Lumion 11 Yayınlandı! Yenilikleri Keşfedin.

Lumion 11 01 1200x628 1

Ortografik görünümler. Anime edilen aşamalandırma. Camlardan aşağı süzülen yağmur damlaları. Lumion 11 görsellerinize hayat vermeniz ve etkileyici sonuçlar elde etmeniz için, heyecan verici yeni özellikler getiriyor.

Gözlerinizi kapayın ve tasarımınızın gerçek hayatta nasıl inşa edileceğini hayal edin. Ne görüyorsunuz? Nasıl hissediliyor?

Lumion 11 ile, tasarım vizyonunuzun görsele aktarılması çok daha kolay. Ortografik görünümler gibi yeni fonksiyonlar, hayatla, renkle ve sizin stilinizle dop dolu cephe, plan ve kesitler oluşturmanızı çok daha az çaba harcayarak gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Anime edilen aşamalandırma ile, yapı bölümlerinizin nasıl bağlandığını ve etkileştiğini, gözlemci ile kurulan diyalog ve hareketle anlatabilirsiniz.

Yağmur damlaları cam üzerinde kayarken, hacimsel ateş yumuşak bir aydınlanmayı sahneye katar. Çimen daha yumuşaktır, ışık ve gölgeler daha doğrudur. İş akışı ve performans geliştirmelerinden, hayatın küçük detaylarını yakalayan yenilikçi, yeni özellikleri ile Lumion 11, profesyonel sunumlarınıza kalite katar, render sürecini bir keyif haline getirir ve siz mimarlara, sizin için en önem arz eden işlerinize odaklanma olanağı sağlar.

Lumion 11 ile gelen yeniliklerin özeti

Ortografik görünümler

Plan views. Section views. From elevations to isometric.

Her tasarım aşamasında, Lumion 11 ile gelen yeni Ortografik Görünüm özelliği, tüm Teknik görsellerinize hayat, renk ve doku katmanızı sağlar. Standart çizimlerinizi, benzersiz görsel ve videolara dönüştürmek ve başka yazılımlara gerek duymaksızın sürekliliği sağlayın.

Heyecan verici, yaşam dolu planlar, kesitler, cepheler ve izometrik görünümleri sadece bir kaç tıklama ile oluşturabilir ve tasarım sürecinde vizyonunuzu basit ancak güzel perspektiflerle ifade edebilirsiniz.

Anime Edilen Aşamalandırma (sadece Pro)

Model Centric Bamboo and Gorilla Design tarafından sağlanmıştır.

Boş bir araziyle başlayın. Yavaşça, ağaçlar yerden yükselir. Konut duvarları boşlukta oluşur ve odaların mobilyaları gökyüzünden düşerek yerlerini alırlar.

Yeni Anime Edilen Aşamalandırma Efekti ile, tasarımınızın, geliştirmenizin veya inşanın altındaki süreçleri, animasyonun etkileyiciği ile gösterebilirsiniz. Farklı geçişler uygulayın, bina bölümlerinizin ekrana gelmesi ve kaybolması için kullanın ve yapınızı öne çıkartan ve benzersiz kılan unsurları belirginleştirin.

Yağmur Damlası İzleri (sadece Pro)

Raindrops close up 2

Yağmur yağıyorken ve dışarıya çıkmak zorunda değilseniz, bir bardak sıcak çayla koltuğunuza geçip, yumuşak bir müzik açar ve camdan süzülen yağmur damlalarını seyredersiniz.

Böyle anlarda, rahatlık ve huzur ve belki keyifli bir melankoli havasına kapılırsınız. ve şimdi, Lumion 11 ile, bu ortamı Yağış Efektinin bir parçası olan yağmur izleri seçeneği ile kolayca yakalayabilirsiniz. Bir kaydırma çubuğunun küçük bir hareketi ile, düzinelerce dinamik, akıllı yağmur damlası, cam yüzeylerde aşağı kaysın.

hacimsel ateş (sadece Pro)

Fireplace iter4 fireSharp 00372

Ateşin sıcak aydınlığı insanları bir araya getirir ve Lumion 11 ile, bu sıcak ve davetkar atmosferi yeni, hacimsel ateş objesi ile elde edebilirsiniz. İzleyenleri mekanınıza çekecek ortam hissini oluşturmak için, mekanlarınıza sıcaklığı yeni Hacimsel Ateş objesini ekleyerek sağlayın.

