CINEBENCH

MAXON Cinebench Nadir?

CINEBENCH bilgisayarınızın performans yeterliliklerini değerlendiren bir platformlar arası test aracıdır. CINEBENCH dünya çapında stüdyo ve prodüksiyon ofisleri tarafından 3D içerik oluşturulmasında yaygın olarak kullanılan MAXON’un ödüllü yazılımı Cinema 4D’yi baz alır. MAXON yazılımı Iron Man 3, Oblivion, Life of Pi veya Prometheus ve pek çok diğer filmde kullanılmıştır. CINEBENCH farklı sistem ve platformlarda (Windows ve OS X) CPU ve ekran kartı performansını ölçmek için ideal araçtır. Ve en iyisi de tamamen ücretsizdir.

CINEBENCH İNDİR

CINEBENCH NASIL ÇALIŞIR?

Ana İşlemci Performansı

Test senaryonu sisteminizin tüm işlemci gücünü bir fotogerçekçi 3D sahneyi (“No Keyframes” animasyonu, AixSponza) render etmek için kullanır.

Bu sahne, tüm kullanılabilir çekirdekleri devreye sokmak için çeşitli algoritmalar kullanır. CINEBENCH 256 işlemci parçacığına kadar destek sağlamaktadır.

Bu test sahnesi 2,000 obje, 300.000 çokgen içerir ve farklı yansıtıcılıklar, ışıklar, gölgeler, ve çok daha fazla unsur barındırır. Sonuç nokta cinsinden (pts) ekrana getirilir. Değer ne kadar yüksekse, işlemci o kadar hızlıdır.

Ekran Kartı Performansı

Bu prosedür bir araç takip hareketi içeren (renderbaron tarafından oluşturulan) ve ekran kartı performansınızı OpenGL modunda ölçen karmaşık bir 3D sahne kullanır.

Performans, GPU işlemcinizi, donanımınız, kullanılan sürücü gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değerlendirir. Ekran kartının çok sayıda çokgen (yaklaşık 1 milyon çokgen), dokular, efektler, şeffaflıklar, ışıklandırma ve benzeri pek çok özellği ekrana getirerek test edilmesi gerekir. Sunuç, saniyede gösterilen kare cinsinden (fps) ekrana getirilir. Değer ne kadar yüksekse, ekran kartınız o kadar hızlıdır.

CINEBENCH’İ KİM KULLANMALIDIR?

Donanımını test etmek isteyen herkes MAXON CINEBENCH aracını kullanabilir. Sistem yöneticileri CINEBENCH’i alım kararlarında onlara yardımcı olması için kullanabilirler. Herhangi bir bilgisayar sahibi kendi donanımını test edebilir.

Desteklenen Sistemler

WINDOWS

Vista (64-bit), 7 (64-bit), 8 (64-bit)

Minimum CPU:Intel Pentium 4, Athlon 64

MACINTOSH

Eşit veya yüksek 10.6 (64-bit)

Minimum CPU:
Intel Core 2 Solo

Desteklenen İşlemciler: Intel Pentium 4, Intel Pentium 4 D, Intel XEON, Intel Core 2, Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3, Intel Celeron, Intel Celeron D, AMD Sempron, AMD Athlon 64, AMD Opteron, AMD Phenom, AMD FX, AMD Ontario, AMD Zacate, AMD Kabini, AMD Temash, AMD Beema, AMD Mullins, AMD Llano, AMD Trinity, AMD Richland, AMD Kaveri

Bize Ulaşın