaşayan bir sahneye dönüştürebilirsiniz.

Lumion Pro ile, tasarımı sunduğunuzda insanları hızla içine çeken 1,120 kaliteli malzemeye erişiminiz olur.

Objeleri Görüntüleyin

Yüksek Detaylı Doğa

Lumion 10 ile gelen, 62 adet yeni, Yüksek-detaylı Tabiat objesi, Lumion içerik kütüphanesinde sunulan en detaylı, gerçekçi 3D ağaç ve bitki modelleridir.

Ağaçlar, çalılar ve benzeri unsurlarla bu yüksek detaylı modeller, sahnenizi görsel olarak daha da zenginleştirecektir. Rüzgarda sallanan yaprakları veya gövdenin kaba kabuk dokusunu hissetmenize yardımcı olacaktır.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 4

Gerçek Gece Gökyüzü

Lumion 10 Pro’daki 44 Gerçek Gökyüzü (5 yeni gece gökyüzü içerir) ile bir yaz gününün maviliğini, yaklaşan fırtınanın soğuk griliğini veya göz kamaştırıcı yıldızları bir tıklama ile projenize taşıyabilirsiniz.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 5
Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 6

Kuzey Işıkları

Tasarladığınız yapıların üzerinde zerafetle süzülürken tam bir görsel şölen yaşanır. Kuzey ışıklarını daha önce görme fırsatınız olduysa yaşattığı güçlü duyguları tanıyor olmalısınız.

Şimdi, Lumion 10 Pro ile, yeni Kuzey Işıkları efektini kullanarak, tasarımlarınıza bir renk orkestrası ve güzelliği altında, sonsuzluk ve artistik lezzeti katabilirsiniz.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 7

Fotoğraf Eşleştirme

Fotoğraf Eşleştirme Lumion 10 Pro ile kullanılabilir. Şimdi, 3D modelinizi, içeriği ile birlikte, gerçek bir fotoğraf içerisine yerleştirebilirsiniz. Tasarımınızı, gelecekte yer alacağı ortamın içerisinde sunun. Gerçek konumların resimlerini alın ve modelinizi bir kaç tuşlama ile içine yerleştirin.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 8

OSM Yükseklik Haritası

Gerçek topoğrafya yükseklikleri, Lumion 10 Pro’nun içerisinde kullanılabilir. Yeni, OSM için yükseklik mapleri, özelliği ile, projenizi çevreleyen sahanın yüksekliklerini sahnenize transfer edebilirsiniz.

Videoyu İzleyin

Atmosferik Yağmur ve Kar

Tasarımlarınızın gerçek duygusunu, yeni Atmosferik Yağmur ve Kar ile ifade edin. Sadece bir tıklama ile, hafif bir çiselemeden yoğun yağışa, kışın yumuşaklığından tipiye, istediğiniz ortamı oluşturun. Atmosferik Yağmur ve Kar, Foto ve Film modundaki Yağış efekti altındadır.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 9

Özelleştirilebilen 3D Çimen

Özelleştirilebilen Çimen malzemeleri ile, peyzaj tasarımlarınızı zenginleştirin ve parklara, bahçelere ve diğer yüzeylere farklı, gerçekçi çimen unsurları ekleyin.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 10

Tüylü Malzemeler

Dokunası yumuşaklıkta. Renkli ve kabarık. Konforlu bir battaniye veya halı için, yeni tüylü malzeme, herhangi bir mekandaki herhangi bir yüzeye çekicilik ve sıcaklık katacaktır.

ÖRNEKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 11

El Çizimi Dış Kontur Efekti

Lumion tasarımınızın formunu ifade etmeyi yeni “el çizimi” dış kontur efekti ile kolaylaştırıyor. Bu efekti, foto gerçekçi, eskiz veya artistik efektlerle birlikte kullanarak, odaklamanın binanızın genel biçimine olmasını sağlayın. Tasarımınızın hatları, kolayca ve estetik şekilde render alınır.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 12
Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 13

Keskin kenarları yumuşat

Gerçek hayat objelerinin kenarları hafifçe yuvarlatılmışlardır. Hiçbir zaman tam keskin değildirler. Yeni kenarlar kaydırma çubuğu ile, modeliniz, gerçek hayat objelerini daha iyi canlandıracak şekilde doğal görünecektir. Komşu yüzey kenarlarını yumuşatarak, gerçekçilik katın. Tuğla, beton, ahşap ve diğer malzemelerin kenarlarını yumuşatın. Küçük bir kaydırma çubuğu hareketi, çok daha gerçekçi görünen yapılar. Kolay. Etkili.

