Çelik Birleşim Üretim Maliyetlerini Nasıl Hesaplayabilirsiniz?

celik birlesim maliyeti 1200x628 1 Çelik Birleşim Üretim Maliyetlerini Nasıl Hesaplayabilirsiniz?

Yönetmeliklere göre çelik birleşim tasarlamak bir zorunluluktur.Maliyetlerin önemli olmadığı bir durumda elbette projeler oluşturmak çok basit olabilir.Tasarımcı için değilse dahi, imalatçı için. Öyleyse, modellerken bağlantının halihazırda neye mal olacağını ilk bakışta görmek harika olmaz mıydı? 

IDEA StatiCa Connection, çelik birleşimlerinizi yalnızca yönetmeliğe göre tasarlamanıza değil, aynı zamanda modelinizi optimize etmenize de olanak tanır. Şimdiye kadar, sadece tasarımcının ne tür cıvata, kaynak, plaka veya başka herhangi bir şeyin kullanılması gerektiğine karar verme deneyimine dayanıyordu. Böylece bağlantı güvenli ve aynı zamanda uygun maliyetli olarak oluşturulabiliyordu.    

Bağlantı maliyetlerini ilk bakışta görme imkanı için IDEA StatiCa kullanan çelik imalatçılarından çok sayıda talep aldık. Açıkçası, tek bir bağlantıda bir kaç dolar kaybetmek, tüm inşaat için bir servet anlamına gelir.  

Bu nedenle yeni IDEA StatiCa sürüm 20.1. en büyük yeniliklerinden biri olarak üretim maliyetlerini hesaplama özelliğini getiriyor .  

Bu yeni özellik ile oluşturulan tasarımın nihai fiyatını çok hızlı bir şekilde tahmin edebilir ve bununla ilgili bağlantıyı optimize edebilirsiniz. Tabii ki, en önemli faktör olan güvenliği hala ön planda tutarak.  

Ayrı birleşim elemanlarının fiyatları, Ayarlar’da birim ağırlık başına maliyet esasına göre kolayca belirtilebilir. Maliyetler şu anda dört temel unsur için tanımlanabilir: 

  • Çelik parçalar (plakalar ve eklenen çelik elemanlar, kaliteye bağlı) 
  • Kaynaklar (tek ve çift köşe kaynakları, ½ V ve K alın kaynakları, kaynak boyutuna bağlı) 
  • Cıvata grupları (kaliteye ve çapa bağlı) 
  • Delik delme (cıvata montaj maliyetinin yüzdesi olarak) 
New design of cost settings

Ortaya çıkan değer, 3B sahne görünümünde sunulur. Tasarımda kullanılan üretim işlemlerine göre maliyetler gerçek zamanlı olarak güncellenir. 

image 1 Çelik Birleşim Üretim Maliyetlerini Nasıl Hesaplayabilirsiniz?

Para birimi, Ayarlar’da yerel tercihlerinize göre yeniden ayarlanabilir.  

Maliyet tahmininizin nihai raporunuzun bir parçası olmasını istiyorsanız, sorun yok. Rapor ayarlarında bu olasılığı seçebilirsiniz.  

Report (Cost estimation)

Nasıl Çalışıyor? 

Meslektaşımız Ryan’ın Maliyet “Cost Estimation” özelliğini tanıttığı bölümü izleyebilirsiniz.  

Yeni Sürümü Test Edin 

Ekim ayının başında tanıtılan yeni IDEA StatiCa sürüm 20.1’in getirdiği tek gelişme kesinlikle maliyet tahmini değildir. Sürüm notlarımızda özetlenen çelik birleşim tasarımına yönelik yeni özelliklere ve iyileştirmelere göz atın. Hepsini tanımanın en iyi yolu, kendi başınıza denemektir. 

14 Günlük Ücretsiz Deneme Sürümünü İndirin

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top