LUMION 8 İLE GELEN YENİLİKLER

Mimari vizyonunuzu olası en iyi ışıkta yakalayın

Stiller Tuşu, Lumion 8’in bir araya getirilmiş kuvvetidir. Sadece tıklayın, bir stil seçin. Sırtını dengeli ışığa, derinliğe ve gerçekçiliğe dayayan, göz kamaştırıcı bir görseli anında elde edersiniz.

Yeni Gökyüzü Işığı, gün ışığı simülatörü ve yumuşak ve ince ayrıntılı gölge geliştirmeleri. Onları devreye alın ve bitki örtüsü ve çimenin son derece foto gerçekçi hale geldiğini görün. Masaların ve rafların altlarındaki küçük gölgelerin ortaya çıktığını ve yumuşadığını fark edin. İnsanlar, bitkiler ve binaların, anında oldukları yere aitmiş gibi göründüklerini gözlemleyin.

Daha hızlı ve kaliteli sonuçlar için etkin iş akışı

Lumion 8 mimari tasarımınızı daha net ifade edebilmeniz için yeni, “el çizimi” dış kontur” özelliğini sunmaktadır. Strüktür ve mobilya kenarlarında yumuşatmalar ile gerçekçi görünümler elde edin, bir maket görüntüsüne tilt shift ile ulaşın ve videolarınızı 4K çözünürlükte hazırlayın.

Farklı tasarımlar oluşturabilir ve varyasyon kontrol efekti ile, hangisini tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. Sahneleri oluşturmada kolaylık olması için objeleri gruplandırın ve eğrisel çoklu yerleşim, yeni ölçülendirme aracı ve geliştirilen katman efektlerinden yararlanın.

Stiller

Artık, doğru efektleri yakalamak için uğraşmanıza gerek yok. Kaydırma çubuklarıyla ince ayarlar yapmaya çalışma günleri geride kaldı. 3D modelinizi Lumion malzeme ve objeleri ile zenginleştirdiğinizde, sadece Stiller tuşunu tıklayın ve bir iç mekan veya dış mekan stili seçin. Modeliniz anında dikkatlice dengelenmiş efekt kombinasyonları ile güzel bir render haline gelecektir.

Doğrudan render alın veya stili birkaç dakika içerisinde istediğiniz tarza uygun hale getirin. Tamamen size ait bir görünümü her zamankinden daha hızlı elde edin.

EĞİTİM FİLMİNİ SEYRET

Gökyüzü Işığı

Render almaya hazır mısınız? Eğer, yeni Gökyüzü Işığı efektini eklemediyseniz, muhtemelen değilsiniz. Çünkü bu özellik, özellikle Lumion 8 için geliştirilen ve görüntünün çevresel algısı, gerçekçiliği ve derinliğini arttıran bir teknolojidir.

Gökyüzü Işığı, sahnenin çevresel aydınlatmasını yumuşatan ve dağıtan bir gün ışığı simülatörüdür. Yumuşak Gölgeler ve İnce Detay Gölgeler ile birlikte kullanıldığında, bu elemanların gerçek hayat etkileşimini kuvvetlendirir. Bitki ve ağaçların daha gerçekçi olduklarını ve insanlar, yapı ve çevresinin bulundukları yere ait göründüklerini fark edeceksiniz.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Yumuşak ve detaylı gölgeler

Sıfırdan veya bir render programında gerçekçi gölgeler oluşturmak, yapmanız gereken en zor şeylerden biriydi. Şu ana kadar.

Lumion 8’de, Gölge Efektinin bir parçası olan Yumuşak Gölgeler ve İnce Ayrıntılı Gölgeler ile, görsellerinize gerçekçilik katarsınız. Anında gölgeler yumuşar ve küçük gölgecikler ortaya çıkar. Resim yüzlerce ince ayrıntılı gölge ile zenginleşirlen, gerçekçilik hissi görsele nüfuz eder.

Henüz inşa edilmemiş tasarımınız oradaymış gibi dururken, gülümsediğinizi hissedersiniz.

