Archicad Türkiye Altlığını İndirin

Archicad Alımlarında 1€ = 26 TL

Lumion Alımlarında 1€ =26 TL

Rhino 8'e 595€ yerine 395€'ya Yükseltin

Lumion 11’deki Yeni Özelliklerle Görselleştirmeye Hayat Verin

2021 02 Lumion 11 Blog 1200x628 2

Lumion 11’deki yeni özellikler ve objeler ile mimari tasarımınızda yaşam hissini göstermek ve projenizin benzersizliğini ifade eden güzel renderlar oluşturmak basit bir adımdır.

CAD yazılımında tasarlanması zor olan yaşamla ilgili bir şey var. Açık hava terasında öğleden sonra rahatlama konseptini yakalamak kolay değil. Ya da şehrin belirli bir bölümünün yaz atmosferi ve enerjisi. Ya da diğerlerinin üzerinde duran karla kaplı bir dağa bakarken duyulan hayranlık hissi.

Hayat tahmin edilemez. Kaotik ve dağınık hissedebilir ve bakış açılarımızı benzersiz şekillerde renklendirip doku oluşturabilen bireysel deneyimlerimizdir. Her ne ise, kesin olan bir şey var; hayat duygularla dolu. Duygu yüklü. Bir mimarlık eseri hakkında hissetme şekliniz, şekli ve formu kadar etkili olabilir. 

Downtown 3 Ext Detail
TEN OVER STUDIO tarafından sağlanan model. 

Lumion 11’de, mimari tasarımlarınızdaki yaşamı ve duyguyu yakalamanıza yardımcı olmak için içerik kitaplığındaki yeni özelliklerden, araçlardan ve objelerden yararlanmak kolaydır. Vahşi doğada bir binanın huzurunu yaşayabilirsiniz. Tüm hareketi ve koşuşturmasıyla bir New York dakikası oluşturun. Pazar sabahlarını tembelleştirin, öğleden sonraları yağmurlu hale getirin. Kışın solgun ışığını veya yazın ağır sıcağını verin.

İster dış mekanlar, iç mekanlar, manzaralar, kentsel tasarımlar veya diğer projeler üzerinde çalışıyor olun, Lumion 11 iş akışlarını kolaylaştırır ve işleme sürecini yükseltir. Aşağıdaki yeni özelliklerden birkaçı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Lumion 11’e Genel Bir Bakış 

Görselleştirme tipik olarak zor ama gerekli bir adım olarak görülmüştür, mimarın bir parçası olmak yerine zanaatının dışında bir şeydir. Lumion, bu fikri değiştirmeyi hedefliyor. 

Lumion, geleneksel görselleştirme çözümleriyle mücadele eden mimarlar için sorunsuz ve kolay bir deneyim sunar. Karmaşık yazılımları öğrenmek için vakti veya eğilimi olmayan, ancak tasarımlarını sergilediği şekilde hayat vermek isteyenler için görselleştirme yapmanın kapısını açar.

Lumion ile görselleştirme hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve mimari oluşturma iş akışlarına nasıl fayda sağladığını öğrenmek için yukarıdaki Lumion 11 genel bakış videosuna göz atın.

Yeni özellik: Ortografik Görünümler 

Mimarlar ve tasarımcılar, kolaylıkla bir 2B planı okuyabilirler. Bina tasarımına bakan ve yerleşimini net ve okunması kolay bir formatta ortaya çıkaran üstten görünüm var. Kapıların, pencerelerin ve herhangi bir yerleşik mobilyanın yerleşimini ve ölçeğini iletirken bina cephelerinin stilini ve güzelliğini ortaya çıkaran yükseltiler var.

https://lumion.com/wp-content/uploads/2020/11/Ortho-Commercial-1.jpg
Obra Visual tarafından sağlanan model. 

Lumion 11’deki yeni ortografik görünüm özelliği, tipik mimari çizimlerin kullanışlılığını Lumion ile işlenmiş bir projenin canlılığı ile birleştirir. Yeni ortografik görünümler efektine derinlemesine bir bakış için aşağıdaki eğiticiye göz atın.

Fotoğraf ve Film modlarında bulunan bu kullanımı kolay özellik, tüm teknik işlemelerinize canlılık, renk ve doku eklemenizi sağlar. Standart belgelerinizi anında parlak, türünün tek örneği görüntülere ve videolara dönüştürecek ve diğer yazılımlara güvenmek zorunda kalmadan diğer işlemelerinizle sürekliliği koruyabileceksiniz.

Sadece birkaç tıklamayla statik veya hatta animasyonlu planlar, kesitler, cepheler ve izometrik görünümler oluşturabilir ve tasarım süreci boyunca vizyonunuzun basit ama güzel perspektiflerini ifade edebilirsiniz.

Yeni özellik: Yağmur damlacıkları (Yalnızca Pro) 

İç veya dış mekana bir duygu atamak söz konusu olduğunda, yeni yağmur çizgileri  efekti, bir oda tasarımını atmosferik, sinematik bir deneyime dönüştürme yeteneğine sahiptir. 

https://lumion.com/wp-content/uploads/2020/11/Raindrops_Interior-1.jpg

Örneğin, dışarı çıkmak zorunda olmadığınız o soğuk ve yağmurlu günlerden birini hatırlayın. Sıcak çay ve yumuşak müzik eşliğinde kanepede kıvrılmış halde kalabilir, pencereden aşağı kayan yağmur damlalarını seyrederken bir sevinç hissedebilirsiniz.

https://lumion.com/wp-content/uploads/2020/11/Raindrops-close-up-2.jpg

Fotoğraf  ve Film  modlarında Yağış  efektine giderek , artık tasarım alanlarınızı bu evrensel ruh haliyle anında aşılamak için yağmur çizgileri uygulayabilirsiniz. Kaydırıcının sadece hafif bir hareketiyle, düzinelerce dinamik, akıllı yağmur damlası cam yüzeylerden aşağı doğru hareket ediyor, aksi takdirde düzeltilmesi saatler alacak olan sürükleyici bir ayrıntı. 

