ANİMASYON

Object tracking, MAXON’un görsel efektleri Cinema 4D’de herkesin erişebileceği hale getirme çabasının bir başka geliştirmesidir. Sabitlerde, dördeylerde ve önceliklerdeki değişiklikler, karakter animasyonu özellikleri ve altındaki çekirdekteki önemli geliştirmelerdir.

Voronoi Fracturing

Object Tracker

MAXON’un VFX iş akış ve araçlarını herkes tarafından erişilebilir hale getirmesinin bir sonraki adımı olan Object Tracking ile Cinema 4D tasarımlarınızı gerçek hayat çekimleri ile birleştirin. Kameranın ve istediğiniz objelerin hareketlerini bir video dosyasını 3D dünyayla ilişkilendirmek için dönüştürün. Objenin özelliklerini anahtarlamak için 2D User Track’lar ekleyin ve onlerı Object Tracker’a atayın – ardından takip noktaları veya referans geometriler yardımıyla objeyi yeniden oluşturun.

Cinema 4D Object Tracker

Parent Constraint

3D animasyonda bir objenin bir ebeveynden diğerine aktarılması karmaşık bir görevdir. Release 18 yeni bir son derece güvenilir ve tutarlı sonuçlar elde edilmesini son derece kolaylaştıran, yeni bir ebeveyn sabiti içermektedir.

Videoyu Seyredin

QUATERNIONS

Mafsal kilitlenmesi, astronotların yanı sıra, 3D sanatçıları için de tam bir baş ağrısıdır. Cinema 4D Release 18 bu zorluğun aşılması için yeni Quaternion iş akışını sağlar. Quaternion Rotation seçeneğini açtığınızda, dönüş anahtar kareleri mafsal kilitlenmesi sorununu ortadan kaldıracak şekilde doğrusal veya kübik bir enterpolasyonla bağlanırlar.

SHIFT PRIORITY

Önceliklerin doğru belirlenmesi bazen zor olabilir ancak bu etiket bu işlemi kolaylaştırıyor. Objelerin veya atanmış etiketlerin önceliklerinin kaydırılması için etiketi bir grup objeye atayın. Bu etiketi XRef objeler ile, orijinal dosyayı etkilemeden de kullanabilirsiniz.

Bize Ulaşın