Genel Bakış

Rhino NURBS* eğrilerini, yüzeylerini ve katı cisimlerini, nokta bulutlarını ve poligon yüzeylerini oluşturabilir, düzenleyebilir, analiz edebilir, belgeleyebilir, render alabilir, animasyon yapabilir ve çevirebilir. Donanımınız dışında karmaşıklık, derece veya boyutla konusunda sınır yok.

Özel özellikler şunları içeriyor:

 • 20 ila 50 kat daha pahalı ürünlerde bulunan benzersiz serbest form 3B modelleme araçları. Hayal edebileceğiniz tüm model şekilleri.
 • Uçaktan mücevhere kadar herhangi bir şeyi tasarlamak, prototip oluşturmak, mühendislik çalışmasını yapmak, analiz etmek ve üretmek için gerekli doğruluk.
 • Tüm diğer tasarım, taslak, CAM, mühendislik, analiz, render, animasyon ve çizim yazılımlarıyla uyumlu.
 • Yüzeyleri ve zorlayıcı IGES dosyalarını okuyun ve onarın.
 • Erişilebilirlik. Yazılımın dikkatinizi dağıtmasına izin vermeden tasarım ve görselleştirmeye odaklanmanıza izin verecek kadar öğrenmesi ve kullanması kolay.
 • Normal diz üstü bilgisayarlarda bile Hızlı. Özel donanıma ihtiyaç yok.
 • Yüzlerce özel 3B ürünü için geliştirme platformu
 • Uygun fiyatlı normal donanım. Kısa öğrenme eğrisi. Uygun satın alma fiyatı. Bakım ücreti yok.

Mac için Rhino
Dünyanın en farklı özelliklere sahip 3B modelleme aracı artık OS X’te kullanılabilir. Daha fazlasını öğrenin…

Rhino 6’daki Yenilikler
Rhino 6 geliştirme süreci, mümkün olduğu kadar fazla iş akışı engellerinin kaldırılması ve binlerce büyük ve küçük iyileştirmelerin yapılması amacıyla başladı. Bu da Rhino’nun daha büyük modelleri ve proje takımlarının ele alması ve daha hızlı olması anlamına geliyor.

Binlerce kullanıcının ürün sunumu öncesinde test etmesi sayesinde, Rhino 6’nın saha testlerini gerçekleştirip en hızlı ve en dengeli versiyonu elde ettik.

Daha fazlası…

Model Oluşturma Araçları

Noktalar: noktalar, nokta bulutları, nokta ağları, nesneden çıkar, işaretle (kesişim, bölme, koniklik açısı, uçlar, en yakın, odak)

Eğriler: çizgi, çoklu çizgi, yüzeyde çoklu çizgi, serbest form eğri, daire, yay, elips, dikdörtgen, poligon, helis, spiral, konik, TrueType metni, nokta interpolasyonu, kontrol noktaları (elipsin tepe noktaları), çizim.

Diğer nesnelerden eğriler: noktalardan geçme, çoklu çizgilerden geçme, uzat, devam etme eğrisi, şerit, oluk açma, dengeleme, karıştırma, yay karıştırma, 2 görünüşten, ikiz, kesit alanı profili, kesişim, NURBS yüzeyi veya yüzeylerinde kontur, NURBS yüzeyi veya yüzeylerinde bölüm, sınır, siluet, izoparm çıkar, eğri grafiği çıkar, projeksiyon, geri çekme, çizim, taslak, kırpmayı çıkar, boyutlar ve metinle 2B çizim, geliştirilebilir yüzeyi düzleştir.

Yüzeyler: 3 veya 4 noktadan, 3 veya 4 eğriden, düzlemsel eğrilerden, eğriler ağından, dikdörtgen, deforme edilebilir düzlem, çıkar, şerit, cetvel, tanjant eşleşmesiyle yolu izle, kenar eşlemeyle yolu tara, kenar sürekliliği ile iki eğri boyunca tara, döndür, rayda döndür, ikiz, karıştır, yama, katla, nokta ağı, yükseklik alanı, şerit, oluk açma, dengeleme, noktalardan düzlem, TrueType metni, Unicode (ikili bayt) metni.

