Cephe Yüklenicileri Bluebeam Revu’yu En İyi Nasıl Kullanır?

cephe yuklenicileri bluebeam revuyu en iyi nasil kullanir Cephe Yüklenicileri Bluebeam Revu'yu En İyi Nasıl Kullanır?

Sektörde Bluebeam Revu kullanılabilen bazı yaratıcı yöntemlere tekrar bakalım. 

Şimdi gösteriş yapıp her uzman yüklenicinin günübirlik iş akışlarında Revu uygulamasından faydalanabileceği teorimi kanıtlama sırası cephe yüklenicilerinde. 

İster müstakil aile evlerine ahşap cephe, ister çok katlı rezidanslara veya çelik saplama ticari konut iyileştirmesi yapıyor olun, bu makale sizi ilgilendiriyor.

Cephe Malzeme Listeleri

Ahşap cephenin zorlukları düşünülünce, hesap işleri biraz tahmin yürütmeden zor olurdu. Sadece farklı duvar kalınlıkları için farklı nominal kereste gerekmiyor, lamine ahşap, LVL, ahşap, Versa, BCI kalasları ve farklı seri I kişileri ile CDX sunta ve OSB gibi farklı ürünler de gerekiyor. Tüm bunlarla birlikte ebat, şekil ve kalınlık kütüphanesi de geliyor. 

Metre kareye göre ortalamaları mı temel alacağız, yoksa duvarların doğrusal metre karesini mi ölçeceğiz? Eğer malzeme listelerimiz yetersiz ise, proje kaynak eksiğini beklerken askıya alınır. Eğer fazla gelirse, mülk sahibi parasını ödediği keresteyi bir sonraki işe götürdüğünüzü düşünür. Ayrıca, malzeme geldiğinde nereye gideceğini nasıl bileceğiz? 

Revu’nun esnekliği ile, sadece fasya tablası için gerekli malzeme uzunluğunu elde etmeye yönelik gömülü formüllerle özel tasarlanmış araçlar elde ederken, aynı liste ile faysa altı ve dış ögelerin sayısı da hesaplanabilmektedir. 

Aklımızdaki sonuçla başlayarak, malzeme listeleri tek seferde birden çok malzemeyi montaj gibi hesaplamak üzere oluşturulabilir. Bu da sektör bilgisini sürece dahil etmeyi ve malzemelerin gözden kaçmamasını sağlar. Elbette bu yöntemin liste sayılarını panel montajına uygulayarak kolayca duvar panelleri ve modüler inşaat prefabriklerine dönüştüğünü görebilirsiniz. 

Bir diğer örnek de duvar cephe için araç üretmektir. Yine entegre formüllerde, duvarı bir kez ölçebilir ve taban plakası ve üst plaka için keresteyi belirleyebilir, saplama ve payanda cıvata alanını belirleyebilir, dış kaplamayı, iç alçı levha ve yalıtım ögelerini hesaba katabilirsiniz. Köşe, kesişme veya pencere kenarı sayısını girerseniz, formüller duvar uzunluğuna fazladan üç saplama da ekleyebilmektedir. 

Bu araçları vaktinden önce ayarladığınızda, sonuç hesaplamayı sizin yerinize yapan bir vurgulayıcı olacaktır. Kendi başına oldukça önemli bir şey gibi görünüyor, daha ne olabilir? 

Optimize Malzeme Teslimatı

Daha temel atılıyorken tüm malzeme bir teslimatta geliyor mu? Birçok kez, bilhassa Orta Batıda olduğum zamanlarda, çatı desteklerinin haftalarca bekleyip büküldüğünü, çamura bulandığını veya kara gömüldüğünü, ekibin malzemeyi kurtarmak için çamur atmak veya buz kırmak zorunda kaldığını gördüm. 

Revu’da, aynı liste araçlarının entegre katmanları vardır, böylece malzeme listesini filtreleyebilir ve sadece temel ve ilk başlık malzemesinin teslim edilmesini sağlayabilirsiniz; birkaç gün sonra ikinci kat cephe ve başlık malzemesi gelecektir. Bu sayede çatı destekleri ve kaplaması lazım olduğunda gelir. Bu aynı zamanda çatı desteklerinin bağlantısı için gereken fırtına menteşeleri bir yerlerde kaybolup gitmemiş veya bir kamyonun altında kalmamış demektir. 

Cephe Projelerinde Risk Yönetimi

Ekibiniz iskelede işe hazır iken kritik malzemelerin kaybolması, çalınması veya zarar görmesi ciddi bir sorundur. Bu tür hatalar tüm proje planını geriye atar ve süreç içindeki herkesi etkiler. Kaç defa belirli bir açıklık için üçlü 2×12 bağlantı sipariş edip iş sahasının diğer tarafında birkaç küçük pencereye bağlantı olsun diye doğrandıklarını gördünüz? 

Başlangıç listesi çizimlerinde bağlantı ebatları ve konumları açıkça işaretlenmiştir. Cephe ekibi işaretlemelere bakıp tam olarak hangi malzeme ebadının her açıklıkta hesaba katıldığını bilecektir. Çizimlerin projenin yaşam döngüsünde daha uzun süre hayatta kalmasını sağlamak, hataları ve malzemelerin son dakikada maliyetli şekilde sipariş  ve teslim edilmesini önleyebilir. 

Sıraladığım nedenlere ek olarak, farkına vardığınızdan emin olmak istediğim bir şey daha var: tüm bu örneklerde Revu’dan hiç çıkmadık. 

İyi kalitede malzeme listesi araçları ile başlayıp daha isabetli bir teslim listesi elde ettik. Listemizin yan ürünü olarak, hiçbir ek çaba sarf etmeksizin, teslimatlar akıllı ve otomatik şekilde yapıldı, malzemenin isabetli kullanılmasını sağladı ve hem zaman hem de malzeme israfı riskini azalttı. İyi düşünülmüş araçlar ve esnekliği teşvik eden, sınıfının en iyisi yazılımın güçlü birleşimi işte budur. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top