Yeni özellikler: Hacimsel ateş (Yalnızca Pro) 

Yağmurlu bir günün havasına benzer şekilde, ateş hakkında evrensel olduğu kadar atmosferik de olan bir şey vardır. 

Mimari sunumda bile ateş, “oturma odasında bir şöminenin varlığından” çok daha fazlasını anlatır. Renderlarınızda ateş kullanmak mekanın ambiyansını iletebilir; yatıştırıcı ateş ışığında rahatlatıcı bir hikaye anlatır. Tatil için aile toplantılarının görüntülerini çağrıştırıyor ya da gece geç saatlerde odun çıtırtılarının anısını uyandırıyor. 

https://lumion.com/wp-content/uploads/2020/11/Fireplace_iter4_fireSharp__00372.jpg

Lumion 11’deki yeni hacimsel ateş nesneleriyle, ateşin sıcak ve davetkar atmosferine basitçe ve neşeyle dokunabilirsiniz. Tamamen özelleştirebileceğiniz 8 ateş ön ayarı arasından seçim yapabilir veya hacimsel ateş nesnenize tam istediğiniz görünümü ve hissi vermek için kendi şekillerinizi içe aktarabilirsiniz. 

https://lumion.com/wp-content/uploads/2020/11/Fire-Outdoors-Circle-1.jpg
Marco Caccini tarafından sağlanan model. 

İç ve dış görünümlerinize rahatlık ve sıcaklık hissi katmak için yeni ateşi eklemeniz yeterlidir, bu da seyircinizi doğal olarak mekana çeken canlandırıcı bir ruh hali yaratır. 

Yeni modeller ve malzemeler 

Renderlerinize hayat vermek, dört duvarı ve bir çatıyı görselleştirmekten daha fazlası demektir. 

Ginkgo balboas veya Kanada kavak ormanında ev tasarımınızı ortaya çıkarmak anlamına gelir. Doldurulmuş hayvanlar ve mobilyalarla bir çocuğun yatak odasının masumiyetini göstermek veya şık sandalyeler, masalar, raflar ve daha fazlasıyla sofistike bir hava yakalamak anlamına gelir. 

https://lumion.com/wp-content/uploads/2020/11/Objects-2.jpg

Renderlerinize hayat vermek aynı zamanda gerçek hissi veren malzemeleri göstermek, kumaşın yumuşaklığı veya kaba asfalt hissiyle tüm duyuları ateşlemek anlamına gelir.  

Zaten büyük olan içerik kitaplığını temel alan Lumion 11, 401 yeni model (yalnızca bazıları Pro) ve 63 yeni malzeme ile birlikte gelir ve müşterilerinizi duyusal bir deneyime kaptırmayı daha da kolaylaştırarak dokunma, koku, ses ve görüntü anılarını ateşler. 

https://lumion.com/wp-content/uploads/2020/11/Bookcase-2.jpg

Lumion 11 Pro’daki bazı yeni nesneler şunları içerir: 

 • 61 detaylı tabiat objesi 
 • 177 iç mekan modeli 
 • 49 insan ve hayvan (bazıları animasyonlu) 
 • Ve dahası… 

Tüm yeni nesneler HD kalitesinde ve son eklemeler Lumion 11 Pro içerik kütüphanesindeki toplam öğe sayısını 6.224’e çıkardı. Lumion 11’deki yeni yüksek kaliteli malzemeler şunları içerir: 

 • 17 ahşap zemin ve dış cephe 
 • 5 halı 
 • 5 tuğla 
 • 3 kayrak panel 
 • 3 kumtaşı karo 
 • 2 asfalt 
 • 2 kar 
 • Ve dahası… 

Lumion’daki malzemelerin çoğu en yüksek kalitededir ve yer değiştirme, hava koşulları, yumuşak kenarlar (yalnızca Pro) ve daha fazlasıyla değiştirilebilirler. Yeni eklemelerle birlikte Lumion 11 Pro’daki toplam malzeme sayısı 1.292’dir. 

Lumion 11 ile Daha Tatmin Edici Bir İş Akışının Keyfini Çıkarın

Doğru araçlarla, mimari renderleme, tasarım sürecinin bir parçası gibi hissedilebilir; bu, zanaatınızı güçlendiren ve nihai sonuç için vizyonunuza ilham veren bir aktivite. 

Lumion, modelinizi içe aktardığınız andan güzel bir görüntü, video veya 360 panorama oluşturana kadar süreci basit ve keyifli hale getirerek renderlemeye hayat verir. Projenizdeki güzelliği ve kişiliği göstermenize yardımcı olur ve proje gerçekten inşa edilmeden çok önce tasarımınızın deneyimini herkesin görmesi için görünür kılar. 

Yazar Hakkında

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart

Lütfen bekleyin…

Scroll to Top