Spot ışıklar için mikro gölgeler

Office Interior 1
Model Angello Marques Arquitetura e Design tarafından sağlanmıştır.

Gölge Efekti içerisindeki Detaylı Gölgeler seçeneğini Lumion 11’de açtığınızda, Spot ışıklar için yeni mikro gölgeler aktif hale gelir ve bir spot ışığın vurduğu yüzeylerdeki gölgenin detaylı ve yumuşak geçişlerini oluşturur.

Ek bir işleme gerek duyulmaz. Sadece bir tıklama ile, sizi sahnenin içerisine çekecek derinlik ve gerçekçiliğe erişirsiniz.

Geliştirilen çimen aydınlatılması

Improved Grass Lighting 1
Model Beehive & King Crab tarafından sağlanmıştır.

Lumion 11’de, geliştirilen çimen aydınlatma teknolojisi, yapınızın bulunduğu zeminle bağlanmasına yardımcı olarak, görsellerinizin deneyimlenmesini bir üst seviyeye taşıyacaktır.

Sizin tarafınızdan ek bir çabaya gerek duyulmaksızın, özel 3D Çimen Malzemesi ve Peyzaj Çimeni malzemeleri de dahil olacak şekilde, daha yumuşak ve gerçek hayat peyzajını daha iyi yansıtan bir görünüm sunacaklardır.

Metalik araba boyası (sadece Pro)

Car NYC Red Up Close 1

Lumion 11 Pro ile gelen yeni metalik araç boyası ile, araçların render edilen görselleri, gerçeklerinden ayırt edilemeyecek kalitede etkileyici görseller oluşturabilir. Sahnenizde bulunan her eleman, her ışık, aracın şase ve pencerelerinden yansıtılır ve aracı, projenin ortamına anında ve organik olarak entegre eder.

401 adet yeni obje (bazıları sadece Pro içinde)

Raindrops Interiors 4

Görsellerinize yaşam katmak dört duvar ve çatının görselleştirilmesinden daha fazlasıdır. Yapı tasarımınızı fiziki çevresi içerisinde sunabilmektir. Bir çocuk odasının masumiyetini hayvan oyuncakları ve ona özel mobilyalarla gösterebilmek, veya sofistike bir ortamı stil sahibi mobilyalarla vurgulayabilmektir.

Lumion 11 Pro ile gelen yeni objeler:

 • 61 detaylı tabiat modeli
 • 177 iç mekan modeli
 • 49 insan ve hayvan (bazıları hareketli)
 • Ve pek çok farklı diğer obje…

Yeni objelerin tamamı HD kalitesindedir ve yeni eklemeler Lumion 11 Pro içerik kütüphanesinde sunulan obje sayısını 6,224 * adede yükseltmiştir.

63 yeni malzeme

Model Angular Lab tarafından sağlanmıştır.

Lumion 11, iç ve dış mekan malzemelerini içerecek şekilde tamamen yeni 63 adet gerçekçi ek malzeme sağlamaktadır. Lumion 11 ile gelen yeni malzemeler:

 • 17 ahşap döşeme ve kaplama
 • 5 halı
 • 5 tuğla
 • 3 panel
 • 3 kumtaşı seramik
 • 2 asfalt
 • 2 kar
 • Ve pek çok diğer malzeme…

Lumion içerisindeki malzemelerin pek çoğu yüksek kalitededir ve deplasman, eskitme, kenar yuvarlatma (sadece pro) ve pek çok parametre ile özelleştirilebilirler. Yeni eklemelerle, Lumion 11 Pro tiçindeki toplam malzeme sayısı 1292 * adet olmuştur.

OSM uydu fotoğrafları (sadece Pro)

New York

Gerçek hayat şehrinin görselini oluşturun. Arazisinin yüksekliklerini gösterin. Ve çevreleyen ortamın ince detaylarını sunun.

