Laura Baross İle Çevre Dostu İç Mekan Tasarımı

laura baross ic mekan tasarimi 1200x628 1

Çevre dostu tasarıma odaklanan Laura Baross, hem konut hem de ticari alanlar tasarlıyor. New York’taki tasarım stüdyosu Design with Care, gezegen üzerinde daha az etkisi olan zarif iç mekanlar tasarlamaya odaklanıyor. Tasarım konusundaki bu benzersiz yaklaşımı nedeniyle Laura, Apartment Therapy’s Class of 2020 gibi en iyi yayınlara dahil edildi. Onunla oturup çevreye duyarlı tasarım konusunu ve iş akışını tartışıyoruz.

image 16

Mekan tasarımlarınız için size ilham kaynağı olan nedir? 

Pek çok şeyden ilham alıyorum: doğal ışık, müzik, çevre, görsel sanatçılar ve sosyal medyadaki fotoğrafçılar. Her projeye boş bir tuval zihniyetiyle yaklaşıyorum. Örneğin iç mekanın ve bina yönünün kısıtlamaları tanımlamasına ve havayı belirlemesine izin verdiğim belirli bir projenin konumundan faydalanmış oluyorum. Ayrıca müşterimin ruhunun ve zevklerinin işimde iz bırakmasına da izin veririm.

 

itemeditorimage 5ec42bb1b60eb
Müşterimin zevkine göre gitarlar ve daha karamsar renklerle iç mekana rehberlik etmesine izin verdim.

Bizlere en beğendiğiniz projelerinizin birinden bahseder misiniz? 

Tribeca Loft’ta çalışmayı çok sevmiştim. 2.5 katlı apartman gerçekten güzel bir dönüşüm geçirdi, ancak tasarım sürecinin tadilattan etkilenen tek unsuru alanlar değildi. NYU profesörü olan müşterim Liina, düşük atıkla yaşamanın yollarını keşfetmeye karar verdi. Eşyalarını düzenlemeye başlamak için birlikte çalıştık. Benim için bu, iç mimarların müşterilerinin yaşamlarını çizim odası dışında nasıl olumlu bir şekilde etkileyebileceğinin harika bir örneği olmaya devam ediyor.

 

laura baross 2
Some design elements from Laura’s Tribeca Loft project. 

Standart bir SketchUp iş akışınız var mı?  

Yeni bir projenin başlangıcında, SketchUp’taki çalışmamın tüm modelleme süreci boyunca şık ve hoş görünmesi için rahat bir modelleme sahnesi oluşturmaya başlıyorum. Genellikle önceden ayarlanmış arka plan rengini değiştiririm, zemini ve gökyüzünü nötr griye dönüştürürüm. Ayrıca “stil ayarlarından” tüm profilleri kaldırmayı ve yalnızca Kenarlar’ı işaretli bırakmayı seviyorum. Aynı zamanda bu özellik model performansını da artırıyor. Sonrasında gruplar, componentler ve tekrarlama araçlarıyla işi çözüyorum. 

Müşterime yerleşim seçeneklerini sunmak için, koltuklar, sandalyeler ve aydınlatma gibi mobilya unsurları için 3DWarehouse’a bakmayı seviyorum. Hatta orada daha hızlı aradığımı bulabilmek için kendime özel klasörler oluşturdum. Doğru anahtar kelimelerle arama yaptığınız zaman, 3DWarehouse bir altın madenidir. 

Kaynak bulmaya ve sipariş vermeye başlamadan önce bir 3B model tasarlamak, müşterilerimle aynı sayfada olduğumdan emin olmanın en iyi yoludur. SketchUp iş akışım bunu başarmak için çok önemlidir ve maliyetleri düşürmeye ve iletişimi geliştirmeye yardımcı olur.  

SketchUp kullanmayı nasıl öğrendiniz? 

SketchUp’ın müfredatın bir parçası olarak çok erken tanıtıldığı Slovakya’daki bir Mimarlık okulunda okudum. İlk başta SketchUp’ı çoğunlukla bina modelleme ve şehir planlaması için kullanırdım. Şimdi, SketchUp’taki işim çoğunlukla iç geliştirme ve tasarım üzerine. Previous 

laura baross 6
Laura’nın SketchUp’ta tasarlanan kentsel planlama ve bina projesi. 
laura baross 7

Önümüzdeki yıllar için trend öngörünüz nedir? 

En büyük hayalim tüm sektörün yeşile dönmesi. Neri Oxman’ın Malzeme Ekolojisini araştıran çalışmalarını takip etmeyi seviyorum. Üstel teknolojik büyüme sayesinde, doğayla daha uyumlu birçok yeni malzemenin pazara girdiğini göreceğiz. 

Lura’nın işlerini incelemek için: LauraBaross.com & Design with Care  Taze tasarım örnekleri incelemek için @designwcare ve @laubaross adreslerini instagramdan takip edebilirsiniz. 

Yazının orjinalini okumak için tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top