Cinema 4D, TIME Dergisinin Kapağında Yer Aldı!

Maxon Cinema4D Beeple Time Magazine 1200x628 1 Cinema 4D, TIME Dergisinin Kapağında Yer Aldı!

2 Nisan 1965 tarihinde TIME dergisi, makinaların Amerikalıların yaşamını ve iş hayatını geri dönülemez bir şekilde değiştireceğini tahmin ederek kapağına bilgisayarları koydu. Hatalı değillerdi. 56 yıl sonra 27 Nisan 2021 tarihinde bilgisayarlar tekrar . Bu sefer, Mike Winkelmann’ın (Beeple) Cinema 4D içinde, TIME dergisinin Kreatif Direktörü D.W. Pine’ın ifade ettiği üzere, “işletmelerin geleceğine ve her şeyin dijitalleşmesine dair” hikayesine sahip dijital sanat eserini içeriyordu.

TIME dergisinin Winkelmann’ı ve Cinema 4D ve OctaneRender ile yapılan sanat eserini tercih etme nedeni popüler Güney Karolinalı sanatçının dijital sanat dünyasında her zaman lider konumda olmasıydı. Ama Winkelmann, 13 yıldır her gün yaptığı Everdays – İlk 5000 Gün isimli sanat eseri koleksiyonunu Christie’s müzayede evinde $69 milyon dolara sattıktan sonra Mart ayında tüm dünyada herkesin bildiği bir isim haline geldi.

Jeff Koons ve David Hockney’nin ardından yaşayan en değerli üçüncü sanatçı olan Winkelmann, sadece dijital sanatın değer algısını değiştirmekle tanınmıyor aynı zamanda NFT (değiştirilemez tokenler) ve kripto sanatı ana akıma getirmesiyle de tanınıyor. Winkelman, yakın zamanda Maxon’a şunları söyledi, “koleksiyonu yapılan ve çok yüksek seviyelerde değerlenen diğer sanat formları gibi insanların dijital sanatı çok ciddiye aldığı noktada sanat tarihinde yeni bir bölümün başlangıcı”.

Kişisel sanat eserlerini satmayı denemek isteyen sanatçılar ve dijital sanatın geleceği için harika bir haber. Dünya her geçen gün sanal ve gerçeğin karışımı haline geldikçe, sanatçıların araçlarıyla üretebileceği (ve satabileceği) olası şeyler de heyecan verici ve sonsuz hale geliyor.

CEO David McGavran’a göre “Maxon’daki tüm görevimiz, sanatçıların kendi hikayelerini anlatmalarına yardımcı olmak.” “Mike’ın bu şekilde başarılı olması, Maxon’un yaptıklarını doğrular nitelikte. Başarısını kutluyoruz ve Mike’ın TIME dergisi kapak tasarımında Cinema 4D’yi dahil etmesiyle gurur duyuyoruz. Sanatçılar için harika araçlar oluşturmak için işlerine kalplerini de katan harika takımızın emeklerinin gerçek kanıtı.”

TIME dergisinin bu sayısının dijital versiyonu mevcut ve basılı sayısı ise 10 Mayıs tarihinde bayilerde yerini alacak.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top