Örnekleri Görüntüleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 14

Odak kaydırma

Maketlerde bilgisayar grafiklerinin sağlayamadığı bir hava vardır. Tilt Shift efektini uygulayarak, tasarımınızı minyatür dünyanın parçası yaparsınız. Lumionda modelinize tepeden bakan bir görüntüde, tilt shift efekti odak düzlemini kaydırır ve ön plan ve arka planı flulaştırır. CAD modelinizi, gerçek dünya karşılığının küçük bir haline dönüştüren bir kamera efektidir.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 15

Model ve malzeme varyasyonu

Ahşap kaplama zemin taş duvarlarla uyumlu mu? Müşteriniz hangisini tercih eder, Tasarım A mu tasarım B mi? Belki de evin dış kaplaması ve avlusunun uyumunu sağlamak çok da kolay değil. Durum ne olursa olsun, varyasyon kontrol efekti malzeme ve model alternatiflerini karşılaştırmanın kolay bir yoludur. Bir dizi konsept seçeneğini dengelerken ve uygun görünümleri seçerken, müşterileriniz kararlarını son derece hızlı verebileceklerdir. Bu Lumion özelliği, bir mimar olarak sizin iş akışınızı ve tasarım çözümlerinizi karşıya aktarımınızı hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 16

Yeni ölçülendirme araçları

İster iki mobilya arasındaki mesafenin onaylanmasında, ister bir bahçenin çevresinin kontrol edilmesinde, Ölçülendirme araçları modelleme yazılımınıza geri dönmeye gerek kalmadan hızlı ölçüler almanızı sağlar. Bir iş akışı geliştirmesi olarak, ekran ölçüm araçları, modelinizin boyutlarındaki hassasiyeti sağlamanıza yardımcı olur.

Videoyu İzleyin

Malzemeler için yaprak uygulama

Basit geometrileri gerçekçi yapraklı bitkilere dönüştürebilme özelliği ile, özel formlardaki bitkileri, hayal edebileceğiniz her biçimde tasarlayabilirsiniz. Duvar veya heykel gibi objelere tırmanan sarmaşık veya farklı bitkiler ekleyin. Veya zemine bir yeşil örtü dokunuşunda bulunun. Lumion’un tırmanan bitki ön hazırlarını kullanarak, tasarımlarınıza hayat katın.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 17

OpenStreetMap (Beta Özellik)

Modellerinizi haritaya OpenStreetMap ile yerleştirin. Bu özellik ile dünya üzerinde istediğiniz lokasyonu seçebilirsiniz. Lumion OpenStreetMap veri tabanından 2D veriyi alarak, karşılık gelen 3D haritaları oluşturur.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 18

Alan ve bant ışıklar

Alan ışık ve bant ışık özellikleri, hem iç hem dış mahalleri, spot ışıklarla aydınlatmanın ötesinde olanaklar sunarak zenginleştirir. Saniyeler içerisinde, gizli aydınlatmalar yapabilir, odanın içerisine camlardan dolan gün ışığını canlandırabilirsiniz.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 19

PureGlass®

Cam mimaride sıkça kullanılır ve iyi görselleştirmelerde camın render’ının doğru alınması gerekir. Cam render’ı Lumion 6’da büyük bir aşama atladı. PureGlass® teknolojisi, saydam, yarı-saydam veya buzlu camın her zamankinden daha ilgi çekici ve gerçekçi olmasına olanak verir.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 20
Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 21

Speedray™ Yansımaları

İyi yansımalar olmadan güzel görünen cam, su, mermer, ahşap veya metal yüzeyler yaratmak imkansızdır. Malzemeler gerçekçi yansımalarla hayat bulur. Speedray™ Yansımaları, görsel kalitesini çok az ilave render süresi ile tümden geliştirme fırsatı verir. Lumion Pro 6’da yansıtıcı yüzeyler tek bir tıklama ile otomatik olarak geliştirilirler.