Katı Nesneler: kutu, küre, silindir, tüp, boru, koni, kesik koni, piramit, kesik piramit, elipsoit, torus, düzlem eğrisini çıkar, yüzeyi çıkar, üst düzlemsel delikler, yüzeyleri birleştir, bölge, kopyalamadan birleştir, TrueType metin, Unicode (ikili bayt) metin.

Yüzeyler: NURBS yüzeylerinden, kapalı çoklu çizgiden, yüzey alanı, düzlem, kutu, silindir, koni ve küre.

Rhino 6 mevcut araçlara birçok iyileştirme eklerken bazı yeni komutları da ekliyor.

Rhino 6’daki yenilikler…

Düzenleme

Genel Araçlar: silme, kopyaları silme, ekleme, birleştirme, kırpma, kırpılmamış, ayrıma, patlatma, uzatma şerit, oluk açma, nesne özellikleri geçmiş.

Dönüştürme Araçları: kes, kopyala, yapıştır, hareket ettir, döndür, aynala, ölçekle, esnet, hizala, dizi, döndür, bük, incelt, kırp, dengele, konumla, eğri boyunca hareket ettir, çek, yansıt, kutu düzenleme, ez, sıkıştır.

Noktalar ve eğriler: kontrol noktaları, nokta düzenle, gidon, pürüzsüz, temiz, derece değiştir, düşüm ekle/kaldır, ip ekle, yeninden oluştur, yeninden sığdır, eşleştir, basitleştir, ağırlık değiştir, periyodik hale getir, uç çıkıntıyı ayarla, birleşme yerini ayarla, kenara doğru yerleştir, yaya dönüştür, çoklu çizgi veya çizgi segmenti.

Yüzeyler: kontrol noktaları, gidon, derece değiştir, düğüm ekle/kaldır, eşleştir, uzat, birleştir, ekle, kesmeyi geri al, yüzeyleri izoparmlara göre ayır, yeniden oluştur, küçült, periyodik hale getir, Boolean (birleştirme, fark, kesişim), geliştirilebilir yüzeyleri aç, yüzeydeki eğri boyunca sırala

Katı Nesneler: şerit kenarlar, yüzey çıkar, kapla, Boolean (birleştirme, fark, kesişim).

Yüzeyler: patlat, ekle, kaynak, normalleri birleştir, yüzeye uygula, poligonları azalt.

Karmaşık modelleri Rhino 6’da düzenlemek çok hızlı ve çok kolay.

Rhino 6’daki yenilikler…

Ara Yüz

Kullanıcı Ara Yüzü  okunan değeri koordine et, yüzen/duran komut alanı, en son kullanılan komutları çıkar, tıklanabilir komut seçenekleri, komut dizisini otomatik olarak tamamla, özelleştirilebilir açılır komutlar, açılabilir katman yöneticisi, senkron görünüşü, kamera tabanlı görünüş manipülasyonu, perspektifle eşleşene görüntü, konfigürasyon yapılabilen fare orta tuşu, özelleşebilir ikon ve kullanıcı çalışma alanı, özelleşebilir açılır araç kutusu, şeffaf araç kutusu, bağlama hassas sağ tıklama menüsü, çoklu monitör desteği, Alt key kopyalama ve bozukluk düzeltmeyle OpenGL donanım desteği.

İnşaat yardımları: sınırsız ileri al geri al, birden fazla ileri al ve geri al, tam sayısal girdiler, feet ve inç dahil olmak üzere birimler ve kesirler, .x, .y, .z nokta filtreleri, tanımlayıcı etiketle nesne, ızgaraya tutunma, orto, düzlemsel, isimlendirilmiş inşaat düzlemleri, bir sonraki ve bir önceki inşaat düzlemleri, inşaat düzlemini eğri üzerinde konumlandır, katmanlar, katman filtreleme, gruplar, arka plan bit haritaları, nesne gizle/göster, seçili nesneyi göster, katmana göre seç, en öndekini seç, renk, nesne türü, en son nesne ve bir önceki seçim, gizli nesneleri değiştir, nesne kilitle/kilit aç, seçili nesnelerin kilidini aç, noktaları açma/kapamayı kontrol et ve düzenle ve seçili nesneler için noktaları kapat.

