KARAKTER ANİMASYONU

Çokgenlere Kişilik Kazandırmak

Cinema 4D gerçek hayat karakterleri oluşturmanıza ve bu animasyonları kolaylıkla yapmanıza yardımcı olan geniş yelpazede, kolay kullanılan araçlar sağlamaktadır. Quaternion etiketi, fare hareketlerini konum verisi olarak kaydeden Cappuccino, ve dinamik IK kurguları oluşturmak için Auto Redraw gibi gelişmiş özellikler karakter animatörleri ve rigger’lar için iş akışını düzenlerler.

Cinema 4D Object Tracker

Gelişmiş
Karakter Animasyonu

Karakter animatörleri ve bağlayıcıları, gerçek hayat benzeri karakterler oluşturmak için kullanışlı ve güvenilir araçlara gereksinim duyarlar. CINEMA 4D hem yaratıcı, hem de hızlı olabilmeniz için gerekli araçları sağla!

Karakter Bileşeni

Character Component, teknik müdürler tarafından bir rig’in hiyerarşilerini veya objeleri bileşenler olarak tanımlamak için kullanılabilir. Bu bileşenler, bir şablon olarak paketlenebilir ve sanatçılar tarafından kendi objelerini Character Object kullanarak kolaylıkla oluşturabilmeleri için kullanılabilir. Python skriptleri de dahil olacak şekilde Cinema 4D araçlarının tüm kuvveti, bu bileşenlerin tanımlanmasında kullanılabilir. Eğer karakter animasyonu yapmıyorsanız, Character Component özelliğini yol sistemleri, boru hatları ve pek çok diğer unsur için şablonlar oluşturabilirsiniz.

Karakter Objesi

Karakter objesi herhangi bir karakteri iki ayaklı, dört ayaklı, balık ve pek çok önceden tanımlı rig ile kolaylıkla bağlamanızı sağlar. Otomatik aynalama, rig işlemini simetrik olarak oluşturabilmenize olanak tanır. Karakteriniz için rig’inizi ayarlarığınızda, modeli karakter objesine sürükleyip bırakmanızla, otomatik weight işlemi gerçekleştirin ve modeli rig’e bağlayın. Bu basit işlemi gerçekleştirmenizi müteakiben, tüm karakter kontrollerine kolaylıkla erişerek, modelinizi hayata geçirebilirsiniz.

CMotion ile Yürüme Döngüleri

Sadece birkaç fare tıklaması ile, karakter obje rig’inize bir önceden tanımlı yürüme döngüsü atayabilirisiniz. Hareketin ince ayarlarını yapmak için bir Spline eğrisini kullanabilirsiniz. Karakterler bir çizgi boyunca yürüyebilir veya altlarındaki yüzeyle de etkileşime girerek bir yolu takip edebilirler. Kullanıcı tanımlı adım objeleri, her adımın doğru doğrultuda atılmasını garanti altına alacak şekilde üst seviyede kontrol sağlarlar.

Videoyu seyredin

Interaction Tag

3D objeleriniz üzerinde mutlak hakimiyet kurun
Temel kullanımda bu etiket Tweak mode ile birlikte objelerin ilk önce seçilmelerine gerek kalmadan hareket ettirilmelerini sağlayarak obje işaretleme üzerinde kontrol kurmanızı sağlar.

Tıkladığınız ve ayar yapmakta olduğunuz çokgen baz alınarak diğer objelerin hareketlenmesini sağlamak için dinamik proksiler kullanın.

Videoyu seyredin

Pose Morph

Kendi karakter kütüphanenizi oluşturun
Pose Morph, farklı verilerin birleştirilmesi sağlar. Birleşim hiyerarşilerinin dönüşlerini karıştırmak veya farklı yüz ifadelerini ve geçişlerini kaynaştırmak istemeniz yeterli. Pose Morph, ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri, son derece kolay kullanılır bir şekilde önünüze serer.

Videoyu seyredin

Bize Ulaşın