Maxon One Yenilendi! Cinema 4D S26, Redshift, ZBrush, Red Giant Yeniliklerini Keşfedin

Maxon One 2022 1200x628 1 Maxon One Yenilendi! Cinema 4D S26, Redshift, ZBrush, Red Giant Yeniliklerini Keşfedin

Daha güçlü ve Z-Brush dahil aynı fiyat olan Maxon One, her yerde Redshift ve tüm ürünler için güncellemeler içeriyor.

Editörler, film yapımcıları, motion graphic tasarımcıları ve görsel efekt sanatçıları için profesyonel yazılım çözümleri geliştiren Maxon firması bugün tüm Maxon ürünlerinin Maxon One içerisine dahil edildiğini duyurdu. Cinema 4D, Redshift, Red Giant, Universe, Forger ve aralık ayında bünyesine kattığı Z-Brush, ek bir ücret olmaksızın Maxon One içerisinde sunulmaktadır.  Buna ek olarak Maxon, içinde inanılmaz bir dizi yeni özellikler ve geliştirmeler içeren ürün güncellemelerini 2022 bahar lansmanında tanıttı.

Bu zenginleştirilmiş özelliklerle sunulmuş güncellemeler ile Maxon, Maxon One kullanıcılarına ürün geliştirme konusundaki kararlılığını bir kez daha göstermektedir.

Amacımız, sanatçılara her boyutta yaratabilecekleri öncü teknoloji ve iş akışları sunmaktır. Maxon’un tüm yaratıcı araçlarına yönelik bu kapsamlı güncelleme, Maxon One paketinde yaratıcı iş akışları için fırsatlar sunmak üzerine bir araya getiriliyor.

David McGavran, CEO – Maxon

Redshift‘i daha fazla kullanıcıya ulaştırmayı hedefleyen Maxon, üstün GPU performansı ile bilinen render motoruna, CPU-Render özelliğini de eklemekten memnuniyet duymaktadır. Bu, kullanıcıların Redshift’in güçlü malzemelerini ve fotogerçekçi görüntü oluşturma işlemesini herhangi bir sistemde kullanmalarını sağlar. Kullanıcılar, standart malzeme sayesinde, yüzeyleri daha sezgisel bir şekilde tanımlayabilmekte ve malzeme tanımlarını değiştirebilmektedir. Bu özellik ayrıca, çok katmanlı enerji tasarrufundan geliştirilmiş fotogerçekçilik, D’EON Lambert Sphere dağınık pürüzlülük modeli, yanardöner malzemeler için ince film ve geliştirilmiş hacimsel hareket bulanıklığını da içermektedir.

Maxon’un 3D modelleme ve animasyon çözümü Cinema 4D, Maxon ailesinin en iyi teknolojilerinden bazılarını, Redshift CPU’nun eklenmesi, Redshift ile geliştirilmiş entegrasyon ve ZRemesher aracılığıyla prosedürel otomatik retopoloji ile birleştiriyor. Cinema 4D S26 ayrıca yeni prosedürel ve etkileşimli modelleme araçlarının yanı sıra yepyeni bir kumaş ve ip simülasyon sistemi de sunuyor.

Red Giant‘ın editörler ve besteciler için araçları, simüle edilmiş optik modellere ve ışın izlenen ışığa dayalı mercek parlamaları oluşturmak için gerçek mercek parlamaları içerecek şekilde genişler. Magic Bullet Looks artık yeni Halation ve Difüzyon araçları içeriyor. Trapcode Particular artık katman haritalarını destekliyor. Universe ise dört yeni araç ekledi: Sketchify, Chromatown, Box Bokeh ve Stretch.

Forger, Ipad’deki yaratıcılığın ufkunu heykel yapmanın ötesinde çokgen modelleme ile genişletiyor. İlk adım olarak Cinema 4D’ nin parametrik ilkelerinin, 3D heykelleriniz ve modelleriniz için başlangıç noktası olarak kullanılması artık mümkün.

