Ekibinizi İnşaat Yazılımına Alıştırmaya Yardımcı Olacak En İyi 5 Araç

ekibinizi insaat yazilimina alistirmaya yardimci olacak 5 arac 1200x628 1

Bluebeam’in dijital dönüşüm sürecinizi olabildiğince kolaylaştıracak beş yöntemini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İnsanların şirketlerindeki dijital dönüşüm söz konusu olduğunda dile getirdikleri endişelerinden biri, ekiplerin geçiş sürecinin devam eden inşaat proje ve süreçlerini aksatmadan tamamlanmasıdır.

Araştırmalarımız da bu durumu doğruluyor. DCW Connect ile yılın başlarında gerçekleştirdiğimiz ankete göre, her üç inşaat şirketinden biri, eğitim ve değişim yönetiminin zorlayıcı olduğu düşüncesiyle teknolojiye yatırım yapmaktan aktif olarak kaçınıyor.

Deneyimlerimize göre bu durum, her adımda ekiplerin katılımını sağlayan ve aracın kuruluşun hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olacağını gösteren sağlam bir iletişim planıyla aşılabilir (konuyla ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız). 

Elbette, işinize kültürel açıdan uygun olan ve en kısa sürede işe koyulmanıza yardımcı olacak süreçlere ve araçlara sahip bir inşaat teknolojisi sağlayıcınızın olmasının büyük yardımı olacaktır.  

Bluebeam beş şekilde bu geçişi olabildiğince kolaylaştırıyor: 

Araç 1: Eklentiler ve Entegrasyonlar  

Revu, geçiş dönemini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için çeşitli eklenti ve entegrasyonları destekler. Bu da kullanıcıların gerektiğinde geçmiş araçlarla devam etmelerine ve Revu’yu daha geniş yazılım yığınlarıyla entegre etmelerine imkan verir.

Üç temel alana ayrılırlar:

  • AutoCAD, Revit, Navisworks, Sketchup ve daha fazlasına yönelik eklentiler, ofiste mimarlar veya mühendisler ve sahada yükleniciler ve taşeronlar arasındaki iş birliği destekler, böylece herkes doğru verilere doğru zamanda erişim sağlar (daha fazlası için).  
  • Diğer yazılım sağlayıcıları ve Revu arasındaki geçişi basitleştirmek üzere tasarlanmış entegrasyonlar İster diğer BIM teknolojileriyle çalışın, ister proje yönetim çözümünüze bağlanmanız gereksin, aktif entegrasyon ortakları listemize buradan göz atabilirsiniz. 
  • Daha iyi belge ve dosya yönetimine yardımcı olan, her şeyi bir arada tutan ve riski sınırlandıran SharePoint entegrasyonumuz, gibi iş faaliyetlerini destekleyen entegrasyonlar.

Araç 2: Dağıtım Konfigürasyon Tanımlayıcısı  

Revu Configuration Editor, IT ekiplerinin Revu’yu standart bir şekilde kuruluşlarına kazandırmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır ve Dağıtım Paketlerinin (MSI) bir parçasını oluşturur.     

Revu MSI dağıtımı ve MSP yama güncellemeleri için betikleri kolaylıkla konfigüre etmenize veya profiller, alet takımları, tarama desenleri ve çizgi biçemleri gibi özel varlıkların kurulum sonrası dağıtımına yönelik betikler oluşturmanıza imkan veren isteğe bağlı bir araçtır.

Dağıtım aracınızla veya tercih ettiğiniz farklı bir yöntemle kullanılabilen tüm dağıtım betiklerinizi oluşturmak için en iyi uygulama olarak bu konfigürasyon aracını kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Dağıtım betiklerini yine manuel olarak da oluşturabilirsiniz (konuyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz).   

Araç 3: Profiller

Profiller, en sevdiğiniz araç çubuklarınızı, menülerinizi  ve diğer görüntü ayarlarınızı saklamanın kolay bir yolunu sağlarlar, böylece Revu’yu her açtığınızda en yararlı bulduğunuz araçlar kullanıma hazır olur.

Profiller, Revu’nun kullanıcı arayüzünü, bir kuruluştaki belirli görev tanımlarını şekillendirmek için de kullanılabilir. Örneğin PDF’leri görüntülemesi ancak düzenlemesi gerekmeyen kullanıcılara yönelik basitleştirilmiş arayüz, Revu bünyesindeki araç çubuklarının ve sekmelerin çoğu kapatılarak, böylece görüntüleme alanı maksimuma çıkarılarak oluşturulabilir (özelleştirme ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz).  

Profiller bir kez ayarlandıktan sonra gerektiğinde kolaylıkla paylaşılabilir ve değiştirilebilir. Müşterilerin, ekiplerin farklı işlevsel ihtiyaçlarını desteklemek üzere tasarlanan bir dizi temel profil oluşturduğunu gördük.Bu temel profiller dışa aktarılıp paylaşıldıktan sonra kullanıcılar kişisel tercihlerine göre diğer araç çubuğu ögelerini yeniden kullanmak isterlerse  bu profillerde küçük değişiklikler yapılabilir.

Araç 4: Araç Kutusu ve Araç Setleri

Araç Kutusu, araç setlerindeki tüm biçimlendirmeleri saklamanıza ve bunları dilediğiniz kişilerle paylaşmanıza imkan verir. İşe koyulmanıza yardımcı olmak için sektörün standart biçimlendirme koleksiyonlarıyla ön yüklü olarak sunulur.Ancak her kuruluşun farklı olduğunun bilincindeyiz, o yüzden hazır olduğunuzda kişisel veya grup biçimlendirmeleriyle kendi  araç  setlerinizi oluşturmayı deneyin. Özel araç setleriniz dışa aktarılabilir, cihazınıza kaydedilebilir, içe aktarılabilir veya paylaşılabilir, dolayısıyla ekiplerinizin çalıştığı yerden bağımsız olarak herkes aynı araçları ve biçimlendirmeleri kullanır. Projenin başından sonuna kadar standart biçimlendirmeler kullanılmasını sağlamak için özel araç setlerinizi kuruluşunuzun dışındaki diğer yapım ekipleriyle de paylaşabilirsiniz.

Araç 5: Eğitim Kaynakları 

Bir ürün müşterilerin beğenisine sunulurken temel bileşenlerden biri, kuruluşunuz bünyesinde her an erişim sağlanabilecek zengin eğitim kaynaklarının bulunmasıdır. Ekibiniz tercihi ister kendi kendine çalışma videoları ister rehber eşliğinde sanal eğitim kursları olsun, Bluebeam size yardıma hazır.

En popüler kaynaklarımızdan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz:

Bluebeam Uzmanlarına Danışın

Ürünle ilgili yardım ve destek almak isterseniz Bluebeam ekibimizle aşağıdaki formdan iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top