IDEA StatiCa’ya Geçmeniz İçin 5 Neden!

IDEA StatiCa 01 1200x628 1

Bir yazılımın bariz avantajlarına ve gelecekteki potansiyeline rağmen, yıllardır kullandığınız yazılımdan geçiş yapmak her zaman zordur. Bununla beraber, rekabetçi olmaya devam etmek istiyorsanız, tek yol budur. İşte IDEA StatiCa’ya geçmenin mükemmel bir fikir olmasının beş ana nedeni! 

Kendimize sormaya değer birkaç soru ; Potansiyelimi sınırlayan bu yazılımları kullanarak rekabet edebilecek miyim? Saatlerce hatta günlerce süren bağlantıları dakikalar içinde çözme fırsatı varken elle hesaplamalar yapmaya devam etmeli miyim?  

Hızla adapte olduğu pazarda, IDEA StatiCa, çelik bağlantı tasarımı için en gelişmiş çözümü elinde bulundurarak, size tüm çelik bağlantılarınızı, herhangi bir topoloji ve yüklemeyi birkaç dakika içinde tasarlama ve koda göre kontrol etme gücü verirken aynı zamanda güvenliği de sağlar. 

Neden 1: Esneklik 

Geleneksel birleşim tasarım yazılımları söz konusu olduğunda, imkanlar ve iş akışları hemen hemen aynıdır: birleşim şablon havuzundan seçim yaparsınız. Bu şablonlar, geometri ve yüklemedeki ayarlamalar için sınırları belirler. 

IDEA StatiCa’da tamamen aynı iş akışını takip edebilirsiniz. Bir bağlantı oluşturduğunuzda 250’den fazla farklı şablon arasından seçim yapabilirsiniz. 

IDEA StatiCa’nın Farkı? 

IDEA StatiCa’daki fark, bundan çok daha fazlasını yapabilmenizdir! Örneğin, derin bir kirişin kolona basit bir birleşimini tasarladınız fakat tasarımcı kirişi boşluklu bir kiriş olarak revize etti. Sorun değil, birleşimde herhangi bir etkisi olup olmadığını hızlıca görmek için bir web açıklığı ekleyin (istediğiniz kadar yakın) ve tekrar analiz edin. 

Kısıtlama Yok! 

Standart olmayan birleşimler tam olarak IDEA StatiCa’nın geliştiği yerdir! Siz sadece modellersiniz. IDEA StatiCa sizin için bağlantılarınızı tasarlar, hesaplar ve kontrol eder.  

Birleşim geometrisini yazılımınızın yapabildiklerine göre değil projenize göre tasarlayın. Birleşimlerinizde kiriş, cıvata, kaynak ve levha sayısında sınır yoktur. IDEA StatiCa ile en yaygın geometrileri saniyeler içinde yapabilir ve bağlantı şablonlarını doğrudan 3B sahnede düzenlemeye devam edebilirsiniz.  

3 dakikadan daha kısa sürede çelikbeton blok bağlantısının nasıl tasarlanacağını görün. 

Neden 2: Bağlantınızın durumunu görün. Başarılı? Başarısız? Komple bir rapor! 

Sonunda, bağlantınızın gerekli tüm kontrolleri geçip geçmediğini bilmeniz gerekir. IDEA StatiCa’nın size verdiği tam olarak budur: koda göre tüm elemanlar (plakalar,civatalar, kaynaklar) için basit bir geçme veya kalma durumu görüntülenebilir. 

Buna ek olarak, tüm hesaplamaları okunabilir ve sunulabilir bir belge olarak dışa aktarmanız gerekebilir. IDEA StatiCa bunu sizin için de oluşturuyor.Sadece hangi bilgileri eklemek istediğinizi seçin ve raporunuzu otomatik olarak oluşturun. 

idea statica 5 neden 1

Örnek bir rapor indirin

ideastaticaopening

Neden 3: Çok Hızlı Öğrenir ve Adapte  Olursunuz ! 