Videoyu İzleyin

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 22

Yüksek kalitede insan modelleri

Lumion Pro geniş kütüphane içeriğini, AXYZ Design tarafından sağlanan anime edilmiş insan modelleri ile zenginleştirmeye devam ediyor. Lumion Pro içerisinde, oturma ve yürüme gibi pek çok pozu barındıran 143 hareketli 3D insan modeli bulunmaktadır.

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 23

Merge scenes

A great tool for collaboration is the ability to merge content from a scene file with your current scene. This feature is essential for people working in teams because it allows you to work on a single scene with multiple people.

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 24

Extra plant and tree models

Lumion Pro features almost 3 times as many trees and plant models. The extended model library includes more species and extra variations on species you get in the standard library.

LUMION AŞAĞIDAKİ YAZILIMLARLA TAM UYUMLUDUR

Lumion Özellikleri ve Sürüm Karşılaştırma 25

Ve daha fazlası…

ÖZELLİKLER & KARŞILAŞTIRMA

AçıklamaLumionLumion Pro
Price€ 1499.-*€ 2999.-*
DescriptionStandart versiyon kısıtlamalı kütüphane erişimi ve özellikler sunan bir Lumion sürümüdür.Profesyonel versiyon tüm kütüphane ve özelliklere erişebileceğiniz bir Lumion sürümüdür.
Perpetual floating licenseBir Lumion sürümünü satın aldığınızda süresiz olarak kullanabilirsiniz. İstediğiniz sayıda bilgisayara, istediğiniz sayıda kişiye yükleme yapabilirsiniz. Tek bir lisansı iki farklı kişi kullanmak istiyorsa ekstra lisans eklemeniz gerekir.Bir Lumion sürümünü satın aldığınızda süresiz olarak kullanabilirsiniz. İstediğiniz sayıda bilgisayara, istediğiniz sayıda kişiye yükleme yapabilirsiniz. Tek bir lisansı iki farklı kişi kullanmak istiyorsa ekstra lisans eklemeniz gerekir.
* Vergiler hariç
AçıklamaLumionLumion Pro
3B Model AlmaCollada (.DAE)
SketchUp® (.SKP)Autodesk® (.FBX)    Autodesk® (.DWG)Autodesk® (.DXF)    3DS Max® (.MAX)3DS Max® (.3DS)     Wavefront (.OBJ)
Collada (.DAE)
SketchUp® (.SKP)Autodesk® (.FBX)    Autodesk® (.DWG)Autodesk® (.DXF)    3DS Max® (.MAX)3DS Max® (.3DS)     Wavefront (.OBJ)
Resim AlmaTGA    DDS

PSD    JPG

BMP    PNG

TGA    DDS

PSD    JPG

BMP    PNG

Işıkmapi aktarma. Örneğin 3 ds Max’ten
2B arkaplan müzikleri/ .WAV
Model ve malzeme varyasyonu
AçıklamaLumionLumion Pro
Resim çıkış formatları JPG
TGABMP
DDSPNG
JPG
TGABMP
DDSPNG
Resim çıkış çözünürlükleri 1280×720 (0.9 Megapixel)

1920×1080 (2.1 Megapixel)

3840×2160 (8.4 Megapixel)

7680×4320 (33.2 Megapixel)

1280×720 (0.9 Megapixel)

1920×1080 (2.1 Megapixel)

3840×2160 (8.4 Megapixel)

7680×4320 (33.2 Megapixel)

Video çıkış formatları MP4 (AVC codec)

JPG

TGA    BMP

DDS    PNG

MP4 (AVC codec)

JPG

TGA    BMP

DDS    PNG

Video çıkış çözünürlükleri 640×360 (480p)

1280×720 (720p)

1920×1080 (1080p)

2560×1440 (1440p)

3840×2160 (4K)

640×360 (480p)

1280×720 (720p)

1920×1080 (1080p)

2560×1440 (1440p)

3840×2160 (4K)

Saniyedeki kare sayısı 25/30/60/20025/30/60/200
Resim sıralaması Max 3840 x 2160pMax 3840 x 2160p
MyLumion 360° Panorama 
Samsung Gear ve Oculus için 360° Panorama 
Derinlik, Normal, Parlama, Aydınlatma, Gökyüzü Alfası, Material ID çıkışları 
MP4’de ses çıkışı 
AçıklamaLumionLumion Pro
 Obje Kütüphaneleri

