V-Ray for Cinema 4D 1 V-Ray for Cinema 4D 2 Kaliteli, Hızlı, Güvenilir…

V-Ray , günümüzde üretim için söz konusu en yüksek kalitedeki render araçlarından biridir. Dünya çapında profesyonel CG sanatçıları ve görselleştirme firmaları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüksek render sürati ile elde edilen, ispatlanmış, çekici ve süper gerçekçi görüntü kalitesi tüm alanlardan pek çok kullanıcıyı cezbetmektedir. V-RayforC4D bu müthiş render motorunun Cinema4D özelinde uygulanan şeklidir. V-Ray’i direkt Cinema4D içerisinde, tipik C4D iş akışı içerisinde kullanmanızı sağlar. V-Ray, mimari & tasarım görselleştirmesinde, araba render işlemlerinde, TV reklamlarında ve en son 3D Blockbuster AVATAR gibi Hollywood filmlerinde defakto standarttır. Kalitelidir, hızlıdır, güvenilirdir!

En Üst Render Kalitesi

V-RayforC4D’yi özel kılan, kesinlikle son derece kısa render sürelerinde elde edilen olağanüstü görüntü, ışık ve malzeme kalitesidir. Endüstride başka hiç bir şey, tasarımcının serbestliği ve ayarlara hakimiyetine bu kadar olanak tanırken, bu kadar kısa sürelerde, bu kalitede sonuçlar sunamaz. V-Ray fiziksel doğruluğu yüksek render sürati ve esnekliği ile birleştirir. Kendisini pek çok stüdyonun da ilk tercihi yapacak şekilde aynı yüksek görüntü kalitesini titremesiz obje ve kamera animasyonlarını da oluşturma yetisine sahiptir.

 

Güç & Hız

V-Ray’in render hızıyla büyüleneceksiniz. Gerçek dünya render işlemlerinde hız açısından V-Ray’in hızına yaklaşan pek yoktur. Gösterişli yansımalar, yüksek çokgen sayısı, GI, yüksek sayıda alan ışık, animasyonlar, iç mekan & dış mekan renderları, V-Ray ile tamamı en üst kalitede birkaç kat daha hızlı render işlemine tabi tutulur. V-Ray, mevcut en süratli yüksek kalitede tam özellikli render motoru olarak bilinir. Tek kare görüntüler ve animasyonlar için, bu sürat ve kaliteyi direkt Cinema 4D içerisine entegre olarak V-RayforC4D ile elde edin.

 

Çok Tabakalı BRDF Malzemeleri

Malzemeler ışığın tabiat kanunlarına göre tam olarak doğru davranmadıkları sürece, en iyi render motorları bile değersizdir. V-Ray’de malzeme GI, ışık yansımasının, emiliminin ve dağılımının tüm özellikleri ile mükemmel çalışmak üzere çok ince dengelenmiştir. Gerçek BDRF kodları bazında çok tabakalıdır ve tüm özellikleri son derece süratli görselleştirir.

 

V-RayforC4D uzun yıllardır Cinema4D kullanan tasarımcılar & yazılımcılar tarafından geliştirilmiştir. Direkt olarak editor & picture viewer pencerelerinde render yapar. Tüm doğal Cinema4D objelerinin, eşleyenlerinin, ışıklarının vb. renderını yapar… V-Ray BRDF Malzemesinde Cinema4D shaderları ve dokularının %98’ini işleyebilirsiniz. C4D objelerinin fonksiyonelliklerini arttırmak için V-Ray tag’leri kullanır. V-RayforC4D çalışmada doğal “C4D benzeri” hissi ve entegre iş akışını sağlar.

Mükemmel Görüntü Kalitesi

V-RayforC4D, Cinema 4D kullanıcılarına dünyaca ünlü, hız, kalite ve kontrolüyle mukayese edilemez görüntü kalitesini sunmaktadır…
3DsMax platformundaki yüz binlerce kullanıcısı tarafından da ispat edildiği üzere, V-Ray görüntü ve ışık kalitesi
ile meşhurdur. V-Ray’in kullanıcılarının çok sevdiği benzersiz bir ışık dağılım ve yüzey kalitesi olduğu sır değildir. V-Ray ışık, yüzey ve görüntüleri, dahili olarak çok dengeli bir şekilde hesaplar.

Çok süratli ve temiz GI, sınırsız ışık sekmesi!

GI V-Ray’in görüntü kalitesinin tek sırrı değildir ancak elbette V-Ray’in önemli bir özelliğidir. Belki de tüm render motorları arasındaki en hızlı ve en güvenilir render motorudur. Sadece V-Ray tarafından sağlanabilen bir süratle neredeyse fiziksel doğru çözümler, çok yüksek sayıdaki poligonda son derece süratli işlenebilir.

Diğer hiçbir uygulamada olmayan şekilde V-Ray, sınırsız ışık sekmesi sağlarken resmin gerçek vanalı önizlemesini de sunabilen en hızlı ve en yüksek kalitedeki IR+Lightchache metodunu kullanır. V-Ray, günümüzün en üstün GI metodlarından biri olan özel V-Ray Lightcache algoritmasını sağlayan tek yazılımdır.

