V-Ray-for-3ds-Max-Logo-h75

V-Ray for 3ds Max

Hızlı ve basit bir şekilde gerçekçi görüntüler

Ürüne Genel Bakış

V-Ray for 3dsMax kullanıcıların hızlı ve basit bir şekilde gerçekçi görüntüler elde etmesini ve bununla birlikte 3d görselleştirme aşamasında kullanıcının ihtiyacı olan tüm kontrolleri sağlayan, Chaos Group ‘un ana yazılımıdır.

V-Ray 3.0 for 3dsMax, bilgisayar destekli görselleştirme çözümlerinde sektöre liderlik yapan bir üründür. Başarılı aydınlatma , kaplama ve render araçlarıyla kullanıcı kitlesine hızlı ve verimli bir iş akışı sağlar. Yeni sürüm V3.0 ‘a birçok güçlü araç eklenmiş, teknik anlamda çok daha avantajlar sağlanmış ve açık kaynak kodunu destekler hale getirilmiştir.

V-Ray 3.0 for 3dsMax Öne Çıkan Yeni Özellikler

Basitleştirilmiş kullanıcı arabirimi – V-Ray render ayarları 3 kademe ( Basic – Advanced – Expert) olarak optimize edilerek farklı seviyedeki kullanıcıların menüler arası daha kolay hareket etmesi sağlanmıştır. “Basic” – Temel ayarlar,  “Advanced” – İleri düzey,  “Expert” – Uzman . Kullanım ihtiyaçları doğrultusunda kademeler arası tek tuşla hızlıca geçiş yapılabilmektedir.

Yeni Skin Shader – İnsan derisi gibi gerçekçiliğin zor yakalandığı doku örneğine erişmek için  geliştirilmiştir. Yeni V-RaySkinMtl sayesinde karışık katmanlardan oluşan insan dokusunu işlemek bu araç sayesinde kolaylaştırılmıştır.

 

 

V-Ray 3dsmaxProbabilistic Lights – Aydınlatma senaryosu gereği ışık adetinin yüksek olduğu projelerde akıllı yorum tekniği sayesinde render hesaplamalarını optimize ederek hızlı görsel üretmenizi sağlar. Eş zamanlı olarak 3dsMax arayüzündeki ışıkları optimize etmenize yarar.

 

 

Progressive Rendering – Yeni geliştirilmiş render hesap algoritması,  V-Ray RT modülüyle aynı yazılım teknolojisini kullanmaktadır. Tüm projelerinizde uygulayabileceğiniz basit ve farklı bir yaklaşımdır.Tüm V-Ray fonksiyonlarıyla uyumlu çalışmaktadır.

 

 

Faster Ray Tracing – V-Ray 3.0 ‘la beraber ana RayTracing algoritması önemli derecede optimize edilmiştir.Devreye girdiği  tüm hesaplamalarda sahne yoğunluğunuza bağlı olarak 5 kata kadar hızlandırılmıştır.

 

 

Quick Settings – Hazır render ayarları, basit anlaşılır bir arabirimle kullanıma sunulmuştur. Projenizin içeriğine göre seçim yapabileceğiniz hazır mekan çözümleri, genel aydınlatma  ve kaplama kalitesi ayarlarıyla desteklenmiştir.

 

 

Advanced V-Ray Frame Buffer – Render çıktılarının en önemli koşullarından biriside stabil renkleri erişmektir. V-Ray 3.0 ‘la V-Ray Frame Buffer aracı geliştirilerek çeşitli renk  tanım standartları  (Lut (.cube),  ICC Profilleri (.icc),  OpenColorİO (.ocio) ) eklenmiştir. V-Ray ‘in standart iş akışı, üretilen görsellerin renk doğruluğunun, kolayca tutarlı olmasını sağlamaktır.

 

Render Mask – Geliştirilmiş maskeleme fonksiyonu sayesinde render hesabına gönderdiğiniz sahnenin üzerinde alternatifli filtre uygulaya bileceksiniz.

 

 

Faster Hairs – İyileştirme yapılan V-RayHairMtl  sayesinde  saç  veya benzeri lifli yapıların render hesapları artık 15 kata kadar daha hızlı erişebileceksiniz.3dsMax arayüzünde de saç eğrilerinin yoğunluk seviyesine göre otomatik yumuşak eğriler oluşturur.

 

 

Ray Traced SSS – Fonksiyon geliştirilerek  nesne tabanlı ve ışık izleme aydınlatma opsiyonu dahil edilmiştir.

 

 

Max Ray Intensity – Çok parlak ışık kaynağının aydınlatma yolundaki  ikincil ışıklardan kaynaklanan istenmeyen pixel deformasyonlarını ortadan kaldırır.

 

 

VRmats – Vismats olarak bilinen material  tipinin yeni nesil yapısıdır.Esnek yeni yapısı sayesinde farklı platformlar arası (V-Ray for 3dsMax ,V-Ray for maya)  gibi kayıpsız kullanılmasını sağlar.

Lisans Yapısı

Chaos Group’un tüm ürünleri  fiziksel lisans kilidiyle ( usb dongle) ‘la korunmaktadır. Bu sayede optimum koruma, güvenilirlik ve kolay taşınabilirlik sağlanmıştır. Lisansınız  bilgisayar donanımından bağımsız olduğu için rutin bakımlardan ve  bilgisayarınızın değişen bileşenlerinden etkilenmez. Herzaman çalışmanıza imkan sağlar.
V-Ray lisans yapısının en önemli avantajlarından biriside lisansın network üzerinden diğer kullanıcılara ek ücret ödemeden paylaştırılabilmesidir. Sahip olduğunuz lisans sayısı kadar kullanıcı aynı anda  V-Ray  görselleştirme araçlarını kullanabilir.

Sistem Gereksinimleri

Donanım ve İşletim Sistemi :  Autodesk® 3dsMax® veya Autodesk® 3dsMax Design® ‘ nın ihtiyaç duyduğu minumum donanım ve işletim işletimini gerektirmektedir.

Desteklenen Platformlar

64-bit Autodesk® 3dsMax® 2011 ve Autodesk® 3dsMax D

Bize Ulaşın