.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Videolarda Hyperlight kullanımı

Hyperlight ışık kalitesi ve doğruluğunu arttırmak için kullanılır. Lumion 8 ile birlikte, tek karelerde kullanılan bu etkiyi videolar oluştururken de kullanabilirsiniz. İster iç ister dış animasyonlar olsun, geliştirilen Hyperlight efekti, animasyonlarınızı çevresel ve yapay ışıklarda gerçekçilikle destekler. Malzeme ve dokuların kendilerini “ortaya çıkartmalarını” gözleyin. Yapıların, insanların ve bitki örtüsünün çevreye uyumunu gözlemleyin. Videolarınızdaki gerçekçiliği Hyperlight ile taçlandırın.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Görselinizi Yeni ve Geliştirilen Efektlerle Size Özel Hale Getirin

El çizimi dış kontur efekti (Sadece Pro’da)

Lumion 8 tasarımınızın formunu ifade etmeyi yeni “el çizimi” dış kontur efekti ile kolaylaştırıyor. Bu efekti, foto gerçekçi, eskiz veya artistik efektlerle birlikte kullanarak, odaklamanın binanızın genel biçimine olmasını sağlayın. Tasarımınızın hatları, kolayca ve estetik şekilde render alınır.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Model ve malzeme varyasyonu (Sadece Pro’da)

Ahşap kaplama zemin taş duvarlarla uyumlu mu? Müşteriniz hangisini tercih eder, Tasarım A mu tasarım B mi? Belki de evin dış kaplaması ve avlusunun uyumunu sağlamak çok da kolay değil. Durum ne olursa olsun, varyasyon kontrol efekti malzeme ve model alternatiflerini karşılaştırmanın kolay bir yoludur. Bir dizi konsept seçeneğini dengelerken ve uygun görünümleri seçerken, müşterileriniz kararlarını son derece hızlı verebileceklerdir. Bu Lumion 8 özelliği, bir mimar olarak sizin iş akışınızı ve tasarım çözümlerinizi karşıya aktarımınızı hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET 1 EĞİTİM FİLMİ SEYRET 2

Kaliteli renk düzeltme

Renkler çok mu soğuk? Çok mu donuk? Patlamış mı? Yeni renk düzeltme geliştirmeleri ile, Lumion 8’de, modelinizi olası en iyi aydınlık seviyelerinde kaplayabilirsiniz. “Sıcak” bir hava elde etmek için renk sıcaklığını arttırın. Doyuma müdahale etmeden daha yüksek renk yoğunluğu elde etmek için titreşimi ayarlayın. Keskin kontrastları gölgeleri biraz daha açarak keskinleştirebilirsiniz.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Zaman Kaydırma

Bir martı, kameranın önünden yanlış bir zamanda mı geçti, hareketli bir insanın kolu, mucizevi bir şekilde binanın duvarının içerisine mi girdi? Lumion 8 ile gelen Zaman Kaydırma efekti hareketli insanlar, hayvanlar ve objelerin küçük hareketlerine bir zaman ötelemesi uygular. Zamanı geri veya ileri alın. Anime edilmiş objeleriniz artık doğru zamanda doğru yerdedirler.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Yeni katman fonksiyonları

Lumion 8 ile, katman efektleri geliştirildi ve uygulanması her zamankinden daha kolay. Resim veya animasyonlardaki seçili katmanların gösterimi sırasında düz bir iş akışı sağlamaktadır. Tasarımınızın alt bölümlerini farklı katmanlara atayarak bir süreç gösterimi yapmak için de kullanabilirsiniz. Proje ne olursa olsun, yeni katman efekti fonksiyonunun uygulaması hem daha kolay hem de daha hızlıdır.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Yeni ve Geliştirilen Kamera Efektleri

Tilt shift (Sadece Pro’da)

Maketlerde bilgisayar grafiklerinin sağlayamadığı bir hava vardır. Lumion 8 ile gelen Tilt Shift efektini uygulayarak, tasarımınızı minyatür dünyanın parçası yaparsınız. Lumionda modelinize tepeden bakan bir görüntüde, tilt shift efekti odak düzlemini kaydırır ve ön plan ve arka planı flulaştırır. CAD modelinizi, gerçek dünya karşılığının küçük bir haline dönüştüren bir kamera efektidir.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