 • Ağaçlar ve bitkiler (Rüzgârdan etkilenen)
 • Taşıtlar (Arabalar, otobüsler, tekneler vb.)
 • Dış mekan objeleri (Mobilyalar, binalar)
 • İç mekan objeleri (mobilya, dekorasyon)
 • Animasyonlu 3B insanlar
 • Animsayonlu 3B hayvanlar (Kuşlar, çiftlik hayvanları, evcil hayvanlar, balıklar)
 • Çocuklar
 • 3B insan ve hayvan silüetleri
 • 3B hayvan silüetleri
 • 2B insan silüetleri
1798 Obje Kütüphaneyi gör. 5488 Obje Kütüphaneyi gör.
AXYZ’den 3B Animasyonlu yüksek detaylı insan modelleri108 Karakter345 Karakter
3 Boyutlu Sesler

 • Çevre sesleri (tabiat, konumlar)
 • İnsanlar
 • Şeyler (arabalar, makinalar)
123 Ses efekti
Başlıklar efekti14 temel stil27 stil
3B Yazı
Işıklar ve yardımcılar3743
Alan/ Bant ışıklar
Malzeme kütüphanesi kategorileri

 • Çeşitli arazi malzemeleri
 • Tabiat, iç mekan, dış mekan malzemeleri
 • 10 Özelleştirilebilir malzeme (su, cam, bilbord, ışıkmapi)
 • Standart malzeme kütüphanesi
81 Pureglass® mevcut malzemeler
HDRI gökyüzleri3944
Özelleştirilebilir 3B Çimenler14
Kürk malzemeler10
Yaprak malzemeler9
Su önhazırları2020
Toplam malzeme1115 malzeme1229 malzeme
Displacement mapi olan malzemeler167 malzeme167 malzeme
Poliigondan yüksek kaliteli malzemeler252 malzeme252 malzeme
Çevre ve atmosfer

 • Gerçek gökyüzleri
 • 42 arazi tipi
 • 6 su tipi
 • Özelleştirilebilir atmosfer (bulutlar, güneş)
 • Okyanus (dalgalar, türbülans)
 • Şelale
AçıklamaLumionLumion Pro
Sahne editörü

 • Kolay obje yerleşimi
 • Sezgisel malzeme ayarları
 • Düzenlenebilir peyzaj araçları
 • Gelişmiş gökyüzü ve bulut oluşturma
 • Gerçekçi su oluşturma
 • SketchUp için LiveSync
 • Revit için LiveSync
 • ArchiCad için LiveSync
 • Rhino 6 için LiveSync
 • Vectorworks için LiveSync
OpenStreetMap’ten veri alımı (yükseklik haritalarıyla beraber)
20 Katman
Film editörü

 • Sezgisel kamera editörü
 • Animasyonlu modeller
 • Güneş ve gökyüzü animasyonları
 • Sahne ve oluşturma efektleri
 • Side by side steryo efekti
Animasyon

 • Animasyonları al (taşı, çevir, boyutlandır gibi hareketleri .FBX ile alma)
 • Gelişmiş animasyonlar (eğrisel animasyonlar, çoklu anahtar kareler)
 • Hareketli kesitler
 • Gökten düşme efekti
Arkaplanda render alma
Özelleştirilebilir arazi malzemeleri
Özelleştirilebilir arazi dokuları alma
Takım çalışması için proje dosyasının paylaşılması
Takım çalışmasında proje kaynaştırma

 

AçıklamaLumion Lumion Pro
Film ve Fotoğraf efektleriGüneş efektleri;
Güneş, ışık hüzmeleri, güneş çalışması, hacimsel güneş ışığıAtmosfer efektleri; 
SisGökyüzü efektleri; Gerçek gökyüzleri, gökyüzü ve bulutlar, jet izleri, hacimsel bulutlar, ufuk bulutu, ayObjeler;
Su, katman görünürlüğü, sonbahar renkleriKamera;
El kamerası, pozlama, 2 nokta perspektif, alan derinliği, lens flare, kromatik sapmalar, balık gözü
Güneş efektleri;
Güneş, ışık hüzmeleri, güneş çalışması, hacimsel güneş ışığıAtmosfer efektleri;
SisGökyüzü efektleri; Gerçek gökyüzleri, gökyüzü ve bulutlar, jet izleri, hacimsel bulutlar, ufuk bulutu, ayObjeler;
Su, katman görünürlüğü, sonbahar renkleriKamera;
El kamerası, pozlama, 2 nokta perspektif, alan derinliği, lens flare, kromatik sapmalar, balık gözü
Film efektleriTaşı, gelişmiş hareket, gökten düşme, kalabalık hareketi (eğrisel), hareket flulaştırma, iç/dış kararma, başlıklar, rüzgar, ses, side by side 3D steryoTaşı, gelişmiş hareket, gökten düşme, kalabalık hareketi (eğrisel), hareket flulaştırma, iç/dış kararma, başlıklar, rüzgar, ses, side by side 3D steryo
Sadece Pro efektleriGerçek gece gökyüzleri, kuzey ışıkları, fotoğraf eşleştirme, atmosferik yağış, dış konturlar, odak kaydırma, varyasyon kontrol, speedray yansımalar
Fotoğraf ve film modunda Hyperlight® 2 
OmniShadow®
Malzemeler

