Lumion 11.3 ile Tanışın!

lumion 11 3 yayinlandi 1200x628px

Mimarlar, Lumion’u önemli bir nedenden dolayı kullanmayı severler – Lumion renderlara hayat verir.

Lumion, süreci zanaatınızın doğal bir parçası gibi hissettirerek tasarım projesinin her aşamasında kolaylıkla güzel sonuçlar üretmenize yardımcı olur. Zarif ve basit iş akışı, beklenmedik keyif dolu anlarla dolu bir görselleştirme deneyiminde size rehberlik ederek vizyonunuzun kişiliğini ve benzersizliğini daha iyi ifade etmenize olanak tanır.

İster tasarım geliştirme ister büyük müşteri sunumu için olsun, Lumion 11.3, mimarları ve işleme sanatını daha da yakınlaştırarak görselleştirme sürecini geliştirmeye devam ediyor. Artık projenizin çekici görüntülerini ve videolarını oluşturmak için saatlerce süren hayal kırıklığına ve tahminlere ihtiyacınız olmayacak. Lumion 11.3 ile, hayal gücünüzden bilgisayar ekranına fikir akışı o kadar az sürtünmeyle karşılaşır ki, oluşturma ve tasarım, araç kutunuzda zahmetsiz bir araç haline gelir.

Projenizdeki yaşamı ve duyguyu gösterin ve yol boyunca sürecin tadını çıkarın. Lumion 11.3’ün mimarlar ve render arasındaki ilişkiyi nasıl değiştirdiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Lumion 11.3’teki yenilikler

Mimaride aydınlatma esastır.

Gölgelerin ve ışığın dans eden etkileşimi, size bir alan hakkında bir şeyler hissettiren şeydir. Bir odaya girmenin tüylerinizin diken diken olmasına neden olmasının veya bir yaz akşamı terasta oturmanın unutulmaz bir anıya dönüşmesinin nedeni budur. Lumion 11.3, bir kağıt parçasına eskiz yapmak kadar doğal olan sadeliğiyle, tasarladığınız alanlardaki ruh halini, yaşamı ve benzersizliği ifade ederken size rehberlik eder. İç mekan projenizin yatak odası boyunca ışığı dağıtın, mobilyaların canlı gölgelerini duvarlara ve tavana yansıtın. Tasarladığınız evde gerçek hayatın nasıl gelişeceğine dair güzelliği, atmosferi veya kaotik nüansları ortaya çıkarın. İnsanların hareketini bir peyzaj tasarımı veya ticari bir bina aracılığıyla iletirken biraz lezzet katın. Lumion 11.3 ile, insanların tasarımınızın içerdiği hayatı ve duyguyu deneyimlemelerine nasıl yardımcı olabileceğinizin bir sınırı yok.

Öne çıkan özellikler

Lumion 11.3’teki yeni özellikler

lumion 11 3 Omni Light Animation

Noktasal ışıklar için gölgeler

Bir alanı ışıkla aydınlatın ve hikayesi gölgelerden ortaya çıksın.

Lumion 11.3’te bulunan noktasal ışıklar için yeni gölgelerle, dinamik aydınlatmanın canlılığıyla mimari tasarım oluşturmak, sürecinizin doğal, entegre bir parçası haline gelir. Çok hafif bir nesneyi uygulamanız yeterlidir ve gerisini Lumion halleder. Işık ve gölge canlanır, tam olması gerektiği gibi görünür ve tasarımınızın ayarına göre dans eder.

lumion 11 3 clip planes

Çok fonksiyonlu kesit düzlemleri

Her mimari eserin kendine özgü bir tadı vardır, mimarlığın doğası gereği kişisel olan ve tarzı özel olan bir kalite vardır. Bunu göstermek bazen zor olabilir, ancak şimdi Lumion 11.3’te, tasarımınızın tüm katmanlarını çok işlevli klip düzlemleri seçeneğiyle birden çok açıdan ortaya çıkarabilirsiniz.

Yeni karakter siluetleri

Mimari görselleştirme dünyasında, tasarımınız şovun yıldızıdır. Dolayısıyla, projeniz hakkında daha derin bir bilgi seviyesini tasarımdan rahatsız etmeden net bir şekilde iletmek istediğinizde, Lumion 11.3’te bulunan yeni karakter silüetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kavramsal insan akışlarını canlandırın. Uzayın bölünmesini gösterin. Ne başarmak isterseniz isteyin, Lumion, tasarımınızı unutulmaz bir sunumun merkezine yerleştirmenizi kolaylaştırır.

Geliştirilmiş grup seçimi

Doğa ve detaylı tabiat modelleri. İç ve dış mekan mobilyaları. Aydınlatma nesneleri. İnsanlar. Hayvanlar. Lumion içerik kütüphanesindeki 6.200’den fazla nesne ile canlı bir sahne oluşturmak keyifli, üzerine tıklamalı bir olay haline geliyor. Lumion 11.3’te geliştirilmiş grup seçimi ve düzenleme ile, Lumion projenizin ve içindeki tüm nesnelerin ve nesne gruplarının yönetimi üzerinde daha da fazla kontrole sahip olacaksınız.

Renderlarda ölçümler

Duvarlar ne kadar yüksek? Çatının eğimi nedir? Bu iki nesne ne kadar uzakta? Bunlar, müşterilerin, iş arkadaşlarının ve diğer yatırım yapılan tarafların bilmesi gereken mükemmel ayrıntılardır ve Lumion 11.3’te, tasarımınız boyunca tüm ölçüleri gösteren bilgilendirici ancak güzel görüntüler ve animasyonlar ustaca oluşturabilirsiniz.

lumion 11 3 material highlight effect

Diğer iyileştirmeler

Mimarların vizyonlarının tüm karmaşık ayrıntılarını ifade etmelerine yardımcı olurken işleme sürecini kolaylaştırma misyonumuza devam eden Lumion 11.3, birçok küçük iyileştirme de beraberinde getiriyor.

Lumion aydınlatma düzenleyici arayüzünü güncelledik, birkaç ince ayrıntı doğa kısıtlamasını kaldırdık, fotoğraf ve film modu için yeni yerleşik eğiticiler ekledik, malzeme vurgulama efektini ve toplu taşıma efektini güncelledik ve daha fazlası! Daha fazla bilgi için Lumion 11.3 Sürüm Notlarına bakın.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top