Özellikle V-Ray’i hemen kullanmaya başlayan yeni kullanıcılar için, açılır menülerde sağlanan hazır ayarlarla, kullanımı da son derece kolaydır. V-Ray temelden GI çeverine inşa edilmiştir.

Titremesiz Obje ve Kamera Animasyonu

V-Ray üstün animasyon yetileri ile dünyaca ünlüdür, V-Ray GI eskiden sadece tek kare görüntülerde elde edilebilen kalitede, titremesiz ve son derece süratli obje ve kamera animasyonu sağlamaktadır.

Tüm sahneniz için GI hesaplamasını sadece bir kez yaptığınızı ve kameranızla serbestçe, GI hesaplamalarını tekrar tekrar yapmaya gerek kalmadan dolaşabildiğinizi hayal edin? Evet, bu ve çok daha fazlası V-Ray ile mümkün!

Gelişmiş GI cashing metodları ile, tüm bir GI sahnesi kaydedilebilir ve çıkış çözünürlikleri değişse dahi daha sonradan yeniden kullanılabilir. Bu, bir kamera animasyonunun render süresini günlerden saatlere indirebilir. Kaydedilmiş olan GI çözümü, yüksek çözünürlükte tek kare renderlar için de yeniden kullanılabilir. Bu, elbette MAXON NET-Render Modülü ile birlikte de son derece süratli çalışmaktadır.

Fiziksel olarak doğru V-Ray ışıkları

V-Ray, Cinema4D ışıklarını kullanmakla birlikte, onları otomatik olarak, daha da yüksek kalite ve denge elde etmek için otomatik olarak V-Ray fiziksel ışıklarına dönüştürür. Fotometrik ışıkları watt, lümen, radyans gibi V12 özellikleri ile kullanabiliyorken, BDRF sistemi ile kullanılabilmek ve V-Ray fiziksel motorundaki en yüksek kaliteyi elde edebilmek için tamamen kalibre edilirler.
Elbette, üreticilerin IES verilerini alabilirsiniz. Bu dosyaların binlercesi, internetten ücretsiz olarak indirilebilir ve birkaç fare tıklaması ile V-Ray içerisinde kullanılabilirler. Mimari tasarım ve görselleştirmede size büyük bir avantaj sağlamak üzere IES ışıkları, gerçek lambalardaki ışığın gerçekçi dağılımını sağlarlar.

V-Ray içerisinde, birşeyleri taklit etmeye gerek yokutr. Sadece ışığı gerçek hayatta olması gerektiği gibi yerleştirin ve V-Ray ışıkları gerçek şekilleri ile işler…

İç ve Dış Mekanlar İçin Fotometrik Fiziksel Güneş ve
Gökyüzü:

V-Ray herhangi bir ışık veya Cinema 4D Güneş objesini tam bir fiziksel gökyüzü ortamına dönüştürme yetisine sahiptir. Bu sayede sadece bir kat tıklama ile fiziksel olarak tamamen doğru ışık çözümleri oluşturabilirsizini, tüm yapmanız gereken konum, tarih ve saati ayarlamak olacaktır. Bu, tüm IES ve fotometrik ışıklar için de geçerlidir.

Tam Fiziksel Kamera Simülasyonu

V-Ray fiziksel kamera ile bir sahnenin tüm ışıklandırma süreci yenilendi. Bir daha asla fiziksel kamera olmadan
çalışmak istemeyeceksiniz.

Gerçek dünyadaki bir kameranın sahip olduğu tüm kontrollere sahiptir. Sahne aydınlık etkilerini iso ve mercek diyaframı ayarları ile değiştirebilirsiniz, Bir f-stop tanımlayabilir ve resmin renk dengesini şablonlar kullanarak belirleyebilirsiniz.

Tam Hdri Desteği

V-Ray’de her şey her kanal için tam HDRI 32bit desteği ile render edilir. Bu sayede doku, shader, renk değeri gibi tüm girişler, kalite kaybı olmaksızın 32bit olarak ayarlanabilirler. Bu, talepkar tasarımcılar vey üretim ortamları için son derece değerlidir. HDRI görüntüleri, renderların son derece süratli, gölgeleri resimden oluşan gerçekçi kaotik etkiler oluşturabilecek şekilde sahnenin aydınlatması amacıyla da kullanılabilirler.

Fiziksel Doğru Çok Tabakalı BRDF Malzeme

V-Ray, Cinema 4D’ye, yüksek seviye çok tabakalı BDRF malzemeleri ile ek olanaklar sunmaktadır. Malzeme ekranı, Cinema 4D malzeme ekranına benzer, sadece daha fazla kontrol içeren ek kanallar sağlar ve gerçek “BRDF” ile her yansıma kanalı için gerçek IOR(ND) ile gerçek fiziksel kalite sağlar.

Tipik shader taklidi gerekmeksizin tüm yüzey hesaplamaları gerçek dünya fiziksel davranışları ile hesaplanırlar. Yansımalar, parlak yansımalar, şeffaflıklar, geçirgenlikler, yarı geçirgenlikler, ve fiziksel doğru alt yüzey taraması (ve tekil SSS), ışık verebilme, normal map’leri ve displacement gibi pek çok özellik ile, V-Ray malzemesi, neredeyse sınırsız olanaklar sağlamaktadır.

