On-Site Photo 1

On-Site Photo

Müşterilerinize milimetrik ölçümler verebilmek ister misiniz?

Eski yapılar genellikle etkileyici ve albenilidirler. Ancak sıra eski bir evin renovasyonu ve sürdürülebilirliğine geldiğince iş daha az cazip olur. Pahalı iskeleler kurmadan cephenin kesin ölçüleri nasıl elde edilebilir? Dış cephe boyaması ile ilgili çizimleriniz veya metraj hesaplarınız ne kadar güvenilir olabilir? Bunlar, Curamess’in mükemmel cevabı verebileceği pek çok pratik sorudan sadece iki tanesidir.

On-Site Photo, gerekli olan tüm ölçüleri tek bir dijital fotoğraftan alabilmenizi sağlar. Bu demektir ki, sadece bir fotoğraf ve bir veya iki temel ölçüden, program, örneğin pencere ebatları gibi tüm diğer ölçüleri elde edebilmektedir.

On-Site Photo otomatik olarak fotoğraftaki perspektif kaçışlarını düzeltir ve hatta kamera merceğinden kaynaklanan olası deformasyonları da ortadan kaldırır. Tüm fonksiyonlar müşterinizin farklı gereksinimlerine hızlı ve etkin şekilde yanıt verebilmeniz için farklı aktivite alanları içerisinde yapılandırılmışlardır. Kuvvetli araçlar ve diğer yazılımlarla uyumluluk atmanız gereken iş adımlarını kayda değer şekilde azaltır – en az eforla en yüksek sonucu elde edebilirsiniz.

On-Site Photo 2

On-Site Photo with Design-Interface

On-Site Photo 3

The assistant will guide you step by step through the image calibration.

Fotoğraf Düzeltme

Dijital fotoğraflar bir objenin düz kenarının eğri görünmesine neden olan bükülmeler içerebilir.

On-Site Photo bu eğiklikleri görüntü düzeltme fonksiyonu ile düzeltir ve bu sayede yüksek ölçüm hassasiyeti sağlar.

On-Site Photo otomatik bir resim düzeltme özelliğine sahiptir. Görüntü bozuklukları kaydedilmiş kamera parametreleri baz alınarak düzeltilirler.

Kalibrasyon

Ölçüsel referans bazının oluşturulması kalibrasyon olarak isimlendirilir. On-Site Photo üç kalibrasyon yöntemi sunar:

 • Comfort calibration: tek referans boyutu ile kalibrasyon
 • Precision calibration: iki referans boyutu ile kalibrasyon
 • Plan calibration: taratılmış kat planlarının kalibrasyonu

On-Site Photo 2008 projeleri birden fazla kalibrasyon (çoklu kalibrasyonlar) içerebilir. Bu sayede tek görüntü düzlemlerinden daha fazlası ile çalışılabilir, örn. Ön ve çatı yüzeyleri veya cephesinde hareket olan binalar ve tüm projede tasarım ve verinin analizinin sağlanabilme olanağının sağlanması.

Kalibrasyon yönetimi komutu kalibre edilmiş görüntü düzlemlerinin arasındaki çalışmayı kontrol eder.

İpucu: Eğer kalibrasyon sırasında görüntü deformasyonu (eğri çizgiler) ortaya çıkarsa, bir görüntü düzeltmesi uygulanması tavsiye edilir.

On-Site Photo 4

Modüller

On-Site Photo 2008 resimlerin sistematik gelişimini sağlamak için farklı çalışma alanları (modüller) içermektedir. Yardımcı çizgiler ve elemanlar bir map sistemi yardımı ile canlandırılırlar. Değerlendirmenin görsel yapılandırılması yapı elemanlarına farklı renk guruplarının tahsis edilmesi ile elde edilir.

Cephe Çizimi Modülü
Bu modülde, 2B çizim fonksiyonları fotoğraftaki objelerin algılanmasını sağlar (örn. Bir binanın önü). Bu, bir otomatik yüzey bulucu tarafından desteklenir.

 • Cephe çizimi
 • Hasar alanı belirlemesi
 • Bir yüzey alanının maliyet planlamasına yönelik olarak hesaplanması

Renk Doku Modülü
Geniş bir renk & doku uygulaması için en yeni Brillux renk kartelası ve geniş bir doku kütüphanesi bu modül içinde sunulmaktadır.

