Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

lumion ile render almaya nasil baslanir 1200x628 1 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Lumion 2023’ten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı hızlı ipuçlarını keşfedin.

Dünyanın fikirlerinize katılmasına izin verin

Lumion, yaratıcı sürecin herhangi bir noktasında vizyonunuzun tam kontrolünü elinize almanızı ve tasarımlarınızın çarpıcı görselleştirmelerini oluşturmanızı sağlar.

İş akışınıza yeni bir araç eklemek göz korkutucu gelebilir, ancak iyi haber şu ki Lumion hızlı, eğlenceli ve kullanımı kolay. Fazla zamanınız olmasa bile, sadece birkaç tıklamayla akışınıza girebilir ve harika bir şey yaratabilirsiniz.

O halde hemen devreye girin ve Lumion’un en önemli özelliklerinden bazılarını tanıyın. Hayal edebiliyorsanız, Lumion’da görselleştirebilirsiniz.

lumion ile render almaya nasil baslanir 02 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Lumion’dan en iyi şekilde yararlanma

Başlamadan önce, Lumion ile en iyi performansı elde etmek için PC’nizin sistem gereksinimlerini karşılaması gerektiğini unutmamak önemlidir. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızı yükseltmek istiyorsanız, Lumion ile işleme için doğru yapılandırmayı seçmenize yardımcı olmak için donanımla ilgili bu kapsamlı kılavuzu bir araya getirdik.

Lumion’u zaten yüklediyseniz, performansın çok düşük, yeterince iyi veya ideal olup olmadığını size söyleyecek olan yazılımın yerleşik kıyaslama aracını kullanabilirsiniz.

lumion ile render almaya nasil baslanir 03 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Ayrıca Lumion’un ayarlarını makinenize ve çalışmak istediğiniz hıza uyacak şekilde uyarlayabilirsiniz. Ayarlar sekmesinde, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan editör kalitesini ve editör çözünürlüğünü seçebilirsiniz. Çok sayıda varlıkla çalışıyorsanız, uzaktaki nesneleri değiştirmek için proxy’leri de açabilirsiniz, bu da performansı hızlandırmaya yardımcı olur.

lumion ile render almaya nasil baslanir 04 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Bu ayarların düşürülmesinin yalnızca düzenleme modunu etkilediğini, son işlemenin kalitesini etkilemediğini unutmayın.

3D modelinizi içe aktarın

Lumion’da uyumluluk çok önemlidir ve bu, yaratıcılığınızın akmasını sağlar. Komplikasyon yok; kesinti yok; Sınırlama yok.

Tasarımlarınızı oluşturmak için hangi CAD veya 3D modelleme yazılımını kullanırsanız kullanın, modelinizi Lumion’a aktarmak daha kolay olamazdı. Tek bir tıklama ile LiveSync eklentisini kullanarak gerçek zamanlı bir bağlantı kurabilir ve gerçek zamanlı olarak modelleyebilir ve render alabilirsiniz. Bu kadar basit.

Tasarımlarınızı görselleştirin, anında değişiklikler yapın ve farklı özelliklerle oynayın, hepsi de minimum telaşla.

Bir 3D modelin Lumion’a nasıl aktarılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kapsamlı kılavuza göz atın.

Çevrenizi keşfedin

Lumion’un sürükleyici bina ortamını, araçlarını, ayarlarını ve efektlerini hızlı bir şekilde keşfetmek istiyorsanız, başlamanın kolay bir yolu var. Yazılım, iç, dış ve peyzaj tasarımlarında nelerin mümkün olduğuna dair pratik bir genel bakış sağlayan yerleşik örnek projelerle birlikte gelir.

lumion ile render almaya nasil baslanir 06 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Lumion 2023, yeni ışın izleme efektini, farklı en boy oranlarında nasıl oluşturulacağını ve pürüzsüz animasyonlar oluşturmak için önceden ayarlanmış kamera yollarının nasıl kullanılacağını keşfetmek için harika olan yeni bir Minimalist iç örnek sahne sunuyor.

lumion ile render almaya nasil baslanir 07 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Bu örnek projeler, temel bilgileri öğrenmenize yardımcı olan paha biçilmez bir kaynaktır, böylece bunları kendi tasarımlarınıza uygulayabilir ve istediğiniz sonuçları elde etmek için ayarları değiştirebilirsiniz.

