PARAMETRİK MODELLEME

Pek çok 3D projede ilk adım objelerin oluşturulmasıdır.

Parametrik modelleme ile 3D görselleştirme sürecini, sonuna kadar esnek tutun. Sahne veya objelerde değişiklikler istenilen herhangi bir zamanda gerçekleştirilebilir ve Cinema 4D sanatçının, müşterinin son dakika revizyon isteklerini hızla uygulayabilmesini sağlayan geniş bir parametrik modelleme seçeneği yelpazesine sahiptir!

Voronoi Fracturing

MoGraph ile Modelleme

Hareket tasarımı komutu çıldırdı!

Cinema 4D’nin MoGraph araç setinin 3D endüstride benzeri bulunmamaktadır. Orijinal olarak hareket tasarımı ve yayın grafikleri için oluşturulmuş olsa da, 3D görselleştirmenin pek çok farklı alanında da kendine yer buldu. MoGraph, örneğin tüm bir sahnede bitkilendirmenin kolayca yyılması için veya bir yol ağı oluşturmak ve pek çok diğer modelleme için kolaylıkla ve hızla kullanılabilir. MoGraph ile, sanatçı ve mimarlar, görselleştirmelerini her aşamada, istedikleri sonucu elde edene kadar, esnek tutabilirler. MoGraph çözüm üretir ve iş akışınız için oyunun kurallarını değiştirir.


Birkaç basit eleman ile, karmaşık parametrik objeler oluşturabilirsiniz:

Deformer’lar Kullanarak Modelleme

Ana geometrisini bozmadan bir objeyi bükün, sıkıştırın veya burun. Deformer objeler bunu – ve çok daha fazlasını – yaparlar. Deformer’lar orijinal geometriyi kouyarak çalıştıklarından, istenildiğinde müdahale edilecek karmaşık geometrilerin oluşturulması için ideal araçlardır. Üretim gereksinimleri önünüze eğriler koyduğunda, ideal iş akışı çözümüdürler.


Bir Cloner obje ve bir Bend Deformer kullanılarak oluşturulan bir lastik objesi
Kendiniz deneyin! Content Browser: Broadcast: Off Road – Tire modelini açın ve test edin.

Cinema 4D Object Tracker

Spline’lar Kullanarak Modelleme

Bir spline, bir çizgiden çok daha fazlasıdır: Cinema 4D’de karmaşık 3D objeleri spline’lar ve Generator’lar kullanarak oluşturun. Basitçe, teknik çizimden bir yol getirin ve 3D bir obje oluşturmak ve istediğiniz zaman Attribute Manager içerisindeki ayarlara müdahale ederek değiştirebilmek için onu bir Generator objenin içine yerleştirin.


Bir Spline oluşturun


Biçimi oluşturmak için bir Lathe obje kullanın


Çalışırken spline ayarlarını yapın

Bize Ulaşın