bFX

Bluebeam® Revu® sistemini doküman ve veri yönetimi isitemleri ile entegre etmek için geliştiricilerin çözümü.

bFX nedir?

Bluebeam File Exchange (bFX®) geliştiricilerin Revu’yu Microsoft SharePoint, Bentley ProjectWise ve EMC Documentum gibi proje ve içerik yönetimi sistemlerinin yanı sıra, kendilerine ait web siteleri ile entegre etmelerini sağlayan bir XML-bazlı protokoldür.

Örneğin, tüm proje dosyalarının bir web sitesinde bulunduğu bir inşaat projesini ele alalım. Proje ekipleri, PDF dokümanlarına oturum açıp erişebilir, işaretlemeler, notlar ve ölçülendirmeler ekleyebilir ve bilgiyi planlamaya geri gönderebilirler.

Nasıl kullanılır?

Mevcut bir sistem weya web sitesi ile bir kez entegrasyon sağlandığında, proje ekipleri Revu kullanarak PDF dosyalarına sahadan erişebilir ve bilgileri girerek sistemde güncellenmesini sağlayabilirler.

Nasıl başlayabilirim?

bFX hehangi bir ticari veya ticari olmayan kullanım için ücretsizdir. Başlangıçta yardım ve dokümantasyon da ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Bir sağlayıcı kodu için lütfen bizimle temasa geçin.

SSS

1. Bluebeam özel geliştirme istemeyen, kullanıma hazır bir işbirliği aracı sunmakta mıdır?
Evet. Bluebeam Revu içerisindeki, Bluebeam Studio™ proje paydaşlarının bulut ortamındaki sınırsız sayıda dosyayı depolaması, yönetmesi ve paylaşmasını ve aynı doküman üzerinde gerçek zamanlı çalışabilmelerini ücretsiz sağlar.

2. bFX uygulamasında uzman yardımı alabilir miyim?
Evet. Bluebeam Professional Services ekibi bFX entegrasyonunun her seviyesinde yardım sunmaktadır.

3. bFX’i 3ncü parti yazılımla entegre edebilir miyim?
Evet. bFX’in 3ncü parti teknolojiler ile entegrasyonu hakkında bilgilere Bluebeam Technology Partners sayfasından erişebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle de temasa geçebilirsiniz.

Tüm teknik detaylar

File Exchange format .bfX uzantılı bir XML dosyasıdır. PDF işaretlemeleri bir .bax uzantısı ile ayrı bir XML dosyası olarak depolanır. Sistem bir internet bağlantısına gerek duyar ve uzak sistemlerle (web stesi) iletişim için HTTP GET and POST protokollerine bağlıdır.

image-products-bfx_infographic

STORE