RENDER

Üst Düzey Foto Gerçekçiliğin Anahtarı

Cinema 4D’nin çeşitli render seçenekleri, doğrusal iş akışları, renk profili destekleri, çoklu işlemci, HyperThreading ve Multi-Core teknolojileri ile, son derece kaliteli görselleri kısa sürelerde oluşturur. Program içerisinde gelen Advanced Renderer standart 2D görsellerden 3D stereoskopiye kadar üst düzey görsel ve animasyonlar oluşturulması için profesyonel bir render motorudur.

Multi-Pass rendering ile, renk, gölge, yansıtıcılık ve diğer efektler, bağımsız dosyalara kaydedilebilir. Çoklu obje tabanlı alfa kanalları diğer 2D ve 3D uygulamalarda elemanların tabakalandırılmasını kolaylaştırır. Adobe Photoshop, Adobe After Effects, Final Cut Pro, Nuke, Shake, Fusion veya Motion gibi uygulamalara doğrudan veri gönderilmesiyle, Multi-Pass tabakalarınız, süre harcanmadan kompoze edilmeye hazırdır. Cinema 4D DPX, HDRI veya OpenEXR formatlarındaki yüksek dinamik aralıklı görüntüler için 16-bit ve 32-bit renk derinliği render desteği sağlamaktadır.

Physical Renderer

CINEMA 4D’deki yeni fiziksel render motoru ile gerçekçi görseller oluşturun. Shutter speed ve aperture gibi gerçekçi kamera özelliklerini projenizi 3D alan derinliği, flulaşma gibi pek çok etkinin de uygulanabileceği gerçek hayat lenslerinden görebilmek için kullanın.

Flu yansımalar, alan gölgeleri ve Ambient Occolusion gibi özelliklerle ileri efektlerin renderını gerçekleştirin.

Global Illumination

Sahneye gerçekliği objeler arasında seken ışıkları da hesaplayarak katan Global Illumination özelliği ile, daha yüksek görsel gerçekçiliğe ulaşın. Global Illumination motoru, görsel bazlı illüstrasyonlar için bir HDRI-bazlı gökyüzü de kullanabilir.

Caustics

Bir saatin canımdaki veya bir yüzme havuzunun dibindeki ışık pırıltıları CINEMA 4D ile kolaylıkla oluşturulabilir.

Harici Render Motorları

Cinema 4D önde gelen render motorları tarafından desteklenir.

Daha fazla bilgi

Sketch and Toon

Cinema 4D içerisindeki Sketch and Toon araç seti ile
karikatür tarzı 3D görseller oluşturabilirsiniz.

Mimar ve mühendisler, Sketch and Toon’un sağladığı temiz ve net teknik illüstrasyonlardan hoşlanırken, sanatçılar da, 3D sahnelerin el kara kalem eskizlerinin keyfini sürüyorlar. İstenilen her türlü etkinin elde edilmesi için yarım tonlamalaı tek karelerden cel-render görüntülere pek çok özelliğe erişeceksiniz.

Stereoskopi

CINEMA 4D’de bulunan tamamen stereoskopik iş akışı ile dikkatleri çekecek 3B steryo görüntüler oluşturun. Birkaç basit kamera efektifle, mevcut projelerinizi 3B görüntüler oluşturacak şekle dönüştürebilirsiniz. Birkaç basit ayar herhangi bir CINEMA 4D kamerasını bir stereo dizisine dönüştürür. Sadece stereo modlarından size uygun olanı seçin. Stereo efektini gerçek zamanlı olarak herhangi bir görünümden Stereoscopic modu açarak elde edebilirsiniz. Stereo önizlemeler Anaglyph, Side-by-Side, Interlaced veya Active Shutter modunda, herhangi 3D monitör, projektör veya gözlükle uyumlu olacak şekilde ekrana getirilebilirler.

Team Render

Team Render render görevlerini peer-topeer iletişimi ile dağıtan, Cinema 4D’nin ağ ortamı render konseptidir. Merkezi bir sunucu nedeniyle şişe boynu oluşmadığından, sahnenin render edilmesi için gerekli unsurlar her kullanıcıya daha hızlı erişerek, animasyon ve tek karelerin render sürelerini kayda değer şekilde düşürür.

Büyük stüdyolar için Team Render Server tüm render görevlerinin bir web arayüzünden kontrol edilmesi gibi, geleneksel istemci-sunucu mimarisinin avantajları ile Team Render’ın merkezcil olmayan veri alış verişi kuvvetini bir araya getirir. Team Render Server ağ ortamındaki render görevlerini kontrol etmenizi ve sunucudan ve istemciden gelen tüm log mesajlarını gözlemlemenizi sağlar.

Video 1’i Seyret Video 2’yi Seyret

Bize Ulaşın