Benzersiz V-RayforC4D BRDF Malzemesi ile, malzeme oluşturmak tam bir keyiftir. Malzeme oluşturmada öncesinden çok daha doğal ve hayal ettiğinizden çok daha fazla kontrole sahip olarak çalışabilmenizi sağlar. Metaller metal, ahşaplar ahşap, camlar cam gibi görünür…

Ray hızlı öğrenmeniz ve kullanmaya hemen başlamanız için bu şekilde tanımlanmış yüzün üzerinde malzeme ile birlikte gelir.

V-Ray Blendmaterial

V-Ray blend malzemesi BDRF malzemelerinin olanaklarını daha da ileriye taşır. 10 adede kadar BDRF malzemesini her özelliğini kontrol edebilecek şekilde tabakalı olarak kaynaştırarak kullanabilmenizi sağlar.

V-Ray 2-Sided Material

V-Ray 2 sided, en inanılmaz malzemelerden biridir; yarı geçirgen, ince yüzeyleri, sanki düz, sıradan bir yüzeyin rederını alıyormuşçasına hızlı işleme tabi tutar!

Işığı, bir taraftan diğer tarafa aktarır, gölgeler oluşmasını ve tamamen doğru GI hesaplamaları yapılabilmesini sağlar. Hayal edebileceğiniz tüm yarı şeffaf malzemeleri oluşturabilmeniz V-RayforC4D ile son derece kolaydır. Ön ve arka yüzeyleri farlkı malzemeler ile kaplayabilir ve her yüzeydeli yarı şeffaflığın nasıl olabileceğini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

V-Ray Proxy Objeleri – En Hızlı 3B Eşleyenler

V-Ray, ram gereksinimini ortadan kaldıracak şekilde milyonlar hatta milyarlarca çokgenin, objelerin binlerce kopyasının render işlemine alınabilmesini sağlayan, en etkin Proxy çözümlerinden birini sağlar.

Eşleyenler farklı boyut, açı ve malzemelerde olabilirler, Onları Maxon’un mograph veya “paint on surface” gibi komutlarını kullanarak yayabilirsiniz ve istediğiniz anda basit bir tag ile V-Ray proxy objesine dönüştürebilirsiniz.

Harici dosya kaydı yapmanız gerekli değildir, sadece tag’i ekleyin ve gerisini V-Rayforc4d sizin için yapsın 🙂

Peki Proxy ne için kullanılır? – pek çok 3B bitki, arama, mobilya, veya örneğin insan için, ram kaybı olmaksızın render alabilmek için.

Kamera & Obje hareket Flulaştırması

V-RayforC4D kameralar ve hareket eden çokgen objeler için hareket flulaştırması sağlar.**(not: defromerler için henüz mümkün olmadığı sınırlamasını hatırlatmak isteriz)  Kullanımı son derece kolaydır, sadece hareket flulaştırmasını açın ve render tuşuna basın – hepsi bu:-).  Ayarlar tek bir tagle veya obje bazında kullanılabilir.

V-Ray hızlı mikro çokgen displacement

V-Ray son derece hızlı ve detaylı micro poly displacement sunmaktadır. Artık displacement özelliğini gerçek render süresinde alt bölünmeli efekti çok detaylı modellerin oluşturulmasında kullanabilirsiniz. Yeni “water level” özeeliği, geometri bölümlerinin render süresinde kesilmesini sağlar (aşağıdaki zincir örneğinde görüldüğü üzere, aslında bu zincir sadece bu işleme tabi tutulan basit, düz bir yüzeydir (!)

V-Ray Fiziksel DOF & Bokeh Lens Efektleri

V-Ray yüksek kalitede ve fiziksel olarak doğru Depth of Field sağlar. Bozulmalar ve lens şeklini de hesaplara dahil eden bokey efektlerini de kullanır.

Kullanımı da son derece kolaydır, yoğunluğu, gerçek hayattaki gibi fiziksel kamera ayarları ile kontrol edilir. Aslında ek yapmanız gereken bu özelliği açmaktır, V-Ray gerisini sizin için gerçekleştirir.

Elbette diğer pek çok yazılımın sınırlamalarını ortadan kaldırır, yansımalar, camlar arkasından doğru renderlar elde edersiniz, hatta yansımalarda dahi doğru DOF ve bokeh etkilerini görebilirsiniz. Bu sayede sahnelerinizde son derece gerçekçi etkiler elde edebilirsiniz. İşte bazı örnekler:

Özel V-Ray HDRI Kubbe Işık

Bu sahnede tek bir ışık bile kullanılmadı.

Evet doğru okudunuz, yukarıdaki renderda hiç ışık kullanılmadı! Sadece, binanın dışına bir tane HDRI (high dynamic range image) resim konuldu. Tüm ışık o resimden gelmekte. Tam GI & Fiziksel kamera ile renderı alındı. Görselin kalitesi gözlerinizin önünde…

Böyle bir sahne V-Ray’de uzun sürede mi render alınır? – Hayır, elbette değil. Bu sadece HDRI ile aydınlatılan görüntü mac pro bilgisayarımızda 3 dakika 42 saniyede oluşturuldu!