Mac için Rhino işletim sistemi X kullanıcı ara yüzü düzeninden faydalanıyor. Videoyu İzleyin…

Rhino 6’daki yenilikler…

Ekran

Özellikler arasında aşırı hızlı 3B grafikler sınırsız görüntüleme alanı, gölgelendirme, çalışan görüntüler, perspektif çalışma görüntüleri, isimlendirilen görüntüler, kayan görüntüler, tam ekranda gösterme, 3B stereo görüntüleme mod, destek çizme, iki noktalı perspektif, kırpma düzlemleri ve modeli tam boyutta görmek için bire bir ölçekleme yer alır.

Rhino 6’daki yenilikler…

Render

Yüksek kaliteli sunumlar, birçok tasarım projesinde kritik önem taşır.

Dahil olan özellikler: Rhino Render, dokularla ışın izleme renderı, çıkıntılar, vurgulamalar, şeffaflık, sıcak noktalarla spot ışıkları, açı ve yön kontrolü, nokta ışıklar, yönsel ışıklar, dikdörtgen ışıklar, doğrusal ışıklar, gölgeler, özelleştirilebilir çözünürlük, gerçek zamanlı render ön izlemesi, seçili nesnelerde gerçek zamanlı render ön izlemesi, döner levha, render aracını kullanarak yaygın dosya formatlarında dışa aktarma, render eklenti desteği, kayıtlı dosya ayarları.

Rhino 6’daki yenilikler…

Taslak Hazırlama

Tüm fiziksel ürün tasarımcıları tasarım, geliştirme ve üretim süreçlerinde fikirleri, teknik özellikleri ve talimatları doğru bir şekilde aktarmak için teknik çizimlere ve 2B çizimlere ihtiyaç duyar. Rhino 6’daki amacımız, tüm gösterim sistemlerinde, tüm disiplinlerde ve dünyada kullanılan tüm görsel stiller için 2B çizim ve illüstrasyon oluşturmayı kolay hale getirmekti.

Kısaltma nesneleri şunları içerir: oklar, noktalar, boyutlar (yatay, dikey, hizala, döndürülmüş, radyal, çap, açı), metin blokları, liderler, gizli çizgileri kaldırma, metinler, boyutlar ve notlar için Unicode (ikili bayt) desteği. Perspektif görünüşte boyutlar destekleniyor.

Rhino 6’daki yenilikler…

Dijital Üretim ve 3B Baskı

Bildiğiniz üzere Rhino geliştirme projesi, deniz araçları tasarımcılarına tersanelerde kullanılan, dijital olarak kontrol edilen üretim ekipmanlarında kullanılmak üzere bilgisayar modelleri oluşturmak için araç sağlama amacıyla neredeyse 20 yıl önce başladı.

Tasarımların sadece gerçeğe dönüşünce ve kullanıcıların elinde faydalı olduğu gerçeğine odaklanmaya devam ediyoruz. Dijital üretim ve 3B baskı teknolojisiyle üretimin maliyeti düştükçe, daha fazla tasarımcı 3B dijital üretim ekipmanlarına doğrudan erişim imkanına sahip oluyor.

Birçok üretim veya inşaat süreçlerinde uzman olmasak da Rhino modellerinin tasarımların gerçeğe dönüşmesi için yeterince doğru ve tüm süreçlerde erişilebilir olmasına odaklanıyoruz.

Yüzey Araçları

Dayanıklı yüzey içe aktarma, dışa aktarma oluşturma ve düzenleme amaçları tasarımın tüm aşamaları için kritik öneme sahiptir ve aşağıdaki alanlarda kullanılırlar:

 • Elde edilen 3B verinin yüzey modelleri olarak dijitalleştirilip Rhino’ya aktarılması.
 • SketchUp ve Modo gibi birçok uygulamayla yüzey verilerinin kullanılması.
 • Analiz ve render için yüzeylerin dışa aktarılması.
 • Prototip ve üretim için yüzeylerin dışa aktarılması.
 • Görüntüleme ve render için NURBS’leri yüzeylere dönüştürmek.

