V-Ray for Maya

İstikrarlı, İnteraktif, Kolay…

Ürüne Genel Bakış

V-Ray for Maya; Chaosgroup’un en son yazılım geliştirmelerinden biridir. İstikrarlılığı, interaktifliği, kullanım kolaylığı ve eşi benzeri görülmemiş hızıyla dünya çapındaki görsel Efekt & Film stüdyolarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir.

Artık, V-Ray for Maya çok daha büyük ve karmaşık sahneleri görselleştirebilmektedir.

V-Ray for Maya’ ın öne çıkan özelliklerinden bazıları CarPaint Material, V-Ray Light Select Render Element, Ptext texture, true 3D Motion Blur, Sun & Sky procedural Lighting System ve Camera Match işlemlerini kolaylaştırmak için Physical camera’dır.

V-Ray for Maya bilinen bir çok film ve efekt stüdyosu tarafından kullanılmaktadır, bunlar arasında Method Studio, Zoic Studio, Lux VFX, The LAB NYC ve bir çoğu daha vardır. İki yıldan az bir süredir piyasada bulunmasına rağmen en çok tercih edilen ve bir çok ödüllü filmin ortaya çıkarılmasında kullanılan bir render motoru olmuştur.

V-Ray for Maya Temel Özellikleri

V-Ray RT GPU Enhancements – V-RayProxy objeleri, mesh ışık kaynakları, alan kaplamaları ve V-RayBlendMtl ile yüksek hızlı V-RayRT GPU destekli iş akışları elde edin.

V-RayHairMtl – V-RayProxy objeleri, mesh ışık kaynakları, alan kaplamaları ve V-RayBlendMtl ile yüksek hızlı V-RayRT GPU destekli iş akışları elde edin.

V-Ray for mayaV-RayCarPaint Mtl ; Detaylı ve çok katmalı malzeler oluşturmak artık daha kolay! – Bu malzeme tipi basitleştirilmiş kontrol araçlarıyla , ana rengi koruyarak metalik ve özel kaplama (detaylı ve çok katmanlı) dokuların kolaylıkla elde edilmesini sağlar.

 

 

V-Ray for mayaPtex textures – Yeni geliştirilmiş Ptex doku entegrasyonuyla doku kaplamalarını çok daha verimli yapabileceksiniz.

 

 

 

V-Ray for mayaCPU & GPU Destekli İnteraktif Render – V-Ray RT fonksiyonlu ve verimli , interaktif bir render motorudur. GPU kullanımı sayesinde daha hızlı ve interaktif bir şekilde işlem yapmayı sağlar.

 

 

 

V-Ray for mayaV-RayLightSelect Render Element – Yeni V-RayLightSelect özelliği ile her ışık kaynağını ayrı ayrı kontrol ederek ışık kaynaklarına hakim olun.

V-Ray for Maya Fiyatlandırma ve Yükseltme Uygulaması

Chaos Group ürünleri bilgisayar başına lisans sağlar ve bir Maya için V-Ray lisansıyla V-Ray araçlarını bir Maya kullanan bilgisayarda kullanabilir, bir lokal render işlemi başlatabilir, V-Ray Standalone ile ile 10’a kadar bilgisayar ile Distributed Rendering başlatabilirsiniz.

V-Ray 2.4 for Maya için birim lisans bedeli 970 Euro + kdv ‘ dir

V-Ray 1.5 for Maya ‘dan V-Ray 2.4 for Maya tavsiye ediken yükselme ücreti 200 Euro + kdv ‘ dir.

Chaos Group Akademik Lisans Uygulaması

Minimum Sistem Gereksinimleri

Donanım:
• 4 A SSE2- capable processor (Intel Pentium IV yada daha yüksek bir işlemci)
• En az 2 GB Ram yada daha fazlası.

Desteklenen işletim sistemleri:
Microsoft® Windows® XP Professional (SP2 yada daha yüksek), ( 32 / 64 – bit )
Microsoft® Windows Vista® Business (SP1 ya da daha yüksek), ( 32 / 64 – bit )
Microsoft® Windows 7® ( 32 / 64 – bit )
Microsoft® Windows 8® ( 32 / 64 – bit )
Fedora™ or uyumlu platformlar;
Red Hat® Enterprise Linux® 5.3 WS (64-bit);
Apple® Mac OS® X 10.4.9 ya da daha yüksek (CPU rendering için) (Maya için V-Ray 1.5);
Apple® Mac OS® X 10.6.5 ya da daha yüksek ( CPU ve GPU rendering için) (Maya için V-Ray 2.0);

Desteklenen Platformlar

Maya 2008 – 2014 ( 32 / 64 – bit )

Not : V-Ray 2.4 for Maya ‘ın Mac platformunda çalışan Maya 2008 – 2010 sürümleri GPU render birimini desteklemez.

STORE