El kamerası efekti için “Sabit noktaya bak”

Etkileyici bir el kamerası çekimi videosunda tasarımınızın önemli bölümlerini gözden kaçırmayın. El kamerası efektine bir ek olarak Lumion 8 ile gelen “Sabit noktaya bak” seçeneği, kamerayı tek bir hedef noktasına odaklamanızı sağlar.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

2-Kaçışlı Perspektif kaydırma çubuğu

Lumion 8 ile gelen bir yenilik olarak, iki kaçışlı perspektif kaydırma çubuğu, 2 noktalı perspektifin uygulanma derecesini ayarlamanızı sağlar. Öne doğru eğiliyormuş gibi görünen yapıların üzerinde daha yüksek kontrolünüz olacaktır ve hatların düzelmesi daha kesin sonuçlar ekrana getirecektir. Pek çok açıdan değerlendirdiğimizde, bu efekt, geometrik olarak daha doğru ve daha gerçekçi görüntülerin oluşturulabilmesine yardım eder.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Yeni Oluşturma Araçları İle Akıllı Sahne Düzenleme

Yeni gruplandırma fonksiyonu

Ağaçlar, bitkiler, araçlar, insanlar. Mobilyalar, ışıklar, dekorasyonlar ve daha fazlası. Şimdi, yeni gruplandırma özelliğiyle, bir çok objeyi bir araya getirip, birlikte kontrol edebilirsiniz. İster bir masa ve üzerindekiler, ister bir bitki ve saksısı veya bir abajur ve ışığı olsun, dikkatlice hazırladığınız düzenlemeleri kaybetmeden, serbestçe çevirme, boyutlandırma ve taşımanın keyfini sürün.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Eğrisel şekillerde çoklu yerleştirme

Peyzaj mimarlarının favori tercihi! Lumion 8 ile, birden fazla objeyi, eğriler de dahil olacak şekilde yerleştirmek için çoklu yerleştirme özelliğini kullanabilirsinşz. Sadece bir kaç tıklama ile, ağaçların, bahçe tasarımınızın eğriselliğini takip etmesini sağlayın. Bir göbeğin çevresini, hızla araçlarla doldurun. CTRL tuşunu basılı tutun, köşe yumuşatmasını ayarlayın ve istediğiniz biçimde objelerin çoklu yerleşimini sağlayın.

EĞİTİM FİLMİNİ SEYRET

Yeni ölçülendirme araçları (Sadece Pro’da)

İster iki mobilya arasındaki mesafenin onaylanmasında, ister bir bahçenin çevresinin kontrol edilmesinde, Lumion 8 ile gelen yeni ölçülendirme araçları modelleme yazılımınıza geri dönmeye gerek kalmadan hızlı ölçüler almanızı sağlar. Bir iş akışı geliştirmesi olarak, ekran ölçüm araçları, modelinizin boyutlarındaki hassasiyeti sağlamanıza yardımcı olur.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET 1 EĞİTİM FİLMİ SEYRET 2

OpenStreetMap için yeni araçlar

OpenStreetMaps tasarımınızı gerçek yaşam ortamına hızla yerleştirmenizi sağlayan özel bir komuttur. Lumion 8 ile, alınan OSM binalarını gösterip gizleyebilirsiniz. Bu sayede, modelinizi, istemediğiniz binaların bakış açılarını kesmesine mani olarak, büyük bir şehrin içerisine yerleştirebilirsiniz.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Yeni Malzemeler, Objeler ve Daha Fazlası!