Hem yeni hem de gelişmiş yüzey araçları ve kesin yüzeyler için destek sayesinde büyük şehirlerin 3B topografyası gibi zemin formları doğru bir şekilde gösteriliyor.

Rhino 6’daki yenilikler…

3B Görüntü Yakalama

Mevcut 3B verinin elde edilmesi genellikle bir tasarım projesinin ilk adımlarından birini oluşturur. Rhino her zaman hem 3B dijitalleşme donanımı hem de 3B taranmış nokta bulut verisini doğrudan desteklemiştir. Rhino 6 artık şunları destekliyor:

 • Büyük nokta bulutları. 3B tarayıcılar daha hızlı ve ucuz hale gelerek devasa dosyaların taranmasını mümkün kılmıştır. Rhino’nun 64-bit desteği ve arttırılmış grafik eş işleyicisi desteği, bu büyük nokta bulutlarının işlenmesini mümkün kılmıştır.
 • LIDAR tarım, arkeoloji, koruma, jeoloji, arazi kullanımı planlama, zemin etüdü, ulaşım, rüzgar çiftliği, güneş çiftliği ve telefon kulesi yerleştirme optimizasyonu için 3B arazi verisini elde eder. Windows için Rhino 6 RhinoTerrain gibi eklentiler için dayanıklı destek sunarak yeni Rhino kullanıcıları için özelleşmiş araçlar sağlar.

3B dijitalleşme desteği: MicroScribe, FaroArm ve Romer/Cimcore.

Rhino 6’daki yenilikler…

Analiz

Tasarımın gerçekleşmesi için tasarım, sunum, analiz ve üretim gibi tüm aşamalarda yüksek kaliteli 3B modellere ihtiyaç duyulur. Rhino 6, süreçleriniz boyunca kullanılan 3B modellerin en yüksek kaliteye sahip olmasını sağlamak için yeni araçları ve iyileştirmeleri içerir.

Analiz: nokta, uzunluk, mesafe, açı, yarıçap, sınırlama kutusu, normal yön, alan, alan ağırlık merkezi, alan momentleri, hacim, hacim merkezi, hacim momentleri, hidrostatik, yüzey eğimleri, geometrik devamlılık, sapma, en yakın nokta, eğriler ve yüzeyler üzerinde eğir grafiği, çıplak kenarlar, çalışan yüzey analizi görüntü alanı modları (taslak açısı, zebra çizgileri, yüzey renk karıştırması ile çevre haritası, kenarları göster, çıplak kenarları göster, Gauss eğrisi, ortalama eğri ve minimum veya maksimum eğri yarıçapı).

Rhino 6’daki yenilikler…

Büyük Projeler

Büyük projeleri ve takımları yönetmek için gerekli dosya yönetim araçları: notlar, şablonlar, dosyaları birleştir, seçili nesneleri dışa aktar, küçük kaydet, artan kayıt, bitmap dosya ön gösterimi, Rhino dosya ön gösterimi, orijin noktasıyla dışa aktar, çalışma oturumu (sadece Windows için), bloklar, yüzeyler ve ön gösterim görselleri için dosya sıkıştırma, e-posta ile gönder.

Rhino 6’daki yenilikler…

Uyumluluk

Rhino yüzlerce farklı CAD, CAM, CAE, render ve animasyon ürünleriyle uyumlu. openNURBS kütüphaneleri, yüzlerce farklı uygulamanın Rhino’nun yerel 3DM dosyalarını okumasına ve yazmasına izin verir.