Kat Planı Modülü
3B kat planı elemanları, duvarları, boşlukları vb özellikleri ile taranmış kat planlarının algılanmasını algılanmasını sağlarlar. On-Site Photo eğri bir tarama konumu veya katlamadan kaynaklanan uygunsuzlukları olası şekilde ortadan kaldırır

Ölçüsel referans bazı oluşturmak için Plan Kalibrasyonu’nu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Dış Yüzeyi Alanı Modülü
On-Site Photo enerji sertifikasyonu işlemleri için bina yüzeylerinin dış alanlarını hesaplar. Sonuçlar bir yazı veya excel dokümanınına gönderilir. Bir doğrudan arayüz Hottgenroth enerji danışmanlığı yazılımı ‘Energieberater Professional ‘içerisine direkt veri gönderir. ‘

Foto Montaj Modülü
Herhangi bir obje farklı bölümler halinde fotoğraflanabilir .Görüntü düzeltmesinden sonra fotoğraflar tek bir yüksek çözünürlüklü resim gurubu altında birleştirilebilirler.

Montaj uygulanan resim bir kanvasa yerleştirilebilir ve diğer tüm modüllerde standart bir resim olarak işleme tabi tutulabilir.

Solar Modülü
Bu modül dijital planlama ve güneş kollektörleri ve fotovoltaikler canlandırması için fonksiyonlar içermektedir. Genişletilebilir bir kütüphane, mevcut modellere hızlı erişim sağlar.

Excel Online Arayüzü
On-Site Photo ayrı ölçüm uygulamalarının oluşturulmasına kendi Excel Online Arayüzü sayesinde uygundur. Arayüz bir tuş ve tanım, genişlik, uzunluk, duvar kalınlığı, hacim gibi özelliklerin veri gönderiminden seçilebileceği veri ile başlar.

On-Site Photo 5

Raporlama

Basım
Her curamess projesi basılabilir. Baskı önizleme resmi ve basım için seçilen elemanları ekrana getirir. Seçili gösterim moduna bağlı olarak proje verisi çizgiler, renkler veya dokularla basılabilir. Opsiyonel bir liste kullanılan elemanları ekrana getiri.

Excel Analizi
On-Site Photo inşa elemanlarının uzunluklarını, hacimlerini ve yüzey alanlarını bir tabloda listeler ve toplamlarını hesaplar. Liste direkt basılabilir veya MS-Excel’e gönderilebilir.

Görüntü Düzeltme
3B veya foto montajda dokular ile çalışabilmek için, resmin veya resim bölümlerinin bir görüntü düzeltmesinden geçmiş olmaları önemlidir. Burada önemli olan düzeltilmiş resmin gönderilen çözünürlüğüdür. Sadece aynı çözünürlükte gönderilen resimler birbirleri ile uyuşurlar.

Analiz Solar Modülü
Solar modülü ayrı bir inşa elemanı listesi içerir – çatının ve solar modellerin alanı. Hesaplanan yüzey alanları seçili solar modüllerin alanı ile ilişkili şekilde toplanırlar. Planlanan modüllerin toplam alanı kaplanan çatı alanı gibi önemli değerlendirme sonuçlarıdır.

On-Site Photo 6

Veri Gönderimi

CAD Verisi Gönderimi
On-Site Photo tüm yapı elemanlarının farklı CAD yazılımlarına DXF formatında gönderilmesini sağlar. 2B ve 3B direkt veri gönderimi aşağıdaki sistemlere kolaylıkla sağlanmaktadır:

 • Autodesk AutoCAD
 • Nemetschek Allplan (Nemetschek AG Münih)
 • Glaser isb cad (Glaser, Wennigsen)

Yapı elemanları verisi doğru şekilde gönderilir. On-Site Photo boyanmış yüzeylerin ve düzeltilmiş resimlerin verilerinin gönderilmesini destekler.

Dış Yüzey Alanı Verisi Gönderimi
Bir binanın dış alanı direkt resim içerisinde hesaplanır. Duvar yüzeyleri, kapı ve pencere yüzeyleri, gibi elemanlar bir rapor listesine kaydedilirler. Aşağıdaki veri gönderim seçenekleri listenin verisi ile daha detaylı çalışmak için veri gönderimi amacıyla sunulmaktadır:

 • Bir excel tablosuna veri gönderme
 • Bir yazı dokümanına veri gönderme
 • Enerji danışma yazılımı Hottgenroth ‘Energieberater Professional’a direkt veri gönderimi
 • Energieberater Professional’a direkt gönderim için veri listesi bir gönderim dosyasına kaydedilir.

PVScout Verisi Gönderimi
Bir solar sistemin teknik verisinin belirlenmesi amacıyla planlanan ve görselleştirilen solar modüller ve çatı alanı verisi PVScout’a direkt gönderilebilir. Modüller ve çalı alanları verisi bir Pvscout-veri gönderim dosyasına kaydedilir.

On-Site Photo 7

Quantities, colors, textures and the CAD view are parts of a photo project.

On-Site Photo 8

Draw 3D components on plans and quickly determine dimensions of building shells.

STORE