V-Ray 360 Derece Özel Kamerası

Bu özel kamera ile 360 derece gerçek yarı küresel bir görüntü içerisinde render alarak vurucu etkiler elde edin veya HDRI çevreleri oluşturun.

V-Ray özel Ek Kameralar

Ek olarak, V-RayforC4D başka özel kamera özellikleri sunmaktadır, Gerçek lenslerdeki gibi balık gözü deformasyonu veya Quicktime veya flash VR’da kullanılabilecek kübik render işlemlerini tek hamlede gerçekteştirebilirsiniz. Elbette bu kameralar da normal kameraların hızı ile render alırlar.

V-RAYforC4D Direkt MAXON Mograph Desteği

V-Ray ve Mograph sıkı dostlardır. En iyi MAXON modüllerinden biri C4D için en iyi proxy render motoru ile güçlerini birleştirerek, kullanıcılara eşi benzeri olmayan olanaklar sağlamaktadır. Pek çok Mograph fonksiyonu desteklenmektedir, Maxon kendi özellikleri ile obje dağılımlarını en verimli ve kullanışlı şekilde gerçekleştirirken V-Ray buna etkin şekilde uyum sağlar.

V-RayforC4D +Thinking Particles + Proxy Objeler

Thinking Particles Cinema 4D’deki kuvvetli bir araçtır. Bu nedenle V-Ray, Thinking Particle objelerini direkt ve elbette GI ile de çok süratli renderlar.

Eşleyenlerin renderlarını almanın yanı sıra, V-Ray proxy objesini Particle kaynağı olarak kullanabilir ve proxy objelerini Thinking Particle ayarları ile yayabilirsiniz.

Eğer Proxy’ler kullanırsanız, sadece tek partikül için RAM gereksiniminiz olur. Tüm diğer partiküller gerçek 3B eşleyenlerdirler.

V-RayforC4D ve MAXON Hair Modülü Render İşlemi

Mimari görselleştirme için tipik bir saç-çimen görseli, son derece hızlı render edilir ve herhangi bir doku veya displacement yönteminden çok daha kaliteli görünür.

Eğer hair modülündeki modlardan birini gerçek geometri üreten şekilde ayarlarsanız (direkt render zamanında), V-Ray Hair’i çokgenlere dönüştürmeye gerek kalmaksızın render eder. Bu, özellikle 64bit platformda, V-Ray çok sayıda çokgen yüzünden yavaşlatılmayacağından son derece hızlı çözüm elde etmenizi sağlar. V-Ray hair objelerini tam GI ve yansıma etkileşimi ile süper gerçekçi görüntüler alabileceğiniz şekilde render eder!

V-RayforC4D, Ağ Ortamında Görüntüyü Otomatik Olarak Şeritlerle Render Alır

V-Ray otomatik split render fonksiyonunu, herhangi bir büyük görseli, yatay veya düşey şeritlere ayırmak için kullanın. Örneğin tek karenin renderını 6 şeride ayırırsanız, gerekli render süresi, 6 eş makine ile, orijinal render süresinin 1/6sı kadar olacaktır. V-Ray hafızadaki bir GI hesaplamasını kullanacağından, asla birleştirme izleri görmezsiniz. En iyisi bu özelliği MAXON net render veya V-RayforC4D yüklü birden fazla iş istasyonu ile kullanmaktır. İnanılmaz zaman tasarrufu sağlar!

V-RayforC4D Render Region Komutu

The V-Ray render region komutu, bir resim veya animasyonun belirli bir bölümünü seçmenizi ve sadece o bölümünü yeniden render etmenizi sağlar.

V-RayforC4D Yüksek Çokgen Sayılı Render

V-Ray çok yüksek sayıda poligondan oluşan sahnelerin renderını alabilir. Eğer söz konusu olan 3B ağaçlar, detaylı CAD modelleri, arabalar, 3B insanlarsa, V-Ray, çok sayıda poligon nedeniyle o kadar yavaşlamaz, hatta V-Ray özellikle 64bit ile çok sayıda poligonu sever. Örnek sahne 300mb büyüklüğünde bir CAD modelini, artı, bir şehir modelini, artı her birinde 25000+ 3b yaprak(dokulu) bulunan pek çok ağacı içermektedir ve bir saatin altında render edilmiştir. C4d file dosyası ağaçlar olmaksızın yaklaşık 500mb büyüklüğündedir…

Hızlı SSS2

Yeni V-Ray hızlı SSS2 shader’ı, akıllı optimizasyonları örnekleme ve enterpolasyon metodları altında, harika sonuçları inanılmaz hızlarda elde edebilmek için birleştiren bir hesaplamadır.

Bazı ayarlamalarda, neredeyse gerçek zamanlı hızında, interaktif render bölgeleri içerisinde dahi elde edebilirsiniz. Render sürati, neredeyse normal bir malzeme ile aynıdır.

Hızlı SSS2 ile plastik, taş, mermer, deri, sıvı, kan, krem gibi pek çok malzemeyi oluşturabilrsiniz. Hızlı hesaplanabilmesi sayesinde, SSS kullanırken ikinci defa düşünmenize artık gerek kalmamıştır. Küçük objeler dışında büyük mimari sahnelerde de kullanma olanaklarınız vardır.