Desteklenen dosya formatları…

Geliştirici Araçları

 • Açık kaynaklı Rhino geliştirme araçları arasında Rhino.PythonRhinoCommon ve iOS üzerinde 3DM görüntüleyici yer alır.
 • Teknik destek, pazarlama desteği ve eğitim dahil olmak üzere ücretsiz geliştirici araçları. Geliştirme araçlarımızın hepsi geçerli bir Rhino lisansı olan herkese açıktır. Özel bir program kaydı, anlaşma, lisans anlaşması veya onay gerekmez.
 • Yerelleştirme ve çeviri hizmetleri mevcuttur. Detaylar…

Eklentiler: Rhino SDK, Rhino’nun çalışma şeklinin çoğunu göstererek üçüncü parti geliştiricilerin güçlü eklentiler ve ekler yapmasına izin verir. Kaynak kodla programlayıcı I/O araç kiti openNURBS internet sitesinde bulunabilir.

Komut dizisi oluşturma: RhinoScript (VBScript) ve Rhino.Python desteği, Rhino’nun çalışma şeklinin çoğunu göstererek güçlü komut dizileri oluşturmaya izin verir.

Rhino 6’daki yenilikler…

Grasshopper

Grasshopper, Rhino’ya dahil olan bir grafik algoritma editörüdür.

RhinoScript, Rhino.Python veya diğer programlama dillerinin aksine Grasshopper için programlama ya da komut dizisi bilgisi gerekmez; yine de geliştiriciler ve tasarımcılar kod yazmadan oluşturma algoritmaları geliştirebilirler.

Rhino 6’daki yenilikler…

RhinoScript

Dahil olan özellikler:

Not: RhinoScript günümüzde yaygın olarak kullanılıp Windows tarafından desteklense bil kullanıcıların ve geliştiricilerin Windows ve Mac için Rhino.Python’a geçmesini öneriyoruz. Aşağıya bakınız.

Rhino.Python

Rhino.Python hem Windows hem de Mac üzerinde çalışabilen, Rhino’da bulunan güçlü bir komut dizini dilidir. Rhino.Python esnek ve açık sentaks için oluşturulmuştur.

Rhino.Python’u denemek isterseniz, Rhino.Python internet sitesi adresinde bulunan bağlantılara bakabilirsiniz.

RhinoCommon .NET Eklentileri

RhinoCommon

 • RhinoCommons, Rhino için .NET eklentili SDK platformudur.
 • Windows için Rhino, Mac için Rhino, Rhino.Python ve Grasshopper için mevcuttur.
 • Gerçek .NET stilli SDK düzenlidir ve öğrenmesi kolaydır.

C++ Eklentileri:

 • 64bit Rhino 6 için Microsoft Visual C++ 2017
 • Eklenti sihirbazı, kolay proje ve platform desteği için çok hedefli projeler oluşturur.
 • Daha güçlü eklentiler oluşturmaya yardımcı olmak için onlarca SDK eklentisi ve iyileştirmesi.

Render Geliştirme Kiti

RDK, render geliştiricileri için zengin fonksiyonlar setine sahiptir.

Dil desteği

 • C++, RhinoCommon ve RhinoScript desteği

Malzemeler

 • Rhino malzeme editörüne tam entegre olan özel malzeme türleri tanımlayın.
 • Tüm malzeme yönetimi, ataması, saklaması ve görüntü alanı temsillerini Rhino’ya bırakın.
 • HDR, bitmap ve süreçsel dokular için dahili destek
 • Malzeme oluşturma ve atamayı otomatikleştirin

Ortamlar

 • Rhino çevre editörüne tam entegre olan özel çevre türleri tanımlayın.
 • Atama, saklama ve görüntü alanı temsilini Rhino’ya bırakın.
 • Birden fazla ortamda geçiş yapmayı destekleyin.
 • Ortam oluşturma ve değiştirme süreçlerini otomatikleştirin.

Dokular

 • Rhino doku editörüne tam entegre olan özel malzeme, çevre ve doku türleri tanımlayın.
 • Birden fazla render aracında çalışabilecek yöntemsel dokuları tanımlayın.
 • Karmaşık dokular oluşturmak için dahili optimize edilmiş yöntemsel temeller kullanın.
 • Yöntemsel dokular Gelişmiş Doku Ön Gösterimi kullanılarak görüntüleme alanına render edilir.

