Kalabalık Sokaklardan Zarif İnzivalara: Lumion, Hayata Nasıl Nefes Verir?

kalabalik sokaklardan zarif inzivalara 1200x628 1

Güneşli bir sabah düzensiz bir yatak. Büyük bir şehirde canlı bir kaldırım. Lumion’un mimarların tasarımlarını gerçek hayat bağlamına yerleştirmelerine nasıl yardımcı olduğunu keşfedin. 

Lumion Blog 107271430 3296749100377436 6638716938860750817 o

Her sahnede koca bir hayat var. 

Bir ağacın yapraklarının rüzgarla veya uzun bir çamurlu ayak izinin sonunda bir çift çizme ile hareket etme şeklidir. Hiç bitmeyen ilginç ve benzersiz insan akışıyla yoğun bir kamu binasının enerjisidir ve yoğun yağmurlar pencerelerden süzülürken iç mekanda sıcak ve rahat bir akşamın hissidir. 

Lumion Blog Rain Streaks 1

Lumion, bitki örtüsünden dokuya, ışıklandırmadan insanlara kadar bu nüanslı yaşam bağlamına mimari tasarımı yerleştiriyor. Teknik görünümlü bir tasarımı alır ve onu tüm kusurları, kaosu ve öngörülemezliğiyle bir anda gerçek hayattaki bir duruma taşır. Canlı, enerjik ve duygu dolu bir gerçeklik . 

Bu blog gönderisinde, bir 3B görüntülemenin ‘canlı’ görünmesinin ne anlama geldiğini güzel bir şekilde gösteren birkaç Lumion görüntü işleme örneğini keşfedeceksiniz. Biz de birkaç Lumion kullanıcılarından vermektedir kaputunun altında bakmak ve bir ile doldurun render belirli ayrıntıları daha yakından göz atacağız hayatı . 

Mimari görüntülerde yaşamı yakalamak 

Çoğumuz hayat dolu birini tanıyoruz. Canlı ve spontane olan ve enerjik kişilikleriyle her zaman yanında olmaktan zevk alan biri. 

Mekanlar da hayat dolu olabilir. İnsan faaliyetinin yapılı çevre ile yüzleştiği kıvılcımı yakalarlar, tasarımınızın benzersiz lezzetini ve nasıl deneyimlenmesi gerektiğini gösterirler. Öyleyse tasarladığınız mekanların deneyimini paylaşırken, içlerindeki hayatın parlamasını istemez misiniz? 

Yaşanmış bir alan hissi, görünmez yaşamın işaretleri, sıkıcı bir görüntü alabilir ve onu güzel bir tasarımın çekici bir görüntüsüne dönüştürebilir. 

Lumion Blog 141729224 3794231307286779 7690326301004180185 o

Neyse ki, renderlarınızda hayat göstermenin tek bir yolu yok . Olasılıklar neredeyse sonsuzdur! Örneğin, sadece “hayatta olmanın özelliklerini” göstermek istediğinizi hayal edin. Dahil ederek ince detay doğa gökyüzündeki nesneleri (güzelce dokulu ağaçlar, bitkiler, çalılar ve daha fazlası), animasyon karakterleri ve bir kaç kuş, sen yaşam dünya sizin tasarım fikirleri ile etkileşim karşılaşacak ve nasıl gösterilmeye başlayabilir. 

Şimdi, renderlarınızda “bir yaşam tarzı” göstermek istediğinizi hayal edelim, müşterinizin görmek isteyeceğini bildiğiniz bir şey. Geleceğin sakinleri hakkında bilgi sahibi olarak, ister garaj yolunda pahalı bir araç, tertemiz peyzaj, okyanusa bakan lüks bir yüzme havuzu, duvarlardaki sanat eserleri veya tasarım mobilyaları olsun, kişiliklerinin ve yaşam tarzlarının bazı yönlerini açığa çıkarmaya başlayabilirsiniz. . 

Lumion Blog Objects 2

Hayat bir ‘şekillendirme gücü’ olabilir. Bu, ufukta karanlık bir fırtına gürlediğinde veya bir gün batımının kırmızımsı ışığında bir mutfak yıkandığında ve etrafta küçük toz parçacıkları süzüldüğünde aldığınız duygudur. Bu durumlarda, havanın canlılığından rüzgar enerjisine kadar her şeyin tanımladığı bir atmosferde bir kuvvet hissedebilirsiniz . 

Lumion Blog Building on Water

Statik görüntüler, animasyonlar veya 360 panoramalar oluşturuyor olsanız da, renderlarınızda hayatı yakalamanın sonsuz yolu vardır . Lumion 11’de bulunan birçok sezgisel araç, özellik ve efektle, benzersiz yaşam tanımınızı ve tasarımlarınız için ne anlama geldiğini hızlı ve kolay bir şekilde ifade edebilirsiniz. 

Görselleştirmeye nasıl hayat verilir? 

