SCIA Autoconverter

Zamandan Tasarruf Edin, Yeniden Modellemeyi Ortadan Kaldırın, BIM’e Entegre Olun…

Gerçek Otomasyon: Yapısal Modelden Analiz Modeline

SCIA Autoconverter, mühendislerin OpenBIM sürecine etkin bir şekilde katılmalarını sağlayan gerçek bir oyun değiştiricidir. Yapı mühendisinin, herhangi bir CAD modelinden gelen herhangi bir yapısal modeli OpenBIM iş akışında bir analiz modeline otomatik olarak dönüştürmesine yardımcı olan benzersiz bir açık uygulamadır. Herhangi bir CAD sisteminden yüklenen herhangi bir yapısal model, kontrollü bir otomatik işlem kullanılarak, modeli sıfırdan yaratmak zorunda kalmadan yapısal bir analiz modeline dönüştürülebilir . Sıkıcı ve rahatsız edici görevlerden kaçınılır ve yapı mühendisleri önemli miktarda zaman kazanırlar. Entegre değişiklik yönetimi ile kolaylaştırılmış işbirliği iş akışı sayesinde revizyonlar kolayca yönetilebilir. Yapısal modelde yapılan ayarlamalar, analiz aracı içerisinde, yükler gibi oluşturulan ek analiz verilerinin kaybı olmaksızın otomatik olarak ilgili analiz modeline güncellenir.

SCIA AutoConverter, projelere harcanan zamanı azaltır ve hata riskini büyük ölçüde en aza indirir, verilerin yeniden kullanımını en üst düzeye çıkarır, ilgili herkesin çaba ve zamanından tasarruf sağlar ve bu da nihai maliyetleri azaltır. SCIA AutoConverter hızlı, kullanımı kolay, doğru ve güvenilir bir araçtır.

Daha fazla bilgi için filmimizi izleyin.

Herhangi Bir 3B Modelleme Yazılımından Herhangi Bir Analiz Yazılımında Yeniden Modellemeye Gerek Kalmadan Analiz Modeli Oluşturun ve Güncelleştirin!

SCIA AutoConverter hızlı, kullanımı kolay, doğru ve güvenilir bir araçtır. Bu da yapı mühendislerinin herhangi bir 3B modelleme yazılımdan yapısal modelleri otomatik olarak yüksek kaliteli ve doğru analiz modelleri oluşturmak için dönüştürmelerini sağlar. Dahası, hem modelleyenler hem de mühendislerden gelen revizyonlar basit bir şekilde güncellenebilir.

SCIA Autoconverter 1

DAHA İYİ BIM

Mühendisleri BIM’e dahil edin

Yapısal mühendisler ve modelciler, kullanımı kolay bir OpenBIM iş akışında etkili bir şekilde işbirliği yapmak için bir araya getirilmiştir. Bulut tabanlı bir uygulama, mühendislerin 3D yapısal modelleri herhangi bir CAD yazılımından yüksek kaliteli analiz modellerine hızlı bir şekilde dönüştürmelerini sağlar.

SCIA Autoconverter 2

OTOMASYON

Zamandan kazanın, yeniden modellemeyi ortadan kaldırın

Herhangi bir 3B yapısal modeli, zaman harcayan yeniden modelleme ve verileri sıfırdan tekrar girmeye gerek kalmadan otomatik olarak yüksek kaliteli ve doğru bir analiz modeline dönüştürün.

SCIA Autoconverter 3

KONTROL

Mühendisler analiz modelini kontrol eder

Analiz modelinin oluşturulması sırasında tam kontrol sahibi olun. Basit yerleşik iş akışını kullanarak, modeli kontrol edin ve doğrulayın ve her zaman güvenebileceğiniz bir analiz modeli üretin.

SCIA Autoconverter 4

İŞBİRLİĞİ

Kolay Revizyon Yönetimi

Bir bulut depolama ve yönetim platformu aracılığıyla disiplinler arasındaki işbirliği güçlendirilir. Yapısal modelde yapılan değişiklikler, analiz verileri kaybı olmaksızın analiz modelinde otomatik olarak güncellenir. Analiz modelindeki değişiklikler yapısal modelde görülebilir. Platform Allplan Bimplus tarafından desteklenmektedir.

ÖZELLİKLER

SCIA Autoconverter 5

SCIA AutoConverter Yapı Mühendislerini OPENBIM Sürecine Tamamen Dahil Eder – Oyunu Değiştirir!