Dahili Render Penceresi

 • Rhino Render Penceresi ton operatörleri, post-efektler, çoklu kanal desteği, son renderı hatırlama, dahili yakınlaştırma, HDR çıktısı desteği ve pencere klonlama ile tamamlanır.
 • Asenkron modelsiz render için destek
 • Ek menüler, butonlar ve yerleştirme alanlarıyla render penceresini özelleştirin.

Güneş sistemi

 • Yeni Rhino güneş kontrolünü otomatikleştirin.
 • Eklentileriniz için güneş konumu hesaplamaya tam erişim.

Özel render yüzeyleri

 • Herhangi bir render eklentisinde kullanılabilecek veya yüzey formatında dışa aktarılabilecek özel render yüzeyleri render süresini tanımlamak için eklenti sistemleri
 • Dahili görüntüleme alanı ön gösterimi

Postefektler

 • Herhangi bir render eklentisinde kullanılabilecek olan post-render kare tampon etkilerini tanımlamak için eklenti sistemi
 • Görselin renderı alındıktan sonra tüm renk, alfa veya uzak kanallara erişim mevcut.
 • Postefekt hatırlanan renderlarda çalışır

Birçok küçük render aracı

 • Rhino renk butonu, malzeme açılır menüsü, alt düğüm ve eğri grafiği kontrolleri gibi birçok UI kontrolüne erişim
 • Zemin düzlem otomasyonu
 • Özel render yüzeyleri için otomatik sağlayan render yüzey tekrarlayıcısı
 • Malzeme, ortam ve dokular için isteğe bağlı otomatik kullanıcı ara yüzü oluşturma
 • Rhino çıkartmalarına erişim
 • Animasyon, render penceresi ve diğer alanlar için çıktı türlerini tanımlama
 • Özellikleri görüntüle panelinin özelleştirilmesi
 • Render eklenti kapasitelerinize uyması için Rhino UI’yı özelleştirin

Rhino Kullanımı

Tüm eklenti uygulamalarını Rhino’nın etrafına sarabilirsiniz. C++ veya RhinoCommon (.NET)’i şu şekilde kullanabilirsiniz.

Eklentiler için Zoo Lisans Yönetimi

Zoo özellikleri:

Rhino Kurulum Motoru

Rhino Kurulum Motoru , Rhino eklentilerinin dağıtımını, kurulumunu ve güncellenmesini basitleştirir. Rhino Kurulum Motoru, Rhino ve Rhino eklentilerini güncel tutan McNell Güncelleme Sistemiyle uyumludur.

openNURBS

openNURBS geliştirici araç kiti artık Rhino 6 (ve daha eski) yerel 3DM dosyalarını destekliyor. Diğer 2B ve 3B CAD/CAM/CAE ve grafik uygulamaları doğrudan Rhino 3DM dosyalarını okuyup yazabilir. Bu geliştirme araçları, tüm yazılım geliştiricileri için ücretsizdir.

Yerelleştirme Hizmetleri

Avrupa’daki bölgesel ofisimiz, üçüncü parti geliştiriciler ve ürünlerini Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca gibi dillere çevirmek isteyenlere çeviri ve yerelleştirme hizmeti sunuyor. Detaylar

Pazarlama Desteği

Diğer Rhino kullanıcılarına sunmak istediğiniz Rhino eklentisi geliştirdiyseniz, Rhino ve Grasshopper eklentinizle ilgili bilgileri food4Rhino adresine gönderebilirsiniz. Ücretsizdir.Detaylar…

Yönetim

Her yeni Rhino sürümü için ana amaç, yazılımı yöneticiler ve sistem yöneticileri için daha kolay kullanılır hale getirmektir:

 • Zoo veya Cloud Zoo lisans yöneticisini kullanarak çalışma grubu ve şirket içerisinde kolay lisans paylaşımı.
 • Büyük kurumlarda kolay lisans uygulama araçları
 • Mevcut donanımdan daha çok faydalanın
 • Otomatik bildirim ve mevcut hata düzeltmelerini indirme
 • Daha fazla eğitim ve destek seçeneği sunun.