OpenStreetMap özelliği Lumion 11 Pro ile, detaylı uydu haritalarını da gösterebilecek şekilde, bir adım daha ileri taşındı. Bunlarla, yapınızın konumuna tek tıklama ile OpenStreetMap indirmeyi sağlayarak, gerçek arazi görünümlerini aktarabilirsiniz.

Kullanıcı tanımlı IES spot ışıklar

Awesome Interior

Lumion 11’de, kendi IES spot ışık dosyalarınızı, Spot Işık objelerinizi Illuminating Engineering Society (IES) ışık profilleri ile bağlamak için kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Tanımlı IES Spot Işıklar ile, kendi Spot Işıklarınızı gerçeğine benzetmek için ayarlamak zorunda kalmadan uygun IES profilini yükleyin, ve gerçek aydınlatmaların etkilerini görün.

LiveSync for BricsCAD

Lumion LiveSync öncü CAD yazılımları ve Lumion arasında etkileşimli, kesintisiz bağlantı sağlar. Bunlar SketchUp, Revit, ArchiCAD, Rhino, Vectorworks ve AutoCAD’dir. LiveSync ile,  çalışmanız sırasında tasarımını doğal çevresi içerisinde eş zamanlı değerlendirme şansınız vardır.

Lumion LiveSync yeni CAD paketleri ile entegrasyona devam etmektedir, ve bu uzun listemize en son LiveSync for BricsCAD Lumion 11 ile katıldı.

RAL renk seçici

Lumion 11 Avrupa RAL renk  standard ile bağlantı ve renk seçiminizi kolaylaştırmak için RAL renk seçici sunmaktadır. Artık tahmin, veya ‘yeterince yakınlara’ yer yok. Tasarladığınız mekanları kesin doğrulukta renkleri ile görselleştirin.

Yüksek kalitede tiyatro ön izleme modu

Model TEN OVER STUDIO tarafından sağlanmıştır.

Geliştirilen yüksek kalitede ön izlemeden faydalanarak, sonuç ürünün nasıl görüneceğini hissedin. Lumion 11 içinde, şimdi yüksek kalitede ön izlemeyi Lumion Tiyatro Modu ve Lumion Görüntüleyici’de de kullanabilirsiniz.

Artistik panorama efektleri

https://view.mylumion.com/?p=hq3y27wtwz2scqne

Model Obra Visuals tarafından sağlanmıştır.

Lumion 11’de, mobil telefon, tablet veya pek çok VR gözlük ile kullanabileceğiniz 360 panoramalarınızda, bir grup artistik efekt uygulayabilirsiniz. Müşterinizi bir konut eskizinin içine gönderin; ticari yapınızın yüksekliğini eğlenceli Efektler uygulanmış olarak deneyimleyin.

panorama özelliğini hangi amaçla kullanırsanız kullanın, yeni artistik panorama efektleri projenizin arkasındaki konsepti ve ona verdiğiniz anlamı gözler önüne serecektir.

Lumion 11 ile gelen diğer yenilikler

Yukarıdaki özelliklere ek olarak, Lumion 11 Lumion editör penceresinde çalışırken veya bir fotoğraf, film veya 360 panorama oluşturduğunuz sırada kolay kullanılan ve kullanıcı dostu bir deneyimi yaşamanız için, güncellenen bir kullanıcı arayüzü sunmaktadır.

Lumion’u ilk defa mı kullanıyorsunuz? Lumion öğrenme eğrisini daha da kısaltacak, program ile birlikte gelen interaktif temel eğitimin keyfini süreceksiniz.

Geliştirilen renk seçicisi doğru renkleri kolayca ve hızla seçmenizi sağlar. Kullanıcı tanımlı değer girişleri sahnenizde ince ayarlar yaparken değer girişleri ile süreci yönetmenizi sağlar ve yeni proksiler ile karmaşık ve büyük sahnelerde daha yüksek bir ekran performansı elde edersiniz.

Tüm Lumion 11 Sürüm Notları için, burayı tıklayın.

Kullanıcı Desteği

Lumion kullanırken, asla tek başınıza değilsinizdir. Bir Lumion lisansı ile, tüm teknik ve lisanslama sorularınız ile ilgili, hızlı ve dostane Destek ekibimize erişiminiz olur. Destek Pazartesinden Cumaya sağlanmaktadır (İngilizcedir).

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top