SCIA AutoConverter size birçok avantaj sağlar:

  • OpenBIM’in parçası olun – Analiz modellerine her zaman, her yerden erişip üzerinde çalışarak BIM iş akışlarını bir üst seviyeye taşıyın .
  • Otomatikleştirilmiş süreçler – Yüksek kaliteli ve doğru bir analiz modeli oluşturmak için sıfırdan yeniden modellemeye gerek yok.
  • Zamandan tasarruf edin – Genellikle modellerin yeniden oluşturulması veya değişikliklerin yönetilmesi için harcanacak olan saatler hatta günleri başka işlerinize ayırın .
  • Süreci kontrol edin – Üretilen analiz modelinin kalitesi veya tamamlanmış verilerin kalitesi hakkında daha fazla soru işareti ve endişeye yer yok.
  • Hatalardan kaynaklanan riskleri azaltın – Etkili bir şekilde işbirliği yapın, artık yanlış model dönüşümü, kaçırılan değişiklikler veya analiz verilerinin kaybı yok.
  • Ortak çalışma – Ekip incelemesi ve görev yönetimi için sonuçları Allplan Bimplus tarafından desteklenen bulut tabanlı bir işbirliği platformunda yayınlayın.
  • Tek bir ürün bağımlılığı yok – Aşina olmadığınız veya amaca uygun olmayan birini seçmek zorunda kalmak yerine, rahat olduğunuz yazılımı seçin.

Aşağıda seçilen SCIA AutoConverter özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Ücretsiz Deneyin Satın Alın

SCIA Autoconverter 6

Analiz modelinden herhangi bir 3D yapısal model

SCIA AutoConverter, tüm yapısal modelleri veya bunların parçalarını herhangi bir CAD çözümünden (IFC formatını destekleyen) bir analiz modeline (SAF formatını destekleyen veya Allplan Bimplus’a bağlantı sağlayan herhangi bir CAE yazılımı) dönüştürebilir. Modelleri sıfırdan tekrar girmek zorunda değilsiniz, zamandan tasarruf edersiniz ve hataları azaltırsınız.

SCIA Autoconverter 7

Süreci kontrol etmek için yerleşik iş akışı

Yapı mühendisi olarak, analiz modelinin oluşturulması üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Yerleşik iş akışı ve kontrol araçları, kullanımı kolay ve sezgisel web uygulaması içinde süreç boyunca size rehberlik eder ve analiz modelinin nasıl oluşturulduğu hakkında karar vermenize yardımcı olur; size nihai çıktının doğru ve gerektiği gibi olacağına dair güven verir. Artık eksik veya yanlış veriler hakkında endişelenmenize gerek yok.

SCIA Autoconverter 8

Yerleşik revizyon yönetimi

SCIA AutoConverter, analiz modelleri de dahil olmak üzere tüm modelleri, Allplan Bimplus tarafından desteklenen merkezi bir bulut depolama çözümünde saklar; burada bir projedeki tüm katılımcıların, mevcut en yeni bilgilere ve modellere her yerden, her zaman, açıkça tanımlanmış roller ve sorumluluklarla erişebileceği bir ortam sağlanır. Modellerde yapılan düzeltmeler grafik ve sayısal olarak gösterilerek, yapılan değişikliklerin tam bir genel görünümünü sunar. Bu, süreçteki tüm tarafların güncel kalmasını ve ilerlemeyi izlemesini kolaylaştırır.

SCIA Autoconverter 9

Yapısal model değiştiğinde analiz modelinin otomatik güncellenmesi

Yapısal modellerde değişiklikler her zaman gerçekleşir ve analiz için güncellenmesi ve manuel olarak yeniden modellenmesi zaman alıcı olabilir. SCIA AutoConverter ile artık böyle değil. Yapısal bir model değiştirildiğinde ilgili analiz modeli, yükler ve sınır koşulları gibi ek girdi kaybı olmadan otomatik olarak güncellenebilir. Bu zaman kazandırır ve hataları önemli ölçüde azaltır.

SCIA Autoconverter 10

Yerleşik sorun yönetimi aracı (BCF destekli)

Analiz modelinde yapılan herhangi bir değişiklik görünür ve izlenebilirdir, bu da CAD modellerinin nelerin değiştiğini görmesini ve yapısal modeli buna göre ayarlamasını sağlar. Dahası, basit bir görev yönetim sistemi iş akışının içine yerleştirilmiştir ve her zaman tüm açık konuların, soruların ve görevlerin net bir şekilde gözden geçirilmesini sağlar ve hiçbir şeyin kaybolmamasını veya gözden kaçmamasını sağlar.

SCIA Autoconverter 11

Yapısal Analiz Formatı (SAF) ile herhangi bir analiz yazılımı

Ürün bağımlılığı olmadan tam olarak yararlanın. SAF’yi destekleyen herhangi bir yapısal analiz yazılımı ile analiz modellerini açık ve nötr bir değişim formatı ile değiştirebilirsiniz. Bu, rahatça kullanabileceğiniz herhangi bir yazılımı kullanmak için tam esnekliğe sahip olduğunuz anlamına gelir.

SCIA Autoconverter 12

SCIA Engineer ile tam entegrasyon

Piyasadaki herhangi bir analiz yazılımını kullanabilmenize rağmen, SCIA AutoConverter ve Allplan Bimplus’ı SCIA Engineer ile tamamen entegre ederek SCIA Engineer kullanıcıları için mümkün olduğunca kolaylaştırdık. Allplan Bimplus’tan SCIA Engineer’a ve SCIA Engineer’dan gelen modelleri sorunsuz bir şekilde okumak ve yazmak için OpenAPI kullanıyoruz.

STORE