IDEA StatiCa‘ya Hoş Geldiniz!

İnşaat mühendisleri, imalatçılar, danışman firmalar ve strüktürel analiz gerçekleştiren veya kullanan tüm disiplinler için yazılım geliştirmekteyiz. Geliştirme ekibimiz, strüktürler ve elemanlarının analizleri ile ilgili yeni yöntemleri araştırır, test eder ve uygular. Bunu baz alarak, IDEA StatiCa  – mühendislerin daha hızlı üretmesini sağlayan, ulusal kod gereksinimlerini değerlendiren ve optimum miktarda malzeme kullanılmasını sağlayan- yazılımı geliştirdik. Bizler için yazılım geliştirme, dünyanın her tarafındaki inşaatları daha güvenli ve ucuza mal etmeye bir katkıdır.

Çelik bağlantı tasarımı yeniden keşfedildi!

Tüm çelik birleşim ve bağlantıları için EC/AISC’ye göre net pass/fail kontrolleri.

Herhangi bir topoloji, herhangi bir yük, dakikalar içerisinde!

Birleşim parametrelerinizi projeniz belirlerin, tersi değil.

Elemanların, kesitlerin ve detayların tasarlanması!

Donatılı ve öngerilmeli betonarme tasarımının zorluklarının üstesinden gelin.

Güvenilir ve anlaşılır!

Şeffaf kabuller ve beyaz kutu sonuçları yapısal kusur risklerini minimize eder.


Design of structural steel joints and connections

IDEA StatiCa Connection can design all types of welded or bolted connections, base plates, footing and anchoring. Clear pass/fail checks according to EC/AISC are available in minutes, as well as complete output reports.

Devamını Görüntüle


Design of reinforced and prestressed concrete structures

Easy, comprehensive and economic design of bridges of medium and small spans, prefabricated concrete structures and cast-in-place buildings.

Devamını Görüntüle


IDEA StatiCa in the global workflow

Do your project from scratch or build on geometry and loading imported from Robot, SAP 2000, SCIA Engineer, RFEM, AxisVM, ConSteel and others.

Take advantage of the link between IDEA StatiCa and Tekla Structures or Advance Steel to provide workshop drawings and support manufacturing process.

Devamını Görüntüle

Bize Ulaşın