TRACKING

Gerçek Dünya İş Akışı. Gerçek Dünya Çekimleri. Bu Dünyanın Dışında Sonuçlar.

Cinema 4D Motion Tracker sayesinde 3D elemanları gerçek dünya çekimlerine hızla ve kolayca ekleyin. 3D objeleri mevcut ortamlara Camera Tracking ile ekleyin veya Object Tracking kullanarak gerçek dünya objelerini 3D objelerinizle değiştirin.

Camera Tracking

Gerçek dünyaya hoşgeldiniz

3D prodüksiyonda, sanal 3D elemanları gerçek çekimlerle bir araya getirmek standart bir görevdir. Gerçekçi görüntünün yakalanmasında kritik bir faktör kameranın hareketinin yeniden oluşturulmasıdır. Motion Tracker yardımıyla 3D elemanları gerçek çekimlere kolaylıkla ve hızla entegre edebilirsiniz. Kameranın 3D olarak yeniden oluşturulması pek çok çekimde tek tıklama ile yapılabilir. Zorlu çekimlerde otomatik takip, elle takip veya bölge maskelemeleri kullanabilirsiniz. Kamera çözümlendiğinde, yakalanan noktaları 3D dünyanıza konum, vektör ve düzlemsel sabitlerle bağlayabilirsiniz. Hareket yakalama, işin zor kısmını çözeceğinden tüm yapmanız gereken 3D içeriği eklemek olacaktır.

Object Tracking

MAXON’un VFX iş akış ve araçlarını herkes tarafından erişilebilir hale getirmesinin bir sonraki adımı olan Object Tracking ile Cinema 4D tasarımlarınızı gerçek hayat çekimleri ile birleştirin. Kameranın ve istediğiniz objelerin hareketlerini bir video dosyasını 3D dünyayla ilişkilendirmek için dönüştürün. Objenin özelliklerini anahtarlamak için 2D User Track’lar ekleyin ve onlerı Object Tracker’a atayın – ardından takip noktaları veya referans geometriler yardımıyla objeyi yeniden oluşturun.

Camera Calibrator

Camera Calibrator kullanarak 3D kameranızı herhangi bir görünüme eşleştirin. Resim üzerine çizeceğiniz çizgi veya ızgaralarla ve belirlenen kaçış noktalarıyla kamera merceği ve doğrultusu hesaplanır. Kamera konumu çözümü için bir pin noktası girin ve bir uzunluğu girin.

Bize Ulaşın