Fiziksel tabanlı görüntüleme

Malzemelerde bozulma
Malzemelerde şeffaflık
PureGlass®
Malzemelerde yapraklar
Özel efektler; 104 efekt 3 farklı dökülen yaprak, 48 farklı çeşme ve su perdesi, 16 farklı ateş, 20 farklı duman, 5 farklı toz, 6 farklı sis, 6 farklı buhar
AçıklamaLumionLumion Pro
Dillerİngilizce (Standart), Çince, Çince (TW), Çekce, Dence, Flemenkçe, Fransızca, Almanca, İbranice, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveçce, Lehçe, Portekizce (BR), Rusça, İspanyolca (ES), Türkçe, Slovakçaİngilizce (Standart), Çince, Çince (TW), Çekce, Dence, Flemenkçe, Fransızca, Almanca, İbranice, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveçce, Lehçe, Portekizce (BR), Rusça, İspanyolca (ES), Türkçe, Slovakça
İnternet bağlantısı gereksinimi
AçıklamaLumion Lumion Pro
Yüzen lisans
Gerçek gökyüzleri
Gerçek gece gökyüzleri
Yüksek detaylı tabiat
Kuzey ışıkları
OpenStreetMap (Yükseklikler)
Özelleştirilebilir 3B çimen
Atmosferik yağmur ve kar
Kürk malzemeleri
El çizimi dış konturlar
Kenar yumuşatma
Odak kaydırma
Model ve malzeme varyasyonu
Ölçülendirme ve ızgara
Speedray yansımalar
PureGlass®
Malzemelerde yapraklar
OpenStreetMap’den veri alma
Alan ve bant ışıklar
Model kütüphanesi1798 model

Kütüphaneyi gör.

5488 Obje

Kütüphaneyi gör.

Animasyonlu 3B insanlar ve hayvanlar, bazısı AXYZ108 karakter345 karakter
Çevresel ses efektleriSes efekti yok123 ses efekti
3B yazı efekti
Gelişmiş başlıklar efektiSınırlı başlıklar efekti27 başlık efekti

12 hazır fon

Özelleştirilebilir fonlar

Sahne kaynaştırma (Çoklu kullanıcılarda)
Lumion görüntüleyici ile gerçek zamanlı render
Filmde müzik efekti
Müzikli mp4 çıkışı

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ 

1. Taraflar 

a. www.fga.com.tr internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Süleyman Seba Cad. Maçka Talimyeri Sk. No:4/2 34357 Beşiktaş / İSTANBUL adresinde mukim FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi (Bundan böyle “FGA Mimarlık” olarak anılacaktır). 

b. www.fga.com.tr internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (“Üye”) 

2. Sözleşmenin Konusu 

İşbu Sözleşme’nin konusu FGA Mimarlık’ın sahip olduğu internet sitesi www.fga.com.tr‘den üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir. 