Geliştirilen su unsuru

Deniz kenarından şehir çeşmelerine, yüzme havuzlu konutlara kadar, Lumion, gerçekçi su elemanını daha da geliştirdi. Lumion 8 özel içeriğinize yanıt verebilecek şekilde, su seçeneklerinde çıtayı yukarı taşıyor. Suyun kendisi daha gerçekçi hale getirilirken, yirmi adet yeni su ön hazırı sunuluyor. Gerçekçi ve etkileyici su unsuru etkilerinin elde edilmesi sadece bir tık uzağınızda.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET 1 EĞİTİM FİLMİ SEYRET 2

Keskin kenarları yumuşat (Sadece Pro’da)

Gerçek hayat objelerinin kenarları hafifçe yuvarlatılmışlardır. Hiçbir zaman tam keskin değildirler. Lumion 8 ile gelen yeni kenarlar kaydırma çubuğu ile, modeliniz, gerçek hayat objelerini daha iyi canlandıracak şekilde doğal görünecektir. Komşu yüzey kenarlarını yumuşatarak, gerçekçilik katın. Tuğla, beton, ahşap ve diğer malzemelerin kenarlarını yumuşatın. Küçük bir kaydırma çubuğu hareketi, çok daha gerçekçi görünen yapılar. Kolay. Etkili.

EĞİTİM FİLMİ İZLE

168 yeni, gerçekçi malzeme

Poliigon’dan 100 HD malzeme de dahil olacak şekilde, Lumion 8 ile gelen 168 yeni malzeme ile, tasarımınızı deneyimleyip hissedebileceğiniz bir hale getirebilirsiniz. Gerçekçilik ve doku kaliteleri ile öne çıkan kaldırımlar ve arnavut kaldırımıyla döşenmiş yollar oluşturun. Yeni beton malzemeleri ile etkileyici strüktürler oluştururken, tüm gözleri yeni, gerçekçi kumaş dokuları ile iç mekanlara çekin. Yağmurdan veya duştan ıslanmış, üzerinde su damlaları bulunan cam dahi oluşturabilirsiniz.

Bu malzemeler, incelikle ayarlanan dokuları ile, görsele bakanların duvarlara “dokunmalarını”, koltuğun derisini “koklamalarını” ve döşemedeki adımları “duymalarını” sağlayan gizli dokunuşlardır.

Malzeme kütüphanesindekiler

 • 168 yeni malzeme. Aşağıdakiler dahildir:
 • 20 yeni su ön hazırı; her birinin özel renk ve stili vardır
 • 17 yeni toprak tipi, taş ve çakıllar dahil olacak şekilde
 • 51 yeni metal malzemesi
 • 15 yeni beton ve 23 yeni taş malzemesi
 • 12 şehir caddesi kaldırımı
 • 10 yeni duvar kağıdı
 • 1 ıslak cam (sadece Pro’da)

Lumion içerisindeki tüm malzemeler yüksek kalitededir ve eskitme, kenar yumuşatma (sadece Pro’da) ve pek çok diğer teknikle özelleştirilebilir. Yeni eklemelerle, Lumion 8 içerisindeki malzeme sayısı 1,019 olmuştur.

İçerik Kütüphanesindeki * Yeni Objeler (Sadece Pro’da)

Lumion 8’de bulunan 734 yeni HD obje ile, tasarımlarınıza hayat verin. İç ve dış mekanlar, peyzaj ve kentsel alanlar için oluşturulan bu yeni objeler, detay, yüzey kalitesi ve doku açısından üst kalitededirler.

Yüksek detaydaki huş ve akçaağaçlar örneğin, projeniz Amerika, Çin, Avrupa veya herhangi bir başka yerde dahi olsa, gerçekçi görsellere katkı sağlayacaktır. Konut sahneleri ve kentsel alanlar için, oradaki canlılığı lüks spor araçları, hareketli köpek yürüten insan karakteri ve bisikletçilerle yansıtabilirsiniz. Bir iç mekanın mobilyalarını yerleştirirken, yeni dekorasyon ve gıda elemanları, sahnenizi anında içinde yaşanmakta hissiyle dolduracaktır.