IDEA StatiCa’ya geçiş yapmak, düşündüğünüzden çok daha kolay! Yazılımı tek bir konu göz önünde bulundurularak oluşturduk: öğrenmesi çok kolay ve son derece kullanıcı dostu. Dolayısıyla, diğer yazılımlarla deneyiminiz ne olursa olsun, yazılımımızı kullandığınız ilk saat içinde IDEA StatiCa’yı kullanabilecek ve ilk birleşimlerinizi tasarlayabileceksiniz. Temel bilgileri öğrenmek için yaklaşık 2 hafta yeterli. 

IdeaStatiCa Campus ile Birleşim Tasarımı Uzmanı Olun! 

Öğrenme sürecini hızlandırmanıza ve IDEA StatiCa’nın yetkin bir kullanıcısı olmanıza yardımcı olmak için, bir online kurs hazırladık – IDEA StatiCa Campus . Çevrimiçi videolar ve kompleks PDF materyalleri ile 12 dersten oluşan bu kapsamlı kursta 30-40 saat içinde ileri seviyeye ulaşacaksınız. 

Neden 4 : BIM’e Adapte ! 

Geleneksel birleşim tasarım yazılımları genellikle bağımsız olarak veya en iyi ihtimalle aynı yazılım şirketi tarafından geliştirilen ürün ailesi içinde çalışır. BIM’in (Yapı Bilgi Modellemesi) bir zorunluluk haline geldiği bu son derece etkileşimli dünyada, farklı satıcılar ve platformlar arasında bilgi alışverişi yapmanıza olanak tanıyan yazılımlarla çalışabilmek zorunludur. 

bim link animation animated min

IDEA StatiCa, kullanıcılarının bunu mümkün olan en verimli şekilde yapmalarına izin vermeyi taahhüt eder :  IDEA StatiCa, verileri dışa aktarmanızı ve senkronize etmenizi sağlamak için otomatik olarak yazılımınızla bağlantı kurar. Bu, hataları ve revizyonları en aza indirir, böylece daha önemli görevlere odaklanabilirsiniz – Birleşimlerin, kesitlerin, elemanların ve ayrıntıların doğru analizi, tasarımı ve kod kontrolü. 

Şu anda, 3 CAD yazılımı ile (Tekla Structures, Autodesk Advance Steel ve Autodesk Revit) ve 14 CAE / FEA yazılımı ile doğrudan BIM bağlantısı kurabilirsiniz. Üçüncü taraf yazılımdan içe aktarma, iş akışlarınızı basitleştiren ve hızlandıran Kod kontrol yöneticimiz tarafından kontrol edilir ve desteklenir .  

BIM bağlantıları hakkında daha fazla bilgi edinin 

Neden 5: Çözümümüzde Önceliğimiz ; Güvenlik ! 

Güvenli tarafta kalmak, yapı mühendislerinin işinin özüdür. Bunu önceki yazılarımızdan birinde yazmıştık . 

Kullanıcıya tasarımlarının eksiksiz, doğru ve başlıca global tasarım kodlarına uygun olduğu konusunda gönül rahatlığı sağlamak için IDEA StatiCa sonuçlarını test etmek ve doğrulamak için çok sayıda üniversite ile yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Çelik için benzersiz CBFEM yöntemimiz, iki teknik üniversite ve HILTI ile yakın işbirliği içinde kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. 

calculations animation min

Tüm doğrulamalar, tasarım varsayımları ve makaleler yayınlanır ve mühendislerin erişimine açıktır. Destek Merkezimizde bulabileceğiniz tüm doğrulamaları ve doğrulama belgelerimizi incelemenizi öneririz  . 

Bir şans ver! 

IDEA StatiCa’yı 14 gün boyunca ücretsiz deneyimleyin. Herhangi bir sınırlama olmaksızın tam işlevselliğe sahip olacaksınız. İhtiyaç duyduğunuzda teknik desteğimizi de kullanabilirsiniz. Sadece formu doldurun ve lisans saniyeler içinde e-posta ile size ulaştırılsın! 

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top