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri 

 1. Üye, www.fga.com.tr internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, FGA Mimarlık’ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. 
 2. Üye, FGA Mimarlık tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin sözkonusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından FGA Mimarlık’a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, FGA Mimarlık’ın sözkonusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır. 
 3. Üye www.fga.com.tr internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır. 
 4. Üye, www.fga.com.tr internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. 
 5. www.fga.com.tr internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin FGA Mimarlık’la hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. FGA Mimarlık’ın üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 6. FGA Mimarlık, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, www.fga.com.tr internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden FGA Mimarlık’tan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir. 
 7. Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir. 
 8. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, FGA Mimarlık’ı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, FGA Mimarlık’ın üyeye karşı üyelik sözleşmesinee uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
 9. FGA Mimarlık’ın her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, FGA Mimarlık’ın hiçbir sorumluluğu yoktur. 
 10. www.fga.com.tr internet sitesi yazılım ve tasarımı FGA Mimarlık mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
 11. FGA Mimarlık tarafından www.fga.com.tr internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir. 
 12. FGA Mimarlık kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. FGA Mimarlık, üyenin www.fga.com.tr internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar. 
 13. FGA Mimarlık’ya üye olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında FGA Mimarlık tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, FGA Mimarlık’ya üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece FGA Mimarlık’ın kendisi ile internet, telefon, SMS, vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve FGA Mimarlık’ı sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye, kişisel verileri ile ilgili detaylı bilgiye https://www.fga.com.tr/kvk  adresinden ulaşabilir. 
 14. FGA Mimarlık, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya FGA Mimarlık’ya tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) FGA Mimarlık ve FGA Mimarlık web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğun  iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir. 
 15. FGA Mimarlık web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye FGA Mimarlık web sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. 
 16. FGA Mimarlık, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya FGA Mimarlık web sitesi’nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar. 
 17. FGA Mimarlık, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir. 
 18. Taraflar, FGA Mimarlık’ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287’ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. 
 19. FGA Mimarlık, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda “Benim Sayfam” bölümündeki “Tercihlerim” kısmından mail ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir. 

4. Sözleşmenin Feshi 

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya FGA Mimarlık tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. FGA Mimarlık üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir. 

5. İhtilaflerin Halli 

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 

6. Yürürlük 

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir. 

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni

1. Aydınlatma Metni’nin Amacı ve Şirketimizin Veri Sorumlusu Konumu:

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Aydınlatma Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen kişisel veri işleme faaliyetleri hakkında aydınlatılması hedeflenmektedir.

2. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin İşlenme Amacı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini de dahil olmak üzere Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde işlenmektedir.

3. Müşterilerin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları:

Açık rıza doğrultusunda işlenecek kişisel veriler ve işleme amaçları Rıza Metni’nde belirtilmiştir.

4. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin Aktarımı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası da dahil olmak üzere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, Şirket yetkilileri, iştiraklerimiz, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, hissedarlarımız, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlar ile paylaşılabilecektir.

5. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi:

Kişisel veriler, müşterilerden elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Aydınlatma Metni ve açık rıza gerekli olduğu hallerde Rıza Metni’nde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

6. Kişisel Veri Sahibi Olarak Müşterilerin Hakları:

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri; (i) kendileri ile ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, (ii) kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, (iii) kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, (iv) yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, (v) kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vi) Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vii) işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve (viii) kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri değerlendirerek 30 gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır.

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Rıza Metni

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Rıza Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen ve aşağıda belirtilen kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin açık rızalarının temini hedeflenmektedir.

Kanun’un 5/2 ile 6/3 maddesinde yer alan kişisel veri işleme şartlarının karşılanamadığı aşağıdaki durumlar için FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerin işlenebilmesi için müşterilerin açık rızasının alınması gerekmektedir. Açık rıza gerektirmeyen süreçlere ilişkin olarak Aydınlatma Metni kapsamında veri işleme faaliyetleri sürdürülmekte olup açık rıza gerektiren süreçlerde de Aydınlatma Metni’nde belirtilen temel prensiplere uygun veri işlenmektedir.

Bu kapsamda müşterilerin kişisel verileri FGA Mimarlık Tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına İlişkin Politika‘da Bölüm 3 – Madde IV altında belirtilen amaçlarla ve buradaki usule uygun olarak işlenmektedir. Buna göre kişisel veriler; müşterilere yönelik kampanyaların oluşturulması, FGA Mimarlık iş ortakları tarafından FGA Mimarlık müşterilerine FGA Mimarlık’da kullanabilecekleri özel fırsatların sunulması, çapraz satış yapılması, hedef kitle belirlenmesi, Müşteri hareketlerinin takip edilerek kullanıcı deneyimini arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi, FGA Mimarlık’a ait internet sitesi ile mobil uygulamanın işleyişinin geliştirilmesi ve Müşteri ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmesi, doğrudan ve doğrudan olmayan pazarlama, kişiye özel pazarlama ve yeniden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, kişiye özel segmentasyon, hedefleme, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması ile müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin planlanması ve icrası amaçları da dahil olmak üzere genel anlamda FGA Mimarlık’ın ürün ve/veya hizmetlerinin satış ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve/veya hizmetlere bağlılık oluşturulması ve/veya arttırılması süreçlerinin planlanması ve icrası kapsamında Müşteri’nin vereceği onayı doğrultusunda işlenebilecek ve bu amaçlara yönelik olarak Aydınlatma Metni’nde belirtilen taraflarla paylaşılabilecektir.

