MOGRAPH

Cinema 4D’s MoGraph araçseti endüstride bir devrim yaptı ve
Release 18 bu temeli yeni komutlar ve geliştirilen iş akışı ile ileriye taşımakta.

VİDEOYU SEYRET

Voronoi Fracturing
Voronoi Fracturing

Voronoi
Fracturing

Bozulmaksızın bozma
Yeni Fracture Voronoi objesi ile duvarları yıkabilirsiniz. Dağıtılan parçaların dağılımını kontrol etmek için herhangi bir objeyi prosedürel bileşenlerine neredeyse her türlü olanağı kullanarak ayırın. Çizgiler, çokgen objeler veya partiküller kullanarak prosedürel geometriler oluşturun. Fracture Voronoi elemanları istediğiniz zaman değiştirebilmeniz için daima canlıdır. Doğal bir MoGraph objesi olarak Dynamics ve sevdiğiniz tüm efektörlerle çalışır.

VİDEO SEYRET

C4D R18

Voronoi noktalarının
miktar ve
konumlarını ayarlayın

C4D R18

Efektin nasıl tetikleneceğini
belirlemek için
efektörler kullanın

Cinema 4D Object Tracker

Cloner Geliştirmeleri

Cinema 4D’nin Klonlama objesi hareketli grafikler dünyasında devrimsel bir ilerlemeydi ve R18 ile onu daha da ileri götürdük. Yeni Honeycomb Array modu ile tuğla duvarlar ve altıgen ızgaralar oluşturabilirsiniz. Grid çoğaltmaları ve petek desenlerini bir obje veya spline şekline uydurun ve klonların aralığını sayıyı Per-Step modunda arttırırken koruyun. Kolnların bir obje üzerinde çoğaltılırken, boyutlarının da karşılık gelen çokgenlere göre ayarlanmasını sağlayacak yeni bir seçeneğiniz de bulunmaktadır.

VİDEOYU SEYRET

PUSH APART EFFECTOR

Yeni Push Apart efektörünü kullanarak istenmeyen kesişimlerden kurtulun ve klonlara nefes alacak alan açın. Basitçe bir yarıçap belirleyerek, klonların birbirlerini itmesini, boyutlanmalarını veya çakışmalardan kaçınmak için bir eksende hareket etmelerini sağlayabilirsiniz.

Videoyu Seyredin

RE EFFECTOR

Yeni ReEffector, MoGraph çalışmalarınıza esneklik katacaktır. Efektör kurguları için bir katman düzenlemesi gibidir. MoGraph objelerinin başlangıç durumlarını geri çağırmak veya Efektörleri gruplandırıp onları tek bir falloff ile kontrol etmek için kullanın.

Videoyu Seyret

C4D R18

C4D R18

WEIGHTING

MoGraph Effector’larını onları boyayarak weight maps uygulayıp, istediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz. Paintbrush, weighten özelliği vermeyi kolaylaştırırken, mantıksal süreçlerde uygulamayı yeni bir XPresso nod kullanarak da yapabilirsiniz.

Videoyu Seyredin

CACHING

Cinema 4D dosyalarının boyutlarının küçük kalmasını sağlayın ve oynatmalar daha hızlı olsun. MoGraph cache bilgisini harici bir dosyada barındırarak Cinema 4D dosyasını kayıt vesenkronizasyonlarda hızlandırın. Çoklu cache etiketleri kullanın ve cache edilen bilgiyi birleştirebilmenin avantajından yararlanın.

Videoyu Seyret

C4D R18

C4D R18

Bize Ulaşın