Maxon One aboneleri, tüm ürün güncellemelerini Maxon App uygulaması aracılığıyla hemen indirebilir. Herkes, Maxon App uygulaması içerisinden tüm Maxon One ürünlerinin 14 günlük deneme sürümünü indirebilir ve Maxon ürün ailesindeki bütün harika yeni özellikleri kendileri için deneyimleyebilir.

NAB 2022 ve The 3D and Motion Design Show

Maxon, 24-27 Nisan 2022 tarihlerinde NAB 2022‘de standında (#N5920) sektörün önde gelen sanatçılarından özel sunumlara ev sahipliği yapacak. Gösteriye katılamayanlar için sunumlar aynı anda şu adreste yayınlanacak: 3DMotionShow.com

Maxon One Ürünlerinin Heyecan Verici Yeni Geliştirmeleri

Cinema 4D S26

İş akışlarını Maxon ailesinin dört bir yanından en iyi teknolojiyle birleştirmeye büyük önem verilmiştir. Redshift CPU’nun ilk sürümü, Maxon’un bir sanatçının hangi donanımı kullandığına bakmaksızın, heryerde Redshift ile istediği tasarımı yapabilmesi olanağını sunma hedefini gösteriyor. Zbrush’ın güçlü otomatik retopoloji araçları, güzel optimize edilmiş meshler oluşturmak için C4D’ye getirildi. Cinema 4D abonelik Sürümü S26 ayrıca tüm 3D iş akışı boyunca modelleme, animasyon, simülasyon oluşturma gibi harika geliştirmeler içerir.

Redshift

Redshift her yerdedir. Redshift CPU’nun ilk sürümüyle birlikte, kullanıcılar Redshift’in güçlü araç setlerini Houdini, Maya, 3ds Max, Blender, Katana, Vectorworks ve Archicad dahil olmak üzere giderek artan sayıda yaratıcı araçtan yararlanabilir. Yeni Redshift Standard malzemesinin kullanımı kolaydır ve gelişmiş fotogerçekçilik için çeşitli gölgeleme modelleri sunar.

Red Giant

  • VFX Suite 3, simüle edilmiş optik modellere ve ışın izlemeli ışığa dayalı gerçek mercek parlamaları sunar. Bu teknoloji ön izlemesi, sanatsal topluluğumuzun katılımıyla gelişecektir.
  • Magic Bullet Suite 16, OpenColorİO desteği ile görünüm için yeni Halation ve Optik Difüzyon araçları ekler.
  • Trapcode Suite 18 artık tüm Trapcode araçları için M1 desteği ve katman haritaları desteği sunuyor.

Universe

Universe 6 yaratıcı olmak ve bir sanatçının iş akışını geliştirmek için birçok yeni seçenek sunan heyecan verici yeni araçlar sunmaktadır. Sketchify taslak çizimini gerçekleştirir, ChromaTown çarpık görüntü ve geçişler için kromatik ve bulanık renk ve çizgi ayarlamaları yapmaktadır, Box Bokeh, mercek etkisi etkileri şeklinde kare veya elmas şekilli bokeh efektleri sağlamaktadır. Stretch Transition klipler arasındaki geçişleri düzenler. 70’in üzerinde yeni ön ayar ile Universe 6, sanatçıların eğlenceli ve sezgisel bir şekilde etkileyici sonuçları hızlı bir şekilde elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

Forger

Forger‘ın en son sürümü, Maxon’un 3D sanatçılara güçlü sert yüzey modelleme yetenekleri sağlama planındaki ilk aşamayı ortaya koyuyor. Cinema 4D’nin poligonal temeli ile inşa edilen Forger şimdi çokgen ilkellerden oluşan bir seçki sunuyor: uçaklar, küpler, küreler, silindirler, piramitler, kapsüller, yağ tankları, vb. Bu ilkeller, güçlü ama ustaca Apple kalemi kullanarak Forger’ın ödüllü heykel araçları seti ile karmaşık kreasyonlar halinde şekillendirilebilir ve hazırlanabilir. Bu, Maxon’un iPad’e herhangi bir mobil platformda bulunan en güçlü modelleme ve heykel araçlarını getirme planındaki ilk adımdır.

Ürünler Hakkında Bilgi Alın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top