ANİMASYON

Profesyonel 3D animasyonlar oluşturmak hiç bu kadar kolay ve sezgisel olmamıştı.

Sahnelerini MAXON’un Cinema 4D’si ile dördüncü boyuta taşıyın. Profesyonel 3D animasyonlar oluşturmak hiç bu kadar kolay ve sezgisel olmamıştı. Herhangi bir obje, malzeme veya etiket, isminin hemen yanındaki çemberin tıklanması ile anahtar kare animasyona aktarılabilir. Anahtar kare oluşturmayı daha da kolaylaştırmak için, tüm veya seçili parametreler için otomatik anahtar kare oluşturma seçeneğini de açabilirsiniz. Powerslider mevcut durum için herhangi bir karede anahtar kareler tanımlamanızı ve bunu ana arayüzden çıkmadan yapabilmenizi sağlar.

Timeline

Timeline penceresi, her anime edilebilir parametre ve objelerin görünürlüklerini ayarlayan ve organize eden katmanlardan, anahtar kare ve kliplere çok daha ileri kontrol olanakları sunar. Master Track’lar bir obje veya sahneye atanmış tüm anahtar karelerin düzenlenmesini kolaylaştırır ve Region komutu animasyonunuzun herhangi bir bölümünü kolayca taşımanıza veya boyutlandırmanıza yardımcı olur.

Dope Sheet

Animasyonunuzu içerikle, işaretlemeleri ile birlikte gözlemleyin. Tüm objeleriniz için anahtar kareleri yönetin veya seçili animasyon bölümleri için zaman ayarlamalarını yapın.

F-curves

Anahtar kare enterpolasyonunun detaylı ayarlarını yapmak veya sadece basitçe animasyonu gözlemlemek için F-Curve modunu kullanın. Birden fazla eğriyi eş zamanlı düzenleyin ve animasyonu ayarlarken daha önceden depolanan bir eğri üzerinde önizleme yapmanın avantajını yaşayın.

Motion Clips

Animasyon kütüphanesi oluşturun ve bunları karakterlerinize veya diğer 3D objelerinize uygulayın. Çoklu klipleri kaynaştırın ve animasyonu doğrusal olmayan bir yöntemle yeniden zamanlandırın veya döngüye alın.

Esnek Kullanıcı Arayüzleri

Animasyon Noktası

Animasyon Noktası, neredeyse tüm C4D parametresinin yanında bulunur ve basit bir tıklama ile bir anahtar kare oluşturur. Zamanı, değeri ayarlayarak ve tıklayarak, kolaylıkla animasyonlar oluşturun.

Powerslider

Yeni anahtar kareler oluşturun, zamanlama ve enterpolasyonu ayarlayın ve işaretlemeler ve ses dalga formlarını görsel hale getirin ve bunu doğrudan 3D görünümün altındaki kompakt bir çubuktan yapın.

HUD

Doğrudan 3D görünümünüzde HUD elemanları gibi nitelikler ekleyin ve objeleri doğrudan bu ekrandan kontrol edin.

Prosedürel Animasyon

Anahtar kare kullanmadan animasyon yapmak için Cinema 4D’nin efektörleri, etiketleri ve ifadelerini kullanın. Bir grup önhazır eleman başlamayı kolaylaştırır ve kendi ifadelerinizi Cinema 4D’nin nod-bazlı XPresso editörü veya Python programlama ile oluşturun.

Kurgu

Anahtar kare kullanmadan  XPresso ile animasyon kurgusu.

Sonuç

Animasyonlu saat.

Bize Ulaşın