İçerik kitaplığını tanıyın

Sahne oluşturma söz konusu olduğunda, Lumion’da keşfedilecek ve yaratılacak koca bir dünya var. Lumion’un içerik kitaplığı, ihtiyacınız olan her şeyi içerir, kendinizi ve müşterilerinizi her türlü alana kaptırın.

lumion ile render almaya nasil baslanir 08 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Parmaklarınızın ucundaki 7.000+ varlık ve 1.450+ yüksek kaliteli malzeme ile binanıza, peyzajınıza, iç mekanınıza veya kentsel tasarımlarınıza bağlam ve gerçekçilik katmak daha kolay olamazdı. Lumion 2023’te eklenen en son içeriklerin tam bir dökümü için Bilgi Tabanımıza gidin.

Doğa öğeleri, mobilya objeleri, dekorasyon, ev aletleri, ulaşım varlıkları, karakterler, hayvanlar ve malzemelerden oluşan kapsamlı kitaplığa göz atarken ve tasarımınız için mükemmel ayrıntıları seçerken eğlenin.

lumion ile render almaya nasil baslanir 09 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

3D varlıklarla çalışmaya başladığınızda ve sahnelerinizi farklı nesneler ve öğelerle doldurduğunuzda, her şeyi iyi organize etmek iyidir. Lumion’da varlıkları, kolayca açıp kapatabileceğiniz farklı katmanlara kolayca yerleştirebilirsiniz, bu da tasarımlar üzerinde çalışırken veya nihai sonucu sunarken size daha fazla esneklik sağlar.

lumion ile render almaya nasil baslanir 10 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Bu kısa öğretici makalesinde katmanların nasıl çalıştığı ve nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Zaman için optimize edin

Lumion’u kullanmanın en tatmin edici yanlarından biri, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmasıdır.

Tasarımınız için bir orman fonu oluşturmak istediğinizi hayal edin. Bunu, toplu yerleştirme ve boya yerleştirme araçlarını kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Projenize yüzlerce doğa nesnesi yerleştirmek için farenizi bir alan boyunca bir fırça gibi süpürün, dış ve manzara sahnelerinizi sadece birkaç saniye içinde dönüştürün.

Işık olsun

Işık, mimaride ve işlemede çok önemlidir. Lumion 2023 ile artık sahnelerinizi aydınlatmak söz konusu olduğunda ışın izleme teknolojisinden ve önemli ölçüde geliştirilmiş raster kalitesinden yararlanabilirsiniz.

Işın izleme, ışığın tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi sahnenizin farklı öğeleriyle nasıl etkileşime girdiğini ortaya çıkarır. Işın izleme efekti açıkken, ışığınız, gölgeleriniz ve yansımalarınız kutudan çıkar çıkmaz çalışır ve minimum çabayla doğal görünümlü sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca, nihai sonuç üzerinde daha fazla hassasiyet için işlemelerinizdeki örnek ve sıçrama sayısını kolayca kontrol edebilirsiniz.

Lumion’da ışın izleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki eğitim videosuna göz atın. Işın izlemenin kapsamını genişletmek için aktif olarak çalıştığımız için, ürün yol haritasını kontrol ederek ilerlememizi takip edebilirsiniz.

Malzemeler önemlidir

Lumion’un fiziksel tabanlı işleme (PBR) malzemelerini kullanmak, tasarımınızın gerçekçiliğini önemli ölçüde artırırken, size her doku üzerinde tam yaratıcı özgürlük ve kontrol sağlar.

Yerleşik kitaplıkta çimen, kaya, cam, fayans, kumaş, tuğla, ahşap, metal ve diğerleri gibi belirli malzemeleri kolayca arayabilirsiniz. Ayrıca kendi malzemelerinizi içe aktarabilir, zamandan tasarruf etmek için özel malzeme setleri oluşturabilir, kaydedebilir ve yeniden kullanabilirsiniz.

lumion ile render almaya nasil baslanir 12 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Malzeme düzenleyici, cam için kabartma veya donukluk gibi dokuları kolayca özelleştirmenize, hava koşullarına sahip yüzeylere otantik küçük kusurlar eklemenize veya ultra gerçekçi ayrıntılar için yer değiştirme haritalarını kullanmanıza olanak tanır.