Gelişmiş Dirt & AO Malzeme Shader’ı

V-Ray size yüksek kalitede AO (ambient occlusion) renderları hızla elde edebilme olnağını tanır. V-Ray dirt malzeme shader’ı AO’nun tüm sahnede veya sadece shader (malzeme bazlı) oluşturulmasını sağlar. Ek olarak söz konusu shader, malzemelerdeki eskime, kirlenme ve paslanma gibi etkilerin de oluşturulması için kullanılabilir.

Yukarıdaki resim, GI kullanılmasan, sadece basit bir AO malzemesi ve yayvan yansımalarla bir mac pro bilgisayarda 1 dakika 10 saniyede render edilmiştir.

Otomatik “LWF”/linear workflow

V-Ray LWF olarak isimlendirilen tam doğrusal çalışma akışı sunar. Diğer çözümlerin aksine, V-ray size özelleştirilmiş gamma ayarları, özel 8 & 32 bit iş akış araçları ve kullanıcı tanımlı etkileşim seçeneklerini sunar. En basit şekli ile, sadece istenilen gamma değerini ayarlayın ve LWF tuşunu işaretleyin. V-Ray geri kalanı sizin için halleder.

Gelişmiş Tone Mapping Kontrolü

Linear workflow bir tasarımcının kullanmak istediği herşey olabilir, gene de, ek olarak 32 bit veriden tone mapping son derece önemlidir. V-Ray en son sistem tone mapping kontrollerini sağlar. Bu sayede tasarımcı, kontrast renkler gibi tüm unsurlara hakim olur.

Yeni Otomatik, Hiyerarşik Proxy Göndericisi

V-Ray proxy ile, milyarlarca çokgenin renderını alabilirsiniz. Vrmesh dosya yükleyici, harici.vrmesh dosyalarını kütüphanelerden yükleyebilmenizi sağlar, bu sayede orijinal dosyayı yüklemenize dahi gerek kalmaz. Bu sayede, sadece render işlemi sırasında render bucket’ı başına yüklenmek üzere, karmaşık objelerin renderında inanılmaz RAM tasarrufu sağlarsınız.

Binlerce detaylı ağaç ve bitkiler içeren ormanlar, buğday tarlalarının renderlarını alın. Bir stadyum dolusu insanı görselleştirin, hayal edin…

Yukarıdaki örnekte Mograph orijinal obje gurubunun yayılımında proxy kopyalarının çoğaltılması için kullanıldı. Proxy objesi, gerçek alan gölgeleri, GI etkileşimi, yansıma, DOF gibi özellikleri ile gerçek objelerle aynı karakteristiktedir.

Detaylı Çok Kanallı Çevreler & Arkaplanlar

V-ray’de environment sekmesi, arkaplanı, yansımaları, kırılmaları ve ayrı ayrı kanallarda GI etkisini kontrol edebilmenizi sağlar. Compositing tagler kullanarak çoklu gökyüzü objelerini kullanmanıza gerek yoktur. V-Ray environment, tüm bu unsurları tek bir sekme içerisinde kullanabilmenizi sağlar. Environment ayarı, fiziksel gökyüzü ile birlikte çalışarak tüm kontrollerin entegre kullanımına olanak tanır.

Gerçek 3B Hacimsel Dağılım & Sis & Hacim Işık

Bazen bulutların, sisin veya gerçekten kötü havaların simüle edilmesini istersiniz. V-Ray bunlarını tümünü, yapma değil, gerçek hacimsellikleri hesap ederek gerçekleştirir, ve bu işlemleri hızlı yerine getirir. Atmosfer veya atmosfer alanlarını ışığın gerçekte tozla veya nemle karşılaştığında nasıl dağıldığını canlandırmak için kullanabilirsiniz. Görünen güneş ışıkları, pencerelerden geçen ışık hüzmeleri gibi etkileyici görüntüler de oluşturabilirsiniz.

Gerçek fiziksel hesaplamalarla, Hacim dağılımı da kullanılabilir. Işığın tüm özellikleri, tam GI da dahil olacak şekilde dağıtılabilir.

Çokgen & Malzeme Fotometrik Işıklar

V-Ray çokgensel ışıkları 2 tipte kullanılabilir. Kendisine bir obje atanan normal ışık olarak veya direkt bir BRDF malzeme niteliği olarak. Her iki tip de, watt ve lümen cinsinden ayarlanabilen fotometrik kontrollü gerçek alan ışıklarıdır.

V-Ray Kürk

V-Ray fur, halılar, çimen ve elbette kürk gibi unsurların oluşturulması için haika bir araçtır. Eğer arzu ederseniz, hepsi anime edilebilir ve tüm ayarlar doku kökenli olabilir.

Çok Platformlu- Tek Lisans Hepsine Uygun!

Önemli bir başka nokta – V-RayforC4D çok platform desteklidir. İyi tarafı, bir lisansla HEM Mac hem de PC’de ekstra maliyet olmaksızın kullanılabilir olmasıdır. Her lisans anahtarı hem osx (intel 10.5-10.6, 64bit) hem de Windows (XPsp2-win7, 32+64bit) içerisinde kullanılabilir…

STORE

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ 

1. Taraflar 

a. www.fga.com.tr internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Süleyman Seba Cad. Maçka Talimyeri Sk. No:4/2 34357 Beşiktaş / İSTANBUL adresinde mukim FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi (Bundan böyle “FGA Mimarlık” olarak anılacaktır). 

b. www.fga.com.tr internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (“Üye”) 

2. Sözleşmenin Konusu 

İşbu Sözleşme’nin konusu FGA Mimarlık’ın sahip olduğu internet sitesi www.fga.com.tr‘den üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir. 