Lumion, hem süreç hem de sonuç olarak görselleştirmeye hayat veriyor. Tasarımınızın ayrıntılı, gerçeğe yakın vizyonunu gelecekteki (veya hayal edilen) konumunda ifade ederken size rehberlik eder. Lumion, hayat ekleme sürecini iş akışınızın doğal bir parçası gibi hissettirir. 

Bu bölümde, renderlarınızı Lumion’da hayatla doldurmanın altı farklı yolunu keşfedeceğiz. Devam edin ve aşağıdaki ipuçlarını kendi 3B oluşturma projelerinize uygulamayı deneyin! 

Bitki örtüsü 

Tasarımınıza hayat katmanın en hızlı ve en etkili yollarından birini mi arıyorsunuz? Lumion’un yüksek kaliteli doğa ve ince ayrıntılara sahip doğanesnelerinden oluşan yerleşik kütüphanesindeki bitki örtüsü ve geniş, biyolojik çeşitlilik koleksiyonuyla başlayın . Bu kategoride, kozalaklı ağaçlardan palmiyelere, çimlere ve çiçeklere kadar her şeyi bulabilirsiniz. 

Lumion Blog

Aklınızda belirli bir ağaç veya bitki varsa, arama aracını kullanın ve Akdeniz Çamı veya Kingsville Şimşir gibi ağacın veya bitkinin ortak adını yazın . Bu, özellikle renderın bitki örtüsünün gerçek hayattaki konumu yansıtmasına ihtiyaç duyduğunuzda yardımcı olabilir. 

Kütle Yerleştirme , Küme Yerleştirme ve Boya Yerleştirme gibi araçlarla , biyolojik çeşitliliğe sahip bir arazinin inanılmaz derecede gerçekçi bir temsilini elde etmek kolaydır. 

Lumion Blog Nature Garden 1

Kabuğun dokusunu veya yaprak damarını gerçekten hissedebileceğiniz kamera yakınları gibi en fazla etkiye sahip olacakları ince ayrıntılara sahip doğa nesnelerini kullandığınızdan emin olun . 

Lumion Blog Ander Alencar

Malzemeler ve doku 

Doku, bir 3B görüntülemeyi dijital bir temsilden izleyicilerin zihninde yaşayan somut bir izlenime dönüştürmek için benzersiz bir yeteneğe sahiptir. 

Yardımıyla deplasman haritalama ve Lumion yerleşik 1.250 üzerinde özelleştirilebilir malzemelerin kütüphane, sen izleyici canlı alçı duvarlar kabalığına seramik zemin üzerinde topuklu alkış hayal yardımcı olurken aynı zamanda yapı malzemeleri güzel bir temsilini sunmak, ya da çim bıçaklarının çıplak ayaklarını gıdıklama hissi. 

Lumion Blog Chair Up Close

Lumion, malzemenin küçük resminde “D” ile gösterilen 229 yerleşik yer değiştirme haritasına sahiptir. Bu malzemelerle, yer değiştirme kaydırıcısını kolayca değiştirebilirsiniz. Lumion malzemesi veya ithal edilmiş olsun, herhangi bir malzeme seçimi için kendi deplasman haritalarınızı da içe aktarabilirsiniz. Dokularla ilgili kapsamlı bir kaynak için “ Lumion resmi doku koleksiyonları listemize ” gidin. 

Kusurlar ve ayrışma 

İster bir konut evi ister bir şehir gökdelen tasarlıyor olun, seçtiğiniz malzemeler sonuçta hem doğal unsurların hem de zamanın neden olduğu yavaş erozyonla karşı karşıya kalacaktır. Tuzlu kasırga rüzgarları her ağustos ayında binanızı çarpabilir; kaykaycılar, tasarımınızın alçak, somut tasarım öğelerinin keskin kenarlarını aşındırabilir. Bakır basitçe eski olabilir ve bu nedenle verdigris ile kaplanmış olabilir. 

Lumion Blog Woman 2

Mimari tasarımınızın kusursuz bir tasvirini göstermek istemeniz doğaldır, ancak gerçek şu ki, mekanlar kusurlar, erozyon ve bozulma ile doludur. Neyse ki, Lumion bu karmaşık ve doğal reaksiyonu alır ve render projelerinizde ifade etmeyi kolaylaştırır. 

Lumion Blog Gui

Örneğin, Lumion’un Eskitmeözelliği , yalnızca hafif bir hareketle yıllarca bozulma, erozyon ve asimetri ekleyebilir.Kenarlar yumuşatması köşelerin dijital sertliğini anında yumuşatabilir ve hatta Yeni modeli içe aktar seçeneğiyle çatlaklar ve su lekeleri gibi kusurları içe aktarabilirsiniz . 

Aydınlatma 

Aydınlatma, güzel bir renderın en temel unsurlarından biridir. Eski ve daha dijital görünümlü renderları, hayat dolu görüntülerden ve animasyonlardan ayırır. Tipik olarak, diğer işleme yazılımlarında ustalaşmanın daha zor yönlerinden biridir, ancak basitliğin anahtar olduğu Lumion’da değildir. 