PBR malzeme iş akışı ve Lumion’daki farklı malzeme özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu eksiksiz kılavuza göz atın:

Stillerle denemeler yapın

Tüm işlemelerin fotogerçekçi olması gerekmez. Bazen tasarım fikirlerinizi gelişimlerinin farklı aşamalarında göstermek isteyebilirsiniz.

lumion ile render almaya nasil baslanir 13 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Lumion, kavramsal görselleştirmeler oluşturmayı kolaylaştırır ve aceleniz varsa, ışığı, rengi, derinliği ve boyutu anında dengelemek için önceden ayarlanmış 8 stili kullanabilirsiniz. Bu, etkileyici bir son render üretmenin en hızlı ve en basit yollarından biridir; Bu hazır stiller size zaman kazandırmak için tasarlanmıştır ve bir görüntüyü tek bir tıklamayla dönüştürebilir.

lumion ile render almaya nasil baslanir 14 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Ayrıca ışın izleme kullanan iç mekanlar için özel bir stil bulacaksınız veya farklı efektleri birleştirerek kendi özel stilinizi oluşturabilirsiniz. Görselleştirmelerinize benzersiz, kişisel bir estetik kazandırmak için projeler arasında kolayca yeniden kullanabilirsiniz.

Sanatsal vizyonunuzu ifade edin

İkna edici işlemlerin sadece iyi görünmekten daha fazlasını yapması gerekir – kalpleri ve zihinleri yakalamaları gerekir. Ve bunu yapmanın atmosferi ve duyguyu aktarmaktan daha iyi bir yolu var mı?

Lumion ile sis ve hacimsel aydınlatma gibi farklı efektleri birleştirerek sahnelerinizdeki havayı kolayca ayarlayabilirsiniz.

lumion ile render almaya nasil baslanir 15 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Atmosfer yaratmanın bir başka basit ama güçlü yolu da Real Skies’ı kullanmaktır. Sadece birkaç tıklamayla renderlarınızın havasını tamamen değiştirebilir ve açık, parlak bir sabahtan bulutlu bir öğleden sonraya veya dramatik bir gün batımına geçebilirsiniz.

lumion ile render almaya nasil baslanir 16 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Tasarımlarınızın olabildiğince gerçekçi görünmesini sağlamak için kullanabileceğiniz, doğal görünümlü dikey çizgiler için iki noktalı perspektif kullanmak ve perspektifinizi özelleştirmek için odak uzaklığını ayarlamak gibi daha birçok araç ve efekt vardır.

Photoshop’ta post prodüksiyon iş akışınızda hayati bir aşamaysa, bu son kişisel dokunuşları eklemek için Lumion sürecin bu bölümünü de hızlı ve sorunsuz hale getirir. İşlemi sonlandırırken, daha sonra Photoshop’ta seçim kılavuzları olarak kullanabileceğiniz farklı haritalar kaydetme seçeneğiniz vardır.

lumion ile render almaya nasil baslanir 17 Lumion ile Render Almaya Nasıl Başlanır?

Tasarımlarınızı canlandırın

Mimari animasyonlar, 3D modellerinize hayat vermenin ve daha ilgi çekici bir tasarım hikayesi anlatmanın güçlü bir yoludur. Lumion, karmaşık yazılımları öğrenmek için saatler harcamak zorunda kalmadan video işlemeleri oluşturmayı kolaylaştırır.

Lumion’un film modunda, göstermek istediğiniz kompozisyonları çerçeveleyebilir ve yörünge yolu, dolly çekimi veya nesneyi takip etme gibi önceden ayarlanmış kamera yolları arasından seçim yapabilirsiniz.,

Sadece birkaç tıklama ile bir başlangıç ve bitiş noktası seçebilirsiniz, ardından Lumion sizin için kamera yolunu doldurur. Sorunsuz sinematik animasyonları zahmetsizce oluşturabilir ve tasarımlarınızı tam olarak hayal ettiğiniz gibi sunabilirsiniz.

Topluluk tarafından oluşturulan öğreticileri keşfedin

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top