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri 

 1. Üye, www.fga.com.tr internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, FGA Mimarlık’ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. 
 2. Üye, FGA Mimarlık tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin sözkonusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından FGA Mimarlık’a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, FGA Mimarlık’ın sözkonusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır. 
 3. Üye www.fga.com.tr internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır. 
 4. Üye, www.fga.com.tr internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. 
 5. www.fga.com.tr internet sitesinde üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin FGA Mimarlık’la hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. FGA Mimarlık’ın üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 6. FGA Mimarlık, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, www.fga.com.tr internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden FGA Mimarlık’tan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir. 
 7. Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir. 
 8. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, FGA Mimarlık’ı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, FGA Mimarlık’ın üyeye karşı üyelik sözleşmesinee uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
 9. FGA Mimarlık’ın her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, FGA Mimarlık’ın hiçbir sorumluluğu yoktur. 
 10. www.fga.com.tr internet sitesi yazılım ve tasarımı FGA Mimarlık mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
 11. FGA Mimarlık tarafından www.fga.com.tr internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir. 
 12. FGA Mimarlık kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için kullanımını kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. FGA Mimarlık, üyenin www.fga.com.tr internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar. 
 13. FGA Mimarlık’ya üye olan kişi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında FGA Mimarlık tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye, FGA Mimarlık’ya üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, FGA Mimarlık tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece FGA Mimarlık’ın kendisi ile internet, telefon, SMS, vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve FGA Mimarlık’ı sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder. Üye, kişisel verileri ile ilgili detaylı bilgiye https://www.fga.com.tr/kvk  adresinden ulaşabilir. 
 14. FGA Mimarlık, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya FGA Mimarlık’ya tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) FGA Mimarlık ve FGA Mimarlık web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğun  iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir. 
 15. FGA Mimarlık web sitesinin virus ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye FGA Mimarlık web sitesi’ne girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. 
 16. FGA Mimarlık, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya FGA Mimarlık web sitesi’nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar. 
 17. FGA Mimarlık, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir. 
 18. Taraflar, FGA Mimarlık’ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287’ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. 
 19. FGA Mimarlık, iş bu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda “Benim Sayfam” bölümündeki “Tercihlerim” kısmından mail ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir. 

4. Sözleşmenin Feshi 

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya FGA Mimarlık tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. FGA Mimarlık üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir. 

5. İhtilaflerin Halli 

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflerde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 

6. Yürürlük 

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir. 

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni

1. Aydınlatma Metni’nin Amacı ve Şirketimizin Veri Sorumlusu Konumu:

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Aydınlatma Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen kişisel veri işleme faaliyetleri hakkında aydınlatılması hedeflenmektedir.

2. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin İşlenme Amacı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini de dahil olmak üzere Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde işlenmektedir.

3. Müşterilerin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları:

Açık rıza doğrultusunda işlenecek kişisel veriler ve işleme amaçları Rıza Metni’nde belirtilmiştir.

4. Müşterilere Ait Kişisel Verilerin Aktarımı:

Müşterilere ait kişisel veriler, FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın ve FGA Mimarlık ile iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temini için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası da dahil olmak üzere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, Şirket yetkilileri, iştiraklerimiz, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, hissedarlarımız, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlar ile paylaşılabilecektir.

5. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi:

Kişisel veriler, müşterilerden elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Aydınlatma Metni ve açık rıza gerekli olduğu hallerde Rıza Metni’nde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

6. Kişisel Veri Sahibi Olarak Müşterilerin Hakları:

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri; (i) kendileri ile ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, (ii) kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, (iii) kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, (iv) yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, (v) kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vi) Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vii) işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve (viii) kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri değerlendirerek 30 gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır.

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Rıza Metni

Şirketimiz FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi, müşterilere ilişkin kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında “veri sorumlusu” sıfatına sahip olup işbu Rıza Metni ile söz konusu Kanun uyarınca müşterilerin FGA Mimarlık tarafından gerçekleştirilen ve aşağıda belirtilen kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin açık rızalarının temini hedeflenmektedir.

Kanun’un 5/2 ile 6/3 maddesinde yer alan kişisel veri işleme şartlarının karşılanamadığı aşağıdaki durumlar için FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerin işlenebilmesi için müşterilerin açık rızasının alınması gerekmektedir. Açık rıza gerektirmeyen süreçlere ilişkin olarak Aydınlatma Metni kapsamında veri işleme faaliyetleri sürdürülmekte olup açık rıza gerektiren süreçlerde de Aydınlatma Metni’nde belirtilen temel prensiplere uygun veri işlenmektedir.