Rhino 6’daki yenilikler…

Sistem Gereksinimleri ve Öneriler

Rhino normal Windows ve Mac masaüstü ve diz üstü bilgisayarlarında çalışır. Daha fazlası…

Lisans Yönetimi, Paylaşımı ve Uygulama

Cloud Zoo Lisans Yönetimin fayda şu şekildedir:

 • Bireysel kullanıcılar Rhino’yu kullanmak için Rhino Hesaplarını kullanarak giriş yapabilirler. Kısacası Rhino herhangi bir bilgisayarda kullanılabilir.
 • Cloud Zoo, şirketler ve okullar için lisans yönetimini basitleştirebilir. Kurumlar lisans havuzu oluşturarak lisansı takım üyeleriyle paylaşabilirler.
 • Çevrimiçi veya çevrim dışı çalışın. Lisansları kontrol etmenize gerek olmaz; bu nedenle lisansız kullanım gibi bir durumdan kaçınabilirsiniz.
 • Sürekli internet bağlantısı olmasa bile lisanslama çalışmaya devam eder.
 • Lisans sunucu altyapısı bulutta barındırılır.

Zoo Lisans Yöneticisi (ücretsiz) şu özelliklere sahiptir:

 • Yerel Windows sisteminde barındırılır
 • Üçüncü parti Rhino eklentilerini destekler
 • Hizmet olarak çalışır – sunucu yeniden başladığında otomatik olarak yeniden başlar.
 • Standart İnternet Protokolü Desteği kullanır. Güvenlik Duvarı Dostu. WAN, yönlendirici ve VPN ile çalışarak iş grubu ve şirket içerisinde lisansların paylaşılmasını kolaylaştırır.
 • Lisans ayrılma süresi kontrolü
 • Kurulum ve yönetim detayları

Lisans Doğrulama sistemi, kayıp veya çalınmış lisans anahtarlarını geri almayı kolaylaştırır.

Rhino Seçeneklerigelişmiş görüntüleme modu ayarları da dahil olmak üzere birçok yerel kullanıcı tercihini içe ve dışa aktarır.

Eklenti Yöneticisi

Eklentileri devre dışı bırakmak kolay. Bu özellik yeni eklentilerini test eden veya sorun yaşayarak sorunun belirli bir eklenti nedeniyle olduğundan şüphelenen kullanıcılar için önemlidir.

Servis Sunumları Otomatik Olarak Güncellenir

Tüm yeni büyük versiyon sunumundan sonra hata düzeltmeleri otomatik olarak indirilir. Kullanıcılar kurulum ekranına yönlendirilir.

Not:Servis sunumları otomatik olarak kurulmaz. Kurulum ekranına yönlendirilirsiniz. Otomatik indirme hizmetleri kapatılabilir.

Yükleme Ekranı ve Hakkında

Yükleme ekranı Rhino versiyonu, etkinlik haberleri ve teknik ipuçları hakkında en güncel dosyalara dair kısa bilgiler verir.  Aynı zamanda hizmet sunumunun ne zaman indirildiği ve kuruluma hazır olduğunu konusunda kullanıcıya bilgi verir.

Eğitim, Destek ve Topluluk

Takımların üretkenliği ve hayal kırıklığına uğraması söz konusu olduğunda ihtiyaç duyduğunuzda yardım almak istersiniz.

Rhino’nun tüm versiyonlarından olduğu gibi satın alma fiyatına destek dahildir. Bakım ya da üyelik ücreti bulunmaz.

Rhino için desteklenen kaynaklar şu şekildedir:

Rhino 6’nın Ötesinde

Afrika’nın en büyük Savanasından gelen ismiyle Serengeti Rhino’nın büyüdüğü yer.

Kullanıcıları Rhino geliştirme sürecinin her aşamasına dahil etmek istiyoruz. Daha önceki sunumlarda olduğu gibi mevcut kullanıcıların geliştirme aşamasında olan yeni sunumu denemesi, test etmesi ve geri bildirim sunması için davet ediyoruz.

