Lumion’da Benzersiz Tasarım Stilinizi İfade Etmenin 3 Yolu

Lumionda Benzersiz Tasarim Stilinizi Ifade Etmenin 3 Yolu 2

Bu blog sizlere Lumion’da benzersiz görsel stilinizi tanımlamak için 3 yol sunuyor.
Mimarları genellikle birbirinden ayıran özellikleri benzersiz tasarım stillerine sahip olmalarıdır. Frank Gehry, Rem Koolhaas, Renzo Piano ya da Zaha Hadid gibi yıldız mimarların çalışmalarını hepimiz tanıyoruz.
Bir şeyler tasarlarken, onunla nasıl iletişim kurduğunuz mimarlığın uyandırmayı amaçladığı duyguları tetiklemesine yardımcı olacaktır. Bu yüzden kendi stilinizi seçmek önemlidir.
Lumion kendi görsel stilinizi aktarmak için sayısız efekt kombinasyonuna sahiptir. Zor olan ise hedeflediğiniz stilde net bir görüş elde edebilmektir.
Lumion’da kendi görselleştirme stilinize doğru ilerlemek için kullanabileceğiniz 3 seçenek;

1. Gerçekçi ya da Konsept?

Detaylar önemli olduğunda daha gerçekçi görselleri tercih edebilirsiniz fakat daha tasarımın başındaysanız form ve renklerle daha soyut çalışmalara odaklanabilirsiniz.
Gerçekçi görüntüler üretilirken ışıklar, yansımalar ya da malzemeler konusunda daha dikkatli olmalısınız fakat konsept stiller daha genel bilgiler barındırabilir ve tabiat objeleri kabataslak olabilir.

Daha gerçekçi tarzda görselleştirme

tumblr inline oab2odjC7D1u06eco 540
Aynı karenin Lumion eskiz efektleri ile görselleştirilmesi

Ayrıca burada deneysel olarak da çalışabilirsiniz. Örneğin altta olduğu gibi yağlı boya efektleri veya pastel efektlerini kullanabilirsiniz ya da tüm bu efektleri aynı anda kullanabilirsiniz. Lumion bu konuda kendi stilinizi yaratmak için size yardımcı olacaktır.
tumblr inline oa9cff8Jmv1u06eco 540
Aynı karenin Pastel Eskiz, Hacimsel Güneş Işığı, Güneş ve Renk Düzeltme efektleriyle görselleştirilmesi

2. Renkli ya da Siyah Beyaz?

Bir fotoğrafı kasvetli hale getirmek ya da eski bir görünüm kazandırmak için Analog Renk Lab, Renk Düzeltme, Güneş, Gölge ve Ekspojur efektlerini kullanabilirsiniz.
tumblr inline oa9dyj3yo81u06eco 540
Ya da aynı efektleri farklı ayarlarda kullanabilirsiniz. Sonuç ilk fotoğraftakinden çok farklı olacak.
tumblr inline oa9e21saJ21u06eco 540

3. Yaşayan ya da Cansız?

İster ağır bir dil seçin isterseniz tasarımınız sade bir dille anlatın. Ayrıca binanın kendisinden ziyade anlattığınız hikâyeye odaklanmak isteyebilirsiniz. Örneğin gerçekçi bir insan ya da sadece siluetler ekleyebilirsiniz veya bir ağacı olması gerektiği gibi renkli gösterebilir ya da şeffaf olarak kullanabilirsiniz.

tumblr inline oa9fz3HV8L1u06eco 540
Gerçekçi insanlar ve bitkilerle beraber yaşayan alan

tumblr inline oa9gc2wvsX1u06eco 540
İnsan siluetleri ve şeffaf bitkiler ile beraber öne çıkarılan bina

Birleştir ve Oluştur

Yukarıda bahsettiklerimiz ne birbirini kapsayan ne de birbirini dışlayan niteliktedir. Bunlar sadece işaret. Tarzınıza ulaşmak için herhangi bir kombinasyonu ya da fikri kullanabilirsiniz. Deneysel çalışarak Lumion’da kendi tarzınızı keşfedebilirsiniz. Sahip olduğunuz olanaklar neredeyse sınırsız.
tumblr inline oa9go0A6611u06eco 540

İçeriğin orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Scroll to Top