Allplan-2015-Features-Header-1170x437

Gerçek Zamanlı Render Motoru


Gerçekçi animasyonları saniyelerle oluşturun. Sadece birkaç saniyede, yapı modeli için gerçekçi ve interaktif bir görsel oluşturmak için Gerçek Zamanlı Render Motorunu nasıl kullanabileceğinizi buradan görebilirsiniz. Sağlanan bu gerçek zamanlı görüntüler ile, farklı görüntüleri, kamera ayarlarını ve malzemeleri, en uygun sahneleri elde etmek için kullanabilirsiniz.

CineRender


Kuvvetli render motoru CineRender artık direkt Allplan içerisinde bulunmaktadır. Bu film, CINEMA 4D Render motoru (CineRender) ile, yüksek kalitedeki görselleri nasıl oluşturacağınıza dair bilgi sağlamaktadır. Bu özellik ile birlikte, Allplan ve CINEMA 4D arasında senkronizasyon yapmanıza gerek kalmadı.

Malzemelerin Oluşturulması


Optimize edilmiş malzeme editörünü kullanarak, malzemeleri kolaylıkla oluşturun. Burada, Allplan 2015’i, yeni malzeme editörü ile, malzemelerin oluşturulmasında nasıl kullanacağınızı görebilirsiniz. Film, doku, kabartma, yansıma gibi özelliklerin kullanımını açıklamaktadır.

Işık Ayarı


Yeni ışık ayarı komutu ile hedefinize daha çabuk ulaşın. Bu film, Allplan 2015’i güneş konumunu “Çevre Tanımla” komutu ile nasıl ayarlayabileceğiniz göstermektedir.

Eskiz Render


Eskizleri direkt 3B modelden oluşturun. Allplan 2015 ile gelen yeni görselleştirme modu “Eskiz”, tasarımın ilk aşamalarında soyut görüntüler elde etmenizi sağlayacaktır. Eskiz şeklindeki sunumları plan, cephe ve perspektif görünümlerin hepsinde gerçekleştirebilirsiniz. Elbette, görselin parametreleri, farklı sonuçlar ortaya koyacak şekilde özelleştirilebilirler.

Kubbe Formlu Çatı Işıklığı Modelleyicisi


Kubbe formlu çatı ışıklıklarının oluşturulmasını kolaylaştırmak için yeni bir obje modelleyici komut araç setine eklendi. “Kubbe Çatı Işıklığı” obje modelleyici ile, çatı veya teraslardaki boşluklara kubbe formunda çatı ışıklıklarını kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

Katlanan Panjur Obje Modelleyicisi


Allplan 2015 ile panjur objelerinin parametrik modeller olarak oluşturulması mümkün. “Katlanan Panjur” obje modelleyicisi ile, panjur objelerinin, metrajlarda da hesaplanacak şekilde, farklı kanat biçimleri kullanılarak parametrik objeler olarak modellenmesi artık mümkün.

5 Duvar Tabakasından Fazla


Allplan 2015 ile 20 tabakaya kadar panel duvar tanımlayabilirsiniz. Bu tabakalar yalıtımdan tuğlaya, cephe panellerinden sıvaya kadar tüm yapısal elemanlar olarak tanımlanabilirler.

[thb_dividers style=”style1″]

Allplan 2015’in tüm yeni özelliklerinden sınırsız faydalanabilmek için minimum 1 GB RAM’bi bir ekran kartının bulunması gerekmektedir.
Ek olarak Allplan 2015 sadece Windows 64 Bit işletim sisteminde çalışır.

Bize Ulaşın