Bu kapsamda müşterilerin kişisel verileri FGA Mimarlık Tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına İlişkin Politika‘da Bölüm 3 – Madde IV altında belirtilen amaçlarla ve buradaki usule uygun olarak işlenmektedir. Buna göre kişisel veriler; müşterilere yönelik kampanyaların oluşturulması, FGA Mimarlık iş ortakları tarafından FGA Mimarlık müşterilerine FGA Mimarlık’da kullanabilecekleri özel fırsatların sunulması, çapraz satış yapılması, hedef kitle belirlenmesi, Müşteri hareketlerinin takip edilerek kullanıcı deneyimini arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi, FGA Mimarlık’a ait internet sitesi ile mobil uygulamanın işleyişinin geliştirilmesi ve Müşteri ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmesi, doğrudan ve doğrudan olmayan pazarlama, kişiye özel pazarlama ve yeniden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, kişiye özel segmentasyon, hedefleme, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması ile müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin planlanması ve icrası amaçları da dahil olmak üzere genel anlamda FGA Mimarlık’ın ürün ve/veya hizmetlerinin satış ve pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık’ın sunduğu ürün ve/veya hizmetlere bağlılık oluşturulması ve/veya arttırılması süreçlerinin planlanması ve icrası kapsamında Müşteri’nin vereceği onayı doğrultusunda işlenebilecek ve bu amaçlara yönelik olarak Aydınlatma Metni’nde belirtilen taraflarla paylaşılabilecektir.

Gizlilik Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan üyelerimizin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, işbu FGA Mimarlık Gizlilik Politikası (“Politika”), üyelerimizin kişisel verilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ile tamamen uyumlu bir şekilde işlenmesi ve kullanıcılarımızı bu bağlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. FGA Mimarlık.com çerez politikası İşbu Politika’nın ayrılmaz parçasıdır. 

İşbu Politika’nın amacı, FGA Mimarlık tarafından işletilmekte olan www.fga.com.tr internet sitesi ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) işletilmesi sırasında Platform üyeleri/ziyaretçileri/kullanıcıları (hepsi birlikte “Veri Sahibi” olarak anılacaktır) tarafından FGA Mimarlık ile paylaşılan veya FGA Mimarlık’ın, Veri Sahibi’nin Platform’u kullanımı sırasında ürettiği kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. 

Hangi Veriler İşlenmektedir? 

Aşağıda FGA Mimarlık tarafından işlenen ve Kanun uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Politika kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri kapsayacaktır. 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 3. ve 7. maddeleri dairesince, geri döndürülemeyecek şekilde anonim hale getirilen veriler, anılan kanun hükümleri uyarınca kişisel veri olarak kabul edilmeyecek ve bu verilere ilişkin işleme faaliyetleri işbu Politika hükümleri ile bağlı olmaksızın gerçekleştirecektir. 

Kişisel Veri İşleme Amaçları 

FGA Mimarlık, Veri Sahibi tarafından sağlanan kişisel verileri, üyelik kaydı ve hesabının oluşturulması ve buna ilişkin kayıtların tutulması, Veri Sahibi’nin Platform üzerinden sağlanan hizmetlerden faydalandırılması sistem hatalarının tespit edilerek performans takibinin yapılması ve Platform’un işleyişinin iyileştirilmesi, bakım ve destek hizmetleri ile yedekleme hizmetlerinin sunulması amaçları dahil olmak üzere FGA Mimarlık tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi ile bu ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, FGA Mimarlık tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, FGA Mimarlık ve iş ilişkisi içerisinde bulunduğu kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini ile FGA Mimarlık’ın ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası amaçlarıyla işlenebilecektir. 

Veri Sahiplerinin Açık Rızası Doğrultusunda İşlenecek Kişisel Veriler ve İşleme Amaçları 

Veri Sahibi’nin açık rızası kapsamında, FGA Mimarlık, Veri Sahipleri’nin Platform üzerindeki hareketlerini takip ederek kullanıcı deneyiminin artırılması, istatistik oluşturulması, profilleme yapılması, doğrudan pazarlama ve yeniden pazarlama, Veri Sahibi’ne özel promosyon önerilerinin oluşturulması ve Veri Sahibi’ne iletilmesi ve bu kapsamda elde edilen verilerin her türlü reklam ve materyal içeriğinde kullanılması amacıyla veri işleyebilecek ve aşağıda anılan taraflarla bu verileri paylaşabilecektir. 

Kişisel Verilerin Aktarımı

FGA Mimarlık, Veri Sahibi’ne ait kişisel verileri ve bu kişisel verileri kullanılarak elde ettiği yeni verileri, işbu Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçların gerçekleştirilebilmesi için FGA Mimarlık’ın hizmetlerinden faydalandığı üçüncü kişilere, söz konusu hizmetlerin temini amacıyla sınırlı olmak üzere aktarılabilecektir. FGA Mimarlık, Veri Sahibi deneyiminin geliştirilmesi (iyileştirme ve kişiselleştirme dâhil), Veri Sahibi’nin güvenliğini sağlamak, hileli ya da izinsiz kullanımları tespit etmek, operasyonel değerlendirme araştırılması, Platform hizmetlerine ilişkin hataların giderilmesi ve işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan amaçlardan herhangi birisini gerçekleştirebilmek için SMS gönderimi yapanlar da dahil olmak üzere dış kaynak hizmet sağlayıcıları, barındırma hizmet sağlayıcıları (hosting servisleri), hukuk büroları, araştırma şirketleri, çağrı merkezleri gibi üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. 