Ama artık yeni bir şeyimiz var. Gelecek sunumların ötesinde de geliştirmeye katkıda bulunabilirsiniz.

Geliştirme çabaları bir sunumdan fazlasını içerdiği için Serengeti Projesini kullanıcıların gelecekteki Rhino geliştirmeleri üzerinde daha fazla doğrudan etkisi olacak şekilde ayarladık.

Yani ne zaman sunulacağından ya da sunulup sunulmayacağından bağımsız olarak her hafta sunulan Devam Eden Çalışmalar (WIP) erişiminiz olacak. Rhino WIP, SubD desteği, Grasshopper 2, yeni gelişmiş render motoru ve daha fazlasını geliştirdiğimiz alan.

Servis sunumları

Rhino hizmet sunumlarını otomatik olarak bilgisayarınıza indirir ve kuruluma hazır olduğu durumu size bildirir. Güncellemelerin ne zaman indirildiğini Rhino Seçenekler > Güncellemeler ve İstatistikler bölümünden kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda buradan da indirebilirsiniz.

Ön sunum yapıları için Rhino Seçenekler > Güncellemeler ve İstatistikler bölümünden

 • Haftalık bölümünü seçerek en yakın zamanda yapılan düzeltmeleri ve iyileştirmeleri içeren Rhino ön sunum yapılarını otomatik olarak indirebilirsiniz. Bu yapılara denge ve güvenilirlik açısından McNeel test çalışanları tarafından test edilmiş olsa da henüz keşfetmediğimiz hataları içerebilir.
 • Ön sunum yapılarında otomatik olarak indirilen Hizmet Sunum Adayları geliştirme takımı tarafından dengeli ve güvenilir olarak görülür ve daha fazla test için hazır olurlar.

İstek listesi yönetimi ve konuşmalar

Rhino forumu konuşmaları yönetmek için İstek Listesi kategorisine sahip.

Mac için Rhino

Mac için Rhino 6 çalışmaları devam ediyor. Devam eden bir süreç olduğu için aşamalar şeklinde sunulacak. Ön sunum aşamasında herkes deneme için davet edilecek. Detaylar…

Rhino 7 Geliştirmesi

Rhino 7 ön sunum yapıları aşamalar halinde Rhino 6 kullanıcıları için mevcuttur:

 • Devam Eden Çalışmalar (WIP) yapısı yeni fikir ve teknoloji prototiplerini içerir. Genellikle Alfa sunumu olarak adlandırılan WIP yapıları henüz tam bir üretim değildir ve bazı fikirler ve teknolojiler sunulmayabilir. Rhino 6 kullanıcıları sürece dahil olmak için davet edilecek. WIP aşamasındaki geri bildirimleriniz özelliklerin ve iyileştirmelerin tasarımı üzerinde büyük etkiye sahiptir.
 • Beta: Temel değişiklikler tamamlandıktan ve test edildikten sonra beta yapıları sunulur. Beta yapıları dengeli bir üretim olsa da tüm özellikler ya da kullanıcı ara yüzleri tamamlanmamış olabilir.
 • Son: Yeni versiyonları sadece beta kullanıcıları hazır olduğunu söyledikten sonra sunuyoruz. Beta kullanıcıları geliştirmenin tamamlandığı ve Rhino 7 ürününün sunulacağı konusunda bilgilendirilir.

Notlar:

 • Tüm Rhino 6 kullanıcıları, Rhino 7 geliştirme sürecine katılmak için davet edilmiştir. Herhangi bir ücret talep edilmez.
 • Her aşamada normalde altı aydan daha fazla sürüyor.
 • Her WIP ve beta yapısının süresi birkaç haftada bir dolar. Süre dolmadan önce yeni bir yapı sunuluyor. Böylelikle sadece son yapı için hata bildirimi olur ve düzeltilen hatalar için bildirim alınmaz.
 • Son beta sunumu yeni versiyon gönderime hazır olduktan sonra en az iki ay daha kaldırılmayacaktır.
STORE