Lumion Blog Adam Ingram

Lumion, ışık yönü, yayılma, renk, parlaklık, sıcaklık vb. Gibi şeyleri hassas bir şekilde yakalamanıza yardımcı olacak çok sayıda iç ve dış aydınlatma unsuruna sahiptir. 

Lumion Blog Lights Turning On

Lumion’un hafif nesnelerini ilk kez kullanıyorsanız, yalnızca spot ışıkları , omni ışıkları ve alan ışıklarıyla oynayarak bu nesnelerde hızlı bir şekilde ustalaşabilirsiniz . Doğal aydınlatmayı ( Yapım ModundakiHava Durumu sekmesiyle veya Güneş veya Gerçek Gökyüzü efektleriyle) kapattığınızdan ve sinematik aydınlatma düzenlemeleriyle mobilyaları vurgulamaktan gün batımı gibi belirli aydınlatma koşullarını yakalamaya kadar elde edebileceğiniz farklı şeyleri keşfettiğinizden emin olun. veya diğer düşük aydınlatma durumları. 

Lumion Blog 146330494 3832719203437989 832079212498087228 o

Projenizin IES aydınlatma profilini zaten biliyorsanız, IES profilini sahnenizdeki tüm spot ışıklara aktarabilir ve proje için tam olarak istediğiniz aydınlatma dengesini oluşturabilirsiniz. 

Mobilya, nesneler ve insanlar 

Lumion içerik kütüphanesi size, mimar (ve sadece görselleştirme uzmanı), tasarım içine hayatını koymak için doğrudan bir yol sağlar. Doğa öğeleri, iç ve dış mobilyalar, taşınan nesneler, insanlar ve daha fazlasını kapsayan 6.200’den fazla modelden oluşan seçkisiyle, çok çeşitli öğeleri hızlı bir şekilde sıralayabilir ve gerçek hayattaki bir yerin doğru bir temsilini – sanki almışsınız gibi aklınızdan projenin bir fotoğrafı. 

Lumion Blog Beehive

İster küçük bir kasaba mahallesi, ister işlek bir şehir köşesindeki bir restoran veya yığınla doğal ışık alan geniş bir iç mekan olsun, yerleştirdiğiniz ve konumlandırdığınız nesneler, tasarımınızla birlikte anlatacağınız hikayeyi, enerjiyi ve ortamı belirleyecektir. Bu nedenle, nesneyi hızlı bir şekilde doğru konuma getirmek için Lumion’un basit Taşı , Döndür ve Ölçeklendir özelliklerini kullanarak yerleşimlerinize dikkat etmeniz önemlidir . 

Lumion Blog Aditya Pradana

Etkiler, ortam ve duygu 

İnsanların kalplerinde bir mimari eser hissettiğini anlayabilirsiniz. Duygusal tepki verirler. 

Önemli bir binayı ziyaret ettiğiniz gün hava durumunu hatırlamanızın nedeni genellikle budur. 
Belki Eyfel Kulesi’ni ziyaret ettiğiniz gece yağmur bitmişti ve havada bir romantizm hissi vardı. Belki de yılın en sıcak gününde Solomon R. Guggenheim Müzesi’ne yürüdünüz ve New York şehrinin beton ormanını baskıcı bir saunaya dönüştürdünüz. Ya da belki bir Frank Lloyd Wright’ın Taliesin turunda, güney Wisconsin tepeleri üzerindeki gün batımı, şimdiye kadar gördüğünüz en beklenmedik derecede güzeldi. 

Lumion Blog Minitel

Bir yerin atmosferi, izleyicilerinizle çok güçlü ve anlamlı bir şekilde nasıl bağlantı kurabileceğinizdir. Lumion’un Fotoğraf ve Film Modlarındaki geniş efekt yelpazesiyle, renderlarınızda atmosfer yaratmak için mükemmel olan çok çeşitli sezgisel araçları keşfedeceksiniz.  

Lumion Blog backyard

Birini kullanarak Stiller veya herhangi bir kombinasyonunu Gerçek Skies , Sky Light , Hyperlight , Renk Düzeltme ve Pozlama , kendi render projesini güzel temel vakıf hale verebilir. 

Lumion Blog House in the woods

Ve bu temel ile, zengin ayrıntılara sahip bir yağmur veya kar fırtınası yaratırken size rehberlik eden Yağış gibi atmosferik araçlarla daha da ileri gidebilirsiniz . Fırtınanın gelip gelmediğini belirleyebileceğiniz için yağış aşamasına dikkat ettiğinizden emin olun . Son rötuşlar için, karamsar hissi arttırmak için uzağa biraz Sis ekleyin ve ardından yağmur damlalarının camdan aşağıya doğru süzüldüğü o rahatlatıcı, rahatlatıcı hissi yakalamak için yağmur çizgileri kaydırıcılarını açın . 

Kaynak: lumion.com

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top