Gizlilik Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan üyelerimizin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, işbu FGA Mimarlık Gizlilik Politikası (“Politika”), üyelerimizin kişisel verilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ile tamamen uyumlu bir şekilde işlenmesi ve kullanıcılarımızı bu bağlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. FGA Mimarlık.com çerez politikası İşbu Politika’nın ayrılmaz parçasıdır. 

İşbu Politika’nın amacı, FGA Mimarlık tarafından işletilmekte olan www.fga.com.tr internet sitesi ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) işletilmesi sırasında Platform üyeleri/ziyaretçileri/kullanıcıları (hepsi birlikte “Veri Sahibi” olarak anılacaktır) tarafından FGA Mimarlık ile paylaşılan veya FGA Mimarlık’ın, Veri Sahibi’nin Platform’u kullanımı sırasında ürettiği kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. 

Hangi Veriler İşlenmektedir? 

Aşağıda FGA Mimarlık tarafından işlenen ve Kanun uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Politika kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri kapsayacaktır. 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 3. ve 7. maddeleri dairesince, geri döndürülemeyecek şekilde anonim hale getirilen veriler, anılan kanun hükümleri uyarınca kişisel veri olarak kabul edilmeyecek ve bu verilere ilişkin işleme faaliyetleri işbu Politika hükümleri ile bağlı olmaksızın gerçekleştirecektir. 

Kişisel Veri İşleme Amaçları 

FGA Mimarlık, Veri Sahibi tarafından sağlanan kişisel verileri, üyelik kaydı ve hesabının oluşturulması ve buna ilişkin kayıtların tutulması, Veri Sahibi’nin Platform üzerinden sağlanan hizmetlerden faydalandırılması sistem hatalarının tespit edilerek performans takibinin yapılması ve Platform’un işleyişinin iyileştirilmesi, bakım ve destek hizmetleri ile yedekleme hizmetlerinin sunulması amaçları dahil olmak üzere FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi ile bu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık ve iş ilişkisi içerisinde bulunduğu kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini ile FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası amaçlarıyla işlenebilecektir. 

Veri Sahiplerinin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları 

Veri Sahibi’nin açık rızası kapsamında, FGA Mimarlık, Veri Sahipleri’nin Platform üzerindeki hareketlerini takip ederek kullanıcı deneyiminin artırılması, istatistik oluşturulması, profilleme yapılması, doğrudan pazarlama ve yeniden pazarlama, Veri Sahibi’ne özel promosyon önerilerinin oluşturulması ve Veri Sahibi’ne iletilmesi ve bu kapsamda elde edilen verilerin her türlü reklam ve materyal içeriğinde kullanılması amacıyla veri işleyebilecek ve aşağıda anılan taraflarla bu verileri paylaşabilecektir. 

Kişisel Verilerin Aktarımı

FGA Mimarlık, Veri Sahibi’ne ait kişisel verileri ve bu kişisel verileri kullanılarak elde ettiği yeni verileri, işbu Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçların gerçekleştirilebilmesi için FGA Mimarlık’ın hizmetlerinden faydalandığı üçüncü kişilere, söz konusu hizmetlerin temini amacıyla sınırlı olmak üzere aktarılabilecektir. FGA Mimarlık, Veri Sahibi deneyiminin geliştirilmesi (iyileştirme ve kişiselleştirme dâhil), Veri Sahibi’nin güvenliğini sağlamak, hileli ya da izinsiz kullanımları tespit etmek, operasyonel değerlendirme araştırılması, Platform hizmetlerine ilişkin hataların giderilmesi ve işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan amaçlardan herhangi birisini gerçekleştirebilmek için SMS gönderimi yapanlar da dahil olmak üzere dış kaynak hizmet sağlayıcıları, barındırma hizmet sağlayıcıları (hosting servisleri), hukuk büroları, araştırma şirketleri, çağrı merkezleri gibi üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. 

