Daha Akıllı Kesitler Oluşturma

İsimlendirilebilen Kesit Düzlemleri

Tıpkı bileşenler gibi, kesit düzlemlerinin de adları ve sembolleri vardır, böylece kesit düzlemlerini Outliner başlığı altında bulmak, düzenlemek ve yönetmek kolaylaşır. Şimdi, Kesitlere her ne zaman ihtiyaç duyarsanız; bunlara ulaşmak ve yönetmek oldukça kolaydır.

Kesitte Kapalı Alanlar

Şimdi, Sketchup Pro’ya Kesitte Kapalı Alan özelliği geldi. Stiller diyalogu aracılığıyla kesitte kapalı alanlar için bir renk seçin ve bunları şablonlar halinde SketchUp’ınızda tutun.

Daha Hızlı Kesit Oluşturma

SketchUp artık, büyük miktarlarda geometriye sahip dosyalarda kesit düzlemlerinin kullanılabilmesi için daha da gelişmiş bir performans sunar. Ne kadar çok parçaya ayırırsanız o kadar çok fayda sağlayacaksınız!

Daha İyi Çizimler Oluşturun

Ölçeklendirilmiş Vektör Çizimi

Modelinizde olmayan çizgileri kendi modelinize eklemeniz mi gerekiyor? LayOut’ta ölçeklendirilmiş bir çizim hazırlayın veya projenizi detaylandırmak için 3 Boyutlu bir modelin üzerinde çizim yapın. Ya da doğrudan LayOut içerisinde, sıfırdan başlayarak ayrıntılara kadar çizin.

LayOut’a DWG Aktarımı

LayOut’a bir DWG’yi aktarın ve halihazırda kâğıt boyutuna ölçeklendirilmiş görseller bulun. Şimdi, LayOut içerisinde SketchUp projeleri CAD çizgi çalışmalarıyla yan yana bulunabilir ve her yerde DWG kütüphanelerinden yararlanılabilir. LayOut A +: artık başka uzantılar ile daha da uyumlu.

Daha İyi Çizme

Çıkarım, pah yapma, kavisler, yaylar, öteleme dizileri ve seçimler: Artık LayOut, ayrıntılarla çizmek veya güzel görseller oluşturmak için gereken her şeyde daha da iyi.

BIM’iniz Var Mı?

Gelişmiş Nitelikler

SketchUp, bir bileşenin fiyat, boyut, URL, tür, durum ve sahibi için gelişmiş nitelik alanlarına sahiptir. Dolayısıyla, projeleri yararlı bilgilerle donatmak artık daha da kolay.

Birleştirilmiş Raporlar

Generate Report, şimdi bileşenlerin verilerini daha detaylı toplar. Böylece, çizelgeler ve kesim listelerinde, modeldeki parçalar ve gerekli miktarlar için raporları yapılandırabilir ve ya katmanlara göre fiyatları ekleyerek ayrıntılı tahminler oluşturabilirsiniz. Model verilerini daha da detaylandırmanın ve listelemenin tam zamanı!

IFC Verisi Alma ve Gönderme

BIM çeşitli uygulamalar arasında serbestçe dolaştığında en iyi şekilde çalışır. Çeşitli nitelikleri atadığınız ya da projenizde işlediğiniz nitelikleri aktarmak için SketchUp’ taki IFC’ ye güvenebilirsiniz.

Gurur Duyduğunuz İşi Yapın

SketchUp Pro 2018’i Edinin

Bize Ulaşın