Lumion 8 Pro kütüphanesi içerisindekilerin tam listesi aşağıdadır:

İçerik kütüphanesinde bulunanlar*

Lumion 8 Pro kütüphaanesine 734 yeni obje eklenmiştir. Bunlar

 • 74 yeni ağaç, çeşitli şekil ve boyut varyasyonlarıyla.
 • 595 yeni iç mekan objesi, yüksek kalitede yataklar, koltuklar, ofis ve ev mobilyası, yiyecek ve içecek ve daha fazlası.
 • 26 yeni dış mekan objesi, tabelalar, banklar ve daha fazlası.
 • 25 yeni karakter poz ve animasyonu, erkek, kadın, çocuk ve hayvanlar (bir köpek de dahil).
 • 14 yeni araç modeli, HD arabalar, spor arabalar ve bisikletler.

Tüm bu yeni objeler HD kalitededir ve Lumion 8 obje kütüphanesine yapılan bu eklentilerle, kütüphanede bulunan obje sayısı 4,395 adettir.

*İçeriğin bir kısmı sadece Lumion Pro’da bulunmaktadır.

Yeni Çıkış ve Arayüz Geliştirmeleri

4K film render*

Mimari filmlerinizi 4K çözünürlükte render ederek, “iyiyi” “harikaya” dönüştürün. Çalışmanızı 4K ekranda göstermek için hazırlandığından, Lumion 8’in ultra yüksek film render yeteneği, ışık, gölge ve model detaylarınızı bu gün mevcut en yüksek resim netliğinde elde etmenizi sağlar.

*4K film render, 6GB hafızalı bir ekran kartına gerek duyar.

Kendi obje kütüphanenizi oluşturun

Lumion kütüphanesi kalitesi ve eleman sayısının çokluğu ile bilinir. Objeleri dışarıdan transfer ettiğinizde, kütüphane içeriği daha da artar ve bazen tam olarak istediğinizi bulmak zorlaşabilir. Lumion 8 ile, iş akışınızı kendi kütüphanenizi oluşturarak ve aldığınız objeleri bulması kolay bir formatta kategorize ederek hızlandırabilirsiniz. Aylar önce transfer ettiğiniz yatağı veya renderınızı tamamlamak için gerek duyduğunuz benzersiz vazoyu bulmak sadece bir kaç saniye uzakta.

EĞİTİM FİLMİ SEYRET

Kaydetme ekranı ve diyalog geliştirmeleri

Lumion 8’de, yeni ve geliştirilen dosya kaydetme ekranı ve diyalog kutuları, sahne dosyalarınızı doğru klasörlerde organize etmenizi kolaylaştırmaktadır. Dosyalarınızı ister bilgisayarınızda, ister bir ağ ortamında depolayın, projelerinizi kolaylıkla kullanın veya güncelleyin.

Lumion 8 Yükseltme Karşılaştırma Tablosu

TanımlamaLumionLumion Pro
Yeni Özellikler
Stiller Tuşu
Gökyüzü Işığı
Yumuşak ve İnce Detaylı Gölgeler
El Çizimi Dış Kontur efekti
Sert kenarlara yumuşatma uygulama
Videolarda Hyperlight
Yeni su
Renk düzeltme geliştirmeleri
Tilt shift
4K çözünürlükte video render
Noktasal ışık indirgeme çubuğu
Yeni sis
Malzemeler
20 su ön hazırı
41 yeni metal
Yeni HD taş ve beton
Islak cam malzemesi
İçerik
Yeni Evermotion Modelleri207635
Yeni iç mekan mobilyaları 195595
Yeni araç ve spor arabalar314
Yeni Ağaç, Çalı ve Bitkiler2774
Kamusal ekipmanlar da dahil yeni dış mekan objeleri926
Yeni, animasyonlu 3D insanlar725
İş Akışı
Alınan objeler için kendi klasör yapınızı oluşturun
Obje gruplandırma
Gelişmiş katman efekti
Eğrisel şekillerde çoklu yerleştirme
Zaman saptırma
Oluşturmada ölçüm araçları (Izgar objesi dahil)
“El kamerası efekti için “Sabit Noktaya Bak” özelliği
2-Kaçışlı perspektif kaydırma çubuğu
Kayıt ekranı ve diyalog geliştirmeleri
Bize Ulaşın