Kişisel veriler, Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi ve Şirket yetkilileri, hissedarları, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kanunen yetkili özel kurumlar ile paylaşılabilecek, bu amaçlarla sınırlı olarak Kanun m.9’da işaret edilen usul esaslar ile Kişisel Verileri Koruma Kurulu kararları çerçevesinde yurt dışına aktarılabilecektir. 

Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi 

Kişisel veriler, Platform üzerinden ve elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir. 

Kişisel Veri Sahibinin Hakları 

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri, 

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından www.fga.com.tr adresinde yer alan 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri otuz gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır. 

Çerez Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan kişilerin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. 

Çoğu web sitesinde olduğu gibi, FGA Mimarlık.com (“Site”) ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) ziyaretçilere kişisel içerik ve reklamlar göstermek, site içinde analitik faaliyetler gerçekleştirmek ve ziyaretçi kullanım alışkanlıklarını takip etmek amacıyla Çerezler kullanılmaktadır. 

İşbu Çerez Politakası FGA Mimarlık.com Gizlilik Politikası’nın ayrılmaz bir parçasıdır. 

FGA Mimarlık, bu Çerez Politikası’nı (“Politika”) Site’de hangi Çerezlerin kullanıldığını ve kullanıcıların bu konudaki tercihlerini nasıl yönetebileceğini açıklamak amacıyla hazırlamıştır. FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi için www.fga.com.tr Gizlilik Politikası’nı incelemenizi tavsiye ederiz. 

Çerez (“Cookie”) Nedir? 

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz web sitesiyle ilişkili sunucular tarafından oluşturulurlar. Böylelikle ziyaretçi aynı siteyi ziyaret ettiğinde sunucu bunu anlayabilir. 

Çerezler, ziyaretçilere ilişkin isim, cinsiyet veya adres gibi kişisel verileri içermezler. Çerezler konusunda daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirisiniz. 

Hangi Çerezler Kullanılmaktadır? 

Çerezler, sahipleri, kullanım ömürleri ve kullanım amaçları açısında kategorize edilebilir: 

Neden Çerezler Kullanılmaktadır? 

Platform’da, Çerezler aşağıdaki amaçlar kapsamında kullanılmaktadır: 

Çerez Tercihlerinizi Nasıl Yönetebilirsiniz? 

FGA Mimarlık, kullanıcıların kendilerine ait kişisel veriler üzerindeki tercihlerini kullanabilmelerini son derece önemsemektedir. Bununla birlikte, Site’nin çalışması için zorunlu olan bazı Çerezler konusunda tercih yönetimi mümkün olmamaktadır. Ayrıca bazı Çerezlerin kapatılması halinde Site’nin çeşitli fonksiyonlarının çalışmayabileceğini hatırlatma isteriz. 

Platform’da kullanılan Çerezlere dair tercihlerin ne şekilde yönetebileceğine dair bilgiler aşağıdaki gibidir: 

Hangi Haklara Sahipsiniz? 

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesi uyarınca ziyaretçiler, FGA Mimarlık’ya başvurarak, kendileriyle ilgili, 

Söz konusu haklar, kişisel veri sahipleri tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletildiğinde her hâlükârda 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır. Taleplere ilişkin olarak herhangi bir ücret talep edilmemesi esas olmakla birlikte, FGA Mimarlık, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkını saklı tutar. 

Rıza ve Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler 

FGA Mimarlık, Gizlilik Politikası (“Politika”) ile kullanıcılarına Çerez kullanımının kapsamı ve amaçları hakkında detaylı açıklama sunmayı ve Çerez tercihleri konusunda kullanıcılarını bilgilendirmeyi hedeflemiştir. Bu bakımdan, Platform’da yer alan Çerez bilgilendirme uyarısının kapatılması ve Site’nin kullanılmaya devam edilmesi halinde Çerez kullanımına rıza verildiği kabul edilmektedir. Kullanıcıların Çerez tercihlerini değiştirme imkânı her zaman saklıdır. 

FGA Mimarlık, Politika hükümlerini dilediği zaman değiştirebilir. Güncel Politika Platform’da yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.