Kişisel veriler, Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi ve Şirket yetkilileri, hissedarları, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kanunen yetkili özel kurumlar ile paylaşılabilecek, bu amaçlarla sınırlı olarak Kanun m.9’da işaret edilen usul esaslar ile Kişisel Verileri Koruma Kurulu kararları çerçevesinde yurt dışına aktarılabilecektir. 

Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi 

Kişisel veriler, Platform üzerinden ve elektronik ortamda toplanmaktadır. Yukarıda belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel veriler 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde ve bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir. 

Kişisel Veri Sahibinin Hakları 

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri, 

Söz konusu hakların kullanımına ilişkin talepler, kişisel veri sahipleri tarafından www.fga.com.tr adresinde yer alan 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletilebilecektir. FGA Mimarlık, söz konusu talepleri otuz gün içerisinde sonuçlandıracaktır. FGA Mimarlık’ın taleplere ilişkin olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen (varsa) ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkı saklıdır. 

Çerez Politikası

FGA Mimarlık Bilgisayar Elekt. İnş. Turz. San. ve Tic. LTD Şirketi olarak, kullanıcılarımızın hizmetlerimizden güvenli ve eksiksiz şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla sitemizi kullanan kişilerin gizliliğini korumak için çalışıyoruz. 

Çoğu web sitesinde olduğu gibi, FGA Mimarlık.com (“Site”) ile mobil uygulamanın (hepsi birlikte “Platform” olarak anılacaktır) ziyaretçilere kişisel içerik ve reklamlar göstermek, site içinde analitik faaliyetler gerçekleştirmek ve ziyaretçi kullanım alışkanlıklarını takip etmek amacıyla Çerezler kullanılmaktadır. 

İşbu Çerez Politakası FGA Mimarlık.com Gizlilik Politikası’nın ayrılmaz bir parçasıdır. 

FGA Mimarlık, bu Çerez Politikası’nı (“Politika”) Site’de hangi Çerezlerin kullanıldığını ve kullanıcıların bu konudaki tercihlerini nasıl yönetebileceğini açıklamak amacıyla hazırlamıştır. FGA Mimarlık tarafından kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi için www.fga.com.tr Gizlilik Politikası’nı incelemenizi tavsiye ederiz. 

Çerez (“Cookie”) Nedir? 

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz web sitesiyle ilişkili sunucular tarafından oluşturulurlar. Böylelikle ziyaretçi aynı siteyi ziyaret ettiğinde sunucu bunu anlayabilir. 

Çerezler, ziyaretçilere ilişkin isim, cinsiyet veya adres gibi kişisel verileri içermezler. Çerezler konusunda daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirisiniz. 

Hangi Çerezler Kullanılmaktadır? 

Çerezler, sahipleri, kullanım ömürleri ve kullanım amaçları açısında kategorize edilebilir: 

Neden Çerezler Kullanılmaktadır? 

Platform’da, Çerezler aşağıdaki amaçlar kapsamında kullanılmaktadır: 

Çerez Tercihlerinizi Nasıl Yönetebilirsiniz? 

FGA Mimarlık, kullanıcıların kendilerine ait kişisel veriler üzerindeki tercihlerini kullanabilmelerini son derece önemsemektedir. Bununla birlikte, Site’nin çalışması için zorunlu olan bazı Çerezler konusunda tercih yönetimi mümkün olmamaktadır. Ayrıca bazı Çerezlerin kapatılması halinde Site’nin çeşitli fonksiyonlarının çalışmayabileceğini hatırlatma isteriz. 

Platform’da kullanılan Çerezlere dair tercihlerin ne şekilde yönetebileceğine dair bilgiler aşağıdaki gibidir: 

Hangi Haklara Sahipsiniz? 

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesi uyarınca ziyaretçiler, FGA Mimarlık’ya başvurarak, kendileriyle ilgili, 

Söz konusu haklar, kişisel veri sahipleri tarafından 6698 sayılı Kanun Kapsamında FGA Mimarlık tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunmasına ilişkin Politika’da belirtilen yöntemlerle iletildiğinde her hâlükârda 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır. Taleplere ilişkin olarak herhangi bir ücret talep edilmemesi esas olmakla birlikte, FGA Mimarlık, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen ücret tarifesi üzerinden ücret talep etme hakkını saklı tutar. 

Rıza ve Gizlilik Politikası’ndaki Değişiklikler 

FGA Mimarlık, Gizlilik Politikası (“Politika”) ile kullanıcılarına Çerez kullanımının kapsamı ve amaçları hakkında detaylı açıklama sunmayı ve Çerez tercihleri konusunda kullanıcılarını bilgilendirmeyi hedeflemiştir. Bu bakımdan, Platform’da yer alan Çerez bilgilendirme uyarısının kapatılması ve Site’nin kullanılmaya devam edilmesi halinde Çerez kullanımına rıza verildiği kabul edilmektedir. Kullanıcıların Çerez tercihlerini değiştirme imkânı her zaman saklıdır. 

FGA Mimarlık, Politika hükümlerini dilediği zaman değiştirebilir. Güncel Politika Platform’da yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.